Стаменов или Щерев

  • 3 615
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Видин
  • Мнения: 159
За да не отварям нова тема реших да ви попитам тук ца мнението ви за клиниката на д-р Табакова?

# 16
Nelly S,
Както са ти казали момичетата, цветната снимка е официален документ, който, недай Боже, при установен проблем, е един от задължителните при кандидатстване за ART. Лошото е само рентгеновото облъчване, но в цикъла след процедурата не трябва да има опити за бебе, ergo -  презерватив; снимката се прави до 9-10-и ден от цикъла, за да е максимално сигурно, че не е имало овулация и евент. оплождане; предварително задължително се прави микробиология, изследване за хламидии (за изключване на инфекция, която да се вкара в матката и да стане беля), както и СУЕ. Ако при тях всичко е наред, лекарят ти ще прецени кога и коя процедура да назначи.
Хидротубацията под УЗ контрол ти спестява облъчването, но резултатът се вижда само в момента и може да бъде доста субективен. Желая ти успех!

Danila,
За д-р Табакова съм чувала само положителни неща. Късмет!

# 17
  • Мнения: 43
Здравейте момичета! След дъъъълго четене на резултатите от търсачката и вашите отговори реших днес да се обадя и да си запазя час при Стаменов за 11 септември. От клиниката ми отговориха,че до 7 септември абсолютно всички от център Надежда са в отпуска и да се обадя пак на 7.09. До колкото разбрах от прочетеното във форума, надали ще имам шанс ако се обадя на 7.09 да си запиша час за само след няколко дни а на мен след това вече ми са дните за овулация и какво - за октомври ли чак ще отлагам.... Това ме накара да се замисля, ами какво става с пациентките докато докторът и екипът са в отпуск.... Thinking Thinking Thinking Кажете моля ви как мислите вие! Ако ми отговорят пациентки на д-р Стаменов, им благодаря двойно Hug Hug Hug Въпреки, че не познавам момичетата в този форум, имам Ви голямо доверие за това какво ще ме посъветвате и съм решила да се допитвам за всичко до вас Hug Hug Hug

# 18
  • Мнения: 3 376
Нели, ако звъннеш на 7ми в клиниката на Стаменов, непременно обясни на секретарката или сестрите, че ти е важно да отидеш в близките дни на преглед, защото си в ову! Те са мили хора и ще направят всичко възможно да те включат в графика. Често правят такива отстъпки заради спешни случаи. Късмет  Hug

# 19
  • Мнения: 2 524

Цитат
Здравейте момичета! След дъъъълго четене на резултатите от търсачката и вашите отговори реших днес да се обадя и да си запазя час при Стаменов за 11 септември. От клиниката ми отговориха,че до 7 септември абсолютно всички от център Надежда са в отпуска и да се обадя пак на 7.09. До колкото разбрах от прочетеното във форума, надали ще имам шанс ако се обадя на 7.09 да си запиша час за само след няколко дни а на мен след това вече ми са дните за овулация и какво - за октомври ли чак ще отлагам.... Това ме накара да се замисля, ами какво става с пациентките докато докторът и екипът са в отпуск....


Ако държиш точно в дните на овулация да бъдеш прегледана в Стаменовата клиника и доктора е натоварен - запиши си час за др Персенска. От опит мога да ти кажа, че няма да сбъркаш.
Колкото до контактите с докторите - ми има едно изобретение - джи ес ем. Е, разбира се, само за сериозен повод.

# 20
  • Мнения: 43
OK, ами ще се оправя все някак си. Мерси за получените отговори.

# 21
Малко късно се включвам,но искам и аз да изкажа своето мнение.
Бях пациентка на д-р Стаменов заради дългогодишен стерилитет.След първата доказана на УЗ овулация започнахме с инсеминации-5 на брой,като едната почти успя,но после не се видя нищо в матката.Не съм доволна от него ,защото не ми назначи никакви изследвания,дори и елементарните хормони.Прати ме да ме види ендокринолог и той буквално само ме "погледна" и почти ме изкара болна от диабет.Но не това ме озадачи толкова,колкото това,че Стаменов след прегледа на ендокринолога ни пита какво е казал той.Как мога да му кажа,като не съм лекар и не разбирам напълно това,което ми говорят лекарите.Очаквах те двамата да се чуят,но нямаше такова нещо.
Не съм доволна от него,защото не начерта никакъв план,по който да вървим,а само на сляпо правихме инсеминации и то по мое желание.
Съжалявам,може би аз съм първата,която не е доволна от него,но е така.
Иначе като човек е сладур,но не само това върши работа.

# 22
  • Мнения: 1 320
Ами, явно не е твоя лекар. Но не очаквай от който и да е друг лекар да се чува с другияг специалист, при който те е пратил. Ти си тази, която е заинтересована да си събира и предава информацията. Ако не разбираш какво ти казва лекарят, да ти го напише, другият доктор ще си го прочете. Но представи си, ако се чува с лекарите на всичките си пациентки - та той целодневно трябва да седи край телефона!

# 23
  • Мнения: 219
Nelly S, здравей,
Намесвам се в темата ти, ако мога да съм ти полезна с малко инфо и собствен опит. Считам се за пациентка на д-р Стаменов, въпреки че ходя в клиниката му от скоро и то не по повод на забременяване. Имам обаче приятелка, която направи второ по поредност, но първо при д-р Стаменов инвитро и то се оказа успешно. Приятелката ми е споделяла само добри отзиви за доктора и екипа. Случи се така, че точно по време на отпуските в клиниката, на нея й се налагаха почти всяка седмица прегледи за проследяване на първите седмици от бременността. Нямаше никакви проблеми с комуникацията както с доктора, така и с прегледите. Просто, когато си негова пациентка и то в период на процедура, комуникациите са директни. Предполагам, че това за отпуските е важало само за записване на нови пациенти. Уверявам, от собствен опит, че при всички лекари, при които съм ходила, положението с отпуските и празниците е същото, че и по-зле. Изчакваш си да минат тези периоди.
Две думи и за прегледите. Не само Стаменов, но и другите лекари са много натоварени. Не очаквай те да помнят какво са ти казали и предписали. Ти си заинтересована и ти си координираш получаването на резултатите и представянето им на докторите. Аз бих предпочела поне да си водят картони или амбулаторни листи на пациентите, но уви това не се прави и много често обясняваш положението си от Адам и Ева.
Колкото до другите действащи лица - Щерев и Табаковите.
С изказването си, че стерилитетът в България се дължи на безогледно правените аборти и изказването му за лекарствата за онкоболните, този човекоподоб - Щерев, загуби моето уважение. Да не говорим за лекарски качества. Може някога и да ги е имал, когато му е било интересно да работи като лекар, но откакто стана политик, други лекари, предпологам много добри и кадърни, работят за името му.
Ходила съм и при Табакови. Много бързо се отказах, защото при тях заплащането на прегледи, процедури, инвитро, икси и т.н. е по 1.5 в повече от другите клиники. Освен това, когато си в процедура инвитро напр. сама се грижиш за поставянето на инжекциите, закупуването на лекарства и др. дребни подробности. За мен това е недопустимо. Щом  вземат една торба пари, ами ще се постарят да са на разположение на пациентите и да правят всички необходими манипулации, колкото и елементарни да им се струват. За тях може поставянето на една инжекция да е нищо, но на мен ми коства обикаляне рано сутрин до поликлиники или търсене на мед. сестри.
Пожелавам ти късмет и успех. Въоръжи се с търпение, защото пътят на който заставаш не е нито лек, нито къс. Не очаквай за го извървиш в рамките на 2-3 цикъла. Затова пък добрият резултат винаги си заслужва и чакането, и мъките, и разочарованията.

# 24
  • Мнения: 43
Благодаря ви мили момичета от все сърце Hug Hug Hug Точно от подобна информация се нуждаех наистина. Във вторник ще ходя на преглед при Стаменов и се надявам това да е добър избор. Ако не, пак ще се допитам до вас.

# 25
  • Мнения: 1 419
Добър е, добър е  smile3521- имам двойно доказателство в корема  newsm08

# 26
  • Мнения: 415
Аз след дълги дилеми реших да отида на консултация и при Стаменов. Вчера сутринта бях на преглед, не бързам да изпадам във възторг, но трябва да призная, че звучи много реалистично. А и фактът, че си запазих дата за лапаро там, говори че е спечелил доверието ми  Grinning Въпреки лудницата пред кабинета, не се почувствах "претупана"  Grinning Надявам се от тук на там да нямам повече дилеми и това да е "моят доктор"  Grinning

# 27
  • Мнения: 553
Аз бих предпочела поне да си водят картони или амбулаторни листи на пациентите, но уне се прави и много често обясняваш положението си от Адам и Ева.
При Стаменов се водят картони на всички пациентки и никога не ми се е налагало да обяснявам всичко отначало. Забелязала съм, че сестрата му носи картоните на записаните пациентки още преди да са влезли и той е подготвен, когато пациентката влезе.

# 28
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Аз бих предпочела поне да си водят картони или амбулаторни листи на пациентите, но уне се прави и много често обясняваш положението си от Адам и Ева.
При Стаменов се водят картони на всички пациентки и никога не ми се е налагало да обяснявам всичко отначало. Забелязала съм, че сестрата му носи картоните на записаните пациентки още преди да са влезли и той е подготвен, когато пациентката влезе.
Всяка уважаваща се клиника има практика да завежда картони на пациентите си Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт