Отговори
# 45
  • Мнения: 14 571


https://vk.com/video136478071_456240446

Последна редакция: ср, 01 апр 2020, 12:31 от vera17

# 46
  • Мнения: 13 421
Blue HeartЗдравейте! Blue Heart

Дненшят сняг тук не е първоаприлска шега, а е съвсем истински! Sob



Явно не само аз съм харесала последните сцени от 10 еп. на "Вавилон"... Hands Plus1







И тъй като нямаме яснота дали ще има следващ епизод или
сериалът спира дотук, какво ни остава? Да правим прогнози
какво би се случило оттук нататък. А за прогнозите разчитам на Ваня. Hands Pray

Кики, това е за теб.Simple Smile



И освен това се чудя, как ще отскачаш до Истанбул сега?

Последна редакция: ср, 01 апр 2020, 13:02 от jupetrov7

# 47
  • Мнения: 28 072
Привет! Hug



Мисля, че за всички е ясно, но все пак



https://1001dizi.net/haftalik-dizi-programi







Най - голямата изненада в еп. 10 - Сюлейман, този безскрупулен убиец и мафиот, реши да се разведе, въпреки големите загуби за бизнеса му. Оказа се, че за него парите не са най - важното - твърдението на Ирфан в монолога му от еп. 1. Не иска и да чуе за раздяла с Илай, която ясно му каза, че никога не е била влюбена в него. И никога не е спирала да мечтае за Ирфан. А той си спомня само раздялата им и това, което Илай му е причинила. Погребал е чувствата си към нея много дълбоко, постоянно ѝ напомня за Сюлейман и това му помага да държи Илай зад стената, която е изградил между себе си и нея. Ирфан отрича, за да убеди себе си, че чувствата му са минало, реагира на думите на Илай с мълчание. Идването на Сюлейман прекъсна момента на осъзнаване, не успяхме да разберем готов ли е той да приеме истината, която сам пред себе си не иска да признае. Нищо не е забравил, помни всяка дума, всичко хубаво свързано с Илай. Усмихна се, целият се промени при спомена от една дребна случка и точно с имитирането на Илай издаде, че чувствата му са погребани живи.

# 48
  • Мнения: 13 421
За баланс, ви изпращам една "Носталгия по лятното море" (нашето). Heart Eyes

# 49
  • Мнения: 3 634
Здравейте, момичета! Animal Bee
Догоних ви преди още новата тема да е изписана. 
Лучия, прекрасна е! Green Heart
И е още само сряда. Но този път и не бързаме, защото без епизод, този петък ще си е един най-обикновен петък.
Сред ухание от белина и всякакви препарати успях да гледам 10 еп. Няма да си кривя душата, хареса ми. Джу, няма да правя никакви прогнози, защото докато направят следващите епизоди след карантината, ще забравя какво съм прогнозирала. SmileSmile
Ще споделя някои впечатления по текущото. 
 В този еп. Дениз не го видяхме, дано не бъркам. Основно интересът беше към двете двойки: Еда – Ирфан и Илай – Сюлейман. И на двете места беше поискан развод/раздяла, а покрай това продължи доразкриването на героите. 
Еда и Ирфан обсъдиха, не е най-подходящата дума, но говориха за развод на различни езици. Ирфан е в беда и иска да спаси сина си и Еда, а тя отказва, вероятно защото вече го е избрала за съпруг и баща и втори път няма да има тази възможност. Темата се доразвива в разговора между Еда и Егемен, когато тя му възлага задачата да върне молбата за развод, защото: „Само един човек може да спре Ирфан и това си ти. Затова говоря с теб.“ След като е дала сина му на Ирфан, за да се ожени Ирфан за нея, сега Егемен трябва да спре и развода! Много беше хубав разговорът между двамата, който започна с тяхната история под знака на това „да нямаш избор“: така Еге някога си е тръгнал, а Еда – е дала детето на Ирфан и е станала негова жена. Удобно обяснение и за двамата. Еда иска Еге винаги да е до Ирфан и Еге ще вини, ако това не е така. А той от своя страна иска да бъде до Дениз, докато детето расте. „Искам да съм негов чичо.“ Много странно е това желание на майката да има и двамата бащи край себе си, а те бяха прекрасно характеризирани в този разговор като две допълващи се до цяло различаващи се половини. Така и Еда има край себе си като майка, а Дениз като дете тези двама, от които получават всичко, което е нужно на човек. Когато чух молбата на „чичото“ изведнъж си помислих: дали пък и двамата не знаят кой какъв баща е на Дениз? Засега нищо няма отговор, така и този въпрос. Сафет гледа много злобно към двойката Еге – Еда, която му припомни как някога Егемен бил изчезнал и...какво преживели майка му и баща му. На Сафет много му се иска да каже, каквото знае, но не е негова работа.
Разводът Еда – Ирфан най-вероятно няма да се случи, поне не сега или не преди да се разбере истината за детето.

Другата двойка Илай – Сюлейман е по-категорична: тя иска честно раздяла, защото никога не е била влюбена в него и не иска повече да бъде негова любовница, а той, фараонът, също като един обикновен човек е влюбен и не иска раздяла. Решил е обаче в името на любовта да се разведе с Кудрет, колкото и неизгодно да е това и жена му и синът му да са против и да го плаши тя с финансови загуби, купи годежен пръстен и се оказа пред вратата на хотелската стая, където тече друга драма.
Двата развода/раздяла съвпадат по време, но нямам чувството, че Илай предприе тази стъпка заради Ирфан. По-скоро отношенията им със Сюлейман са стигнали до някаква крайна точка за нея, а присъствието на Ирфан я е подсетило за това да си даде сметка за чувствата, каквито няма към Сюлейман. И да си припомни как се чувства човек, когато обича. В триъгълника тук ще има някакви взривни събития, защото Кудрет и Хакан няма да пускат Сюлейман, а той ще води битки и към Илай, вероятно ще помисли и Ирфан за противник, и към семейството си.

Ирфан върви към финал на пирамидата, независимо, че приема нови и нови инвеститори. Но предчувствието за финал пред закона вече го владее. Не само разводът, най-важните неща след края за Ирфан са свързани със семейството му и неговата сигурност и най-вече за моралното очистване в очите на сина му. Честно казано деканът ми се видя доста елементарен, дори  карикатурно, но в киното може. Важното е, че за Ирфан как след спасяването на живота му ще изглежда в очите на сина си, е най-важното нещо на света. Освен това, ще го осигури финансово, това не знам как ще направи, и после вече не го е страх сам да отговаря пред закона. Не ми се вярва да се стигне дотам. Ирфан има сериозен враг – Сюлейман, който върви към това да попадне в ръцете на полицията, а самият Ирфан е заобиколен от приятели, но не само заобиколен, те работят с него: Айше, Мерт, Илай, момичето от университета...Нещо ще измислят. Един човек, за когото „невинността е била най-силният ми щит“, който иска синът му да знае, че е невинен, „правил е добрини“ и има около себе си такива хора, трябва да бъде изведен „на чиста вода“.

Жените около Ирфан: Еда е много глупава или се прави на такава, че не разбра за пирамидата. Айше е прочела книгата подарък от Ирфан и разбра, че „Вавилон“ е пирамида. Илай: хареса ми, че дори в Сюлейман тя намира нещо добро: вижда усилията му да прави нещо за жената, в която е влюбен. Това беше казано към Ирфан. Още не разбирам какво точно се е случило между тях в миналото. Но сега видях, че Ирфан се е стегнал, а тя се опита докато пътуваха да го върне към техни спомени и когато не успя, с чувство за хумор – което също в нея много ми харесва, му каза да я събуди, когато пристигнаха. Вечерта обаче сериозният професор поддаде, не я остави сама при ухажорите, слушаше и той на стената какво става в съседната стая и правилно, притече се на помощ, а вече в другата стая започна дори сам да си спомня случки от миналото. За седем години Ирфан е забравил какво е любов. Но...Сюлейман с годежния пръстен ще развали сцената.
До финала не остана много, но всякакво развитие е възможно. Ние сега можем само да чакаме и да гадаем.

Нещо симпатично в грипното време:
Мерт на приятеля си:
„За мъжа колата е с ефект на пластична операция.“

Илай връща спомените, Ирфан се прави на „заспал“.


 
Сега тя спи, а той може тайно да я погледа.
Много хубаво казано, Лучия:
"чувствата му са погребани живи".



Пазете се и бъдете здрави!!!

# 50
  • Мнения: 13 421
Мерси за анализа, Ваня. С почти всичко съм съгласна, освен с едно.
За любовта на Сюлейман към Илай. Тя се гради единствено на битието му
на голям "бизнесмен", за каквито се считат обикновено всички мафиоти. Grin
Той се занимава с убийства без да му мигне окото, с контрабанда, освен с оръжие,
възможно е и с други "неща", но  изпитва любовта на живота  си... Laughing Laughing
А всъщност това е  любовта към нещастното му его! Илай го отхвърля,
(изключително деликатно!), но той не разбира от това, трябва да защити
самолюбието и егоцентризма  си - затова е готов на всичко, т.е. на отказ
от застрашеното си богатство, което отчасти е наследил от жена си и сега
трябва да го изгуби...
Така виждам аз нещата около "любовта" на Сю към Илай.
Възможно  ли  е такъв анти-човек да изпитва някакви чувства?!?!?!

Ирфан е пълна противоположност. Няма егоизъм, готов е да потъпка всички
свои чувства, мечти, надежди, в името на спасението на своя  син,
за когото също не е сигурен (това се прокрадва от време на време),
напр. в репликата към Еда - "той не е  само твой, той е и мой син"!



