В момента чета ... 64

  • 40 049
  • 748
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: X
Прочетох "Ден нула" на Балдачи. Много ми хареса! Героят му Джон Пулър е на път да ми стане любимец.Simple Smile

И като казах любимец, ще започна "61 часа" на Лий Чайлд. Не съм чела скоро за приключенията на Джак Ричър и взе да ми липсва този герой.

# 226
  • Мнения: 1 489
Прочетох "Затворисърце". Хареса ми стилът на писане на Константин Трендафилов. Давам 4/5.

Сега съм на "Убийството на прислужницата. Типично британско крими- голямо имение, много герои, разследващи от Скотланд Ярд.

# 227
  • Мнения: 630
Не знаех, че “На брега” било и книга. Помня толкова ясно една конкретна сцена от филма, а е било преди 15 години сигурно - гледахме го семейно и на въпросната сцена всички плакахме (включително и баща ми се беше разстроил, което в детските ми очи беше направо невероятно и сигурно затова така ми се е отпечатала в съзнанието). Ще погледна и аз книгата, макар да не съм сигурна дали искам да я чета.

Аз си чета “Тъмна материя”, много бързо върви, не разбирам съвсем всички физични обяснения, но за момента не ми пречи.

# 228
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 738
Завърших "Присъдата е смърт". 3.5/5. Като цяло ми хареса.
Скрит текст:
Само е доста дразнещо поведението на главните герои - Антъни ми е един такъв слабохарактерен, колеблив, много ме дразни това, Хоторн пък друга крайност. Натоварващо ми подейства и поведението на полицайка. Като цяло не симпатизирам на героите. Хоторн истинска личност ли е? И като цяло историята и случаят реални ли са? Извинете, ако въпросите са глупави, но сякаш с такова впечатление останах от последните редове.
Започвам "Аутопсия на една любов".

# 229
  • София
  • Мнения: 6 210
Лолита,
Скрит текст:
Не съм сигурна, че Хоторн е реална личност. Но моментите, в които Хоровиц разказва за случки около снимките на "Войната на Фойл" може би почиват на истински събития. Май в първата книга от поредицата имаше нещо около убийството, че е заимствано от действително събитие, но не съм съвсем сигурна, че мина време откакто четох романа и ровех за допълнителна информация от любопитство.

# 230
  • Мнения: 1 819
Здравейте, прочетох тетралогията на Елена Феранте. Със смесени чувства съм, като цяло ми хареса. Започнах Отвъд зимата на Исабел Алиенде.

# 231
  • Мнения: 252
Прочетох "Трябва да поговорим за Кевин". Не бих казала, че ми хареса, мисля че е доста прехвалена. Твърде посредствена, не намирах никаква логика и смисъл в действията или бездействията на героите. Давам й 3/5.

# 232
  • Мнения: 1 305

Приключих "Институтът" - хем мн ми хареса, хем ѝ липсваше нещо. Препоръчвам я, въпреки това.

И аз съм на същото мнение. На места ме дразнеше, на места беше много вълнуваща. Краят ми е малко претупан. На моменти имах усещането, че някой друг е писал вместо Кинг. Чудя се дали напоследък не му помагат.
И аз тъкмо писах в темата за Кинг, че нещо ми липсваше в Институтът.
Като че ли Кинг по принцип е по-подробен, по-детайлен.
Най-вече като пише за субективното изживяване на героите си. Абе липсваше нещичко тук..
Не ми мина през ума,че може някой да помага. Интересна идея.

Последна редакция: вт, 07 апр 2020, 21:24 от Serendipity*

# 233
  • Мнения: 141
Завърших "Сезонът на бурите" на Анджей Сапковски. Мога да кажа, че това е най-добрата му книга от поредицата за вещера. Прочетох "Добрият човек Исус и негодникът Христос" на Филип Пулман. Алтернативните версии на евангелието винаги са ми били слабост. Тази не е лоша, но определено не е на нивото на най-достоверно написаната - "Евангелие от Юда" на Хенрик Панас, нито на най-забавната такава - "Агнецът" на Кристофър Мур. Но пък това ме подсети да потърся произведенията на последния на руски във flibusta и вече имам още 10 интересни романа и два разказа за четене. Междувременно започнах първия от 4-те налични в Читанката криминални романа на Найджъл Макриъри от серията "Мълчалив свидетел". Никак не е зле.

Между другото, забелязвам, че старателна модераторска ръка е обрязала предния ми пост, изтривайки мнението ми за "Приспивна песен в Аушвиц", затова ще се опитам да го формулирам в по-приемлива форма, която не нарушава правилата на сайта. И така - ако желаете да се насладите на "политкоректна" фалшификация на историческите събития, написана и издадена с любезното съдействие на група индивиди, построили цяла държава с парите, измъкнати от немския народ въз основа на измамата, наречена "холокост" - в никакъв случай не пропускайте този роман! Неговата достоверност може да се сравнява само с прословутите "дневници" на Ане Франк, чиито оригинали се оказаха написани с химикал, изобретен 10 години след описваните в тях събития Wink

# 234
  • Русе
  • Мнения: 1 095
Започнах,спрях и продължих ,,Поразените,, на Теодора Димова. Абсолютно ме порази. До половината съм. Тежка,трудна, толкова много болка,но и толкова любов има в книгата. Различни гледни точки,представени от различни персонажи , дълбоко описание на обстановката, периода, покъщината, пълнокръвни герои. И накрая се чудиш кои са Поразените : невинните жертви или властимащите. За справка арестувани по време на народния съд са над 28 хиляди души, осъдени на смърт са над 2,500 души,на доживотен затвор над 1000. Сравнение с Нюрнбергския процес , където има осъдени 19 души,от които на смърт 12.

# 235
  • Мнения: 10 687
ScroolLock, само да уточня, че в "Приспивна песен в Аушвиц" главните действащи лица са не евреи, ами цигани. По-точно - германка, омъжена за циганин. Книгата е за нея и нейните деца. Би трябвало да знаеш това, ако си чела книгата.
Иначе, че е под всякаква критика този роман, съм съгласна Simple Smile

# 236
  • Русе
  • Мнения: 1 095
Защо сте критични към Песента ? Авторът Марио Ескобар е испанец, живее и работи в Мадрид и е академик , специализацията му е съвременна история. Пише за списания,от които й  National geographic history, като има и собствено списание.

# 237
  • Мнения: 10 687
Защото не ми хареса нито стила на автора, нито лековатия начин на поднасяне на историята, която пък от своя страна беше неправдоподобна от началото до края.
Лично на мен книгата изобщо не ми хареса и не бих я препоръчала на никого.

# 238
  • Мнения: 3
Здравейте!Търся Приспивна песен в Аушвиц и Шпионката,някой може ли да помогне. Благодаря предварително.

# 239
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Малко спам, но току- що изгледах The Informer, по "3 секунди" на Руслунд & Хелстрьом. Рядко харесвам филм по книга! На това отгоре не знаех, че ще гледам това и през цялото време знаех, че това съм го чела, блъсках си главата коя е книгата, до една от финалните сцени, която разкри всичко и все едно четях в момента. За феновете на Р и Х, филмът си заслужава!

Последна редакция: ср, 08 апр 2020, 19:09 от Тарталета

Общи условия

Активация на акаунт