ВАКСИНИ - ТЕМА САМО ЗА вредата от тях - тема 37

  • 200 539
  • 2 770
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 466
Ще Ви задам въпрос и може би ще ме разберете:
Как ще се променят законите с нарушаването им и издаването на фалшиви документи?

# 256
  • Мнения: 967
И какво решение предлагате? Като ми ударят шамар по едната буза да си дам и другата? Ако някой иска да повиши доверието във ваксинацията, нека предупреждава за вредите и да се създаде фонд за обезщетение на пострадалите. Така се прави в развитите страни, а не да те заплашват от екрана, да те задължават, глобяват, ограничават и да ти вменяват вина. Темата е от зората на пандемията, но повече от година нищо не се прави. А за първи път в историята се разрешиха толкова бързо тези ваксини, без необходимите изпитвания.  И не малко хора починаха от Тромбози, Анафилактичният шок, повторно заразяване и т.н. Ето например пациентски организации искат фонд за пострадалите от ваксини след Ковид-19:

https://www.puls.bg/novini-i-sbitiia-c-2/fond-za-obezshchetenie- … anizatsii-n-39808

Последна редакция: сб, 05 юни 2021, 16:08 от Пух

# 257
  • Мнения: 11 336
Ще Ви задам въпрос и може би ще ме разберете:
Как ще се променят законите с нарушаването им и издаването на фалшиви документи?

Никой не иска да промени законите търсейки фалшиви документи, а се спасява самосиндикално.
Здравеопазването е тежка и мудна машина, която би реагирала само ако обществото реагира бурно и масово. Това означава, че промяна трябва да искат не само тези, които са пострадали, а всички които осъзнават ужасът да родиш здраво дете и да го увредят задължавайки те да направиш нещо, всички солидарни и осъзнаващи, че само ние сме тези който носят последствията от задължението. След като виждате в тази тема колко им пука на непострадалите, че даже и гаднеят на моменти с арогантността на хора, които нивгаш не са се сблъсквали с този ужас може сам да си направите извода кога ще се промени нещо. От една страна имаме машина за пари - за много пари и от другата родители на вече болни деца, които за кое да се борят по-напред - да спасят децата си, да търсят как да им помогнат или да се борят със системата. С две думи промяна ще има на КУКОВО ЛЯТО. Цената ще е увредени деца. На нас в душата ни ще кипи и ври и до края на живота ни и болката какво ще стане с децата ни след като ни няма, на вас /страничните наблюдатели/ ще ви стане просто тъжно и ще поклатите глави с думите "еми то винаги има риск" ... и ще забравите.

# 258
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Стига с тази машина за пари. Колко струва една ваксина и колко е лечението на някоя болест? Дори и в сегашното положение най-скъпата ваксина е 60 Евро. А клиничната пътека за лечение на ковид над 1000 лева. Много са ви криви сметките.

# 259
  • Мнения: 1 466
the Дорис, въпросът ми беше основно към Пух, която си позволи да ми казва да не давам акъл, след като нямам ни най-малка представа какво е да гледаш увредено дете. А аз дори не бях "дала акъл".
Аз подкрепям напълно да има фонд за лечение на пострадали от ваксина деца. Подкрепям напълно да се освобождават деца от имунизации, ако това е в интерес на здравето им. Подкрепям напълно да се съдейства по всякакъв начин за лечение. Против съм да се замита или прикрива проблемът, което за мен също е незаконно и неморално. Но и мисля, че точно заради погазването на законите не се стига до промяна. Родителите си взимат фалшива бележка, дори и да няма причина за отмяна на ваксините, и си живеят спокойно. Лекарите подписват, че са поставили ваксина и те са спокойни, че РЗИ няма да им държи сметка. Други лекари прикриват проблем с поставена ваксина и те си живеят спокойно. А за самата система всичко документално е наред - ваксините са поставени и няма пострадали.

# 260
  • Мнения: 11 336
Ваксините не трябва да бъдат задължителни. Докато сме третирани като овце, длъжни да направят  това и онова ще има и търсещи да прескочат системата. Ваксината касае пряко нашия и на децата ни живот и здраве. Последиците са за нас. Трябва ИЗБОРЪТ и РЕШЕНИЕТО да са наши.

