Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - Тема 15

  • 63 457
  • 766
  •   1
Отговори
# 285
  • софия
  • Мнения: 4 987
Браво на теб! Хубава крамка си предприела! И макар дс те поздравяеам, ти пожелВам да не се задържаш твърде много на тази електронна цигара! Аз изкарах година и половина ( с може и две не помня) и сега съжаляеам защотп мисля че си навреди доста с нея. Миже и да си внушавам разбира се, но мисля че кинсе отрази на сърцето Sad

# 286
  • Мнения: 54
Браво на теб! Хубава крамка си предприела! И макар дс те поздравяеам, ти пожелВам да не се задържаш твърде много на тази електронна цигара! Аз изкарах година и половина ( с може и две не помня) и сега съжаляеам защотп мисля че си навреди доста с нея. Миже и да си внушавам разбира се, но мисля че кинсе отрази на сърцето Sad
Цитат на: Амели
link=topic=1194529.msg42522288#msg42522288 date=1616096675
Браво на теб! Хубава крамка си предприела! И макар дс те поздравяеам, ти пожелВам да не се задържаш твърде много на тази електронна цигара! Аз изкарах година и половина ( с може и две не помня) и сега съжаляеам защотп мисля че си навреди доста с нея. Миже и да си внушавам разбира се, но мисля че кинсе отрази на сърцето Sad

Да. И аз на това се надявам. Лека полека и това ще стане. Но едно е сигурно повече не искам да се чувствам, така както след изпушена конвенционална цигара!  Това им беше края! Да се задъхвам аз, да не мога дъх като хората да си поема. Мисля, че отдавна трябваше да го направя. Нещо отвътре, на всяка цигара изпушена, сякаш ми казваше" спри се!!! Ще загазиш...."

# 287
  • Мнения: 559
Искам да ви попитам нещо, което може и да ви се стори глупаво, но за мен е важно. Освен всички добре известни ползи от спирането на цигарите, някоя от вас, която е имала проблем с косата (косопад, оредяване) и е успяла да спре цигарите, забелязала ли е някаква положителна промяна в косата след това? Ако да, моля да сподели, след колко време и каква промяна? Мерси Simple Smile

# 288
  • Мнения: 54
Искам да ви попитам нещо, което може и да ви се стори глупаво, но за мен е важно. Освен всички добре известни ползи от спирането на цигарите, някоя от вас, която е имала проблем с косата (косопад, оредяване) и е успяла да спре цигарите, забелязала ли е някаква положителна промяна в косата след това? Ако да, моля да сподели, след колко време и каква промяна? Мерси Simple Smile

Косата ми се омазнява, замърсява и губи блясък в пъти по-малко. И е лъскава и жива, въпреки че е суха, но това си е проблем от години при мен.

# 289
  • Мнения: 55
Здравейте, отново се връщам в темата, след миналогодишния неуспешен опит от само месец и нещо, сега съм по- надъхана от всякога. Не пуша от 1.03 вече 23- 24 дни, този път мотивацията ми е желязна, борим се да имаме бебче и то не по най- лесния начин, за съжаление ин витро и просто реших да ги махна тия гадни, димящи, отрови. Ако дори и с малко това ще ме доближи до сбъдването на мечтата ни си заслужава. Имам си и кризички де, на моменти, но много бързо се приземявам, като си припомням какви са причините за това решение Simple Smile и така надявам се на подкрепа и дано този опит ми е последен Simple Smile За съжаление темата май не е много активна в момента, дано скоро се включат повече отказали гадините.

# 290
  • Мнения: 574
Здравейте, бих искала да попитам дали някоя от вас е удпяла да се повлияе от книгата Не пуша вече?
Опитвала съм няколко пъти да ги спра, но е било за по няколмо дни. Винаги си намирам оправдание: стрес на работа,  всичко около мен пушат и тн.
Другото от което се опасявам е, че ще кача килограми. От края на миналата година качих едни 10 килограма, от които още не мога да де отърва и се притеднявам проблема да не стане още по-голям.
Мислех да запона с Табекс, няколко мои познати спряха цигари те с тях, но нещо ме спира.

