Предстои ли нова икономическа криза и заради коронавируса? - 2

  • 258 587
  • 5 315
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 30 802
Обаче последните месеци на 2019 като че ли имах някакво предчувствие, запасих се с доста книги, електроника, абе все нещо ми казваше - купи го сега. Ей сега разбрах защо е било това предчувствие.

# 31
  • Canada
  • Мнения: 3 358
На първо четене - веригите хранителни магазини и фармацевтичната индустрия. И оттам всички надолу по веригата. О, да най-много производителите на тоалетна хартия.

# 32
  • Мнения: 2 974
Аз и без предчувствие още от края на 2012 се бях запасил като за края на света. Е, за щастие не се случи нищо. И сега няма да е края, но пак поддържам винаги от всичко за месеци напред.

# 33
  • Мнения: X
Земеделието няма да пропадне, хран. стоки сега се покачват, но до края на годината ще паднат, което ще индексира фалшива дефлация. Текстилната индустрия направи скок с качеството на производство, на специфична екипировка.

# 34
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 725
На първо четене - веригите хранителни магазини и фармацевтичната индустрия. И оттам всички надолу по веригата. О, да най-много производителите на тоалетна хартия.
В САЩ публикуваха официален списък с индустриите, които трябва да работят.

# 35
  • Мнения: 4 580
Ако се разминем до лятото няма да има криза, но ако продължи ще има във всеки сектор, всички професии са свързани по между си и са в услуга на човека. Дори най - печелившите като храни и лекарства, ако човек няма пари ще купува най - необходимото и дори те ще имат по ниски обороти.
Китайците почти възстановиха производство, ако не ги удари втора вълна бързо ще се оправят.
За предчувствието от известно време купувах дрехи като луда без логично обяснение, но съм си мислила да има в гардероба за всеки повод, че може някой ден да ми се наложи и да не мога да си купя... Та мен ме изби на дрехи и домакинска техника в къщи .

# 36
  • Canada
  • Мнения: 3 358
На първо четене - веригите хранителни магазини и фармацевтичната индустрия. И оттам всички надолу по веригата. О, да най-много производителите на тоалетна хартия.
В САЩ публикуваха официален списък с индустриите, които трябва да работят.

Къде може да се види?

# 37
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 725
Трябва да седна на служебния си компютър и ще го постна документа.

# 38
  • Мнения: 4 577
А дали след края на кризата ще се заформи някаква хиперинфлация? С този дълг, който напечатаха ЕС и САЩ още от 2008-ма и сега, освен обезценка на парите, друго няма да свърши работа за покриване на дълговете. Сигурно ще има и сериозни банкови фалити, ако това продължи над 6 месеца. Едва ли тогава ще могат да изплащат гарантираните 100 000 евро в целия ЕС.

# 39
  • Мнения: X
Ще бъде много трудно в следващите месеци. Масово хората покрай мен са в неплатен отпуск. Ако това продължи дълго, въобще не виждам как ще я караме.
Например много близко семейство със сметки, кредити, а и двамата в неплатен, какво ще правят!?
Ние вкъщи ще караме на 1 заплата, трябва мн да се свием.
Хората освен храна и лекарства, друго не купуват в момента. Колко магазинчета за дрехи и т.н. затвориха, нямат клиенти и пари за заплати.
Хотелите също, с по 2 стаи няма смисъл да плащат на камериерка, рецепционист, готвач..
Тур. сезон е ясно, че няма да има, за съжаление.
Повече се тревожа, че след 2 месеца ще има хора, които буквално няма да имат какво да ядат.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 40 698
При нас в хотела дойде ред на затварянето...днес си тръгвали посл.командировани клиенти и .. край. То няма за какво да се ходи. Ще има дежурни и ние ще идем да си подадем служ.документи в началото на месеца и така...ММ все още ходи, но от понеделник са на график.

Сега...мина ми през ум да ида до банката и да мушна някакви пари в сметката с ипотека, та да имам за 1г вноски. Другите в буркани Stuck Out Tongue Winking Eye

# 41
  • Мнения: 377
Интересно с парите в банка какво ще стане. Има ли смисъл да стоят в къщи? Сега тепърва в какво да се инвестира...

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 40 698
М да, де...много хора се питат това. Ама то, ако е по-малка сума къде да влагаш? Аз затова си мисля за обезпечаване на ипотеката.

# 43
  • Мнения: 12 725
Аз питах финансов консултант, каза да не се влагат сега парите никъде, а да се чака.
Чак пък да фалират всички банки не ми се вярва. И тези 100 000 евро, те са гарантирани, защото има гаранционен фонд.
Българите по принцип продължават да си държат спестяванията в банките и ако няма искания за нови кредити заради обстановката... ами да, това би затруднило банките, особено ако масово клиентите не си плащат заемите. Според мен, вместо нулева лихва, ще наложат отрицателна лихва на тези със спестяванията, тоест да плащаш, за да ти пазят парите. А ипотечните кредити, които не се обслужват... ясно е какво ще стане с тях.

# 44
  • Мнения: 4 577
Гаранционният фонд беше тотално опоскан с фалита на КТБ. Още плащат заем към държавата. При фалит на голяма банка , той няма да може да покрие. По-голямата заплаха за мен е фалиране на големи банкови групи в ЕС.

Общи условия

Активация на акаунт