Припадъци при удар на главичката - какво да предприемем

  • 3 151
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 624
Хора вие нормални ли сте?! Дете припада 3! пъти и още не сте му направили изследвания, защото ви е страх от упойка и "облъчване"?!
И "подписвате и си тръгвате"?!
Направете пълни изследвания, ямр/скенер, еег, екг. Как може една рентгенова снимка да ви успокои?
Малко съм рязка, обаче това не е шега...

# 16
  • Мнения: 71
Търсете д-р Литвиненко, никой друг!

# 17
  • Мнения: 3 945
Задължително ЕЕГ, скенер и консултация с детски невролог, за да изключите диагнози, много по-страшни от еднократно облъчване. Това изобщо не е шега, не знам защо още чакате.

# 18
  • Мнения: 1 445
Не ми е идеята да ви успокоявам,защото не съм специалист. Дъщеря ми правеше същите припадъци. При силна емоция просто се излючваше. Посиняваше,отпускаше се, всичко,което и вие сте описали. После изведнъж се "събуждаше" все едно не е било. Какво се оказа при нея- нервната система на децата не е добре развита до някаква възраст (мисля че беше 6-7 години), на това се дължаха припадъците. Бяхме предупредени да не ставаме свръх внимателни с нея, защото децата с тази специфика в един момент започват да използват тези припадъци, за да получат каквото искат. Ако често родителите се съобразяват с това децата започват да го правят умишлено(да,припадат умишлено). Вече съм забравила повече подробности около състоянието и, последният припадък беше преди около 2.5 години и с времето се разреждаха. Изпитвах същите притеснения като вас (без обвиненията). В такива случаи помагат биене на шамари и напръскване с вода. Отново,моля, не приемайте мнението ми за меродавно. Проблемът е сериозен и при вас може да е нещо различно.

ЕДИТ:Съвсем възможно е да припадне детето даже и от лек удар. Както казах, поне при дъщеря ми,тези припадъци бяха на емоционална почва,не заради самия удар. Последния път като припадна леко се спъна и падна в мократа трева. Това,което провокира припадъка, беше че тя не очакваше,че при удара ще се намокри.

# 19
  • Мнения: 10 599
Не ми е идеята да ви успокоявам,защото не съм специалист. Дъщеря ми правеше същите припадъци. При силна емоция просто се излючваше. Посиняваше,отпускаше се, всичко,което и вие сте описали. После изведнъж се "събуждаше" все едно не е било. Какво се оказа при нея- нервната система на децата не е добре развита до някаква възраст (мисля че беше 6-7 години), на това се дължаха припадъците. Бяхме предупредени да не ставаме свръх внимателни с нея, защото децата с тази специфика в един момент започват да използват тези припадъци, за да получат каквото искат. Ако често родителите се съобразяват с това децата започват да го правят умишлено(да,припадат умишлено). Вече съм забравила повече подробности около състоянието и, последният припадък беше преди около 2.5 години и с времето се разреждаха. Изпитвах същите притеснения като вас (без обвиненията). В такива случаи помагат биене на шамари и напръскване с вода. Отново,моля, не приемайте мнението ми за меродавно. Проблемът е сериозен и при вас може да е нещо различно.

ЕДИТ:Съвсем възможно е да припадне детето даже и от лек удар. Както казах, поне при дъщеря ми,тези припадъци бяха на емоционална почва,не заради самия удар. Последния път като припадна леко се спъна и падна в мократа трева. Това,което провокира припадъка, беше че тя не очакваше,че при удара ще се намокри.

А, сега на колко е дъщеря ти? Колко пъти до тук е припадала и сте го отдавали на стрес?

# 20
  • Мнения: 5
Не сме стояли със скръстени ръце. Благодаря за критиката, но и без нея съм си изгубила съня. Водихме я на невролог, мина преглед на очен лекар и има час за ЕЕГ, а темата я пуснах, защото бях ужасена, прерових гугъл и исках да прочета други мнения от първо лице и да знам дали не пропускам нещо. Според невролога всичко изглежда нормално и има вероятност да припада от захласване, защото се стряска при падането, но изследванията ще минат по реда си - ЕЕГ и скенер. Наясно съм, че с главата шега не бива, затова и се престраших да пиша тук, за да потърся още гледни точки. Не съм търсила диагнози, нито професионален съвет във форум, далеч съм от тази мисъл. 

Много хора ни препоръчаха доктор Иванов от Пловдив, ако някоя от вас има впечатления, ще бъда благодарна да сподели.
Благодаря ви за мненията.