# 291
  • Мнения: 341
Здравейте, бих искала да попитам дали някоя от вас е удпяла да се повлияе от книгата Не пуша вече?
Опитвала съм няколко пъти да ги спра, но е било за по няколмо дни. Винаги си намирам оправдание: стрес на работа,  всичко около мен пушат и тн.
Другото от което се опасявам е, че ще кача килограми. От края на миналата година качих едни 10 килограма, от които още не мога да де отърва и се притеднявам проблема да не стане още по-голям.
Мислех да запона с Табекс, няколко мои познати спряха цигари те с тях, но нещо ме спира.
Аз ги спрях с тази книга, мисля, че и други в групата също. Пишеше някъде в началото. Но, моята успеваемост беше 6 месеца. Полза определено има от книгата, зависи колко е надъхан човек и иска ли го наистина. От опит глава не боли, моце пък да ти се получи. Успех!

# 292
  • софия
  • Мнения: 4 987
Преди години точно от книгата ги спрях. Не исках да ги спирам и не търсих начин да ги спирам, но един ден съвсем слузайно се сдобих с книгата:
беше зверски студ, ама зверски. Април месец. Трябваше да търся нешо на пазара и излязох а ушите ми щяха да изпадат на парзенца от студа. Усптнаових, че нишо не работи точно заради студа и имапе една последна сергия на книги, които човека прибираше вече в кашони. С периферното си зрение видяхн книгата и от безсилие от студа и яд, че не можах да си свърша работата си казах "ей сега ще си трошна 20 лв, къв е тоя дето така ми твърди, че няма да пуша". Купих я. 16 лв, оше помня. Прочетох я същата вечер и това беше. Не пуших в следващите 4 месеца. После оперираха баша ми и аз се уплаших, че се е споминал и си купох цигари и изпуших една кутия за някоко часа. После наваксах всичко неизпупено до този момент.
Тази случка е отпреди 12 год.
Трайно спрях да пуша преди 2г и 2 месеца след някакво грипозно лошо боледуване.

Лолитка, стискам ти палци! Не се предавай, момиче!

# 293
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Аз още не пуша и много страдам от това.
Електронната цигара безвредна ли е?
Бях на пулмолог,каза,че ако ще пуша,да си вземам талона и да се махам.Посдърпахме се,няма право да ми говори така.Изписа гадна помпа за"лечение" на астмата.Това не е лечение,не е окончателно,даже не гарантира  намаляване на пристъпите.
Бях и на УНГ,тя ме изпрати,защото имам пареза на гласна връзка и на ларинкса вследствие на операцията на щитовидната жлеза.Еми...лявата гласна връзка не реагира,дишам наполовина на това,което би трябвало.Аь и с преглъщането имам проблеми.Лечение няма.Този пък ме изкара капризна,чак му се озъбих да пише в диагнозата и "капризна".Щом искам да пуша,значи искам.Не го правя,но го искам.Няма да ми променят нито мисленето,нито желанието
Още повече ме вбесяват ограниченията,фактът,че"не може" ме сбърква.
И... цигарите бяха единственото нещо,което малко ми облекчаваше болката в червата.С УК съм и други с това заболяване споделят,че има полза от цигарите,даже намаляват кървенето от червата.
Бясна съм,че тялото ми се разпада.
Ходя и на психиатър,и на психолог,но и те не виждат как да помогнат.Аз си имам реални заболявания,от които се чувствам зле,имам и постоянни болки в ставите и какво ли не...

