Westworld - Free Will Is Not Free - Тема III

  • 8 871
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 667
Тифани, когато я включи Долорес я попита "Коя мислиш, че си?"

Според мен това със самонараняването е препратка към предишния образ, но не мога да се сетя 🤔

# 46
  • Вестерос
  • Мнения: 38 244
Тифани, когато я включи Долорес я попита "Коя мислиш, че си?"

Според мен това със самонараняването е препратка към предишния образ, но не мога да се сетя 🤔
Не я ли пита Who do you think you are? От who няма как да знаем мъж или жена е.

Червеното топче е бил Бърнард

# 47
  • Мнения: 428
Кой е в тялото на Шарлот
Скрит текст:
1. Долорес, а в нейното тяло е Уайът, ако е така, единственият въпрос е кога си е разделила кода.
2. Кейлъб, ако е така значи имаме поне 2 времеви линии.

Който и да е в тялото и́ има достъп до записите на съзнанието и́ от парка и оттам психологическите проблеми
 

Серак
Скрит текст:
Шансът той да е реален клони към нула,
с Мейв бяха във виртуална реалност, а Шарлот се срещна с холограма

въпросът е дали реалността в която се развива действието не е също виртуална

Последна редакция: вт, 31 мар 2020, 22:53 от Sinn.Sage

# 48
  • София
  • Мнения: 27 160
Sinn.Sage,
много добри попадения. има логика за всичко. и ще е шамар за милиони обикновени фенове, които не гледат така задълбочено, нито четат и гледат клипове с разяснения (аз не съм от тях, но пък винаги гледам адски внимателно, нещо което не правя с болшинството шоута). ние сме малко или повече маниаци, но огромния процент хора ще са в шок и потрес, хаха
Скрит текст:
Не ми се иска Кейлъб да е там. Аз чух, че Долорес се обръща в женски род, а и който и да е в тялото на Шарлот се държи и реагира като жена... Това с Долорес/Уайът е интересно, не ми бе хрумвало признавам си. Ще следим и за тази нишка. Все пак към момента официално не знаем, така че всичко е възможно.

относно виртуалния/реален свят аз го писах като мое си опасение още след епизод 1. Няма да съм изненадан, но горещо се надявам да не е това, защото вече сме го гледали, но ако бъде поднесено интелигентно съм окей все пак. Но не трябва да се прекалява и хиперболизира. Има си тънка нишка, точно по нея да се върви е най-сложно.
Ако с Мейв са се срещнали във виртуална реалност (по кое точно съдиш, къде точно да се гледа пак?) то това отговаря и за копчето. Аз си мислех, че една холограма няма как да натисне копчето, но във виртуална реалност всичко е възможно.
уфф абе не се кефя на това. Искам си реален свят, който е изправен пред опасността да се превърне във виртуален ако ме разбираш... Ако е така както си писала, значи ние отдавна сме изгубили войната.
и пак да се върнем на края на сезон 2 след кредитите. Сцената с Уилям. Там всичко изглеждаше виртуално или по-скоро апокалиптично и онази реплика не съм я забравил: фейк дъщерята към Уилям: ''Това е твоя свят или поне това което остана от него' Брррр


Някой да е чувал нещо за сезон 4? Не искам това да свършва. Simple Smile

# 49
  • Вестерос
  • Мнения: 38 244
Значи , за Долорес
Скрит текст:
и аз си го помислих да ти кажа в тялото на Шарлот, особено като се гушнаха на леглото, а в на Долорес тялото да е друг и от там сигурно Уаиът.
Но като писах коментара реших, че сигурно греша.


За Серас
Скрит текст:
според мен това е машината

# 50
  • Мнения: 36 469
В английския няма женски род, те затова така подскачат за местоименията и са им много важни.

Когато Мейв се събуди в имението на Серак, първо си помислих да не би да е в друга симулация, обаче на стената имаше бял екран с кръгла графика (от тези на машината) - няма логика да слагат такова нещо в симулацията, но е логично да го има в дома на Серак. Интересно, тогава Мейв е била поставена в неговата спалня, а не просто в някаква спалня за гости? Или е наслагал навсякъде из къщата тези екрани, като модерно изкуство? Simple Smile
Скрит текст:
Ще е интересно, ако се окаже, че той е персонификация на машината, но за сега няма много доказателства в подкрепа на тази хипотеза.
Някои наблюдения:
Когато русата разговаряше с Лиам той й се подигра, че използва "ние", все едно говори от свое и негово име, но е възможно за това да има причина и жената да не е просто лакей.
Странно, защо Лиам не знае повече за Серак (или не са стигнали до тази информация) - знае се, че машината е създадена от бащата на Лиъм (или Лиам - как се пише?), още когато той е бил дете. Серак е съдружник и архитект, каквото и да значи това. Не се знае кога се е появил, никой не го е виждал извън имението му, при Шарлот беше холограма, но при Мейв имаше истинско тяло. Истинското тяло може и да е синтетично. Той спря Мейв с дистанционно, не с гласова команда, което беше необичайно, поставил й е копче за изключване?
Все пак, Серак каза, че неговият вид може да изгуби войната, като явно говореше за хората (не за синтетичните същества).

