Гримиране - идеи и техники. Тема №77

  • 41 508
  • 762
  •   1
Отговори
# 660
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 405
LadyBrinne - ето това е максимум интензитета, който можеш да си позволиш! Знам, че в реaлност е по-силен, но недей (ако не е за снимка!) Ти си си много светла, с нежни черти, топъл тип, не отивай в драма и контраст!

Аз така никога не бих излязла. Това го "мацах" днес. У нас съм си и веднага го изтрих. Сенките не искаха да се преливат, та нанасях отгоре с потупване и стана доста силно. Не нося силен грим, не е мое ампоа.
Утре ще пробвам нещо в тютюнево и зелено.

# 661
  • Мнения: 1 998
Аз много искам тип "опушен молив" грим, ама не мога. Grinning
Любима визия, която и при мен не се получава, винаги остават празни петна м/у миглите на долния клепач Sad
Добър tutorial ако сте попадали споделете.

Скрит текст:
не ми се получават опитите със снимки на грима, или цветовете не излизат реалните, или ми се изкривяват очите когато се снимам отблизо Sad

# 662
  • Мнения: 215
Навихте ме и аз да споделя моят "нацапан" лилав клепач...

Последна редакция: вт, 28 апр 2020, 22:01 от Miss_Vi

# 663
  • Бостън
  • Мнения: 13 516
Мисс_Vi - кои са лещите, ако не е нахално да попитам?

Есмералда - да, и друг път съм споделяла, че според мен работното място съвсем не е най-подходящото място за драматичен макияж. Вярно е, че от индустрия до индустрия и от офис до офис и от личен стил до личен стил може да има огромни разлики, но все пак...

Последна редакция: вт, 28 апр 2020, 01:05 от Agent Provocateur

# 664
  • Мнения: 215
Нямам лещи.Grinning

# 665
  • Бостън
  • Мнения: 13 516
Значи ме е подвело пикселизирането по кадъра. Сори!

Харесва ми цвета на грима съпоставен с цвета на очите, моно визията и графичния грим!

Последна редакция: вт, 28 апр 2020, 01:32 от Agent Provocateur

# 666
  • Мнения: 7 569
Неви, Miss Vi, имате чудесни големи клепачи и много място за сенки, вдигнете ги по-нагоре на клепача, ще ви отива.

Агентче, за мен ако не работиш някаква креативна професия (артист, татуист, гримьор, певец и тн.), много ярките цветни гримове не са подходящи, дори и конкретният работодател да не изисква определен дрескод. Аз поне не си се представям, но и по принцип не съм голям фен на ярки цветни гримове, тук се развихрих от скука покрай карантината и хоумофиса.

Ния, не съм те забравила. Само да мине карантината.

Пацолина, много е готина грим идеята, запазих си я и ще я пробвам, като имам повечко време.

# 667
  • Мнения: 215
Благодаря!
Почти всеки път сенките се опитвам да ги вдигам по-високо, но не ми се получава. Все така си застават. Joy

# 668
  • Мнения: 3 272
Esmeralda23, много благодаря за идеята. Може би ще пробвам. Твоето мнение е важно, защото винаги съм харесвала грима ти.

# 669
  • Варна
  • Мнения: 2 849
Някой гледа ли Новините на Нова по обяд. Тази жена кой я гримира? Всеки път като я видя и е с все един и същи "грим".

# 670
  • Мнения: 5 832
Аз не гледам Нова, но пък много време ми правеше впечатление, че Виктория Петрова вечно е с различни вежди. Как веднъж не бяха ги направили двете да са еднакви не знам. Отделно, че често я гримираха със супер тежък грим, който според мен не е подходящ за целта. Усещах се как вместо да слушам новините аз я гледах и недоумявах защо.

# 671
  • Варна
  • Мнения: 2 849
Не знам, но този грим е потресаващ за мен, а я засичам вече не знам колко пъти така.

Виктория Петрова е много красива и има страхотни очи според мен, но помня, че и Мис Бони беше качил снимка и критикуваще гримьора й!

# 672
  • Мнения: 1 424
За Виктория Петрова абсолютно същото и на мен ми е правило впечатление Smiley Smiley Чак очите й изглеждат различни,заради веждите. И почти винаги е с много тъмни цветове. А е такава красиваца и с подходящ грим би изглеждала впечатляващо Simple Smile

# 673
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
От години държа грима ми да работи за мен.
Научих, че всяка жена може да бъде неотразима с подходящия грим.
Когато оценявам даден грим, приоритет ми е, какво той е направил за гримираната дама, а не способностите на гримьора.
Проблема е, че много гримьори се заиграват да показват техника,  вместо да заложат на умението да изберат  "правилния" грим.
Под правилен разбирам, съобразен с конкретните дадености ма лицето, акцентиращ на  хубавите черти  и неглижиращ недостатъците . Изпълнен в цветова хармония представяща на максимум генетичните дадености.
И не на последно място съобразен с конкретната ситуация.
Считам, че всяка жена има нещо прекрасно и уникално , която я прави различна и запомняща се.За мен задачата на грима е да го подчертае, а не да се направи тунинг и лицето оптически де се доближи до някаква временна мода, като по този начин уникалния чар губи  своята индивидуалност.

Последна редакция: вт, 28 апр 2020, 13:45 от sl

# 674
  • Мнения: X
Sl, така е, съгласна съм на 150 процента. Говорих за курс за гримиране с Джули, която ми обясни, че най-важното е гримът да е красив- да изпъква лицето, а не просто да е интересен сам по себе си. Пусто обаче, ако приема максимата за себе си ще си нося 1 от палитрите, 1 от ФДТните, 1 червило и 1 бронзър. Като мога да се направя на травестит и да смая консервативното си финансистко обкръжение в офиса, за да ‘пробвам нешо’...

Общи условия

Активация на акаунт