Предстои ли нова икономическа криза и заради коронавируса? - 2

  • 258 609
  • 5 315
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 485
При нас увеличават детските за засегнатите семейства. Също така се създава спешен фонд за обезщетение за безработица. Имат и план за подпомагане на бизнеса. Удължиха сроковете за подаване на данъчни декларации и за плащането на данъците.
При вас е толкова скъпо, че едни детски  няма да ви оправят, ако някой си загуби работата.
Именно.
Мерките, които се взеха са смешни и ще сринат малкия и среден частен бизнес, продажбите на къщите и въобще големи сектори от икономиката.  Не помагат и грам засега.
Да не говорим и за това колко е задлъжнял средностатичскическия канадец през последните 3-4 години.
Не, че и във България не е, де...

# 61
  • Мнения: X
Да, вярно е, че последните 3 години бяха брутални и кризисни, а сега просто кризата се задълбочава  още повече.


Ще съсипят икономиката и всички ще страдаме много повече от един вирус.

Последна редакция: нд, 22 мар 2020, 16:41 от Анонимен

# 62
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Може да не е достатъчно, но все пак Канадското правителство прави нещо конкретно за всяко семейство.
Кризата е толкова глобална и колосална, че няма правителство или държава в света, която да предприеми такива мерки, че да избегне икономическа криза.

# 63
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Българска мама, ти това ли схвана от цялата работа, че увеличават само детските? Прочети внимателно какво съм писала и за сравнение напиши българското правителство как смята да се погрижи за засегнатите.

Yummy mommy, кои са те, които ще съсипят икономиката?

# 64
  • Мнения: X
Полар, паникьорите, които затвориха цял свят ефективно заради един вирус.

# 65
  • Canada
  • Мнения: 3 358
А не мислиш ли, че за да се затвори цял свят, това е нещо повече от един вирус?

# 66
  • Мнения: X
А не мислиш ли, че за да се затвори цял свят, това е нещо повече от един вирус?
Не.
Човечеството минава през по-сериозни неща/болести/вируси постоянно. Никой не е затварял света досега.
Друго се мъдри, но явно освен паниката не се вижда нищо друго.

# 67
  • sofia
  • Мнения: 419
Тука ще е зле.Сега гледам ,че изтеглят края за септември ,до тогава много фирми ще фалират.После още една вълна емиграция и това ще е .Няма да има живо пиле.

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 40 742
Тука ще е зле.Сега гледам ,че изтеглят края за септември ,до тогава много фирми ще фалират.После още една вълна емиграция и това ще е .Няма да има живо пиле.
ти къде си?

Аз взех да се плаша...в Бг вече има млади заразени, които са зле. Единият на 25 Confused

# 69
  • Мнения: X
Тука ще е зле.Сега гледам ,че изтеглят края за септември ,до тогава много фирми ще фалират.После още една вълна емиграция и това ще е .Няма да има живо пиле.
Лошото е, че в такава ситуация имиграцията ще е беполезна, защото всички икономики ще са потърпевши.

# 70
  • Canada
  • Мнения: 3 358
А не мислиш ли, че за да се затвори цял свят, това е нещо повече от един вирус?
Не.
Човечеството минава през по-сериозни неща/болести/вируси постоянно. Никой не е затварял света досега.
Друго се мъдри, но явно освен паниката не се вижда нищо друго.

И другите неща се случват постоянно - борба за влияние на който пазар се сетиш, най-яркият пример е петролния. ОПЕК е най-успешните картелно споразумение от десетки години. И к'во? Човечеството не е спряло да преминава през кризи по една или друга причина.

# 71
  • Мнения: X
Именно.
С малката разлика, че ако досега можеше с труд, амбция и работа да се оправяш в момента се отнема възможността да работиш, плащаш дома си, развиваш бизнеса си. Обикновеният човек ще страда.

# 72
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Именно.
С малката разлика, че ако досега можеше с труд, амбция и работа да се оправяш в момента се отнема възможността да работиш, плащаш дома си, развиваш бизнеса си. Обикновеният човек ще страда.

Това е временно, бе мило! Докато се спре разпространението на тоя вирус.

# 73
  • Мнения: 255
Аз взех да се плаша...в Бг вече има млади заразени, които са зле. Единият на 25 Confused

От къде имате тази информация? И от кой град е?

# 74
  • Мнения: X
Именно.
С малката разлика, че ако досега можеше с труд, амбция и работа да се оправяш в момента се отнема възможността да работиш, плащаш дома си, развиваш бизнеса си. Обикновеният човек ще страда.

Това е временно, бе мило! Докато се спре разпространението на тоя вирус.
Ясно ми е.
Но временното ще е достатъчно да фалира много хора. Това ми е дерта на мен.

Иначе за вируса не се притеснявам грам. Ще го прекараме както навремето свинския грип и какво ли още не. Аз постоянно хващам по нещо поне 2 пъти годишно с децата около мен, както и всички учители. Част от работата ни.

В момента тече прескоференция за вашата провинция.

Последна редакция: сб, 21 мар 2020, 18:12 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт