Гримиране - идеи и техники. Тема №77

  • 41 451
  • 762
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 88
mypi1975, супер изглежда, браво! Heart Eyes

Благодаря, но всъщност когато слагам сенките така ли трябва да ги разнасям към веждата почти или трябва по малко да ги качвам на горе.

Според мен така изглеждат перфектно. Аз бих заложила да разнасяш тъмен цвят по-нагоре само ако възнамеряваш гримът ти да е вечерен, защото става една идея по-тежък.

# 241
  • Мнения: X
А аз бих те посъветвала на качиш сенките нагоре само във външния ъгъл на окото, за да изглежда повдигнато оптически.
Справила си се супер!

# 242
  • русе
  • Мнения: 643


Според мен така изглеждат перфектно. Аз бих заложила да разнасяш тъмен цвят по-нагоре само ако възнамеряваш гримът ти да е вечерен, защото става една идея по-тежък.
[/quote]
Точно това имах предвид и аз, така е по тежка визията и ми се струва не подходящо за ежедневна работа.

А аз бих те посъветвала на качиш сенките нагоре само във външния ъгъл на окото, за да изглежда повдигнато оптически.
Справила си се супер!

О това повдига само в края ако знаеш колко ми е трудно, тръгвам с такава нагласа и накрая пак омазано цялото око,   стигам до извода, че четките са ми големи за малкото ми око и този увиснал клепач 😁
На вас колко време ви отнеме да се гримирате сутрин за работа, на мен ми отнема доста.

# 243
  • Мнения: 1 349
Ежедневният ми офис грим ми отнема около 15 минути. (Само декоративната козметика, без бялата)

Слагам фдт/бб крем, помада или молив за вежди, спирала,червило и малко бронзант.

Когато слагам и сенки ми отнема около 30-40 минути, понякога и повече 😆

# 244
  • Мнения: X
На това с външния ъгъл трейнинг му е майката. Мисля, че имаш ръка, чудесно си нанесла сенките, продължавай да ни радваш с опити!

# 245
  • русе
  • Мнения: 643
Сега с тая карантина време за тренинг има, ще продължавам, вие ме вдъхновявате с гримовете който показвате.

# 246
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 377
Аз за 15 минути съм готова с грима - слагам молив на очите и веждите, сенки, спирала, ББ крем, хайлайтър.

# 247
  • Мнения: 8 937
Няколко минути ми отнема, но слагам само bb крем, руж, молив за вежди и балсам за устни. Ако трябва да правя пълен грим, ще заминат поне 45 минути.

# 248
  • Бостън
  • Мнения: 13 479
Наборе, на прав път си. Единствената ми забележка че използваш доста блестящи текстури дори там където традиционно се използват матови. на нашите години вече не може да си позволим толкова много блестящи по-скоро само акцент.

Аз съм бавна - за да го изпипам така както ми харесва ако е прост грим 25-30 минути - имам предвид със бялата козметика и отгоре основа и елементарни неща.  За всичко по-сложно поне 45 минути.

Последна редакция: пт, 10 апр 2020, 02:14 от Agent Provocateur

# 249
  • русе
  • Мнения: 643
Агент, напълно съгласна за блясъка, в момента е така защото съм в къщи и за снимките. В ежедневието рядко слагам сенки, както се вижда отработвам ги, а ако сложа ще е нещо семпло и не бляскаво.

# 250
  • Мнения: 7 563
Mypi, и аз ще подкрепя Агент. Не слагай блестящи цветове в сгъвката на окото и нагоре, а само на подвижния клепач. В сгъвката слагай матови. Като височина под веждите гримът е добре според мен.

# 251
  • Мнения: 1 424
Mypi,добре се справяш Simple Smile Тренирай и ще стане.
Мен ме е срам да кажа от колко време не съм слагала сенки...

