Виртуални консултации с проф. д-р Огнян Бранков (детски хирург)

  • 138 050
  • 1 682
  •   1
Отговори
# 825
  • София
  • Мнения: 3 188
От снимката не се разбира, а и без преглед не мога да Ви отговоря.

# 826
  • Мнения: 1
Здравейте, проф. Бранков. Правихте операция на сина ми от ингвинална херния през 2018. Малко след операцията се забеляза отново подуване и след преглед се разбрахме да мине малко време за втора операция, тъй като беше прекалено скоро.
Но после тръгна на детска градина, започна се едно непрекъснато боледуване, плюс Варицела с усложнения, та и в инфекциозна бяхме, после дойде Ковид-а и забраните за планови операции и така се завъртяхме и времето си минава... Но колкото и да се оправдавам, сега на този етап си мисля, че водещ беше моя страх.
Та си мина доста време. Дали много сме сгрешили ние родителите с отлагането толкова дълго време на операцията и какви могат да бъдат последствията? Налага ли се спешна операция или може да отлагам още?

# 827
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте,
не се налага спешна операция. Нека го доведете на преглед да преценя какво е състоянието и ще говорим.

# 828
  • Мнения: 1
Здравейте, проф. Бранков. Дъщеря ми е на 7 месеца, от раждането не сме имали проблеми нито с колики нито с каквото и да било друго. Първата ни безсънна нощ беше с първите зъбки ( сега вече са 3 и чакаме 4-тото). Детето се развива прекрасно, седи стабилно, вече се изправя с помощ на мебелите около нея и се опитва с държане за ръчичката да прави първи крачки. Лази на 4 крака без никакъв проблем от едната стая до другата. Наддава предоволно и вече е 9кг +. От 5-ти месец забелязахме твърда подутинка над лявото ухо на главичката. Твърда и леко зачервена ( неподвижна ). Веднага се консултирахме с педиатърката ни и тя ни каза да не се притесняваме и да я следим. Не реагира ( не я боли ), редовно я пипаме за да проверяваме. Кръвните тестове на 6-тия месец бяха идеални ( всичко в нормите ). С растежа на главата и самата подутина расте и си седи червена. Този месец на 9-ти сме на консултация при педиатърката и ще видим какво ще е нейното мнение. Какво бихте ни посъветвали, дали преди това да направим консултация с детски хирург или невролог ? 

# 829
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, проф. Бранков. .....
С растежа на главата и самата подутина расте и си седи червена. Този месец на 9-ти сме на консултация при педиатърката и ще видим какво ще е нейното мнение. Какво бихте ни посъветвали, дали преди това да направим консултация с детски хирург или невролог ? 

Здравейте,
първоначално това подуване може да се свърже с растежа на зъбките и влиянието на това върху лимфните възи на врата и шията. Но това е повече към ухото. Има два варианта, първият е възможно развитието на вродена доброкачствена дермоидна киста. Съвсем рядко би мого да бъде ушна фистула. Но това трябва да се види на преглед.
Потърсете ме в Детския център на Токуда до 15-ти юни, ще говорим подробно.

# 830
  • Мнения: 254
Здравейте д-р Бранков, правите ли операции за премахване на киста на опашката, с лек отвор засега и в момента течаща. За първи път се случва такова нещо, момчето е на 16г. и проблемът се появи след падане на опашката. Ако не се занимавате с това, може ли да ни насочите към ваш колега?
Благодаря Ви предварително.

# 831
  • София
  • Мнения: 3 188
С удоволствие ще ви насоча, аз също правя такива операции, но нека първо видя момчето. Тази седмица, без петък, съм от 10 до 14 часа в Детския центр на Токуда.

# 832
  • Мнения: 53
Здравейте д-р Бранков!
Писах Ви лично съобщение. Дали можете да погледнете и дадете коментар?

Благодаря предварително!

# 833
  • Мнения: 254
С удоволствие ще ви насоча, аз също правя такива операции, но нека първо видя момчето. Тази седмица, без петък, съм от 10 до 14 часа в Детския центр на Токуда.
Благодаря много! Записах час за 15 юни сутринта.

# 834
  • Мнения: 23
Здравейте проф. Бранков. Тази вечер в спешното на УМБАЛ Бургас 10 месечния ми син бе диагностициран с ингвинална слабинна херния. Дежурният хирург я репонира. Извинявам се ако не употребявам правилните термини. Натисна и каза че за момента се е прибрала. Въпроса ми е колко е спешно състоянието на сина ми? Задължителна ли е хирургична интервенция?

# 835
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте проф. Бранков. Тази вечер в спешното на УМБАЛ Бургас 10 месечния ми син бе диагностициран с ингвинална слабинна херния. Дежурният хирург я репонира. Извинявам се ако не употребявам правилните термини. Натисна и каза че за момента се е прибрала. Въпроса ми е колко е спешно състоянието на сина ми? Задължителна ли е хирургична интервенция?

Ако хернията се прибира спонтанно и не предизвиква дисконфорт у детето, трябва да се изчака за операция до към 4 - 6 месец. Ако обаче често излиза и налага репониране от специалист, трябва да се оперира по-рано.

# 836
  • Мнения: 23
Благодаря докторе. Синът ми е на 10месеца и хернията я репонираха. Препоръчаха ни операция, и ни насочиха към Варна. Благодаря за отговора

Здравейте проф. Бранков. Тази вечер в спешното на УМБАЛ Бургас 10 месечния ми син бе диагностициран с ингвинална слабинна херния. Дежурният хирург я репонира. Извинявам се ако не употребявам правилните термини. Натисна и каза че за момента се е прибрала. Въпроса ми е колко е спешно състоянието на сина ми? Задължителна ли е хирургична интервенция?

Ако хернията се прибира спонтанно и не предизвиква дисконфорт у детето, трябва да се изчака за операция до към 4 - 6 месец. Ако обаче често излиза и налага репониране от специалист, трябва да се оперира по-рано.

# 837
  • София
  • Мнения: 329

Здравейте д-р Бранков!
Синът ми е на 12 и тренира футбол. От известно време се оплаква за болка в слабините от ляво(рита главно с левия крак). Първоначално си мислех, че е от претоварване, но дори и с почивка до колкото може да си почива едно 12 годишно дете нещата не се подобряват.  Моля за съвет какво да предприема.

# 838
  • София
  • Мнения: 3 188
Забелязали ли сте подуване като признак на херния в лявата слабинна област? Ако не, това означава претоварване на сухожилната слабинна връзка в ляво, което често се среща при активно спортуващи. Всяко претоварване на мускулите или сухожилията се проявява като болка.
Все пак доведете го на преглед.

# 839
  • Мнения: 1
Здравейте докторе имам въпрос относно дете на 7г.Периодично се задява, докато се храни и не можем да разберем от какво се получава така.Той казва, че храната му засяда, докато яде.Правихме изследване с бариева каша и нищо не се установи.Гледа го и УНГ специалист и нищо не установи.Какви изследвания можем да направим да разберем от какво е?Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт