Електронни четци - Тема 24

  • 45 824
  • 754
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 39 785
На старият ми Покетбук се повреди екрана. Писах тук преди време.
ММ му купи нов и взе стария ми. Махна му калъфа, защото не му бил удобен. Не знам дали не го е изпускал, твърди че не е. Не сме го ремонтирали - миналият месец подарих нов четец на ММ.

# 646
  • Мнения: 2 642
Калибре  не разпознава четеца, какъв може да е проблема? Ей, така изведнъж. Пробвах и с четеца на детето, пак не става. Пробвах различни кабели, поне 3, различни портове. Не става.

# 647
  • Мнения: 104
Nivea, опитай да преинсталираш Calibre, понякога по-старата версия прави проблеми.

# 648
  • Wonderland
  • Мнения: 679
Здравейте!
Имам Pocketbook Basic 2. Днес сутринта не можах да го включа. После се включи. След това пак не се включваше и го свързах към компютър с кабел, защото мислех, че някой повреден файл прави проблем (тъй като снощи си качих книга).  Изписа, че открива грешка. Посочих "Разреши проблема" и всичко се оправи. Цял ден четох на него, до преди час. Сега отново не мога да го включа.

Някой имал ли е подобен проблем, за да ми каже дали е разрешим? Blush

# 649
  • хасково
  • Мнения: 26
Искам да попитам притежателите на новия Kindle Paperwhite , може ли фона да става черен и буквите бели? И на пълна тъмнина осветлението по-скоро бяло ли е или по-скоро жълто е? Т.е. как действа четенето вечер в леглото, приспивно или разсънващо( щото аз обичам да се приспивам вечер с четене 😊)?

# 650
  • Мнения: 5 372
Да, на новия Пейпъруайт може да става. Осветлението ще го тествам вечер, но като цяло не ми е удобно така.

# 651
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Черен фон с бели букви. На мен ми действа приспивно четенето вечер, не пречи на другия човек в леглото. Моят си го настройвам между 14 и 19 като сила на светлина, има още степени.

Последна редакция: сб, 30 яну 2021, 12:37 от Blue Turquoise

# 652
  • Мнения: 6 162
Може, сменя се от настройките в менюто, но на всяко прелистване присветва от светлия фон в тъмен.
Осветлението е бяло, синеещо .. жълто няма.
А дали приспива или не, при мен конкретно зависи от книгата, която чета. Някои ме приспиват на третото изречение, други ме държат будна до никое време, в зависимост от интереса, а не от устройството.

# 653
  • Португалия
  • Мнения: 4 039
...., но на всяко прелистване присветва от светлия фон в тъмен.

интересна е самата идея за тъмен фон-не ми беше известна ,но ако ще присветва на всяко прелистване, то става безсмислено изпълнението

# 654
  • хасково
  • Мнения: 26
Може, сменя се от настройките в менюто, но на всяко прелистване присветва от светлия фон в тъмен.
Може би искате да кажете,че присветва от тъмния в светлия тон? И това не зависи ли от опресняването на екрана? Ако е изключено пак ли присветва?

# 655
  • Мнения: 6 162
Като е изключена функцията няма как да присветва и не зависи от опресняването. Примигването е от светъл в тъмен, нали това е целта. https://www.youtube.com/watch?v=ymvTpLzIQGI
Mamagemelar, да, доста дразнещо е и безсмислено.

# 656
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Не разбирам за какво присветване става въпрос. Слагам на dark mode от Settings и нищо не просветва, когато прелиствам страници. Не мога да кача свое видео за съжаление.

# 657
  • хасково
  • Мнения: 26
https://youtu.be/jK6h4boCd1g
Потърсих и аз за да разбера за какво просветване става въпрос. Явно просветва само в менюто, а в режим на четене няма такова нещо. Вижда се около  1.27 минута.
Искам да попитам притежателите на Kobo clara Hd как си качват книги на четеца, че чета противоречиви мнения. Може  ли да се свалят книги директно на четеца?

Последна редакция: сб, 30 яну 2021, 19:51 от Ели73

# 658
  • Португалия
  • Мнения: 4 039
много съдържателно видео,благодаря!
но,специално за черния екран не беше достатъчно
заинтригувана съм ,ще потърся повече

# 659
  • софия
  • Мнения: 111
https://youtu.be/jK6h4boCd1g
Искам да попитам притежателите на Kobo clara Hd как си качват книги на четеца, че чета противоречиви мнения. Може  ли да се свалят книги директно на четеца?
Никакъв проблем. Всеки лаптоп го разпознава като харддиск, просто слагаш в него, каквото искаш. Никакъв специален софтуер не иска. Имаме две бройки от този модел в семейството. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт