Електронни четци - Тема 24

  • 45 719
  • 754
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 6 166
Каква е тази DRM защита?
Искам да си купя една бг книга, но има DRM защита и само за киндъл не ставала. Има ли начин да я махна?
Що за малоумно решение на Колибри?!

Колибри си продават книгите и в Amazon. Купи си я от тях и няма да имаш проблем да я четеш на Kindle.

# 121
  • Мнения: 2 579
Аз къщо качвам през Dropbox, и наистина няма по-бърз начин за мен.
На опашката, в обедната почивка, няма значение каде чуя и видя книга, веднага тегля и качвам, иначе шанса да я забравя е 100%. И ако четец имам от скоро, то през 10+ години в които ползвам Dropbox не съм загубила нито един файл, и не е имало и един път, в който да не мога да вляза.

# 122
  • София
  • Мнения: 9 910
Като сме започнали... нямам представа по-горе какво качвате и т.н... но какво ви е мнението за разпространението на наскоро излязли книги в интернет пространството?
 Наскоро попаднах в такава полемика, където яростно бях нападнат от малките душици и след което бях изхвърлен от групата. (а не беше никак малобройна).

После защо нямало много нови издания, прекъснати поредици, скъпи са книгите, нямало елек. книги.
Свалям шапка на смелите издатели, които пускат и ел. формат (особено заедно с печатното издание), тъй като и за тях се плащат права, а и рискуват от отлив на продажби, ако човек може безплатно да си го свали 2мес след пускането на пазара...

# 123
  • столицата
  • Мнения: 3 790
Здравейте, колебая се между  Kindle 10 2019 4GB и Kindle Paperwhite wi-fi, 300 ppi 4 ГВ. Може ли съвет кой и защо да предпочета.

# 124
  • София
  • Мнения: 700
Здравейте, колебая се между  Kindle 10 2019 4GB и Kindle Paperwhite wi-fi, 300 ppi 4 ГВ. Може ли съвет кой и защо да предпочета.
Kindle Paperwhite , заради високата резолюция.

# 125
  • Мнения: 100
Аз съм с Kindle 10, трети пореден, преходните също бяха тъч. Откровено казано, не съм доволна. За кратко време започна да забавя прелистване, сравнявам с преките му родственици😀 Ъглите сякаш са отсечени, гробо изпълнение, сякаш недовършен.

# 126
  • Мнения: 11 818
AlleGra:), а защо си си взела трети пореден като не си доволна? За забавянето - опитай да инсталираш последната налична версия. Точно този Basic модел не ми е познат на мен, но предполагам напълно оправдава цената си..

Последна редакция: пн, 01 юни 2020, 19:04 от Сиси ♥♥

# 127
  • Мнения: 6 146
Защо без подсветка? И базика вече има.
Свиква се с всичко ново.

# 128
  • Мнения: 100
Предишните бяха от 2012 и 2016 touch, този купих заради подсветката. Да, не е скъп, около 50 - 60£. И тези ъгли все ми иде да заобля😀 Едва ли ще му свикна, повече от година съжителстваме.

# 129
  • Мнения: 19 289
Какво им е на ъглите?
Аз съм с пейпъруайт от години и съм доволна. Нощем е много удобно за четене.

# 130
  • Варна
  • Мнения: 25 236
И аз не схванах проблема с ъглите, на снимката екранът изглежда точно като на моя Киндъл, който е предишната версия, а казваш че старият ти е харесвал.

# 131
  • Мнения: 100
Сравнете моделите наживо, предполагам, в България са налични в магазините за техника. При мен не е предлаган артикул. Наличие на подсветка провокира покупка. Но не е моят Kindle, което не е общовалидно.

# 132
  • столицата
  • Мнения: 3 790
Къде в София бих могла да занеса Киндъл за ремонт? Отказва изобщо да се включи. Зареждам батерията и ми свети в зелено, т.е. не е изтощена батерия. Като го включа към компа изобщо не се отразява, че е налично  устройството/четеца. Какъв би могъл да е проблема?

# 133
  • Мнения: 100
Задръжте home button за минута- две.

# 134
  • Мнения: 19 289
Купих си въпросната книга от Колибри, но като я сваля на компа, изобщо не е в епъб формат, а urllink.acsm. Калибрето изобщо не я намира. Иначе инсталирах някакъв плъгин за махане уж на дрм защитата.
Повече никога няма да купя книга от бг сайт. Дори за да я чета на компа, трябва да мина през не знам какви регистрации и сваляне на нови приложения.

Общи условия

Активация на акаунт