Селска къща - поглед към малките детайли (продължение 2)

  • 15 199
  • 178
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 10 309
Първият опит с градинска техника е неуспешен - след 40 мин работа пропуши и в понеделник беше върнат в магазина. Аман!
Склонявам се към варианта втора употреба. С братовчеда под ръка.

Да бяхте написали марка и каква машина, така на никой не му е ясно какво точно е изпушило....

# 91
  • Мнения: 751
Ние сме с косачка от Лидъл за 130 лв. Работи вече 3 година, цяла зима стоя навън.

# 92
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 205
Да бяхте написали марка и каква машина, така на никой не му е ясно какво точно е изпушило....

Специално не написах. Да не е антиреклама, сигурна съм, че късмета е само мой. Ако вече в ремонта/рекламацията има проблем (20 дни е макс.срок), ще пиша задължително.

# 93
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Мисля, че в момента в Лидъл има косачки. Около 120 лв са.

# 94
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 012
Ние също сме с косачка от Лидл и сме доволни.

# 95
  • Плевен
  • Мнения: 5
Използваме елекстрическа косачка. Предимствата на такава косачка за трева са ниското тегло, по-лесната манипулация, минималните изисквания към поддръжка и нормалната покупна цена и експлоатационни разходи. За разлика от моторните резачки електрическите имат по-малък кош за събиране на тревата, което означава по-често изсипване и прекъсване на косенето.

# 96
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
За асинхронен мотор, за който писах - косачките  с такъв мотор имат много по-малка поддръжка, нямат четки, които да се износват и самият двигател има по-дълъг живот. Това в повечето магазини няма как да ви го кажат. По звука може да се разпознае асинхронен мотор - трябва да е тих. Колекторният двигател звучи като прахосмукачка. Друг показател за вида на двигателя са оборотите - ако са над 3000, със сигурност е колекторен, а не асинхронен. Всичко това не зависи от марката на машината. В повече магазини консултантите дори не разбират това обяснение.

# 97
  • пак там
  • Мнения: 2 885
А сега покажи на снимка за лузърите като мен, моля. Simple Smile

# 98
  • Мнения: 3 411
nad_tab, как правиш лампите?

# 99
  • София
  • Мнения: 10 309
nad_tab, как правиш лампите?
Половинката ги прави със смола ей от тук https://www.chimatech.bg/bg/product_category/sintetichni-smoli/epoksidni-smoli

Ето тук я има техниката https://www.youtube.com/watch?v=3abz-As15P0

Вече сме на село, наздраве от селската къща Wink

# 100
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 205
... Ако вече в ремонта/рекламацията има проблем (20 дни е макс.срок), ще пиша задължително.

Да, тъкмо по нощите време да се жалвам Grinning

След рекламацията и резултата от нея, вече мога да се оплача.
Купих клонотрошачка Einhell от Home max в Плевен, която след не повече от 40 мин работа запуши. Не е двигателя, със сигурност, някъде в предавките (ремъците), съдейки по миризмата. Подадох рекламация, след няколко дена ми я връщат от сервиза със заключението - "Работила повече от регламентираното време" (по памет). Ми къде има регламентирано време на работа, в ръководството за работа няма. В магазина никой не знае, от сервиза не казаха... Мъкна я аз на село, и о, чудо - след 5 мин започва да бие на умряло. Отварям аз - то вътре всичко се разпаднало - втулката, диска.... Баси и сервиза в Плевен! Бясна съм! Не знам какво ревизират-сервизират-заключават, ама поне да я бяха сглобили като хората. Пак рекламация .... не се надявам на добро развитие, за съжаление.

# 101
  • София
  • Мнения: 10 309
... Ако вече в ремонта/рекламацията има проблем (20 дни е макс.срок), ще пиша задължително.

Да, тъкмо по нощите време да се жалвам Grinning

След рекламацията и резултата от нея, вече мога да се оплача.
Купих клонотрошачка Einhell от Home max в Плевен, която след не повече от 40 мин работа запуши. Не е двигателя, със сигурност, някъде в предавките (ремъците), съдейки по миризмата. Подадох рекламация, след няколко дена ми я връщат от сервиза със заключението - "Работила повече от регламентираното време" (по памет). Ми къде има регламентирано време на работа, в ръководството за работа няма. В магазина никой не знае, от сервиза не казаха... Мъкна я аз на село, и о, чудо - след 5 мин започва да бие на умряло. Отварям аз - то вътре всичко се разпаднало - втулката, диска.... Баси и сервиза в Плевен! Бясна съм! Не знам какво ревизират-сервизират-заключават, ама поне да я бяха сглобили като хората. Пак рекламация .... не се надявам на добро развитие, за съжаление.

Не е истина... заплашете ги с КЗП и ако не реагират, наистина пуснете жалба.

# 102
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 205
Не е истина... заплашете ги с КЗП и ако не реагират, наистина пуснете жалба.

След втората рекламация, направо така ще направя.
Макар че опита ми с КЗП не е положителен, ще опитам.

# 103
  • Мнения: 315
Нашата е такава https://www.home-max.bg/klonotroshachka-villager-vc-2500/. За сега е тип топ. Още с първото пускане без да разбера съм пуснала и тел с клонките Satisfied. Телта се беше навила около една втулка, но ММ я махна и си продължи работа без проблеми. Работила съм с нея повече от 30 мин без да спирам.

Последна редакция: вт, 12 май 2020, 08:15 от bobito0785

# 104
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
С КЗП ще успеете.

Общи условия

Активация на акаунт