За педиатрите и ранното захранване

  • 1 166
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 518
Валенцето, права си, аз забелязвам, че през последната година се увеличи броят им, но само знаят за него, не го прилагат  Tired

# 16
  • София
  • Мнения: 9 860
Да,знаят,но не прилагат късното захранване.Според мен причината за това е,че една майка би се доверила повече на педиатъра си,а не на някоя позната мама,която захранва късно.Винаги съм била на принципа-лекарят знае най-добре.Отскоро обаче този мой принцип започва бавно,но сигурно да се срива Rolling Eyes.

# 17
  • Мнения: 649
Никол,позволи ми да не се съглася,че "майките знаят" Hug.

Подкрепям, за съжаление е така  Rolling Eyes Може в големите градове вече да четат из нета и да са по-информирани, но в малките  Whistling аз като си бях дошла с бебо първият път- тогава беше на 2,5 месеца и всички ме гледаха ей  така Shocked, че бил само на кърма, а не съм му давала вода, сок...

Та идеята за повече шум е  Peace

# 18
  • Мнения: 9 903
Блонди, майките знаят. Поне повечето, изключения са тези, които не са чули.
Но поне това, което аз забелязвам е някакъв необясним стремеж за разнообразие в менюто на 1-4 месечните и надпревара коя ще включи по-рано един кой си алерген, за да може после да се бие гордо в гърдите, без да знае какво ще излезе от това след 5 или 10 години.
Това, което най-ме учудва, че никой не може да каже защо е ЗА ранното захранване. До сега не съм попаднала на разумна причина да си играя на руска рулетка, не знам какви са мотивите им, но сигурно си имат.


абсолютно е така и според мен.
В София живея в краен квартал, интернет имам май само аз. Мамите на площадката знаят, но не вярват в късното захранване. Повече вярват в издръжливостта на децата си. Хвалят се какво им дават. В същото време ми се радваха, че кърмя, и ми даваха съвети за конкретни храни/при захранването/, които ми бяха от полза и не се различаваха много от прочетеното тук. Освен това хем се оплакват от кварталните педита, хем се водят по съветите им. Някакъв парадокс е това.
Виж, педито ми - с 30годишен стаж - много хитро си изми ръцете още при първата ни среща: "Ти захрани навреме/сиреч 3 месец/, за да яде детето ти всичко, а не като стане на година и нещо, да идваш да ми плачеш, че не можеш да го отбиеш и не ще друго, освен кърма."
Също така хитро всеки месец си изпяваше какво трябва да включва менюто ни занапред, но никога после не питаше това дала ли съм или онова защо не съм дала. Така и аз се чувствах свободна да избирам кога какво да дам.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 679
Мен лично педито не ме е съветвала кога и как да захраня бебето си- спомена според лекарите как е и това е
Аз си реших как,кога и какво да му дам за първи път
Не мисля че съм сгрешила- дано- но за сега не е имало проблеми
По принцип се придържам към ранното захранване- но смаалко закъснение от схемата

# 20
  • София
  • Мнения: 2 434
Първото си дете го захраних рано, по съвет на педиатърката  Twisted Evil, но тогава не знаех за съществуването на форума /и сега го открих случайно/,за второто се допитвам за съвет от мамите във форума, а не от педито, захраних , когато започна 6-ти месец. Моят скромен принос е че "съветвам" за късно захранване всичките си бременни и познати с бебчета.
Но срещам отговори от типа "първото съм го захранила на 40-тия ден със сок и нищо му няма, и второто ще го гледам така, няма да експериментирам" #Crazy

# 21
  • Мнения: 47 983
Първото си дете го захраних рано, по съвет на педиатърката  Twisted Evil, но тогава не знаех за съществуването на форума /и сега го открих случайно/,за второто се допитвам за съвет от мамите във форума, а не от педито, захраних , когато започна 6-ти месец. Моят скромен принос е че "съветвам" за късно захранване всичките си бременни и познати с бебчета.
Но срещам отговори от типа "първото съм го захранила на 40-тия ден със сок и нищо му няма, и второто ще го гледам така, няма да експериментирам" #Crazy
абсолютно и при мен е така Sad
само дето вече повечето хора са чували за късното захранване,но....не знам и аз защо все гледат да натъпчат децата с нещо "по-така"-портокалов сок,пюре ама със сметана,яйце,филия с нещо си,попара,вафла....
всъшност и аз не се замислях много с каката,защото нямаше никакви проблеми,и щом пишеше на някоя храна от еди-кой си месец,я давах без да мисля дали е алерген или не....но сега с бебчо много се напатих,и все се опитвам да посъветвам майките ,да им спестя някои проблеми,които съм имала,ама ми казват:"твоя има проблеми,но моя нищо му няма!" ooooh!

