Пазарът на недвижими имоти, какво се случва реално? -Тема 42

  • 39 500
  • 876
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 313
Къде е този висок блок в Яворов? Това ако е баш на булеварда, e няма по кофти място за живеене, … мръсно, шумно, прашно....  И тези пари ще са му много,

Забрави да напишеш "според мен".

# 61
  • Мнения: 2 478
pinko, на теб би те се объркал пола, защото си скрил/ла. Аз изрично съм упоменал. Чети малко повече преди да се обръщаш към някой. Не цитирай чаршаф, а скривай, не е трудно.
Защо се интересуваш?
Ти ли предлагаш нещо?
Чакам 50% drop, тогава бих се замислил, но много рядко нещо да ми хареса. Капризен съм. За коптор и измислено, кофти разпределение, стотинка не давам. Само от собственик, без посредници, брокери, излишен "товар", евентуално нещо в хубав затворен комплекс, къща с всички удобства на апартамент, тревичка, дворче, гаражи.
Hands V

# 62
  • Мнения: 1 711
А защо се връщат тук? Ние сме единствената държава от цяла Европа, която не предприема нито икономически, нито социални мерки?
Просто голяма част от тях са работили нелегално, друга част са разбрали, че в чужбина са втора ръка хора, когато опре до избор между тях и местен...
Връщат се, защото са останали без работа в чужбина. В момента, в който ситуацията се табилизира, ще си се върнат обратно там най-вероятно. Само че колкот и гадно да звучи в момента никой не ги иска тия хора и е разбираемо. Като е в чужбината по-добре отиват там, като стане там напечено се връщат тук и с това застрашават да изпозаразят хиляди хора, както и те самите да товарят нашата здравна система, за която реално нищо не са дали. Откъде, накъде? Отдавна трябваше да ни се затворят границите заради тоя вирус, без оглед на това дали си български гражданин или не...

# 63
  • Мнения: 25 737
Отдавна трябваше да ни се затворят границите заради тоя вирус, без оглед на това дали си български гражданин или не...
Мечтай си.

# 64
  • София
  • Мнения: 5 943
Ще се връщат няма как, студенти, ученици , сезонни... баби, дядовци, роми...
Всички са българи с документи и адреси тук... родителите, семействата ги чакат. Няма как да не ги пускат
Сега ще ги лекуват тук, че и помощи ще получат някои Confused
Дано няма много болни, но то поради това пълна забрана за излизане му е начина... Прибрал се, прибрал се, болен , здрав... в България няма как да  важи "препоръчваме никой да не излиза", слагаме го "под карантина у дома му". Не става. Тотална забрана и това е. Confused

# 65
  • Мнения: 888
Вече не помня колко кризи съм преживяла, но да ви кажа при всички е било по-лесно когато имаш имоти, отколкото да нямаш.

Само, че пропусна да завършиш изречението....и нямаш кредити и дългове Wink
Защото иначе все едно нищо нямаш....

# 66
  • Мнения: 1 711
Ще се връщат няма как, студенти, ученици , сезонни... баби, дядовци, роми...
Всички са българи с документи и адреси тук... родителите, семействата ги чакат. Няма как да не ги пускат
Сега ще ги лекуват тук, че и помощи ще получат някои Confused
Дано няма много болни, но то поради това пълна забрана за излизане му е начина... Прибрал се, прибрал се, болен , здрав... в България няма как да  важи "препоръчваме никой да не излиза", слагаме го "под карантина у дома му". Не става. Тотална забрана и това е. Confused
Реално при извънредно положение е възможно да се променят временно закони и да действат други. Всъщност както се затварят отворените граници за европейски граждани и им се нарушава правото за свободно придвижване из ЕС, така е възможно по време на извънредно положение и за български граждани да са затворени. Аз не говоря попринцип, ами в създалата се в момента ситуация...

# 67
  • Мнения: 2 313
Хора...прочетете конституцията. Там ясно е написано, че всеки българин има право да се върне в родината си. Тоя текст е написан точно заради индивиди като в тая тема.

# 68
  • Мнения: 1 711
Аз отново подчертавам, че става дума за извънредно или военно положение! В такива моменти някои конституционни права е възможно да се отнемат (всъщност именно това е скритата опасност, за която много не подозират по време на такива положение). Ако се сещате съседа ни Ердоган преди година-две именно създаде изкуствено военно положение, за да може да остане на власт и да промени конституцията в тази насока.
П.С. тези неща не си ги измислям, ако искате попитайте някой познат юрист.
П.С. 2  Реално погледнато и на мен са ми ограничили конституционно право на свобода като ме карат насила да си седя вкъщи.

# 69
  • Мнения: 40 856
И двамата сте прави по принцип, но и в математиката понякога между две безкрайно малки величини едната все пак е по-малка Wink
Та и тук от двама прави единият е по-прав. И това е, че гражданин на републиката не може да бъде възпрепятстван да се върне. Къде другаде да отиде, като другаде не го искат?  Нали това е смисълът на гражданството. А от там нататък на връщащите се правата вече може да се ограничават - да ги карантинират, изолират и прочее.

# 70
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Значи не е твой имота , а на банката.

# 71
  • Мнения: 40 856
Малко офтопик, но непрекъснато чета, че апартамент с кредит/ипотека е на банката. Ми не, не е, ваш си е. Вие му плащате данъците, поддръжката и ремонта, можете да го продадете, можете да го давате под наем... Банката може да ви го отнеме, но докато не го направи си е ваш и в имането на изплатен апартамент и в имането на такъв с тежест разликата е само в задължението да се плащат вноски.

# 72
  • Мнения: 4 247
Така е, но има едни клаузи за предварителна изизскуемост на кредита, в случай че останеш без работа или пък банката реши, че не си с достатъчно голям доход. Това е голям проблем, кога банката ще реши да си вземе парите предварително, особено в момент след като свърши извънредното положение.

# 73
  • Мнения: 9 774
Те банките да не са агенции за недвижими имоти? Каква им е ползата да искат предварително парите, като е ясно, че ги нямаш и да ти вземе апартамента? Тяхната печалба са лихвите и таксите, значи те имат изгода да ти взимат лихви и такси максимално дълго.
А и нали се правят някакви застраховки безработица и живот при ипотечни кредити? То и при потребителските ги има тези застраховки.

# 74
  • Мнения: 888
Твой, твой ама обезпечение за вземания на банката, не можеш да се разпореждаш пълноправно с него Wink
Примерно за реална продажба страна е банката, която трябва да даде съгласие и да вдигне ипотеката, освен ако купувача не иска и нея като бонус.
Чел съм клаузи в масовите договори, че не може да се отдава под наем без знанието на кредитора и прочие.
Собственик си, но  собственик - длъжник.

Общи условия

Активация на акаунт