Електронни четци - Тема 24

  • 45 745
  • 754
  •   1
Отговори
# 705
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
w7rhufd имам Три ябълки..... на български, много бих искала и другите и книги, но мисля все още ги няма за теглене.

Зори имам още един киндъл по стар модел. Ако никой няма решение освен да му върна пак заводските и да го регистрирам на ново на друг адрес и така нататък. Много ще ме дразни ако оставя така нещата, не обичам нещо да не е подредено или да не си е на място 🙄

# 706
  • Мнения: 7 106
В такъв случай явно стария киндъл ти е основно устройство по подразбиране. Опитай да влезеш в акаунта ти в Амазон и задай това устройство като основно и виж дали ще можеш да направиш нова колекция. Или го пререгистрирай този на друг акаунт. Няма нужда да го връщаш към заводски отново. Или от сайта или от самото устройство можеш да го дерегистрираш и регистрираш отново. Но опитай първо да го зададеш като основно устройство.
Това в сучай че друг не даде по-добра идея.

# 707
  • Мнения: 6 147
Да, то си пише, че колекциите са в облака. Вероятно и няма книги в устройството, но е странно щом са прехвърлени от Калибрето. С кабел ли? Влез в сайта на Амазон и виж там какво има за този четец.
А ъпдейт от тук https://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=G54HPVAW86CHYHKS хич не го чакай да се сети сам.

# 708
  • Мнения: 7 106
Аз, доколкото разбрах, книгите са прехвърлени в устройството, но когато ги добави в колекция не се виждат. И това е така, защото колекцията всъщност не е на устройството, а в облака.

# 709
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Така, първо рестартирах Киндъла до заводски настройки. После го свързах с кабел към компютъра и прехвърлих книгите в киндъла. Реших да правя колекции и видях, че старите папки с имена на автори са в Киндъла, но без книги в тях. Тогава започнах да добавям книгите в старите папки. Има книги отварям, чета но една част от книгите липсват. Нова книга, която не е била досега на читеца и вчера я качих през калибрето показва в програмата, че е в Киндъла, а като я потърся в Киндъла я няма Simple Smile))

# 710
  • Мнения: 104
Аз качвам моите книги чрез   Wi Fi и тогава те отиват в  filter/docs. Ако съм ги купила от Амазон, само тогава отиват в filter/books. Така че, потърси твоите в Docs.

# 711
  • София
  • Мнения: 1 781
Здравейте,
имам Киндъл 4.1.1 от 7-8 години вече, трансферирам книги само с кабел/USB от компютъра, така и трия. Предпоследния път компютъра не можа да открие устройството, сменях кабели, зареждах и някак успях. Но последния път не стана. Не стана с различни портове, не стана на различни компютри, пробвах с Калибре....мне. Сега остава само hard reset, но това ще ми изтрие всички книги, които имам на него нали? Някой с подобен проблем или решение?

Още един въпрос, този гледам в емаг е на добра цена, но до колкото разбирам от описанието май подсветката му свети постоянно, или греша?

# 712
  • Мнения: 11
@Мишчица
Ако четецът работи и единственият проблем е, че не се свързва с компютъра и/или не се зарежда батерията от кабела, не е толкова страшно. С 99% вероятност става въпрос за повредена microUSB букса на устройството. Ще ти я сменят във всеки добър сервиз за GSM-и срещу 30-40 лв. И после първата ти работа трябва да бъде да си направиш постоянно копие на книгите на компютъра. Плюс трето например в телефона си. Защото съвременната електроника се прави да работи докато и свърши гаранцията...

# 713
  • София
  • Мнения: 1 781
flibusta четецът се зарежда без проблем, но не се кънектва към никой компютър. Мисля, че проблема е друг май?

# 714
  • София
  • Мнения: 12 228
flibusta четецът се зарежда без проблем, но не се кънектва към никой компютър. Мисля, че проблема е друг май?
Да се погледнат настройките на компютъра, понякога се връзва само за зареждане, но не е разрешено да го отваря като устройство.

# 715
  • София
  • Мнения: 1 781
Аз не се изразих правилно и май ви подведох. Четецът се зарежда със зарядно в контакт без проблем, но със същия кабел /и няколко други/ не прави връзка с компютъра. Не се зарежда чрез него. Същото положение и на още 2 компютъра, тествано.

# 716
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Сега вече му видях сметката Simple Smile. Да се смея ли да рева ли...
Така, ситуацията от днес: Отново го рестартнах до заводски настройки, регистрирах на друг акаунт, свързвам с кабела към компютъра да прехвърля книгите от Калибрето. Качих 20 за проба, отварям Киндъла и вътре ни книги ни колекции, а на компютъра, книгите са отбелязани, че са в Киндъла.
Помощщщщ Sob

# 717
  • София
  • Мнения: 7 805
Погледни си филтъра - дали случайно не е настроен по подразбиране да показва само книги. Тези, които качваме във формат mobi Киндъл ги счита за "документи".
Можеш да погледнеш и в самия Киндъл от компютъра - дали ги има там файловете.

# 718
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Погледни си филтъра - дали случайно не е настроен по подразбиране да показва само книги. Тези, които качваме във формат mobi Киндъл ги счита за "документи".
Можеш да погледнеш и в самия Киндъл от компютъра - дали ги има там файловете.
Къде е този филтър?
Като отворя от компютъра, показва, че файловете са в Киндъла, от Калибрето също показва, че са там.

# 719
  • Мнения: 6 147
Щом на друг акаунт си регистрирала сега, няма как да виждаш колекциите и книгите от другия. Но това за качването с кабел ме озадачава, как така няма нищо? Подновила ли си версията на Калибрето? Ъпдейтна ли Киндъла? Форматирай в друг формат, azw3 например, и пробвай пак.

Общи условия

Активация на акаунт