Кой каза ТОПЛОФИКАЦИЯ???

  • 3 812
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 518
Никол, не разбрах, това 37лв+10лв ви е сметката за един месец? За зимен период ли?  Shocked

Да, след изравняването, общата сума съм разделила на отопляемите месеци, това е средната сума на месец за отопляемия период. Само за отопление, подгряването на вода е отделно, към 20 лв. се пада на месец, но ние харчим ужасно много кубици, не сме свикнали да пестим  Embarassed затова е такава сумата.

# 16
  • Мнения: 295
Веднага да се сформира Гражданско сдружение за възстановяване надвзетото от Топлофикация Crossing Arms
Че в този форум само с каквото се сме се захванали, това не сме и постигнали.


подкрепям с две ръце!

само да кажа за подръжниците на топлофикация: за миналия отоплителен сезон имам изразходвани 1200 ед. общо за парно и топла вода, за които ми искат 750лв; за този отоплителен сезон цифрите са към 150 ед. за сумата от 350лв!!!

# 17
  • Germany
  • Мнения: 7 944
Никол, в тухлен апартамент ли живеете?
Ние сме в ЕПК, със основно западно изложение и осреднените сметки за изминалия сезон на 3стайно жилище, са ни около 280лв на месец с топлата вода след изравняването / общата сума за 5те месеца е около 1400лв /. Това е за 40кв повече и излиза около 10 пъти повече!?! Сподели моля те тайната ви:), че мъжа ми иска да се откажем от Топлофикация и да търсим други начини за отопление.

# 18
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Никол, и ние сме в апартамент около 60кв./по-точно 56кв./, но зимата нямаме сметка под 100лв., а лятото под 40лв. И това, като се има впредвид, че сме с един радиатор.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 790
И на нас зимата ни е 38 лв., това включва парно, такса мощност и топлата вода...

 ooooh!  Слушам и не вярвам на очите си  Shocked


Да, след изравняването, общата сума съм разделила на отопляемите месеци, това е средната сума на месец за отопляемия период. Само за отопление, подгряването на вода е отделно, към 20 лв. се пада на месец, но ние харчим ужасно много кубици, не сме свикнали да пестим  Embarassed затова е такава сумата.



Направо не знам какво да кажа! При такива сметки е ясно защо предпочитате парно. При нас няма такова нещо като изравняване  Thinking И да е имало нещо такова, то по-скоро са ни начислили нещо отгоре, никога не са ни връщали пари. Миналата година за октомври месец имахме сметка 60лв. само за топла вода+таксите. Топлата вода беше около 5-6 кубика. По-миналата година като ползвахме и отопление сметките ни не са слизали под 100лв. Все бяха в порядъка 120-150 до 200лв. Това за апартамент 90квадрата, но едната стая не се отопляваше. Ние затова минахме на дърва  Sad

# 20
  • Мнения: 46 518
Никол, в тухлен апартамент ли живеете? ...

Не, в панелен живеем  Wink
Няма тайна, има: изолация (вътрешна направихме), добра дограма (PVC е при нас) и алуминиеви радиатори Peace

Гита Ог, ние също имаме сметки за месец 100 лв., но пък за другия е 0 лв., затова гледам само след изравняването, другото е прогноза Simple Smile

# 21
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Под 100лв. нямаме, т.е. средно около 120лв., което за 1бр. радиатор е космическо според моите виждания. Явно навсякъде е различно, което пак е в - на Топлото. Бяхме си изчислили, че само на ток ще ни е много по-евтино, но пък нали направиха така, че да не можем да си махнем радиатора и пак да си плащаме. На всичкото отгоре и мръзнем през зимата.

# 22
  • Мнения: 46 518
Един може да харчи много, зависи на колко го пускате.
Ние тази зима не сме ги пускали на повече от 2 степен, пак беше топло и сами изключваха  Grinning

# 23
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353

От сърце ти завидях. При нас и на 5 да е включен, пак е кучи студ.

# 24
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Всичко зависи от разположение, изолации, дограма и т.н.
Аз имам цели 9 ooooh! радиатора, повечето работят и пак си е студено.
Обаче - изцяло външен апартамент, кооперацията ни е малка, по 2 са на етаж; много прозорци (и те са 9), калпава дограма (дървена двукатна, не е стъклопакет), изолация няма, тухлата, един пръст замазка, мазилката отгоре и това е Tired, как да е топло? Отделно и абонатната ни е от старите... В тоя ред на мисли - къде да се обадя все пак, за да се позабързат със смяната, нали уж още миналата година трябваше да подменят всичките?

А по повод далаверите, точно четях сутринта една статия, пак в dir-а, как изобщо да не се надяваме, че ще ни върнат откраднатото Twisted Evil. Търсих я после, няма я Rolling Eyes. Появи се другата, към която има линк вече.

Последна редакция: ср, 09 авг 2006, 12:30 от CTramell

# 25
  • София
  • Мнения: 1 638
Имаме един радиатор, който цяла зима не е горещ, а слабо топъл дори да е на 5. Не можехме да се отоплим само с него, а пускахме и печка в същата стая. Навъртяли сме около 560 единици и общата сума само за парно(без вода и мощност) е около 600лв (не помня точните цифри). САМО че сме дали точната кубатура на целия апартамент и кубатурата на стаята. ПМУ (фирмата за топлинно счетоводство, към която сме) изчисляват освен тези единици по К-фактор и също към тях добавят единици от дялово разпределение на базата на кубатурата на целия апартамент загуби. Тази сума е по-голяма отколкото сумата за нашия радиатор. Друг, който е дал по-малка обща кубатура е платил по-малко, заради по-малък дял от загуби.
Апартаментът е топъл попринцип и сме с ПВЦ дограма.
Месеците в които сме имали парно са 5, т.е. по 120лв на месец само за парно. Цената на 1 кубик вода за подгряване при нас излиза околи 5лв и нещо.

# 26
  • Мнения: 46 518
... САМО че сме дали точната кубатура на целия апартамент и кубатурата на стаята. ПМУ (фирмата за топлинно счетоводство, към която сме) изчисляват освен тези единици по К-фактор и също към тях добавят единици от дялово разпределение на базата на кубатурата на целия апартамент загуби ...

Подайте жалба с/у фирмата за топлинно счетоводство. Ние сме към, "Сименс и Елвеко" и не е така. Заявената кубатура я имаха предвид само през първата година, защото нямаха данни за реално потребление от предходен период. След първото изравняване вече няма никакво значение.

Относно загубите си имат информация за всеки имот, разпределят ги в зависимост от (преписвам дословно от фактурата) "Пълен отопляем обем на апартамента по проект", при нас е 142, такава е и на всички апартаменти под нас, затова няма значение кой какво заявява или е бил заявил, а това, което е записано в документите на сградата.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 623
Никол ти само можеш да се радваш, че плащаш такива сметки Simple Smile Нашия апартамент е 65 квадрата и когато все още имахме парно сметките вървяха около 120-130 лв месечно, а температурата на радиаторите на 6 беше 14 градуса  #Cussing out Как ще ми обясниш този феномен. Що жалби и молби сме изписали и накрая НИЩО. Просто демонтирах всичко и сега ни е перфектно с климатик Simple Smile Харчи ми колкото 6 крушки от по 100 вата  Hug
Да не говорим за поредната измама с топломерите, които са ни ги харизали ей така за без пари, а после караха хората да плащат по 60 лв на парче, 2 пъти в годината ти се разхождат някакви непознати из апартамента дето не знаеш да засичат ли са дошли или да набележат какво може да се открадне пък на всичкото отгоре и всеки път да им плащаш  Crazy
Айде моля без мен !

# 28
  • София
  • Мнения: 1 638
Що жалби и молби сме изписали и накрая НИЩО. Просто демонтирах всичко и сега ни е перфектно с климатик Simple Smile

Така ще стане и при нас. Нямам нито свободното време, нито излишните нерви да се занимавам с тях. Когато и ако си оправят бакиите и започнат да предоставят прилична услуга, ще им станем клиенти. Мислим да оставим само топлата вода. Засега! Там няма да коментирам, че дефакто ми излиза 100 пъти по евтино с бойлер, но не ми се лишава от лукса (вече почнах като лукс да го разглеждам при тия цени) да имам винаги топла вода.

# 29
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Уф, и на мен не ми е особено приятно с това плащане при засичане, разхождане и т.н., но алтернатива липсва Confused. В тая сграда без парно сме живи загинали, първата година когато още нямаше се изпопукаха тръби, водомери, наводнения станаха... ако не се бяха вдигнали температурите кой знае какво още можеше да се случи. Абсурд е да се изключа и да отоплявам само една стая, това е просто невъзможно; отделно сметките за ток ще са ми такива, че няма да има никакъв смисъл. Само искам да е маааалко по-топло, пък като се изолирам и сменя дограмата ще правя и икономии.

Общи условия

Активация на акаунт