Клуб на храбрата шивачка - 22 тема

  • 46 456
  • 837
  •   1
Отговори
# 660
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Електричар, изгледах видеото.
аз моята машина не мога да я отворя така напълно, поне незнам как. той затяга някакъв болт на мотовилка ли какво е точно..., аз не мога да го стигна.Anguished

как да оправя позицията на иглата?

В дясно на зиг-заг, иглата тръгва нагоре:


В ляво, иглата тръгва нагоре:


Според мен в ляво е по-високо.

Последна редакция: чт, 19 ное 2020, 11:34 от asyalein

# 661
  • Мнения: 1 860
Всичко по машината ти е наред. Така трябва да бъде, когато е отляво, носът е по-високо от дясно положение. Без да поставяш совалката, вдени конецът на иглата при ВДИГНАТО КРАЧЕ! Завърти машината в правилната посока и без да опъваш стърчащият 20 см. конец, виж дали грайфера хваща конеца и го оплита! Постави калера в совалката така, че конецът да виси отдясно и го вдени под пластинката да щракне! Сглоби машината и ший на дебел плат на два ката! Ако искаш да шиеш прав шев, винаги позиционирай иглата вляво, а не в средата. Нещо тотално не правиш както трябва. Немедленно и рапортувай!

# 662
  • Мнения: 8
Здравейте! Купих си оверлог PFAFF element от LIDL. Някой знае ли как точно се смазва?

# 663
  • София
  • Мнения: 5 547
Здравейте! Купих си оверлог PFAFF element от LIDL. Някой знае ли как точно се смазва?

Моята е модел 1230 OL,има го в книжката смазването, снимах ти на моят какво пише.

# 664
  • Мнения: 8
Благодаря! В книжката ми пише много малко, чудя се дали отнякъде трябва да се отвори повече, за да се смажат повече части?

# 665
  • Мнения: 1 860
Здравей, yuleto1! Трябваше да кажеш оверлогът е чисто нов, или е втора ръка, за да не гадая. Ако е нов, смазването трябва да стане в зависимост от шиенето. Добре е да се смазва на 24 РАБОТНИ ЧАСА. Ако шиеш от дъжд на вятър, добре е да го смазваш основно поне на една година. Нарисуваното смазване е смехотворно, защото отговорните места за смазване са не по-малко от 50. Тези на рисунката трябва по-често да се смазват, примерно на два - три месеца, а ако не те мързи след всяко шиене. Как произходит всичко това? Избираш слънчев ден и на терасата поставяш стара кърпа на масата! РАЗДЯВАШ ВСИЧКИ КОНЦИ! Ако денят не е слънчев, вземаш един челник, или нощна лампа и започваш да развиваш винтовете! Ако не можеш да помниш снимаш и поставяш по двойки както си ги развила, но на различни места, както са на машината. Трябва ти голяма кръстата отвертка. Не е трудно и с достатъчно търпение, ще махнеш всички капаци. Можеш да поставяш винтовете в капаците. Машината ще е цяла целеничка, а не като Брадър. Вземаш някаква четка и много педантично изчистваш всички мъхове! Купуваш си масло за шевни машини, а не с някое за което са казали, че става! Не става! Завърташ машината на ръка и гледаш къде има въртене, триене, плъзгане и капваш по една - две капки. Като я смажеш, поставяш куплунга и завърташ на ниски обороти! След това натискаш на пълни обороти. Добре е това да става на място с плочки, защото може да опръска с масло. Попиваш излишните капки масло! Поставяш капаците и завиваш винтовете. Ако не е смазвана дълго време, ще чуеш разликата.

# 666
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Грайферът хваща конецът и го оплита.
Обаче като сглобя долу всичко и горния конец се прискрипя някъде и дори да го дърпам, не мога да го извадя.
Направих видеа, трябва да видя къде да ги кача, за да ги пусна тук.

Едит: не винаги горния конец е прискрипан. Пробвах с пръстена отгоре ( понякога прискрипя, понякога не), без пръстена - не прискрипя.

Прискрипан горен, ката двоен трябва да го отрежа, въобще не вади долния конец.


Тигелът е малко по-добре, но далеч от нормално.
Горен:


Долен:

Последна редакция: чт, 19 ное 2020, 16:36 от asyalein

# 667
  • Мнения: 1 860
Има и други начини, но завлечи видеото в докс: https://dox.abv.bg/
Качваш го, копираш и пускаш тук линкът! Ще го има 14 дни. Снимай като въртиш бавно машината в правилната посока, отблизо, осветено и без да ти треперят ръцете!

П.С. Ами стегни го този конец на иглата де! Вдяна ли конецът както ти казах при ВДИГНАТО КРАЧЕ? Нямаш никакво стягане на конецът на иглата. Вдени правилно този конец, но не го вдявай в иглата! Постави стягането на нула! Пусни крачето! Дърпай конецът с едната ръка и стягай до 9! Трябва да усещаш все по-трудно дърпането! Докато не постигнеш това, никога няма да имаш добър тегел. Дай да видим сега!

Последна редакция: чт, 19 ное 2020, 17:20 от elektrichar

# 668
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
https://dox.abv.bg/download?id=93c3d77e52

https://dox.abv.bg/download?id=56c2d33ff4

Сега не запецва, но тигелът не е добре
https://dox.abv.bg/download?id=63fe72dacd

# 669
  • Мнения: 1 860
Никога не се върти машина с вдигнато краче! Прочети послеписът на предният ми пост и искам да видя ,, този лош тегел'' на снимка!

# 670
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
С нон стоп ревящо бебе, кортексът изключва 🤣

Направих, не стяга конецът. На 0 и на 9 все тая, конецът си излиза лесно.

# 671
  • Мнения: 1 107
Всички стъпки ли изпълни? И удебеленото?


П.С. Ами стегни го този конец на иглата де! Вдяна ли конецът както ти казах при ВДИГНАТО КРАЧЕ? Нямаш никакво стягане на конецът на иглата. Вдени правилно този конец, но не го вдявай в иглата! Постави стягането на нула! Пусни крачето! Дърпай конецът с едната ръка и стягай до 9! Трябва да усещаш все по-трудно дърпането! Докато не постигнеш това, никога няма да имаш добър тегел. Дай да видим сега!

# 672
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Понеже бях убедена, че ще ме попиташ, върнах се повторих всичко 🤣
Вдигнато, пуснато, конецът няма тяга.

# 673
  • Мнения: 1 860
Повтарял съм поне 40 пъти досега, че като вдявате конецът на иглата, се вдига крачето, за да може той да влезе между чинийките на бремзата. Съжалявам за бебчето, че плаче, но от два дни повтарям, че ти е хлабав конецът на иглата. Има стержен, който на всички машини натиска и разтваря чинийките на бремзата, когато се повдигне крачето. Така, като зашиеш нещо и повдигнеш крачето, конецът се освобождава и се издърпва лесно. Ако крачето ти е било смъкнато и въпреки това конецът не се стяга завивайки до 9, значи, че има нещо между чинийките и не позволява стягане. Вдигни крачето, светни със силен фенер и виж какво е това нещо! Почисти, издухай, използвай дебела игла да почистиш, но когато вденеш конец, СПУСНЕШ КРАЧЕТО и стягаш от 0 до 9, трябва да изпитваш значително усилие накрая. Докато не постигнеш това, няма да се оправи. Хайде сега обърни внимание на детето и когато и двамата се успокоите, направи това което пиша! Постави стягането на 4 и половина! Искам следващият пост да ме зарадваш, че всичко се е оправило! Сигурна ли си, че пъхаш конеца на точното място между двете чинийки?

# 674
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ами то не са чинийки, а е пластинка.
Винаги вдявам при вдигнато краче, иначе не може.
Сега се сещам, че нещо изпука като вдявах преди да почна да шия и почнах наново да вдявам конеца.




Как да махна пластмасовия корпус, за да погледна?

Общи условия

Активация на акаунт