Поисках си касовата бележка

  • 5 351
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 101
Мили момичета, не всеки който не ти дава касов бон се старае да те прави на идиот. И какво от това, че в кварталната бакалия не са ти дали, голяма работа - надали ще забогатеят хората, а се чудя как може да се ядосвате за такива работи
newsm10

# 16
  • Мнения: 2 495
Аз знам така-касовата бележка е вашата гаранция, когато купувате дадена стока, защото повечето фирми ще ви възстановят парите или заменят продукта, който искате да върнете.Те от своя страна ще сторнират старата касова бележка, но ако не я носите няма как това да стане Winkще ви дам един прост пример-искате да си купите ваучер(без значение на кой оператор е)и отивате в най-близкия реп, където продават вестници.Взимате си ваучера, но продавачката не ви дава касова бележка.Сваляте защитното найлонче от ваучера и какво да видите-на места защитния холограмен стикер(където са ви числата) е изтрит ShockedПробвате се да заредите тази стойност, но операторката за 3 път ви казва че сте въвели грешен код.Какво ви остава за вас?И да отидете при продавачката на вестници тя няма да ви върне парите...И оттам започват скандалите-вие казвате че не ви е дала касова бележка, тя от своя страна ви казва че ви е дала, ама не сте си я взели и т.н.Така че...за такива работи трябва много да се внимава.В този случай и двете сте на загуба-вашите пари са изгорели, а нейния началник ще я глоби. Peace

# 17
  • Мнения: 1 413
Откакто маркираха на мъжа ми 10 яйца за 12.25 вместо за 1.25 винаги си искам Wink Тогава продавачката го направи случайно, върна ни и парите като отидохме с бележката, а и мога да върна развален продукт. Случаят е точно от кварталното магазинче, човешко е и продавачите грешат.

# 18
  • София
  • Мнения: 897
Вече винаги ми дават бележка, скоро не ми се е налагало да си искам.  Grinning

# 19
  • Мнения: 446
Аз също бих си я поискала. Макар че вече отбягвам малките магазинчета. Хем цените не са по-ниски от тези супермаркета, хем данъци не плащат. Аз си плащам данъците, и не виждам защо те да са по-хитри.

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Само като ми прекипи искам, щото и в нашата квартална бакалия се опитват (че даже и успяват) здраво да ме/ни премятат.  #Cussing out

Ето сега е момента да попитам, а в маршрутните таксита дават ли ви билетче? И ако не, къде се оплаква човек. Нали казват, че при евентуално ПТП, това е твоята "застраховка"?  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 25 620
Защо се сърдите на продавачките?  newsm78 Така ги карат да правят шефовете им. Докато се продава в магазините стока без фактури, собствениците нямат сметка да пускат касови бележки. Да не говорим, че в повечето магазинчета карат продавачките да "спестяват" поне половината оборот. За целта парите се държат на 2 различни места, за да може, ако дойдат данъчни на проверка, касата да излезе на чисто. И оперирането с двете каси, стоенето нащрек, дебненето за подозрителни лица наоколо... не им е никак лесно на продавачките! Плюс останалите трудности на професията, плюс натиска от собствениците да "удрят" в кантара и да мамят клиентите... От мои познати зная, че те самите ще са много щастливи, ако могат да чукат всичко на касата и във всеки един момент да са им чисти сметките, но... Освен това, ако данъчните ги сгащят, те го отнасят - хем глоба, хем скандал от шефа, че са се оставили да ги хванат, а може и уволнение да последва. Sick

# 22
  • Мнения: 184
Аз абсолютно винаги си искам касовата бележка... Още повече, че лелките в нашите магазинчета използват някакви хитри похвати, за да ти измъкнат някоя СТОТИНКА без да се усетиш smile3516 Така ме бяха излъгали с 1.20 преди около година, но това го разбрах едва след като се прибрах вкъщи и нямаше как да се върна да и го кажа. На следващия път, когато се опита да направи така обаче аз и казах, при което цялата пребледня fight  От тогава абсолютно всеки път искам касова бележка. Не ми е за стотинките, яд ме е, че ни правят на малоумни всичките Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 270
Съгласна съм,че от всеки магазин трябва да се издава касова бележка,но каква е гаранцията,че и в този случай не ни лъжат?На мен ми се е случвало при покупки в Била да маркират артикул повече от един път.Е кажете ми тогава как да се върна и да докажа,че съм купила един натурален сок а не два?И този сценарии винаги се разиграва,когато количката е пълна,защото никой в този случай няма да седне да си проверява и сравнява покупките по бележката до касата.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 328
В такъв случай, независимо къде пазарувам - БИЛЛА, ХИТ, МЕТРО - докато маркира продавачката, гледам в екранчето - няма случай на маркиране по два пъти, като го правя. Ако пък стане "неволно", тутакси го изтрива, за да избегне скандала, за който вече съм се наежила. Като ми приключи сметката, плащам и след това местя покупките в количката или в пликовете, които са ми дадени/съм си купила. Напълно възможно е това да изнерви продавачката и/или хората след мен, но това е положението - не съм на състезание по бързо пазаруване.

# 25
  • Мнения: 693
лошото е че не само в кварталните магазини понякога се правят на луди а и ние нямаме навик да си искаме бележки но е много важно защото ако нещо от хранителния магазин е развалено няма как да се измакнат а пък когато копуваме нещо друго и няма гаранция и не искара и 1 месец можем да се оплачем в съюза на потребителите веднъж си бях купила италиански уж обувки и след 2 дни боята им падна бяха зелени но не си бях взела касова бележка хубаво че продавачките ми дадоха такава когато отидох да се оплача те казаха че нямали гаранция защото били в разпродажба аз им казах че не са им дали и касова бележка а те оо така ли сега ще ви дадем а аз само това чаках взех я и понеже за обувките знам че задължително имат 1 месец гаранция дори от магазина да не са ти дали такава отидох в съюза за защита на потребителите подадох молба и след 2 дни ми се обадиха отидох в магазина и ми ги смениха за друг модел защото от този нямаше други такъв номер неможеха да ми върнат пари но си избрах други така че момичета не се отказвайте търсете си правата и си пазете касовите бележки поне 1 месец е освен ако не е за храна де  Laughing

# 26
  • Варна
  • Мнения: 5 533
Когато въведоха задължителното издаване на касовите бележки из Русе бяха пуснали една хайка, мисля че бяха от отдел Цени и ценообразуване към общината и тогава на всеки клиент излязал от магазин със закупена стока и без касова бележка се вземаше 5 лв глоба. Това продължи за няколко дни и затихна.
А за статистиката, аз рядко се сещам за касовата си бележка, но ми се случва да не ми издадат такава. Особено в магазинчето, което е в помещението за колелета в съседния вход досега не съм я видяла на когото и да било да издаде касова бележка.

# 27
  • Мнения: 15 619
Винаги! Винаги! Искам си касовата бележка, защото в тая държавна хазна трябва да влизат данъци. Откъде после ще идват майчинството и детските?

# 28
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Винаги! Винаги! Искам си касовата бележка, защото в тая държавна хазна трябва да влизат данъци. Откъде после ще идват майчинството и детските?

Абсолютно подкрепям и се замислям върху поведението си на потребител, но като цяло съм гадно куче и винаги си искам бележките  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 7 112
Много съм деформирана и си искам.

Общи условия

Активация на акаунт