# 252
  • Мнения: 1 997
Здравейте дами, ако може да ми помогнете с опит -  търся четка за вежди, трудно ми е да преценя онлайн тънкостта на четката.
Ето снимка на 2 които имам - в ляво е любимата ми от някаква палитра - търся подобна.
Скрит текст:
В "профил" четката е доста по тънка и косъмчетата с по плътни и твърди, когато с притиска с палец и показалец - рисувам с получения тъник връх косъмчета ( с пудра от сет за вежди )
В дясно е четка с дълга дръжка , не мога да видя марката се е изстрила, с нея ми се разпрашва продукта и не стават тънки линийки.

# 253
  • Бостън
  • Мнения: 13 479
Скрит текст:
Като заговорихме за четки да спомена с много добра дума една друга, която напоследък ползвам за 80% от грима по очите, много е странна - хем двустранна, а оп принцип аз такива не обичам), хем е несиметрична едната и глава и това се оказа най-невероятно удобната четка, която съм имала някога  - и за основа, и за сенките, и за хайлайтера и за крийза и за блендване и връхчето за да покрия със сенки молива. A с другата глава се бъфва, говоря за 3-тата четка от този сет. Изобщо вадя една стиска от 15-20 четки и ползвам нея и една за веждите. Ще се опитам да намеря по-читава снимка, а вие ако попаднете на подобна форма не я подминавайте!


 
A това е "обикновената" едностранна четка Aucoin THE BASE / SHADOW BRUSH, несиметричността и си личи по-добре. Има и няколко ревюта.
https://www.beautylish.com/s/kevyn-aucoin-the-base-shadow-brush


Имам 2 основни четки за вежди - едната естествен косъм и малко по-широка в профил (Kryolan 3812), поне 10-15 годишна вече, другата (Smashbox Precise Brow & Liner) изкуствена, много "остра" в профил - ползвам ги с различни продукти. Първата с прахообразни, втората със помадести.


От несесера изкопах още 2 - Bare Minerals Angled Definer, която става и за вежди и някаква noname, очевадно копие на АБХ
 

PS Пoкрай всички те ви коментари за сенки взех, че си поръчах Наташа Денона Мини Лила вчера, която изобщо не ми трябва, но викам да изляза и аз от зоната си на комфорт малко. Онова синьо, което всички слагат на подвижния обаче мисля да го ползвам за очна линия или за топър.
Скрит текст:

Пак аз, досадна станах, извинете ме, но все още мисля по въпроса на mypi1975 "колко нагоре цвета"

Та на първо четене зависи разбира се от формата на окото и дали се прави корекция някаква; зависи и какъв цвят се ползва, но си зависи и от типа грим който се прави поред мен! Сега ще покажа! И бързам да поясня, че е и въпрос на ситуация и личен стил доколко един макияж ще изглежда адекватно върху дадено лице.
Пример 1:
 

Пример 2:


Пример 3:


Пример 4:



И двата примера с "цвят до веждата" изглеждат тежки/вечерни/нощни/едиториал тип грим. Ако една много млада жена отиде на бар с такъв, то тя ще изглежда чудно и не чак толкова чудно, ако иде в офиса в 7 сутринта в същия този вид. Шансът обаче една жена на възраст да бъде оприличена на гротеска със същия този грим където и да е е многократно по-висок. Дори самата Наташа Денона, която е и бивш модел и много красива и поддържана жена според мен и моето (не)скромно мнение не винаги изглежда оптимално със собствените си визии, които обаче на страниците на списание и върху моделите изглеждат умопотресаващо добре! Пак да кажа, лично мнение е и с безкрайно голям общ знаменател, да не вземе някой да се почувства засегнат от моите размисли Simple Smile
И да, винаги има разлика между ретуширана и филтрирана снимка и таква без.
   

Последна редакция: пт, 10 апр 2020, 21:07 от AnMary

# 254
  • Мнения: 2 266
Пример 3 много ми допадна.
Аз имам питане.Как подготвяте лицето си за гримиране-т.е. какво слагате първо,кремове, прайм ри и т.н.?Надявам се сте ме разбрали.Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт