Гримиране - идеи и техники. Тема №77

  • 41 482
  • 762
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 146
Благодаря, момичета! Flowers Cherry Blossom
За плаж не слагам фон дьо тен, много бързо ми се омазнява кожата, а като се намажа със слънцезащита и ми се намокри лицето, понякога ми люти на очите. Случвало се е малко молив за вежди и червило да сложа. Освен лицето избягвам да си мокря и косата Smiley

# 61
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Есмералда, нямам червило, само тониран балсам за устни. Не нося червила от много време - не се харесвам, наяве ми изглеждат неестествено на устните, които реално са много бледи, почти безцветни.
Снимката е правена със селфи камерата на телефона, на изкуствена светлина. Няма силна естествена тези дни - мъгливо и сиво е навън. Не съм затъмнявала, само съм изострила контраста, но явно не се вижда добре. Бих изтрила снимката, но вече не мога. Друг път - повече. Simple Smile
Има и друго - при директно качване във форума цветовете и качеството на снимките се променя, не знам защо.

# 62
  • Мнения: 360
Мисля да си взема така прехваления фдт на Esthe Louder - Double wear. Идва ми доста скъпо, но ще се прежаля... въпроса ми е дали наистина си заслужава? Аз ползвам само дерматологично тествана козметика от аптека - по препоръка на дерматолог, защото кожата ми е много чувствителна, запушват ми се порите и ми излизат подкожни пъпки.
Има ли някоя която има проблем като моят и да ползва този фдт, да каже съвет?

# 63
  • Мнения: 31 178
Не е за теб, не се прежалвай.

# 64
  • Мнения: 276
Май сме го водили този спор за плажа/морето Simple Smile
Всеки има различни идеи как иска да изглежда на плажа, пече ли се или е покрит като мен с шапки, шалове и очила и чете под чадъра на дебела сянка. ФДТ на плаж лично аз не слагам, но бб/сс крем със защита над слънцезащитата да. Понякога self tanner и слънцезащита. Водоустойчива спирала задължително. Нещо с фактор на устните задължително. Само се дразня на суперкатегорични мнения Wink

Хмм, тази пудра за вежди на Импала прилича много на един мой продукт и колкото и да ми харесва пудрата, апликаторът е смърт за мен! Омазвам де до ушите!

Като сме на тема вежди скоро някой хвали и това, но не съм го пробвала. Прилича много на една древна пудра за вежди на Клиник, която много харесвах.


Лейди, много харесвам колко умерени, пастелни и подходящи за твоята визия и бяла кожа гримове правиш, но често снимката не е оптимална и не се виждат добре, т.е. само най тъмната част на грима се вижда.

Агент, егати. Страхотна си
Как поддържаш кожата си?
Слънцезащита, козметика бяла (корейска основно, но и японска, и американска, и българска и всичко останало), вода и витамини/добавки понякога. Не пуша от години. Не се пека на слънце. Нямам ботокс или филъри (макар, че се изкушавам). Обичам маски и масажи всякакви.



Пудрата на Impala си я слагам със скосена четка, не ползвам апликаторчето поради същите причини.

# 65
  • Мнения: 7 568
Този тежък фдт не е подходящ за чувствителна и проблемна кожа според мен. Само ще ти запуши допълнително порите и ще ти излязат пъпки от него. Ползвай си козметиката, която ти е препоръчал лекаря. Между другото, тонираният крем Ефаклар на Ла рош е много добър за такъв тип кожа. Аз го ползвам от две години и съм супер доволна, макар кожата ми да не е проблемна, много леко и приятно стои на кожата, не запушва пори. Винаги може да му се додаде покритие, като се смеси с фдт или се сложи коректор отгоре.

# 66
  • Мнения: 360
Точно на Ла рош използвам цялата серия.

# 67
  • Мнения: 7 568
А защо тогава искаш да сменяш? Не си ли доволна?

# 68
  • Мнения: 1 538
Фдт на Ести го смесвам с един флуиден на Виши, за да не ми седи като маска, но пък е доста покривен и не ми лъщи лицето почти до преди да махна грима. Не съм улучила все още фдт за мазна кожа, склонна към акне (особено около мц). От Зоя бг си поръчах глина и започнах да си правя маски за лице, дано позатвори и поизчисти малко порите, и да абсорбира ненужната мазнина.

# 69
  • Мнения: 7 573
Аз против лъщене съм много доволна от пудрата на Kryolan, матира супер добре , но седи естествено.

# 70
  • Мнения: 1 538
Може би трябва да пробвам с пудра за финиш на цяло лице. Досега избягвах, слагах само в Т- зоната и около очите, за да не се размазват сенки и спирала, ползвам на Катрис някаква. Не е лоша също.

# 71
  • Down south
  • Мнения: 7 680
@Je rêve link,

Поръчах по-малкия вариант, четчицата действително е мъничка, доколкото прочетох и на двата варианта четките са еднакви, количеството помада е различно. Мисля, че цвета е добре.
Вероятно има техника за нансяне?

ПП Дъщеря ми каза, че четката сякаш е изскочила от "Снежанка и седемте джуджета" Innocent

Последна редакция: чт, 26 мар 2020, 15:52 от Daylily

# 72
  • Бостън
  • Мнения: 13 494

Пудрата на Impala си я слагам със скосена четка, не ползвам апликаторчето поради същите причини.
Simple Smile) Малко акъл, но навреме е казал народът Simple Smile)) Мерси, не се бях сетила! може би заради странната форма на контейнера. А с четката бъркате вътре или отсипвате?

Още малко вежди от форумна любимка!
https://www.instagram.com/tv/B-Hr61AFVuB/?igshid=1itdq8n4gkk0e

Дейлили, понеже и аз имам малкия размер да предупредя, че съхне бързо и лесно продукта и може да ви се наложи да го съживите след няколко месеца с капки за очи.

# 73
  • Мнения: 276

Пудрата на Impala си я слагам със скосена четка, не ползвам апликаторчето поради същите причини.
Simple Smile) Малко акъл, но навреме е казал народът Simple Smile)) Мерси, не се бях сетила! може би заради странната форма на контейнера. А с четката бъркате вътре или отсипвате?

Още малко вежди от форумна любимка!
https://www.instagram.com/tv/B-Hr61AFVuB/?igshid=1itdq8n4gkk0e

То няма как да се бръкне вътре, защото е тясно отворчето. Просто си обирам апликаторчето върху четката и като количество ми е достатъчно за единия веждак Simple Smile

# 74
  • Мнения: 360
А защо тогава искаш да сменяш? Не си ли доволна?
Доволна съм, но я използвам от много години и исках да смена нещо... Може пък да случа на нещо още по-подходящо за кожата ми Laughing

Общи условия

Активация на акаунт