Отговори
# 8 190
  • Мнения: 1 195
Майка ми днес вече няма температура и други оплаквания, явно при нея реакцията беше за 1 ден.

Последна редакция: сб, 15 май 2021, 17:08 от Не се сърди, човече

# 8 191
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
В Щатите Файзер е одобрена за възрастта 12-18 години и в момента тече активна ваксинация на тази възраст.

# 8 192
  • София
  • Мнения: 13 206
Желая ти от сърце тогава, да се опазиш от Ковид, което за мен е по-страшно!

На мен ми предстои втора АЗ. Всички познати, които са минали до сега втора игла пият аспирин протект по препоръка на лекар. Някои от тях в комбинация с антистенокардин. Чудя се дали има смисъл от това...Започвам да се замислям и аз да си направя една консултация с лекар преди ваксината...
Аз не пия. В Пирогов не ми и препоръчаха, за разлика от на колежките ми. И тях в Пирогов ваксинираха и им казали да пият аспирин за тяхно спокойствие, което ме навежда на мисълта, че е само за спокойствие Wink Нали при тези необичайните тромбози падат тромбоците. Чудя се защо да пием аспирин? Според мен едва ли аспиринът помага, ама нейсе... при мен минаха вече 7 дни. Надявам се да няма проблеми.

Последна редакция: сб, 15 май 2021, 21:38 от Vache

# 8 193
  • Мнения: 9 276
Няма начин да пия аспирин, особено след втора доза. Рискът от тромбози след втора доза е 1 на милион... Аспиринът има по-големи странични ефекти от това, да не говорим, че тук става дума за тромбоцитопения, така че едва ли помага, може даже да навреди.

# 8 194
  • Мнения: 339
И аз от вчера съм с втора доза АЗ. Нямам странични реакции освен болка в ръката. Тъкмо се бях зарадвала, че веднага ми дадоха сертификат и сега разбирам, че не е както трябва - липсва текстът, че съм ваксинирана срещу SARS-CoV-2.. Не съм разбрала, че е имало проблем със сертификатите..
Лекарката ме посъветва да пия аспирин протект, даже ми написа рецепта за някакво кръворазреждащо лекарство и съвсем ме обърка.. Все пак нямам намерение да пия нито едно от двете. На всичкото отгоре отскоро пия едно лекарство, за което в листовката пише, че има страничен ефект тромбоцитопения. До скоро нямах никакви притеснения за втората доза, сега ми е леко нервно. Защо ми трябваше да чета листовката.. 😬😃

# 8 195
  • София
  • Мнения: 28 565
Няма начин да пия аспирин, особено след втора доза. Рискът от тромбози след втора доза е 1 на милион... Аспиринът има по-големи странични ефекти от това, да не говорим, че тук става дума за тромбоцитопения, така че едва ли помага, може даже да навреди.
И аз. Ваксинирана съм с доза ковид, имам и доза АЗ, тепърва нещо такова да се появи, почти нищожен шанс.

Последна редакция: сб, 15 май 2021, 19:53 от Не се сърди, човече

# 8 196
  • Мнения: 9 276
Пуснах нова тема за хора, които се интересуват от ваксините, желаят да се ваксинират или вече са се ваксинирали и искат да споделят опит. Има и анкета, с която да се преборим кой с какво се ваксинирал. Заповядайте.

https://www.bg-mamma.com/?topic=1335126

Общи условия

Активация на акаунт