За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 82

  • 28 325
  • 758
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 844
Повръщане, сънливост, всяка разлика с обичайното поведение на детето.
Детето е мъничко, хубаво е да се направи консултация с педиатъра поне по телефона.

# 391
  • Мнения: 4 048
Момичетa, a cтолчето зa хрaнене от когa до когa cе използвa - колко време ще cе използвa, имa ли cмиcъл дa взимaм някое по- cкъпо? Могa ли дa cлaгaм бебето щом още не може дa cтои изпрaвено caмоcтоятелно?

# 392
  • Мнения: 433
Аз започнах да ги слагам след като седяха стабилно вече, понеже столчетата им нямат регулируема облегалка, все още стоят в тях на 17++ месеца.Когато спрат да ги ползват за хранене има опция да се махнат дългите крачета и таблите, и да станат на детски столчета, което мен ме устройва.

Последна редакция: ср, 20 май 2020, 11:02 от Tolly

# 393
  • Мнения: 3 949
Нашето столче е с регулируема облегалка и я слагам още от 5ия месец. Не е скъп модел - на Чиполино е, около 70-80 лв, мисля че е напълно нормално. Не виждам столче за 150-200 лв какво повече може да ми даде. За мен е важно да има 4 колелца, защото си я местя по стаите през деня с него.

Какъв обиколник бихте препоръчали за легло с три дървени страни и само отпред решетка. Стандартните, които се връзват, не стават, а малката започна много да се върти и си удря главата.

# 394
  • Мнения: 15 356
Столчето за хранене е до 15 кг,вижте пак в упътването.

# 395
  • Мнения: 433
Столчето за хранене е до 15 кг,вижте пак в упътването.
Ако това е до мен - да, знам, че са до 15 кг Simple Smile Те са по 11 кг в момента и има още време да ги ползвам за хранене. Благодаря все пак.

# 396
  • София
  • Мнения: 5 477
Момичетa, a cтолчето зa хрaнене от когa до когa cе използвa - колко време ще cе използвa, имa ли cмиcъл дa взимaм някое по- cкъпо? Могa ли дa cлaгaм бебето щом още не може дa cтои изпрaвено caмоcтоятелно?
Ние сме с  Hauck Beta plus,ползва го от около 9 месечен  в момента е на три години и още доста време ще го ползва,докато стигне нивото на масата от  нормален стол.
https://-spam217-/hauck-beta-plus-ctolche-za-xranene

# 397
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Момичетa, a cтолчето зa хрaнене от когa до когa cе използвa - колко време ще cе използвa, имa ли cмиcъл дa взимaм някое по- cкъпо? Могa ли дa cлaгaм бебето щом още не може дa cтои изпрaвено caмоcтоятелно?

Много зависи от столчето, както и къде се храните по принцип.

За пример - ние взехме Stokke Tripp Trapp, което е доста скъпо, но на не много ми харесва и държах да вземем такова. С различните приставки го ползваме от както дъщеря ми беше на 1 месец. Хранеше се в столчето поне 1 година, може би и повече. В момента го използва като “learning tower” и се качва по него за да достигне нещо по на високо, на 3 години е. А ние се храним в хола на ниска маса и дъщеря ми си има малко столче от ИКЕА. Ако ядяхме на нормална маса щеше да си ползва Stokke-то все още за всяко ядене.

Но и столчето на ИКЕА за 30-40 лв ще свърши същата работа като едно скъпо, също може да се ползва 2-3 години 🤷🏻♀

# 398
  • Г. О.
  • Мнения: 1 724
Здравейте, момичета. Дайте идея как да почистя отвътре сламката, която е към бебешкото шише за вода?

# 399
# 400
  • Мнения: 221
Здравейте,момичета има ли някоя мама да е ползвала столче Kinderkraft?
Четох имат crash test, среден клас са,като цена около 450 лв, за столче 0-18 кг. Сега има намаление в емаг. Иначе Britax също гледаме,но тези до 600 лв нямат isofix,а ми се иска да е със системата.

# 401
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Здравейте,момичета има ли някоя мама да е ползвала столче Kinderkraft?
Четох имат crash test, среден клас са,като цена около 450 лв, за столче 0-18 кг. Сега има намаление в емаг. Иначе Britax също гледаме,но тези до 600 лв нямат isofix,а ми се иска да е със системата.

Аз не съм ползвала такова столче, ние сме с MaxiCosi и аз поне горещо ги препоръчвам.
Преди 3 години взехме за дъщеря ми Pebble Plus с Isofix база, като стана на 7 месеца ѝ взехме 2wayPearl, който се слага на същата база по посока на движението и обратно на посоката на движението и се ползва до около 3-4 години (105 см). Разгледай ги, ако искаш. Да, излизат малко скъпи, но се ползват доста време. И имаш отделно кошче и столче, а не комбинирано столче, което откъм сигурността не е толкова добър вариант

# 402
  • Мнения: 2 836
Момичета, какво АМ е подходящо за 1 годишно бебе?
Давам Хипп Комфорт заради запек, да нинаваме ли на Комбиотик 1+🙄

# 403
  • Мнения: 515
След 1 година не се препоръчва да се дава АМ, тъй като има много захар в него. Може спокойно да се замени с кисело мляко или айрян.

# 404
  • Мнения: 433
От 12-месечни моите деца пият преди сън Лактана Киндер, харесва им, но спокойно можеш да си минеш на Хип 1+ Simple Smile Кисело мляко също хапват с охота през деня.

Общи условия

Активация на акаунт