В момента чета ... 64

  • 40 024
  • 748
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 091
Благодаря ти за темата ,Миж! 🌹

В момента чета Кийра Кас - Изборът кн.1
За сега ми харесва.
Гледам ,че поредицата е 6 книги.
Нямам представа дали ще бъдат интересни.
Надявам се!
Не съм чела нищо нейно.
Книжката е лека ,чете се на един дъх.
Приключих я вчера и днес ще започвам Елитът кн.2
С нетърпение очаквам да разбера какво се случва по-нататък.
Идеална тийн книжка.
Ако продължи в същия дух писателката ,тези 6 книги ,ще ги приключа много бързо.

# 46
  • Мнения: 10 685
Аз официално да кажа,че си имам нов скандинавски любимец - Сьорен Свайструп. Много ми харесва как пише този човек! С истинско удоволствие чета "Кестеновия човек" Blush

# 47
  • Мнения: X
Момето, аз книгата си я закупих... все още чета само на хартия.Simple Smile

Много се изкушавам с "Кестеновия човек". Чета скандинавски автори, пишат доста добри трилъри. Набелязала съм няколко заглавия сега и се чудя...

# 48
  • София
  • Мнения: 6 210
Някой има ли възможност и желание да ми изпрати в ел. вариант Шепнещият мъж?
На английски я имам, както и "Кестеновия човек", която според мен е доста по-добра, въпреки че двете книги са коренно различни, нищо че се водят трилъри.

Много се радвам, че се спогаждате с "Кестеновия човек", Миж. И според мен книгата беше готина и типично скандинавска.

Като свърша с трилъра, който чета в момента, съм решила да подхвана тематично "На брега" от Невил Шут.

# 49
  • Мнения: 2 216
Мерси, Миж,за новата тема и на всички,които пишат тук!
Може ли и аз да помоля за нашумелия Шепнещ мъж:)) чета на английски,даже преди 2 седмици закупих бая книжлета втора употреба от Английския ибей:).Последно прочетох "Нормални хора" и много ми хареса,много,на един дъх,нещо доста по-различно и завладяващо.А сега съм на "Каймакът на обществото" Санчес-идва ми идеално лека,забавна и уютна в това зимно време.Иначе в тази карантина съм заредила семейството с много четива,филми,то да се чудя кое по-напред,скука няма,само лежанката идва в повече,ще станем 100 кила:)).Усмихнат ден,четящи!!!!

# 50
  • Мнения: 4 611
Момичета, не знам дали разбрахте, но в сайта на Колибри има 30% отстъпка на книгите на Мураками!
За да не е спам - чета "Прекрасният нов свят", но нещо не ме грабва много - ще я изчета все пак, де.

# 51
  • София
  • Мнения: 6 210
Между другото, май Колибри са единственото издателство (ако греша, поправете ме), което е пуснало и електронните си книги с доста прилични намаления. Браво на тях!

# 52
  • Мнения: 2 216
За тези,които четат на английски,в ибей има доста прилични предложения за е-книги,книжни книги и т.н.....само да видим в тази карантина кога ще ми дойдат покупките:))...сега ще видя и на Колибри предложенията за е-книги.,мерси за инфото!

# 53
  • Мнения: 71
В момента чета "Сияйна зора" от Джек Лондон.

# 54
  • софия
  • Мнения: 839
В момента съм на тема класика с Джейн Остин - Доводите на разума. Една от най-скучните книги, които съм чела.
Ще продължа с Хавиер Моро - Империята - това си ти, тъй като от доста време си чака реда.

# 55
  • Мнения: 2 111
Чета "Фараон" на Болеслав Пруст. Преди нея четох "Пътуване към себе си" на Блага Димитрова - нещо не ме грабна и я оставих преполовена. "Лавина" и "Отклонение" ми харесаха, но не знам защо с "Пътуване към себе си" не се получиха нещата. Явно не й времето сега на тази книга и си чака момента

# 56
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Отказах се от Дяволиадата. Grin Имаше доста готини разкази, но нещо ме отегчи.
Продължавам да си чета Burning Empire и вероятно докато не я дочета няма да започна нищо ново.

# 57
  • Мнения: 1 638
Прочетох биографията на Брус Дикинсън. Имаше прекалено имена на хора, изпълнители, песни, албуми,градове, които ме разсейваха от самата история. Имаше доста малко и за личния му живот, сякаш най-интересен ми беше разказът му за борбата с рака. Всичко беше някак претупано и му давам 3/5.

Сега ще започвам "Пациент 488" - Никола Бьогле.

# 58
  • София
  • Мнения: 5 560
Благодаря и аз за новата тема, Миж!

Записвам се с "Божественият Kлавдий и жена му Месалина" в нея. Продължавам с древния Рим. Книгата е написана много хубаво и си я чета бавно и с наслаждение.

Между другото, исках да кажа на МАРИ77 по въпроса й от предишната тема:

"..Предстоят ми Тебеширеният човек-момичета, пишете дали е много стряскаща, че не ми се четат сега такива ужасии.
Хората, които са винаги с мен-Нарине Абгарян..."

Тебеширеният човек е приятна, лека, бърза книга. Нарине Абгарян обаче за мен лично е доста по-натоварващ емоционално автор...

На всеки различни неща му вървят сега в този особен период от живота, в който толкова неща са различни. Лично мен твърде розАвките ме дразнят повече сега, отколкото преди. Четат ми се по-сериозни.

Последна редакция: ср, 25 мар 2020, 11:24 от .♥.Петя.♥.

# 59
  • Мнения: X
Реших за момента да оставя "Полунощ в книжарница Блестящи идеи". Признавам, че не ми е особено интересна. Въпреки, че съм в началото. Започнах "Нощна музика". Сборник с разкази на Джон Конъли. Чела съм почти всичко от автора, много го харесвам. Първият му сборник ми допадна, надявам се и с този да е така.

Общи условия

Активация на акаунт