ВАКСИНИ - ТЕМА САМО ЗА вредата от тях - тема 37

  • 212 042
  • 2 969
  •   2
Отговори
# 465
  • САЩ
  • Мнения: 471
Хора, помагайте! Бременна съм в 8ми месец и с мъжът ми не можем да се разберем за ваксините на бебето. Аз съм изгледала и изчела доста материал и съм убедена във вредата им и ако зависи от мен не бих сложила никакви ваксини на бебето, евентуално по-късно на 2-3 като стане няколко. Той пък иска абсолютно всички ваксини, а те са много тук в САЩ и много ме е страх че няма да можем да постигнем съгласие. Досега все се караме като го обсъждаме. Сестра му също само го настройва колко били важни ваксините и не удобрява че не съм си сложила Ковид ваксината. Нейните деца имат всички ваксини и са добре, но ако нещо се случи с моето кой ще поеме отговорността? Надявам се поне да достигнем някакво съгласие като например да не слагаме никакви ваксини в болницата, а по-нататък само някои и разредени във времето. Той не приема видеа от youtube в които родители разказват как децата им са пострадали за достоверни, само цитира световната здравна организация и казва че трябвало да слушаме лекарите. Момиченцето което чакам е много мечтано бебе и няма да си простя ако нещо се случи с нея. Как да го убедя?

# 466
  • Мнения: 973
Това струва ми се е междуличностен въпрос, който трябва да разрешите сами или с медиатор. С жена ми не сме имали разногласия по фундаментални въпроси. Имали сме противоречия, но всеки е отстъпвал. Много са ни критикували близки и познати, но сме се водели от собствената си визия. За съжаление взехме, сега бих казал, грешно решение да ваксинираме първото си дете, но можем да направим разлика с интелекта и развитието на второто неваксинирано и живеем с това си решение. Преди време имахме твърде голямо доверие в лекарите, въпреки информацията за вреди от ваксините. За наше щастие проблема не беше от най-сериозните/необратимите и във времето тялото се детоксикира до известна степен. В интерес на истината след остра реакция отложихме част от ваксините - може и това да е помогнало. Реакциите бяха дефицит на вниманието, алергии, дерматити, спиране на говора и т.н., но сега е здраво и жизнено дете. Сестрата на жена ми знае какво ни се случи, но те ваксинираха и трите си деца, които за сега са OK. Не знам какви са законите в САЩ, но би трябвало да има сериозни фондове и компенсации в случаи, че някой се инвалидизира от ваксина. Според мен ако мъжът ви чуе от лекар за възможните реакции или потърсите второ мнение, то бихте взели по-балансирано и информирано решение. Ако не можете да го убедите, то поне трябва да имате някакъв план какво ще правите, ако нещо се обърка. Последните месеци са важни за развитието на бебето, така че ви е необходима подкрепа и спокойствие. Кърменето е не-по малко важно за развитието. Отново да кажа - това е форум, където всеки споделя всичко, но живота, избора и решенията са си ваши. Успех, щастие и късмет!

Последна редакция: ср, 11 авг 2021, 02:01 от Пух

# 467
  • Мнения: 7 082
Flying_HiGh, човек никога не знае какво ще му поднесе живота. За съжаление има и такива случаи от ваксини. Но ги има и от заболяванията, срещу които са тези ваксини. Пух е написал те с какво са сблъскали. Вероятно има и хора, които са пострадали от обратния вариант - неваксинирано дете, заболяло лошо. Защото има много опасни заболявания и тези ваксини са именно срещу такива.
Като дете, съм виждала човек, пострадал много лошо от полиомиелит, възрастен, в инвалидна количка, можеше да казва една единствена безсмислена дума, да не навлизам в повече подробности, защото са наистина много гадни. Целият живот на баща му и майка му, бяха минали в обгрижването му. А тя,  вече много възрастна продължаваше с последни сили да се грижи за него, да бута количката.  Не зная какво е станало с него след като и тя си е отишла от този свят, само мога да предполагам.
Виждала съм и човек, пострадал от ваксина за полиомиелит - куцаше с единия крак, но беше добре образован, ръководеше доста хора и куцането все пак не му пречеше да живее пълноценно.

Прабабата на ММ е починала от тетанус, от едно леко одраскване. Още Хипократ е описал болестта, собственият му син умира от нея. Микроорганизмът, който я предизвиква, живее нормално в храносмилателната система на животните и човека и се намира в почвата, особено когато е използвана оборска тор.  Но върху рана е смъртоносен, предизвиква парализа на гръдната и дихателна мускулатура и човек се задушава.
Сега тази болест не е такъв проблем, защото сме ваксинирани. Аз дори съжалявам, че ЛЛ не смее да ми сложи реваксинация срещу тетанус, заради тежка алергия, защото често ровя в саксиите с цветя без ръкавици.

Ще ти дам още един пример за размисъл - ако не ваксинирате момиченцето ви срещу рубеола и то се зарази когато е голяма жена, по време на бременност и детето му е с тежки увреждания? Защото при рубеолата това е най-сериозната опасност.

Нещата с ваксините не са само черно и бяло, а трябва добре и спокойно да се обмислят във всичките им аспекти.
Говори с лекари, обсъждай въпроса за рисковете и ги слагай внимателно на кантара.

Мисля, че старите ваксини са изпитани много с годините и при тях риска е доста по-малък, отколкото при нови ваксини, с кратък период на прилагане. Но аз съм лаик. Преди години, когато родих децата си, въобще не съм се и замисляла по този въпрос.
Предполагам, че моментите на ваксиниране не са избрани случайно. Говорете с лекар по въпроса за отлагане във времето.
Не зная какви са ваксините в САЩ и какви са правилата им, но е възможно да има и социални ограничения - да не вземат детето в детска градина, на училище, ако е без ваксина.
А и рисковете може би са по-малко вероятни, отколкото от катастрофа, да кажем. Това означава ли да не сядаме в кола, защото има риск?

При бременност, психиката много се променя, заради хормоните,  излизат разни страхове. Успокой се, опитай да не мислиш за тези неща. Колкото повече мислиш, толкова повече си претоварваш психиката, силите ти отслабват. А ще са ти нужни. Simple Smile
Пожелавам ти леко раждане и едно хубаво здраво сладурче, което много да ви радва!

Скрит текст:
ПС Колкото до аргументи срещу СЗО - прочети внимателно линка на Arwen. но не се шашкай и не мисли, че това важи за всички ваксини. Старите са изпитани с годините.

Последна редакция: ср, 11 авг 2021, 02:24 от Diorela

# 468
  • Мнения: 973
Гледайте Vaccine Nation / Ваксинирана нация (2008)

Филм относно вредите от ваксините! Филмът предоставя изчерпателна информация от стойностни учени и обикновени хора относно вредните вещества във ваксините, и показва нагледно тежките увреждания и инвалидизации след ваксини. Един разтърсващ филм за истинското естество на ваксинациите, който представя пред погледа на зрителя трагичните истории на редица пострадали от ваксините деца и възрастни! Самите жертви и техните родители споделят пред обектива на камерата преживените болки и ужас следствие на "невинните" ваксинации! Всичко това ще натовари психиката на зрителя, но само за да научи истината относно черния свят на ваксините!

https://www.imdb.com/video/vi1346740761?playlistId=tt1214118&ref_=tt_ov_vi

Последна редакция: ср, 11 авг 2021, 13:53 от Не се сърди, човече

# 469
  • София
  • Мнения: 1 923
Artemida, хубавата страна на сегашната пандемия и на течащата масова ваксинация, ако въобще има нещо хубаво е, че все повече хора ще се осъзнаят и ще станат "антиваксъри". Наблюдава се тенденцията хора, които са твърдо за, да се замислят,да започват да четат не само за ковид ваксините, а и за другите, и откриват доста смущаващи неща. Някои страдат лично от ковид ваксините, други имат негативен опит чрез близки и роднини от обкръжението. Човечеството вижда какви тъмни и нечисти намерения може да стоят зад иначе широко пропагандираните вакс.кампании.   Ще наблюдаваме.

# 470
  • София
  • Мнения: 4 494
Относно ковид вълната вече е ясно. Вижте инфото за българският кораб със заразените моряци. Вижте Израел.....

# 471
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Какво да видя Израел? Че има болни ваксинирани ли? Или че има болни, но смъртността е паднала драстично?

# 472
  • Мнения: 973
Подозрително е да имаме ръст на заболелите след масова ваксинация. Иначе теории, спекулации и анализи много ще се правят.

Последни новини - Google инвестира във ваксини. Така че сега има разумно обяснение за цензурата.

"Силиконовата долина настоява да трансформира системата на здравеопазването в система, основана на телемедицина и персонализирана грижа чрез използването на изкуствен интелект (AI). Google е силно ангажиран в това движение "

https://translate.google.com/translate?hl=en&sl=auto&tl= … 09a7947b8d52d6b87

https://www.greenmedinfo.com/blog/latest-google-censorship-due-t … 5dPlgzA%3D.K2vXAy

Последна редакция: ср, 11 авг 2021, 15:02 от Пух

# 473
  • Мнения: 1 681
Не гледайте Израел, четете книги и говорете с приятели.

# 474
  • Мнения: 529
А ако се търси информация за страничните ефекти на Ковид ваксините в гугъл не излиза нищо различно от официалната версия. Ако се търси през друга търсачка, напр. duckduckgo, положението е по-различно.

# 475
  • Мнения: 973
"Ръководството на социалната мрежа Facebook започва нова мащабна „чистка" на фалшиви новини, свързани с пандемията от коронавируса и ваксинацията срещу заразата. Операцията е наречена „дезинформационна пералня" и основната ѝ цел е да премахне новини, които заблуждават влиятелни лица в социалните мрежи за подкрепа на неверни твърдения. Целта на фалшивите новини е да "узакони" фалшивите твърдения, като ги представи за идеи на хора с чиста репутация. "

https://www.bloombergtv.bg/a/16-biznes-start/96703-facebook-vliz … m_campaign=footer

# 476
  • Мнения: 7 082
Относно ковид вълната вече е ясно. Вижте инфото за българският кораб със заразените моряци. Вижте Израел.....

Какъв е този кораб? Намирам инфо само за кораб, акустирал в Австралия миналия месец, с бг моряци на борда. Направили тестове на тези със симптоми.

# 477
  • София
  • Мнения: 1 923
Относно ковид първоначалната теза бе, че пандемията ще свърши при 70% ваксинирани / т. нар. и широко пропагандиран "колективен" имунитет/. След като се видя, че тази теза не работи и няма как да се скрият множеството заболели ваксинирани, се подхвана следващата мантра- че ваксинираните боледуват по- леко. Логичният /само за здраво мислещи индивиди/ въпрос е, как тогава ще се сложи край на пандемията, след като ваксинираните боледуват и пренасят заразата. Те на ваксинираните и маски им сложиха, нищо, че ги излъгаха, че ще си върнат "свободата". Въпросът за 1 млн.долара в случая е "ако ваксините работят, с какво неваксинираните заплашват ваксинираните?" След като се оказва, че всъщност ваксинираните са заразопреносители. Между другото именно заради ковид пандемията постулати, на които почива епидемиологията, бяха развенчани.

Последна редакция: ср, 11 авг 2021, 17:13 от stelaartois

# 478
  • Мнения: 18 542
А ако се търси информация за страничните ефекти на Ковид ваксините в гугъл не излиза нищо различно от официалната версия. Ако се търси през друга търсачка, напр. duckduckgo, положението е по-различно.
То като търсиш 'happy white woman' резултатите са тотално различни, какво остава за инфо за ковид... Аз следя само независими журналисти и лекари (и за и против) по темата. Във всички официални медии, тече брутална пропаганда и целенасочено ги избягвам.

# 479
  • Мнения: 1 681
Операцията е наречена „дезинформационна пералня" и основната ѝ цел е да премахне новини, които заблуждават влиятелни лица в социалните мрежи за подкрепа на неверни твърдения. Целта на фалшивите новини е да "узакони" фалшивите твърдения, като ги представи за идеи на хора с чиста репутация. "
А  в случай че репутационно чистият г-н Зукърбърг се е заблудил, ръководството ще се саморазчисти ли?

Общи условия

Активация на акаунт