# 21
  • Мнения: 1 445
Не ми е идеята да ви успокоявам,защото не съм специалист. Дъщеря ми правеше същите припадъци. При силна емоция просто се излючваше. Посиняваше,отпускаше се, всичко,което и вие сте описали. После изведнъж се "събуждаше" все едно не е било. Какво се оказа при нея- нервната система на децата не е добре развита до някаква възраст (мисля че беше 6-7 години), на това се дължаха припадъците. Бяхме предупредени да не ставаме свръх внимателни с нея, защото децата с тази специфика в един момент започват да използват тези припадъци, за да получат каквото искат. Ако често родителите се съобразяват с това децата започват да го правят умишлено(да,припадат умишлено). Вече съм забравила повече подробности около състоянието и, последният припадък беше преди около 2.5 години и с времето се разреждаха. Изпитвах същите притеснения като вас (без обвиненията). В такива случаи помагат биене на шамари и напръскване с вода. Отново,моля, не приемайте мнението ми за меродавно. Проблемът е сериозен и при вас може да е нещо различно.

ЕДИТ:Съвсем възможно е да припадне детето даже и от лек удар. Както казах, поне при дъщеря ми,тези припадъци бяха на емоционална почва,не заради самия удар. Последния път като припадна леко се спъна и падна в мократа трева. Това,което провокира припадъка, беше че тя не очакваше,че при удара ще се намокри.

А, сега на колко е дъщеря ти? Колко пъти до тук е припадала и сте го отдавали на стрес?

7.5

# 22
  • Мнения: 1 271
Направете и ЯМР. Не е толкова скъп а и има ваучери за определени участъци в сайтовете за ваучери. Само ЯМР може да покаже с точност дали и има нещо а и при него няма никакво облъчване. Дано да е само моментно и всичко да се оправи.

# 23
  • Мнения: 624
За ЯМР вероятно ще трябва упойка, тъй като е доста продължително. Докато скенера е секунди. Но пък има някакво облъчване. Но, според мен си е задължително да се направи изследване. Дали ямр или скенер докторите ще преценят.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Това облъчване, ако ви слуша човек, ще да е като влизане в Чернобил. Сума народ се облъчва на скенер ама си е наред. По-добре това и да се знае дали всичко е наред отколкото да живееш в неведение и нещо там да прави проблеми.

# 25
  • Мнения: 5
Това облъчване, ако ви слуша човек, ще да е като влизане в Чернобил. Сума народ се облъчва на скенер ама си е наред. По-добре това и да се знае дали всичко е наред отколкото да живееш в неведение и нещо там да прави проблеми.

Съгласна съм. Не опонирам на никого, прави сте, на същото мнение съм, ако бях страничен наблюдател бих дала същите съвети, писах темата вечерта след случката и бях объркана и ужасно притеснена от всичко накуп - от припадането й, от липсата на адекватен преглед в болницата, от факта, че на всичкото отгоре трябва да я упоят и облъчат, както и от това, че решихме да откажем престой в болницата. Обвиняваме се. В момента си чакаме деня за скенер. Детето е добре. Надявам се, че и мозъчето й е добре.

Благодаря за отговорите.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Хайде горе главата. Започнали сте да изяснявате нещата. Не е малко. Успех!

# 27
  • Перник
  • Мнения: 211
Здравейте, joylinn!
Това, което описвате, много ми напомня на захласването на дъщеря ми когато беше мъничка. При нея ставаше точно след падане, но започваше да плаче и след това припадаше. Първият път беше на 10 месеца и до ден днешен си спомням ужаса, който изживяхме със съпруга ми. Той я гушна след падането и тя се отпусна в ръцете му, посиня. Кошмар! Но имаше силен плач преди припадането. Ние я заведохме при проф. Литвиненко и като му описахме случката каза, че най-вероятно ще го израсте до 3-4 годишна възраст, както и стана. Мисля, че само ЕЕГ направиха. Надявам се и при вас проблемът да е захласване. При нас се случи 4-5 пъти общо, но какво сме изживявали всеки път...
От сърце желая всичко да е наред! Стискам палци!

# 28
  • Мнения: 5
Хайде горе главата. Започнали сте да изяснявате нещата. Не е малко. Успех!

Благодаря Ви за добрите думи! Имам нужда от такива Purple Heart


mona-bonbona
, при нас припадъците и трите пъти бяха след удар на главичката. Лекарите ги свързват само с ударите, ние също. Никога не се е захласвала до такава степен, нито е имала каквито и да е отклонения в тази посока. Надявам се по-скоро да израсте неспособността си да се пази. Радвам се, че при вас е отминало, благодаря Ви за споделеното!

Общи условия

Активация на акаунт