Отговори
# 210
  • Мнения: 1 859
Е как за кого? Едно и също ли 1 на 1000 деца да умре и 1 на 100 000 да е с увреждане?

# 211
  • Пловдив
  • Мнения: 40 763
Нека не превръщаме темата в За и Против ваксините...то си личи от мнението, което изказваме.

Алина, айде недей така генерално, че дори и едно дете /чак не искам да го пиша/ ще пострада е пагубно и че ако това 1 е твоето няма да говориш така.

# 212
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Ако детето е увредено от ваксината, която е омаломощен вирус как ще реагира при среща с дивия му брат? Сигурно няма да усети, а? Та нещата всъщност изглеждат различно само ако има достатъчно ваксинирани, за да изградят необходимия имунизационен щит. Ако всички откажат ваксини нещата ще изглеждат много по-зле и за тези, реагирали зле на ваксината. Човек ще каже, че се ваксинираме за да сме по-красиви примерно, а не за да се предпазим от страшни болести...

# 213
  • Пловдив
  • Мнения: 40 763
Няма как всички да откажат...винаги ще има За...ама нека, въпросът е да имат избор останалите да кажат - Не!

# 214
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Конкретно за тая ваксина не съм чула в публичното пространство дори да се подмята вариантът да стане задължителна, така че не знам защо изобщо тук се коментира...

# 215
  • Мнения: 1 859
Нека не превръщаме темата в За и Против ваксините...то си личи от мнението, което изказваме.

Алина, айде недей така генерално, че дори и едно дете /чак не искам да го пиша/ ще пострада е пагубно и че ако това 1 е твоето няма да говориш така.

т.е моето ще пострада от ваксината, а съм сигурна, че няма да пострада/умре от самата болест? Много интересно ги мислите нещата. Ваксините са опасни, да ги спираме и да оставяме полиомиелита, заушката, морбилито и т.н. да се вихрят? А тогава как да съм сигурна, че моето дете няма да умре от тях?
Този разговор е просто безумен.

# 216
  • София
  • Мнения: 11 473
Конкретно за тая ваксина не съм чула в публичното пространство дори да се подмята вариантът да стане задължителна, така че не знам защо изобщо тук се коментира...
То години наред няма да смогне производството да има за всички 7 милиарда (особено, ако се налага всяка година да се поставя или по-често дори) по една ваксина да се постави, те тръгнали, моля ти се, да ми разсъждават задължителна ли щяла да бъде.

# 217
  • Пловдив
  • Мнения: 40 763
не ставаше дума за тази ваксина, а за останалите...
както и да е.

# 218
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Ами не, за останалите ваксини има голяма вероятност много хора да кажат "не", подведени от антиваксърските пропаганди. Виждаме какво се случва с морбили. Вместо да е изчезнала се завръща. И застрашава хора, които по медицински причини не могат да се ваксинират. "Винаги ще има хора За" въобще не е аргумент, значи аз ще поема риска 1: 100 000  за моето дете, за да може някоя друга майка със здраво дете без никакви противопоказания, надъхана от Ваксините.ком да ползва щита от имунитета, който моето и още стотици деца ще придобият? Ми.. не е честно някак. И аз искам да спестя тоя риск и да не ваксинирам, ама да се ползвам от колективния имунитет. Както ти сама каза, ако моето дете е тоя 1: 100000 случай за мен е все едно рискът е 100%. И много хора ще си кажат така, до момента в който щитът се пропука и ще писнем "Ама що така стана". Има пожелателни ваксини, но няма как всички да са такива.

# 219
  • Пловдив
  • Мнения: 1 374
Вече си мисля,че си заслужаваме всичко,което ни се случва.Няма перфектна ваксина,няма перфектно лекарство(без възможни странични ефекти).

# 220
  • Мнения: 40 901
Ами като няма, не пийте лекарства. Като хване детето ти някой бронхит не му давай антибиотик, та да хване пневмония. Пък ако хване и тогава ли няма да му дадеш? И ще го лекуваш с хомеопатия?
Както се каза, антиваксърите са готови да поемат 10 или 100 пъти по-голям риск от болестта, но да не се ваксинират. А и това за вредите са спекулации по-скоро, а не е доказано. Първата "бомба" за аутизма в следствие от ваксина отдавна е доказано, че е статия менте, но въпреки това се вярва.

# 221
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Те са готови да поемат риска от болестта, защото не са се сблъсквали с нея. Тя е нещо там хипотетично, а ваксината е реална. Да, ама ако оставим всеки да си избира дали да я сложи много хора, дори и поддръжници на ваксините няма да ги сложат, защото ще карат на принципа а днес, а утре, сега ме мързи, после забравих. Щото болестите ги няма да напомнят за себе си. Ама това ще продължи до момента, в който избухне първата епидемия, първите усложнения и се окажат лично засегнати. Тогава всички ще се натискат за ваксини, убедена съм.

# 222
  • Пловдив
  • Мнения: 1 374
Аз не съм антиваксър,вече съм отговорила "по същество"-аз ще се ваксинирам,но за децата ми решенията не ги вземам аз,те са пълнолетни.Аз лично си слагам и противогрипна ваксина,при мене "работи" и лекарства вземам когато ми се наложи.

# 223
  • Мнения: 40 901
Е, то пълнолетните деца не влизат в рамките на темата. И моето е такова, но въпросът е за децата, които все още са под родителска опека.

# 224
  • Пловдив
  • Мнения: 1 374
Ако моите деца бяха непълнолетни щях да ги ваксинирам и нямаше да чакам да мине една година за да видя как действа ваксината на другите.

Общи условия

Активация на акаунт