# 22
  • Мнения: 5 713
... Докога и защо, ето това не мога да разбера? ...

Докато майките го приемат и позволяват.

Така е, но как да не го приемат, ако друго и не знаят?
Ами знаят вси4ки около мен дето нямат интернет или не влизат толкова 4есто, но като им кажа 4е Маги е захранена по друга схема, ме гледат все едно, 4е съм от някаква секта и ска4ат и рипат. Ми да се спасяват, ве4е не се обаждам.

# 23
  • Мнения: 600
аз като ранно захранила да се изкажа - не знаех за късно такова. незнанието, естествено, не ме оправдава ни най-малко, но фактите говорят - около мен не е имало никакви деца, като бременна не четох, защото ми се струваше рано, а като родих нямах време. и като стана дребната на 3-4 месеца и вече ядеше плодово пюре, аз бях малко по-свободна и видях, че е 1) малко рано и 2) като съм дала, поне да е било зеленчуково, 'щото след сладкото зеленчукът й беше  no  майка ми също не ми помогна много  - аз съм била на кърма до 3ти месец, а после да кисело мляко поради липса на друго.

даже мислех да спра като се наплаших, но после ми се стори безумно да е яла цял месец и пак да мине само на мляко.

аз имам обаче следното чудене - никога не съм кърмила и в този случай какво е по-добре - да си остане на адаптирано(което също често води до алергии) или ранно захранване? защото при липса на кърма и двете ми се струват еднакво вредни(или безвредни) newsm78

та, по темата - моето мнение като на сгрешила е, че малко повече пропаганда не вреди. може би има много инфо, но не е популяризирано достатъчно. и е редно да тръгва от лекарите. но това ще отнеме време, много време.

а относно кърменето - в тина киркова твърдят как били върло в подкрепа на кърмещите майки(затова детето било при теб #Crazy). да, ама там едни 20-год момиченца, които не ми казаха с какво образование са, ме убеждаваха 'слагай на гърдата, ще дойде кърмата'.  детето ми не яде нищо 3 дни. напълно неграмотни, прочели по някоя брошурка в подкрепа на кърменето и това е. и аз мога така, ама не е успешно. добре, че има стари акушерки в някои смени, та съзряха пълната липса на коластра и кърма.

офф-а беше с оглед на това, че докато в системата няма достатъчно образование за новостите и компетентни кадри, трудно ще стане масово.

лек ден на всички!

# 24
  • Мнения: 27 524
аз имам обаче следното чудене - никога не съм кърмила и в този случай какво е по-добре - да си остане на адаптирано(което също често води до алергии) или ранно захранване? защото при липса на кърма и двете ми се струват еднакво вредни(или безвредни) newsm78

а относно кърменето - в тина киркова твърдят как били върло в подкрепа на кърмещите майки(затова детето било при теб #Crazy). да, ама там едни 20-год момиченца, които не ми казаха с какво образование са, ме убеждаваха 'слагай на гърдата, ще дойде кърмата'.  детето ми не яде нищо 3 дни. напълно неграмотни, прочели по някоя брошурка в подкрепа на кърменето и това е. и аз мога така, ама не е успешно. добре, че има стари акушерки в някои смени, та съзряха пълната липса на коластра и кърма.

Да остане на адаптирано, което след кърмата е най-доброто за бебето. Нещо, което изобщо не може да се каже за ранното захранване.

И моята кърма не слезе цели 3 дни и бебето стоя гладно, но не му дадоха и капка АМ, заявиха, че не може да не слезе, да реве, да се мъчи, но ще стане. Е, стана. При теб не знам защо не се е получило, но по принцип момичетата в Тина Киркова са били прави.

# 25
  • Мнения: 600
а, те бяха супер дезориентирани, но това е отделен проблем. исках да кажа, че нямат знания и не могат да помогнат на майки с първо бебе. а моят проблем се оказа генетичен, нито една жена в рода по бащина линия в последните 80 години не е кърмила. ама баща ми не сметнал за нужно да ми го каже Mr. Green

# 26
  • Мнения: 27 524
Много странно, но явно има и такива случаи. Здраве да е, има и други варианти. Не им се сърди, ти си голямо изключение и чак толкова подготвени не са били  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт