Електронни четци - Тема 24

  • 46 029
  • 754
  •   1
Отговори
# 720
  • Den Haag
  • Мнения: 1 853
Аз не искам да виждам колекциите от другия. Просто си качвам книги, които си бяха преди в Калибрето. Калибрето вчера е подновено. Ъпдейтването е неактивно в самия четец.

# 721
  • София
  • Мнения: 7 812
Погледни си филтъра - дали случайно не е настроен по подразбиране да показва само книги. Тези, които качваме във формат mobi Киндъл ги счита за "документи".
Можеш да погледнеш и в самия Киндъл от компютъра - дали ги има там файловете.
Къде е този филтър?
Като отворя от компютъра, показва, че файловете са в Киндъла, от Калибрето също показва, че са там.
Скрит текст:

# 722
  • Мнения: 6 187
Вчера пуснах линк за ъпдейт от сайта на Амазон. Сваляш архива, качваш в главната директория, откачаш от кабела и ще ти стане активна опцията.

# 723
  • Мнения: 11
flibusta четецът се зарежда без проблем, но не се кънектва към никой компютър. Мисля, че проблема е друг май?
Виж сега, microUSB куплунгът има 4 проводника, които са запоени за основната платка на устройството. Два от тях служат за зареждане, а другите два - за трансфер на данни. Ако microUSB куплунгът е бил натоварен по някакъв начин (най-често - като се изпусне включен четец и си увисне на кабела, или някой се спъне в кабела му и го опъне), възможно е някой от тези 4 контакта да се разпои. Ако е на един от двата проводника за трансфер на данни - устройството ще се зарежда, но няма да се "вижда" от компютъра. Последния път, когато успя да го включиш към компютър, с наместване и разклащане на кабела, влизащ в четеца ли се получи? Ако е така - със сигурност става въпрос за разпоен контакт на microUSB куплунга.

# 724
  • София
  • Мнения: 9 970
Kindle Paperwhite 4 - подсветката може ли да се изключва?

# 725
  • Мнения: 25 889
Моделът от 2018 година ли? Намалява се до 0, което предполагам, че означава изключване.
Аз моята не я изключвам.

# 726
  • Den Haag
  • Мнения: 1 853
Пак съм аз Simple Smile)) Ползващите Киндъл при вас къде са колекциите в All или DOWNLOADED? Къде ги създавате?

# 727
  • Мнения: 413
Някой да се сблъсквал с формата pdfbook? Опитвам се да го отворя на нещо различно от iPad, но безуспешно.

# 728
  • хасково
  • Мнения: 26
Може ли някой да сподели линк за сваляне на Coolreader за Pocketbook HD 3. Пробвах се два пъти ама не се получи.

# 729
  • Мнения: 315
При покупката на новия Киндъл трябваше да имам членство в Amazon Prime. Хубаво, направих го, с идеята да го прекратя, но съм забравила. Сега си дпръпнаха 7,99 от картата и се опитах да го прекратя, но въобще не мога да се ориентирам от къде да го направя.
Може ли някой да ми покаже как става. Потърсих в интернет, но обясненията които намерих не ми вършат работа.
Благодаря предваритело.

# 730
  • Варна
  • Мнения: 4 444
В профила Ви, Settings, Prime membership и там имаше cancel membership. Моят е прекаратен и не виждам какъв е бутона с точност.

# 731
  • Мнения: 315
Благодаря!
Да така стана, но понеже моя профил се води в USA и невиждах никъде бутон, нито пък че имам такова членство и нищо неможах да направя.
Писах им и те потвърдиха, че изобщо нямам такова членство и не ми е събирана такса. След като им изпратих полученото съобщение за плащане от кредитната ми карта ме насочиха към връзка с Амазон Германия (последната покупка беше от там) и наистина там в профила ми илезе бутона и бързо и лесно прекратих членството си. Получих и имейл, в който писаха, че платената такса ще ми бъде възстановена до 10 дни по сметката.

# 732
  • София
  • Мнения: 4 494
Пак съм аз Simple Smile)) Ползващите Киндъл при вас къде са колекциите в All или DOWNLOADED? Къде ги създавате?

При мен са в АLL.


Аз изтеглих една книга в word и я обърнах в pdf, mobi и в epub, чрез кабел ги качих на киндъла. В киндъла се вижда само ПДФ формата, на който съответно не мога да наглася размер букви и т.н. и не е удобен за четене.
Чудя се къде ми изчезват другите два формата, при положение че във филтъра са чекнати и документите да се показват.

# 733
  • там някъде...
  • Мнения: 235
Здравейте,
дойде и моят ред за проблем с четеца. Имам Pocketbook touch lux 4 oт две години. Никога не ми е правил проблем до днес. Както си чета книга и четеца заспива. Не съм натискала копчета, не е проблем в настройките за време на заспиване. След известно време в това състояние и се изключва. Може ли някой да помогне? Предварително благодаря! 🙂

# 734

Общи условия

Активация на акаунт