Видяхме и как иска да отмъсти на колегата си от университета, Бурак.
Да се извини на сина му и да му каже истината за баща му -
че е бил честен човек... Hands Ok Hand

# 51
  • Мнения: 3 634
Джу, може би защото в момента гледам един друг сериал, в който един „лош“, той наистина е лош в кавички,  се влюби в една невинна девойка, за която казва, че е „любовта на живота му", и там също има „твоят син е и мой син“, защото майката и там направи друг баща на детето при жив и здрав биологичен баща, та много разбирам тези мъже. Въобще е голям смях аз да разбирам от мъже, но така се получи. SmileSmile
Тава е драмата на Сюлейман, че е фараон във всичко, но фараон с човешко сърце. Така го показват от първия епизод, когато той говори за своята любов като за единствената, любов, която ще продължи до края на живота. Това е интересното в образа. Ще видим какво ще се получи, когато Илай го отхвърля, жена му не го пуска и Сюлейман научи, че Илай има отношения с Ирфан. Ако му се отнеме любовта, Сюлейман ще остане само фараон и тогава ще бъде страшен, сега го виждаме под контрол; Илай го въздържа, укротява и може да му въздейства; след нея той ще стане неуправляем.

# 52
  • Мнения: 28 072








Април - месецът на рождените дни.
Днес празнува Шюкран Овалъ Flowers Bouquet



От Есра



Ваня, Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

Понеже не успях да довърша започнатото за еп. 10 в предния пост, продължавам.
Аз съм вече 99.9% сигурна, че Егемен знае чие дете е Дениз. На мен думите му към Еда ми прозвучаха така "Като не мога да съм му баща, нека да съм неговия чичо и да съм до него, когато той расте", занесе му и подаръци - като Илай...
За Еда не мога да преценя дали е разбрала за пирамидата, не вярва на Ирфан за невинността на Егемен, но е толкова фалшива, че е напълно възможно да се е досетила. Не се издаде, за да не предизвика колебания в съвестта на Ирфан относно начина по който събира парите. Удобно си затваряше очите за милионите, които не падат от небето и Ирфан ѝ го каза "ти знаеше всичко, стига, ела на себе си".
Когато Ирфан "се събуди" за нея и за Егемен, ще види истинските им лица - на по - лоши врагове от Сюлейман. Нямам предвид бащинството му. Еда сега задейства Егемен да спре Ирфан, но тя има план за бягство с Ирфан и Дениз. Когато разбере, че планът е само в нейната глава, че е невъзможен, защото Ирфан е решил да не бяга от правосъдието, тогава ще осъществи резервния, ще стигне до край и ще издаде Илай и Ирфан пред Сюлейман. Не зная дали Егемен ще ѝ помогне, по - скоро няма да я спре. Защото за него парите са всичко и без Ирфан само ще потвърди притесненията на баща си.
Единственото чисто нещо в живота на Сюлейман е Илай, затова е готов да се откаже от силата си - парите, бизнеса и всичко мръсно свързано с тях. И той като Еда си въобразява, че само неговата любов е достатъчна за щастлива връзка. Сравнявам ги, защото и двамата не знаят какво е взаимната любов.

Джу, Ирфан не отмъщава на Бурак, а връща справедливостта. Нямаше друг начин да го направи - с мръсник и страхливец се наложи да заговори на неговия език, за да го разбере. А Егемен ври и кипи в тази непозната за Ирфан дейност. Затова по - горе писах, че Егемен накрая също ще има роля в предателството на Еда. Той изобщо не се поколеба как да изнуди Бурак. Помогна за една от точките в плана на Ирфан, ще бъде интересно да видим нататък какви игри ще разиграе.

````````````````````````
Къванч Татлъту е приет в болница, не се чувствал добре, ще го изследват за корона вирус. Пожелавам му сили да се пребори с лошото! Hands Pray

# 53
  • Горски извор
  • Мнения: 5 010
Аз бях  но никой не се сети от подсказките ми Grinning





# 54
  • Мнения: 14 571



https://vk.com/video136478071_456240448
Есра
 "Это видео от поклонников только что репостнула подружка Бергюзар Эсра Рушан.
Это подпись Эсры:
✍Песня на фоне видео говорит, что это испытание!
ахаххахаха, но я за тобой скучаю, Бергюзар Корель.
И ещё она выложила фото с подписью, что хоть и сидит дома она сделала макияж"





Хубава вечер на всички!.... Hearts

Последна редакция: ср, 01 апр 2020, 16:43 от vera17

# 55
# 56
  • Мнения: 13 421
Музикален видео-клип от фенове. (от руския форум).

https://vk.com/halit_berguzar_ergenc?z=video-158123700_456239731 … l_wall_-158123700

# 57
  • Мнения: 13 421
Поредният сладък клип от 10 еп. на "Вавилон". Hands Plus1

https://www.instagram.com/p/B-cky7koooW/



Семейството преди развода.



Бащата и "чичото", преди истината да бъде съобщена гласно.



Аслъ като певица.



И Халит в реала. Blue Heart

# 58
  • Горски извор
  • Мнения: 5 010



За съжаление поради очевидни причини тази година няма да се състои, но всички трябва да работим заедно, оставайки вкъщи, за да може този непредвиден случай да мине по-бързо и скоро да посетите

Последна редакция: ср, 01 апр 2020, 23:21 от kikito zaprqnova

# 59
  • Мнения: 14 571
Hearts Здравейте в четвъртък! Благодаря за всичко споделено Hearts

 

 

 

 

Последна редакция: чт, 02 апр 2020, 05:20 от vera17

Общи условия

Активация на акаунт