Имате ли нужда от промяна на дома? Консултирайте се с Диана Кръндева!

  • 207 695
  • 2 606
  •   1
Отговори
# 2 580
  • София
  • Мнения: 691
Благодаря, разгледах го! Не се ориентирам в него. Свалих 2 папки с картинки. Не виждам и цени.
Аз не мога да си позволя скъп и луксозен ремонт. Искам да подновя и осъвременя, но не и да направа нещо скъпарско. Не защото нямам вкус, а по другите причини.Simple Smile
Време нямам. Не знам как ще стане с майсторите.

Вярвам във вкуса ти, личи си по коментарите, разбирам и заетоста. Дай ми сламка и ще ти помогна...

# 2 581
  • Мнения: 9 030
В службата имаме такъв бял под, какъвто търси Esmee, днес го загледах, чистачката беше мила, и попадне ли слънце върху пода, се виждат следи от парцала, или някоя стъпка, ако е минал, някой, докато е мила. Фугите са черни, не зная в началото какви са били. И винаги ни слагат едно предупредително оранжево, с надпис: "Внимание, хлъзга се." 

# 2 582
  • Мнения: 3 682
Vives имат плочки, които не са хлъзгави, но не съм гледала какво пише на кашона (купувах ги от Керамо, при тях обслужването не беше никак на ниво, но пък бяха единствен вносител на тези плочки, както и на други модели). Моите са кремави на цвят (водят се канела, но не са, дори и светла), не остават петна и най-важното - наистина не се пързалят. Имах големи опасения, даже си купих за банята плътна вакуумна подложка за душ, че съм с гръбначна травма и втора ще ме е довърши, ако се подхлъзна, но се оказа, че ми е излишна.   

# 2 583
  • SF
  • Мнения: 21 564
В службата имаме такъв бял под, какъвто търси Esmee, днес го загледах, чистачката беше мила, и попадне ли слънце върху пода, се виждат следи от парцала, или някоя стъпка, ако е минал, някой, докато е мила. Фугите са черни, не зная в началото какви са били. И винаги ни слагат едно предупредително оранжево, с надпис: "Внимание, хлъзга се." 

И ние сме с такива в нашата работа. Личат им следите. Нашите са доста пъстри - каменни шарки на светъл фон и пак не е достатъчно, за да се замаскират следите. Чистачката ползва парочистачка. Май ще се откажа от лъскавото и ще мина на вариант мат.
Или ще направя това, което ми харесва и ще им робувам цял живот.
Мат с лека мраморна шарка може би ще ме устройва.
Аз от тази мания по бялото и стерилното, ще се вкарам в беля - хем скъпо, хем после ще е тъпо да пълзя с парцала всеки ден.

# 2 584
  • София
  • Мнения: 691
Vives имат плочки, които не са хлъзгави, но не съм гледала какво пише на кашона (купувах ги от Керамо, при тях обслужването не беше никак на ниво, но пък бяха единствен вносител на тези плочки, както и на други модели). Моите са кремави на цвят (водят се канела, но не са, дори и светла), не остават петна и най-важното - наистина не се пързалят. Имах големи опасения, даже си купих за банята плътна вакуумна подложка за душ, че съм с гръбначна травма и втора ще ме е довърши, ако се подхлъзна, но се оказа, че ми е излишна.   

Керамо не са единствен вносител...

# 2 585
  • Мнения: 3 682
Vives имат плочки, които не са хлъзгави, но не съм гледала какво пише на кашона (купувах ги от Керамо, при тях обслужването не беше никак на ниво, но пък бяха единствен вносител на тези плочки, както и на други модели). Моите са кремави на цвят (водят се канела, но не са, дори и светла), не остават петна и най-важното - наистина не се пързалят. Имах големи опасения, даже си купих за банята плътна вакуумна подложка за душ, че съм с гръбначна травма и втора ще ме е довърши, ако се подхлъзна, но се оказа, че ми е излишна.   

Керамо не са единствен вносител...
Може неправилно да съм се изразила - на конкретния модел се оказаха тогава единствен вносител - проверих всички възможни сайтове и магазини, че тяхната работа беше много некоректна и ми се искаше да ги избегна, ако мога, но не можах Simple Smile
А не исках да сменям плочките, бяха любов от пръв поглед...

# 2 586
  • Мнения: 5 230
Скрит текст:
Здравейте Simple Smile
Ще използвам снимка от поста на Hoya, за питането си.
Как може да се скрие такъв комин в кухнята (който не съвпада нито по дължина, нито по широчина с плотовете)?
Предполагам с гипскартон или с мебелите, но не мога да си представя как точно.

# 2 587
  • до морето
  • Мнения: 155
Здравейте, Диана!
Довършвам апартамент в нова сграда. Идеята ми беше навсякъде да участват едни и същи цветове- изчистено сиво, натурално бежово дърво и бяло /бели стени и врати../ плюс черни акценти. Засега се получи доста добре, но за 2 неща не мога да взема решение.
1. Кухнята я поръчах без гръб с идеята да сложа за гръб от големите сиви плочки които са на пода. Когато я монтираха обаче видях, че така гърбът се слива с горните шкафове. Имам вариант да сложа и големи бели плочи за гръб. Друг вариант ми дойде като идея да има плочки до някъде на гърба  и после стената както си е, като разделя плочката с лайсна.
Ако ми помогнете кой цвят плочки да избера ще съм много благодарна! Сиви или бели , прекъснати с лайсна или не?

2. При тези цветове в апартамента какъв цветен акцент ще отива. Например тюркоазено кресло и аксесоари или жълто или топло оранжево?
Много благодаря!

