Забременявяне с лоша спермограма

  • 1 431
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте. Обещах си, че ако забременея ще се регистрирам и пусна тази тема , за да обнадеждя   хора в подобна ситуация. Накратко- след година неуспешни опити да забремея, започнахме да търсим проблема. Едномотнпървите неща, които установихме е лошата спермограма на приятеля ми- морфология на Крюгер- сперматозоиди с нормална морфология - 1 процент. Един от специалистите, с които се консултирахме каза, че вероятността за естествено зачеване е минимална. Следващи изследвания откриха уреаплазма при мен. Лекувахме се и двамата. Забременях. Даже родих. Не знам дали уреаплазмата е била причина за лошата спермограма и е довела до промяна или  забременяла с този 1 процент сперматозоиди с нормална морфология. Не се плашете и продължавайте да опитвате. Също така ако на някой ни му било полезно мога да снимам или напиша списъка с изследвания , които е необходимо да се проведат при невъзможност за забременяване. Даден ми е от център по репродуктивно здраве- Даскалов. Успех !

# 1
  • Мнения: 5
Здравейте, от 5 месеца правим опити за бебе. На 26 години съм, мъжа ми е на 30. Правих си хормони всичко е в норма. Имам хашимото от 6 години, но тсх,фт4 са ми в норма, пия хапчета. Почнах да пия фолиева киселина още от първия месец по преценка на лекарката. Мъжа ми пусна спермограма и има леки отклонения не е идеална, но казаха да продължим. Според вас кога да се насочим към специалист, и опита какво ви показва, че чета различни мнения. Не съм напрегната, когато стане, но се притеснявам по-скоро да няма нещо запушени тръби и тн., въпреки че ми пускаха хламидия,уреоплазма и микоплазма и още някакви изследвания всичко отрицателно. На микробиологията имах гъбички, но са изчистени поне по последни данни. Имали сме и ЧПВ, но също е лекувано. Моля за съвет, благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт