Дистанционно обучение за учениците- Тема №2

  • 29 226
  • 793
  •   1
Отговори
# 30
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Проблемът с липсата на учебници и помагала може много лесно да се реши дистанционно(личен опит). Учителят или някой родител сканира(снима) необходимите страници и ги пуска в групата на класа. После вече е решение на учителя, дали да възложи да се препише цялата задача или да се даде само нейното решение или попълване, според задачата.
В момента им готвя така уроците, че минимално ползваме учебник и то всичко е вмъкнато в урока ми, като изображения, които са изрязани от сканиран урок от учебника.

# 31
  • Мнения: 13 665
Аз пък днес съм в потрес от две госпожи. На госпожата по английски й скимнало да пише в класрум за обща среща в дна платформа ( не бях я чувала даже ) че и направила график в почивните дни на всеки от класовете й по един час. Извинете но в неделя моето дете почива а не седи нон стоп на компютъра в очакване на някой да му хрумне нещо. Същото и днес. Нашето училище учат само първа смятам по принцип, винаги. Госпожата по български се присетила в 15:00 че иска да направи общ урок с децата в друга платформа . Тези които го нямали - да помолели братя сестри родители да го инсталират ,( в 15:00 часа моя ви се! ) . Това е написано в 15:00 за 15:30. Моят син си е учил уроците. Вижда го в 18:00 и изпада в паника че е пропуснал , хванал кака си която пък в момента пишела проект  да инсталира платформата ама там вече нямало никой. Сега се тормози дали няма да му пишат отсъствие. Не мога да разбера наистина ли не е ясно че децата не са постоянно а пръст на клавиш рвфреш на устройствата във времеви период извън учебното време. Пък и си имат немалко уроци и домашно за правене следобедите.  Детето си предписва зададените домашни от сутринта  и си учи по тях , без да проверява минута след минута Вайбър или школо. Защо разсъждават тези хора така не разбирам. Пълна липса на логика според мен.

Последна редакция: вт, 31 мар 2020, 13:46 от _re_ge

# 32
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 780
Аз също съм в потрес от ДО. Едната госпожа иска да пращаме домашните в АБВ-ето, другата в Яхо-то. За мезе ни вземат. За какво са ми тези 5 излишни регистрации и гимнастик?

# 33
  • Мнения: 10 190
Аз също съм в потрес от ДО. Едната госпожа иска да пращаме домашните в АБВ-ето, другата в Яхо-то. За мезе ни вземат. За какво са ми тези 5 излишни регистрации и гимнастик?
Какви регистрации, пращаш си ги от твоята поща, има ли значение къде?

# 34
  • Мнения: 993
Защо трябва да е през Тиймс обучението?
Защото едни хора трябва да усвоят едни средства...

# 35
  • София
  • Мнения: 62 595
Обаче сме ги надминали корейците, да знаете! те нямали такова ДО като нас. Simple Smile

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 6 840
Едната госпожа иска да пращаме домашните в АБВ-ето, другата в Яхо-то. За мезе ни вземат. За какво са ми тези 5 излишни регистрации и гимнастик?

Какво значение има къде изпращаш имейлите?

# 37
  • Мнения: 7 987
Аз доколкото разбирам, Ивелина казва, че имат регистрации в системи, в които могат да качват домашните, но госпожите искат да им ги пращат по мейл. Еми тъпо е.

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 6 840
Аз мисля, че качването на домашни в системите за обучение има един съществен недостатък - всеки в групата може да види файла с домашната ти.

# 39
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 770
Скрит текст:
Проблемът с липсата на учебници и помагала може много лесно да се реши дистанционно(личен опит). Учителят или някой родител сканира(снима) необходимите страници и ги пуска в групата на класа. После вече е решение на учителя, дали да възложи да се препише цялата задача или да се даде само нейното решение или попълване, според задачата.
В момента им готвя така уроците, че минимално ползваме учебник и то всичко е вмъкнато в урока ми, като изображения, които са изрязани от сканиран урок от учебника.

Точно така практикува, но лошото е, че учениците трябва да четат от телефон. Друго е да четеш от учебник. Децата са малки, но засега се справят.

# 40
  • Мнения: 7 987
Не би трябвало да е така. В класруум задачите се дават като задачи и домашните се качват като решение на тези задачи индивидуално. Т.е. никой не може да ти види решението, освен учител. Друг е въпросът, че и нашата класна не знае как да дават задачи, и всички си качват отговорите в "потока".

# 41
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
Зависи къде се качват. Ако е прикачена към задание в гугъл класрум, примерно, ще го виждат подателят и учителите в тази стая. Ако е в потока, ще го виждат всички. Предполагам, че и в тийм има подобна опция.

# 42
  • Мнения: 7 987
То Тийм е програма за работа, а не за обучение, все пак..

# 43
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
То Тийм е програма за работа, а не за обучение, все пак..
Не е съвсем така. Ето какво пишат от Майкрософт за Тиймс:
"Teams allows communities, groups, or teams to join through a specific URL or invitation sent by a team administrator or owner. Teams for Education allows admins and teachers to set up specific teams for classes, professional learning communities (PLCs), staff members, and everyone."
"Microsoft Teams allows teachers to distribute, provide feedback, and grade student assignments turned-in via Teams using the Assignments tab, available to Office 365 for Education subscribers. Quizzes can also be assigned to students through an integration with Office Forms."
Да превеждам ли или ще се справите?

# 44
  • Мнения: 4
Сега всички учебници на всяко издателство са безплатни онлайн, така че за учебниците проблема не е чак толкова голям

Общи условия

Активация на акаунт