# 294
  • Мнения: 105
Мила Мария.... ето това е "хапчето", което ти трябва......в такива изблици влез в темата и пиши....проклинай....псувай.... крещи.....и ще видиш как ще ти олекне и този моментен порив за "вонящата пръчка"ще премине.....мила моя та ти си герой.....бъди щастлива и се радвай.....щом досега си удържала значи може още......пиши винаги когато ти се пуши....аз ще те чета......и вярвай ми с времето ще го правиш все по рядко... защото няма да ти е необходимо,

# 295
  • Мнения: 55
Мария, от колко време не пушиш, стискам палци 
да се подобри здравословното ти състояние до толкова,че да изчезне желанието за тая отрова, прегръщам те 🤗
Амели, много ти благодаря, за куража няма да се предавам- не Simple Smile
Тази вечер сънувах, че пуша не една , а две цигари, като разказах днес на колежките ми много ми се смяха, питаха ме дали във всяка ръка по една и едновременно Simple Smile Не беше така първо изпуших едната и много си се ядосвах на сън, ама после спрях да си се нервя запалих си втора и си викам явно ще си оставам пушачка, за нищо не ставам. Като се събудих ми беше много странно усещането все едно наистина съм пушила, луда работа. Чела съм, че много от вас имат подобни сънища, но на мен до сега не ми се беше случвало, ама ако е само на сън нямам против, там и по 2 кутии да изпуша не ми пречи 😁

# 296
  • софия
  • Мнения: 4 987
Мария, никой нищо не може да ти забрани Simple Smile това е добрата новина. Да си говорят колкото си искат и каквото си искат. Не е тяхна работа. Единственото важно е че ТИ избираш да не пушиш! Точка!  ТИ ИЗБИРАШ! Не друг! Тъй че, като си си го избрала ще си го пазиш ревностно защото си е твоят си избор и решение. Да, може да ти се пуши, но избираш да не го правиш. Трудно е, ама се преминава. После ще осъзнаеш какъв герой си. И ще се похвалиш к ще се наградиш. Дори да е на ум- ей така, простичко да си кажеш “аз съм страхотна” е уникално удовлетворение!
Браво на теб за ината и решителността! Браво!

Последна редакция: чт, 25 мар 2021, 19:13 от Амели

# 297
  • Мнения: 55
Здравейте момичета, аз да се оплача, днес много се изнервих на работа, на шефа ми, чак тайничко си поплаках от нерви, то е и защото пия разни хормони и очаквах цикъл.... абе ужас някакъв. Просто много ми се припуши, ама много, та до сега по- кризисна ситуация не  бях имала, не запалих де, дишах дълбоко и отмина. Иначе утре или по скоро на първи ще ми стане месец от спирането и пак ще пиша да се похваля Simple Smile

# 298
  • софия
  • Мнения: 4 987
Здравейте момичета, аз да се оплача, днес много се изнервих на работа, на шефа ми, чак тайничко си поплаках от нерви, то е и защото пия разни хормони и очаквах цикъл.... абе ужас някакъв. Просто много ми се припуши, ама много, та до сега по- кризисна ситуация не  бях имала, не запалих де, дишах дълбоко и отмина. Иначе утре или по скоро на първи ще ми стане месец от спирането и пак ще пиша да се похваля Simple Smile
Браво на теб! Голям герой си! Прсвилно, като нещо ни обиди по-добре да се наплаче човек вместо да пали цигара! Просто ск страхотна, че не си се подала!
Браво! Отличничка!

# 299
  • Мнения: 465
Здравейте момичета, аз да се оплача, днес много се изнервих на работа, на шефа ми, чак тайничко си поплаках от нерви, то е и защото пия разни хормони и очаквах цикъл.... абе ужас някакъв. Просто много ми се припуши, ама много, та до сега по- кризисна ситуация не  бях имала, не запалих де, дишах дълбоко и отмина. Иначе утре или по скоро на първи ще ми стане месец от спирането и пак ще пиша да се похваля Simple Smile
При следваща подобна ситуация / дано да няма такава де/, вместо да си помислиш за цигара- набий шефа- хем ще ти олекне, хем по-добре да те уволнят, вместо да пропушиш пак!

Общи условия

Активация на акаунт