# 2 588
  • София
  • Мнения: 691
Скрит текст:
Здравейте Simple Smile
Ще използвам снимка от поста на Hoya, за питането си.
Как може да се скрие такъв комин в кухнята (който не съвпада нито по дължина, нито по широчина с плотовете)?
Предполагам с гипскартон или с мебелите, но не мога да си представя как точно.

За този в ъгъла ли говорите или за въздуховода над абсорбатора?

# 2 589
  • София
  • Мнения: 691
Здравейте, Диана!
Довършвам апартамент в нова сграда. Идеята ми беше навсякъде да участват едни и същи цветове- изчистено сиво, натурално бежово дърво и бяло /бели стени и врати../ плюс черни акценти. Засега се получи доста добре, но за 2 неща не мога да взема решение.
1. Кухнята я поръчах без гръб с идеята да сложа за гръб от големите сиви плочки които са на пода. Когато я монтираха обаче видях, че така гърбът се слива с горните шкафове. Имам вариант да сложа и големи бели плочи за гръб. Друг вариант ми дойде като идея да има плочки до някъде на гърба  и после стената както си е, като разделя плочката с лайсна.
Ако ми помогнете кой цвят плочки да избера ще съм много благодарна! Сиви или бели , прекъснати с лайсна или не?

2. При тези цветове в апартамента какъв цветен акцент ще отива. Например тюркоазено кресло и аксесоари или жълто или топло оранжево?
Много благодаря!

Моля Ви, без лайстна...
Каквото и да сложите като цвят /кресло, килим, възглавници, завеси/, ще е добре. Мястото жадува за малко разнообразие. Аз бих сложила нещо в синьо, защото ще се върже добре с дървесния декор. Но не се ограничавайте в цветовете. Тюркоаз е добре също.

За плочките - бели, малки, вертикално поставени /има и такива, които имитират малки в голяма плочка/. Това ще продължи изчистения дизайн, но ще внесе свежест и малко повече текстура.

Успех!

Последна редакция: пн, 03 юни 2024, 10:14 от Рaдост

# 2 590
  • до морето
  • Мнения: 155
Много благодаря🌹



Здравейте,
Моля Ви, без лайсна...
Каквото и да сложите като цвят /клесло, килим, възглавници, зависи/ ще е добре. Мястото жадува за малко разнообразие. Аз бих сложила нещо в синьо, защото ще се върже добре с дървесния декор. Но не се ограничавайте в цветовете. Тюркоаз е добре също.

За плочките - бели, малки, вертикално поставени /ма и такива, които имитират малки в голяма плочка/. Това ще продължи изчистения дизайн, но ще внесе свежест и малко повече текстура.

Успех!
[/quote]

# 2 591
  • София
  • Мнения: 691
В службата имаме такъв бял под, какъвто търси Esmee, днес го загледах, чистачката беше мила, и попадне ли слънце върху пода, се виждат следи от парцала, или някоя стъпка, ако е минал, някой, докато е мила. Фугите са черни, не зная в началото какви са били. И винаги ни слагат едно предупредително оранжево, с надпис: "Внимание, хлъзга се." 

И ние сме с такива в нашата работа. Личат им следите. Нашите са доста пъстри - каменни шарки на светъл фон и пак не е достатъчно, за да се замаскират следите. Чистачката ползва парочистачка. Май ще се откажа от лъскавото и ще мина на вариант мат.
Или ще направя това, което ми харесва и ще им робувам цял живот.
Мат с лека мраморна шарка може би ще ме устройва.
Аз от тази мания по бялото и стерилното, ще се вкарам в беля - хем скъпо, хем после ще е тъпо да пълзя с парцала всеки ден.

Здравей,
струва ми се, че подхождаш леко негативно. Не се настройвай предварително, че ще имаш проблеми. Ако държиш на гланц - давай, удоволствието няма цена!
Защо не помислиш за нещо такова
Скрит текст:
/виждала съм декор бетон и мрамор/
Нарочно ти пускам статия, а не конкретна стока. Ти имаш усет, ще откриеш какво ти трябва или ми пиши на лични да ти дам някои по-специфични съвети.

# 2 592
  • SF
  • Мнения: 21 564
Здравей,
струва ми се, че подхождаш леко негативно.

Към какво?
 Предпочитам предварително да се информирам за поддръжката и да знам, ако има негативи. Не е тениска, която ако не ми хареса, ще си купя нова. А и за тениска бих искала да знам как се пере, суши и глади, за да трепти по мене, вместо да става само за спане след първото пране.
Ако знаете за негативите на гланцовия гранитогрес, следи от мопове, стъпки и др., ще се радвам да ми ги споделите.

Ламинат, който се полага на ламели (дъски), не би ми харесал, защото има доста чупки по пода и са 5 различни помещения и няма да ми хареса, защото искам дъските да са разположени по дължината на помещението? Не знам как се прави това при Г-образен коридор. Не съм се заглеждала по чуждите домове, но ми е трудно да си го представя.

# 2 593
  • Мнения: 5 230
За този в ъгъла ли говорите или за въздуховода над абсорбатора?
За този в ъгъла Simple Smile

# 2 594
  • Мнения: 778
Здравейте, Диана!
Имаме голяма тераса/покрив открита, която имаме намерение да направим с декинг и изкуствена трева. Бяхме харесали такива от ИКЕА, които могат да се захващат едно за друго, но от известно време няма наличност на декинга. Имате ли представа къде можем да открием подобен продукт, който е лесен за монтаж и да можем да съчетаем изкуствена трева с декинг (да се захващат едно за друго)?
Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт