Великобритания - тема 81 Пролетно Коронована

  • 33 723
  • 744
  •   1
Отговори
# 30
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 090
Бела, аз бях с окото. Още в понеделник ходих в Спексейвърс, имах час. Казаха ми или алергия, или бактерия, или инфекция. Започнахме с алергията, купих си капки, капя, но все още е доста подуто. Ще чакам седмица да мине и ако не ще ходя да ми дадат антибиотик.
Това принудително стоене в къщи, макар и без пари останах, ми е точно навреме. От октомри сменяме плочките в кухнята и цвета на стените. Боядисахме, сега остава да налепя плочките, ако успея днес е супер, остана една стена с глитер да боядисам и таваните. А между другото пералня след пералня, оправям и градината. Трябват ми само цветя, не знам работи ли нещо за цветя.

# 31
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 133
Doret, извинявай много, че те обърках, ама то в тая ситуация... Аз съм много чувствителна на тема очи. След дългогодишно късогледство преди 20 години си направих лазерна операция и все още съм добре. То ако е алергия няма ли и да е на двете очи? Да не е конюнктивит? То от едното обикновено се прехвърля на другото. На мен при един грип ме удари и в двете очи преди години, лекувах се с вътрешен прием на антибиотик и антибиотични капки. Не можех очите да си отворя, ужасно беше. Дано са се оправиш бързо! Ловът на месо днес беше успешен, господ да благослови бътчерите ми😁

# 32
  • UK
  • Мнения: 2 836
И аз съм объркала Doret с Мари.
А, взе ли някакъв антихистамин? Вчера на малката така и се поду едното око, дадох и сироп за алергия и спадна. На мен от алергия ми се беше подуло само едното око.

Кокона, преди няколко дена една приятелка в Бг ми обясняваше че и се налага да излезе с деца, тя е сама няма друг вариант и се притесняваше че духа вятър, да не им довее някой вирус. Първо си помислих,че нещо се шегува.

# 33
  • Мнения: 8 891
Вчера в предверието на нашето Теско имаше много цветя. Мярнах хубав тъмночервен олеандър в саксия, но както се досещате, друга ми беше целта и бързах.

# 34
  • Мнения: 1 478
Вирусът се предава по капков, не по въздушно-капков, т.е. трябва да е на повърхност, няма как да се пренесе от вятър. Спокойно си излизайте в градините, стига да не сте в контакт с комшии на по малко от 2м.
Алергия и конюктивит може да има само на 1 око, не е засължително и двете да са засегнати.

# 35
  • UK
  • Мнения: 5 999
Дорет
И аз имах преди около 2 месеца по спомени подобна инфекция на едното око. Аз нося лещи и си помислих, че е от тях. В спексейвърс и аз  получих страхотно обслужване. Изписаха ми едни капки за очи за няколко дни се оправи. Беше се подуло и почти затворило, нямам обяснение от какво.

# 36
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
B&Q го затварят, предполагам и градинските центрове. Освен от магазините за хранителни продукти да се купят цветя.
Вече магазините не са така ошушкани, както бяха преди.
Всичко, което внасяте отвън може да е замърсено. Дори и от Теско и Азда продуктите, не само Амазон. Гаранция няма 😔
Аз си реактивирах моя абонамент в Густо и сега всяка седмица ще получавам рецепти и продукти за 4 яденета за 4ма. Поне 4 дни в седмицата няма да се чудя какво да сготвя. Отделно ми доставя и удоволствие приготвянето им.

# 37
  • Мнения: 1 673
Хоп, да се запиша!

За Чарлз, ейййй, ми то на Чарлз си му е по право короната, хора! Simple Smile))) Не го мислете, ще му седят диван чапраз 3 доктори денонощно, а и е хранен с хубава храна, ще го изкара леко.

Пазете се здравички всички!

# 38
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Аз всяка пратка я напръсквам с изопропанол и отварям по късно мием ръце, Оф много тъпо, чидиш се откъде да се предпазиш

Обадих се днес в нашата джи пи практика, лекарката ми върна обаждане и ми изписа АБ  по телефона и сто пъти ме предупреди че е заради ситуацията Simple Smile трябва да ходя да си го взема обаче ММ е на работа и ще трябва с детето и се чудя как да я свърша с нея тази работа, то е на пет мин пеша от нас, ама ще се замъкнем с колата, обаче то пипа навсякъде диването...

# 39
  • Мнения: 3 222
Илейн, бързо оздравяване!

Честито Благовещение! Както всяка година на тази дата, времето е страхотно и сме цял ден навън. Добре, че е дворът!
Имаме семена и направихме преди 3 дни разсад. Не таим много надежди да стигнем скоро до градински център.

За жалост днес е починало 21-годишно момиче без други заболявания Sad

За мен кривата на смъртността не е правилно да се гледа. Факторите там са много. По-скоро скоростта на разпространение, капацитет на болнична база, % тежки случаи и т.н. Освен това е коректно да се съпостави със смъртността предходни години.

# 40
  • Мнения: 1 478
Илейн, обади се в аптеката, много от тях предлагати деливъри.

# 41
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Ронка справихме се, тя пък се оказа много послушна, аптеката беше празна, сложихме еднократни ръкавици, но то никъде не пипна детето, тъкмо успяхме да вземем и калпол и парацетамол, че нямахме.

# 42
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Чарлс е с положителен тест за Корона. Камила - не.
Много интересно как ги тестваха. Явна демонстрация на това кой е по-равен. Ядосаха ме!

# 43
  • Мнения: 9 694
Гледах няколко репортажа по Скай. В неделя е проявил mild symptoms. В понеделник са ги тествали двамата. Днес по обяд съобщиха. Тествани са, защото били покривали критериите. Над 70г. + симптоми. Защо по здравна каса, а не са си платили тестовете, например, за да има повече за тези, които не могат да си ги позволят... Не ми се започва с коментарите, че рязко ми се вдига адреналина като мисля за тия пиявици.
PS Sorry No Sorry

# 44
  • Мнения: 3 222
Скоро ще има достъпен за всички бърз тест.
Към момента няма как да се тества масово. И сега се бавят с дни резултатите не само в Англия.

Общи условия

Активация на акаунт