Електронни четци - Тема 24

  • 45 781
  • 754
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 389
Ами, нарочно съм направил тази снимка, за да се види кой бутон е и какво пише. Към снимката съм написал и обяснение за това какъв файл ще бъде свален. Аз не съм виновен, че няма бутон, на който пише mobi и затова съм обяснил. На който му е трудно да си трърси други начини, но има хора, които не са много наясно и така може да се заблудят. В това, което съм написал няма грешка.

# 466
  • София
  • Мнения: 9 920
Дневна сделка за Оазис 180Е - не знам на Прайм дей колко е бил и дали това е добра сделка.
https://www.amazon.de/-/en/All-new-Kindle-adjustable-Waterproof- … 387113&sr=8-1

# 467
  • Мнения: 68
Дневна сделка за Оазис 180Е - не знам на Прайм дей колко е бил и дали това е добра сделка.
https://www.amazon.de/-/en/All-new-Kindle-adjustable-Waterproof- … 387113&sr=8-1
Беше 155 евро

# 468
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Въпросът ми мисля не за тази тема...,но
кой беше руският сайт за електронни книги на български?🙄

# 469
  • Мнения: 934
Сещам се за rulit.me, но не знам дали него имате предвид, защото просто съм виждала там книги на български, но не и само на български.

# 470
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Този е, много благодаря!🤗
Просто ми излезе от ума☺

# 471
  • Мнения: 98
Здравейте. Спряла съм се на марката Pocketbook, понеже доколкото прочетох не се налага конвертиране , но избора е голям. Това което търся е да е удобен за четене в легнало положение и  да има подсветка. Ще се радвам да споделите от кой модел сте довлни.

# 472
  • София
  • Мнения: 39 761
Аз съм с POCKETBOOK TOUCH LUX 4. Доволна съм.
Оценявам подсветката (старата ми книга нямаше). Удобна е за четене в легнало положение.
Съвсем наскоро разбрах, че мога да увеличавам и намалявам шрифта с два пръста (не ми се смейте) Simple Smile

# 473
  • Мнения: X
@AMA3OHKA
Вземи си InkPad 3. В продължение на години ползвах 6" четец. Като си взех 7.8", просто се родих! Подсветката е с регулируема температура на цвета. Има и модел InkPad 3 Pro, който е херметичен, но няма хардуерни бутони. Ако смяташ да четеш на място, където има вероятност да бъде залян, примерно на плажа, може би той е по-добър вариант.

# 474
  • Мнения: 765
Здравейте! Преди няколко дни ми попадна обяснение как чрез приложение да си изпратя книги до електронния четец - Кайндъл. Търсих в темите, но нищо не излиза. Аз прехвърлям с кабел, но се оказа, че има и приложение (за имейл ставаше въпрос). Благодаря Simple Smile

# 475
  • Мнения: 19 012
Пращаш си на мейла, на който е регистриран Киндъла.

# 476
  • Мнения: 9 689
В сайта амазон си регистрираш киндъла. Добавяш акаунта на киндъла в сетингс някъде.
В сайта Амазон отиваш на "my kindle" там има опции- на кой мейл да ги пращаш - някакъв служебен амазонски е  при мен,пак там трябва да въведеш от кой мейл ще пращаш.

# 477
  • Мнения: X
@AMA3OHKA
Вземи си InkPad 3. В продължение на години ползвах 6" четец. Като си взех 7.8", просто се родих! Подсветката е с регулируема температура на цвета. Има и модел InkPad 3 Pro, който е херметичен, но няма хардуерни бутони. Ако смяташ да четеш на място, където има вероятност да бъде залян, примерно на плажа, може би той е по-добър вариант.
Хич не си представям да чета от 6 ", и аз гледам по-големи. Имах преди, повреди се и до там. Следя темата точно по тази причина.

# 478
  • Мнения: X
Хич не си представям да чета от 6 ", и аз гледам по-големи. Имах преди, повреди се и до там. Следя темата точно по тази причина.
Значи имаш два варианта - Pocketbook InkPad 3/InkPad3 Pro или OnyxBOOX Nova/Nova Pro. Последният е с Android и е малко по-лесен за употреба, особено за инсталиране на нови програми за четене, речници и други екстри. Докато Pocketbook-а е под Линукс. Но пък ако веднъж си направиш труда да настроиш според предпочитанията си Pocketbook, използването му е много лесно. А скоростта е несравнима с моделите с Android - примерно на напълно изключен (не заспал) Pocketbook му трябват около 2-3 секунди след натискане на копчето за включване, за да ти покаже страницата на книгата, а на OnyxBOOX - повече от минута. Освен това OnyxBOOX Nova няма хардуерни бутони за прелистване, които понякога са много удобни (например в студено време, когато държиш четеца с ръкавици, на чието докосване екранът не реагира).

# 479
  • Мнения: X
Да, благодаря много, цените на по-големите от 6" не ми харесват и съм се въздържала до момента. Ще видим.

Общи условия

Активация на акаунт