# 51
  • Мнения: 8 215
Пуснах си го отново и ми хрумна следното - е ли възможно Шарлът да е Питър Абърнати, бащата на Долорес. Тя се държи много мило и внимателно, а "Шарлът" не приема много добре вида си.

# 52
  • Мнения: 320
Сега прочетох нещо интересно за Серак. Думата означава леден връх на гледчер, видимата част, върха на айсберга.😆
Теорията за Долорес много ми хареса.

# 53
  • Вестерос
  • Мнения: 38 244
Пуснах си го отново и ми хрумна следното - е ли възможно Шарлът да е Питър Абърнати, бащата на Долорес. Тя се държи много мило и внимателно, а "Шарлът" не приема много добре вида си.
Това също е вариант, но ако се върнем на позата в леглото, беше женска на Шарлът.

# 54
  • Мнения: 320
Според мен позата в леглото беше такава, за да ни заблудят, че е Теди. Долорес го прегръща по същия начин, когато умира във втори сезон.

# 55
  • Мнения: 428
Думите на Долорес бяха "Ти ми принадлежиш" и "Само на теб имам доверие".
Скрит текст:
Възможно е да е копирала част от собствения си код и образно да е създала собствено дете, дъщеря в която има част от нея и част от Уайът. Хост второ поколение. В крайна сметка нали това е целта и, размножаване и еволюиране на хостовете.

За мен позата в леглото по-скоро е на майка и уплашено/болно дете, а не толкова на двойка

Последна редакция: ср, 01 апр 2020, 22:11 от Sinn.Sage

# 56
  • Вестерос
  • Мнения: 38 244
E за това не се бях сетила

# 57
  • Мнения: 6 382
В английския няма женски род, те затова така подскачат за местоименията и са им много важни.

Когато Мейв се събуди в имението на Серак, първо си помислих да не би да е в друга симулация, обаче на стената имаше бял екран с кръгла графика (от тези на машината) - няма логика да слагат такова нещо в симулацията, но е логично да го има в дома на Серак. Интересно, тогава Мейв е била поставена в неговата спалня, а не просто в някаква спалня за гости? Или е наслагал навсякъде из къщата тези екрани, като модерно изкуство? Simple Smile
Скрит текст:
Ще е интересно, ако се окаже, че той е персонификация на машината, но за сега няма много доказателства в подкрепа на тази хипотеза.
Някои наблюдения:
Когато русата разговаряше с Лиам той й се подигра, че използва "ние", все едно говори от свое и негово име, но е възможно за това да има причина и жената да не е просто лакей.
Странно, защо Лиам не знае повече за Серак (или не са стигнали до тази информация) - знае се, че машината е създадена от бащата на Лиъм (или Лиам - как се пише?), още когато той е бил дете. Серак е съдружник и архитект, каквото и да значи това. Не се знае кога се е появил, никой не го е виждал извън имението му, при Шарлот беше холограма, но при Мейв имаше истинско тяло. Истинското тяло може и да е синтетично. Той спря Мейв с дистанционно, не с гласова команда, което беше необичайно, поставил й е копче за изключване?
Все пак, Серак каза, че неговият вид може да изгуби войната, като явно говореше за хората (не за синтетичните същества).
Скрит текст:
С това съм най-съгласна. В тялото на Шарлот определено не е баща й, нито Теди, за Уилям е невъзможно - нали полудяваха в тела и то доста бързо се случваше. Според мен си е Анджела.
Скрит текст:
Само дето изобщо не мога да я гледам такава. Представете си само какво й е - да се намираш в чуждо тяло, да живееш чужд живот, да следваш цели, ама те не са твоите цели ... направо работата върви към самоубийство. Странно ми е също това вмъкване, че тялото започва да влияе на съзнанието. Както има истории за присадено сърце и последваща промяна на човека, на когото е присадено. Или пък това е просто вживяване в роля - както артистите.
Сетих се за тази русата /мисля, че беше от монголоидната раса обаче/, някак я възприех като служителка на Серак.
Аз пък имам друга налудничава идея - за бащата на Лиъм - може ли това да е Форд? Много малко вероятно ми се вижда, но пък ми се ще да разкрият нещо и за създателя на машината. Това изобретение /ако може да се нарече така/ е прекалено гениално и уникално. И е измислено от 1 човек - за 2 седмици ... гений, не ами ... не знам какво.
И как така никой не знае какво точно прави машината. Ей тази загадка ще ни държи докрай. Grinning

Такааа, чак след като влязох в старата тема - да видя Елеонора къде е писала последно, уж да я издиря Grinning - та, тогава чак схванах, че съм цитирала Петя. А се чудя и чудя аз кой е тоз нов потребител. Joy

Последна редакция: чт, 02 апр 2020, 13:27 от ina.ina

# 58
  • Мнения: 790
Приятели, къде гледати сериите?

Аз не мога да свалям от торенти и съм много много тъжна.

Днес-утре ще се помъча да гледам на английски, за да си коментираме любимия сериал.

# 59
  • София
  • Мнения: 27 160
HBO, нямаш ли?
и по ТВ канала го дават и по онлайн платформата им, HBO GO

Общи условия

Активация на акаунт