Какво е това гонение и извиване на ръцете с прием в градини и училища? Какво ви дава ваксинирането - имунитет т.е. евентуално при зараза ще изкарате болестта по-леко. С какво точно неваксинираното дете е опасност за останалите? Значи на практика и моето и вашето дете МОГАТ да се разболеят - вашето ще изкара болестта по-леко, а моето евентуално по-тежко. Вашето дете е по-опасно за моето дете - реално и двете еднакво могат да са заразоносители, просто ще го изкарат по различен начин. Какви са тези анатемосвания и гонения, защо има  необходимост от заобикаляне на закона, за да вземеш решение за живота на детето си?

Ама колективният имунитет! Ето Ковида показва как при отркрита епидеми, при говорене по проблема, при адекватно лекарско поведение хората си се ваксинират. Но кой риск да поемем решаваме ние, последиците са за нас.

1000 лв. струвала клиничната пътека на болен от Ковид? И кой ги плаща тези 1000 лв. - данъкоплатеца т.е. ние. На кого ги плаща на лекарите и болницата - т.е. на хората сред нас в България.
А сега сметни колко деца се раждат всяка година - има статистика в НСИ. Сметни по колко ваксини им се хакват ежегодно. Нямам и идея колко стува една ваксина и няма значение - нека е ХХ лева. Кой закупува ваксините - министерството по здравеопазването. С чии пари - с моите и вашите данъци. Къде отиват толкова пари за ваксини - в чуждестранна компания разработваща ваксини. Какво означава това - БИЗНЕС! Това е бизнес със страха и вярата, че правим превенция на болестите. Облагодетествните са по целият канален ред. Щом става думи за такива огромни суми винаги се раздават и огромни подкупи - от къде да се купи, за какво да се затворят очите, какви договори да се сключат...

Скоро говорих с руснаци и те вярват безрезервно в техните ваксини, защото разработката им е ДЪРЖАВНА. Няма облага, няма приходи, само грижа за хората.

Последна редакция: нд, 06 юни 2021, 00:01 от the Дорис

# 261
  • Варна
  • Мнения: 36 597
Малко встрани от темата, но третирането като овце се засилва и то не само в нашата държава. Световна тенденция е. Ваксини, свобода на словото, толериране на определени етнически групи за сметка на други, мога още да изброявам. Нещата стават по-зле, а не по-добре. Няма да навлизам в подробности с конкретни случаи на мои приятели чужденци, защото нито засягат ваксини, нито са за България, но свободата във всякакви насоки се ограничава жестоко, народа се вкарва в калъп и уж има избор за някои неща, но всъщност се оказва, че не е точно така.

Дорис, ваксината за ковид може и да не е задължителна. Още. Тук. Но индиректно много хора са принудени да я сложат - за работа, за пътуване и т.н. Това не е избор. Позволявам си да коментирам нея точно, защото моето мнение като цяло е ЗА ваксини, имам всички и детето ми има всички. Но конкретно тази за ковид няма да си сложа, докато не ме принудят някак, писала съм защо. За работа не ми се налага, а в близко бъдеще ходене в чужбина не планирам. Ще отлагам колкото мога. Ако стане задължителна, ще си сложа и каквото сабя покаже.

Не съм фен на световни конспирации, ясно ми е, че в медицината и фармацията има много пари, но това не е само там. Във всеки бранш, където се въртят огромни пари, малкият човек е стока и няма права. Задължителните за ясли и градини ваксини тук са само един пример. Радвайте се, че не са такива и за училище.

И пак казвам, колкото и да не харесват на някой, законите засега са такива. Промяната трябва да започне от тях, не от личния лекар и фалшивите бележки. Да, знам, че сега ще скочи някой да обясни как системата бездейства и това е единственият начин за да се спасиш. Не съм съгласна, но по този въпрос няма да влизам в спор. И без това не вярвам дори този пост да оцелее дълго.

# 262
  • Мнения: 1 466
Ваксините не действат на 100% и на всички. Има все пак малък процент хора, които не развиват имунитет. Има и такива, които не могат да бъдат имунизирани. Затова се говори за "колективен имунитет" - да се предпазят уязвимите звена в този колектив. Ваксината касае само Вас и Вашите деца, ако живеете извън обществото. Ами ако моето дете не може по медицински причини да бъде имунизирано? Ами ако детето ми е по-малко от възрастта за имунизация? В този случай някой ще поеме ли лична отговорност, ако детето ми се зарази от неговото, неимунизирано без причина дете? А ако детето ми изкара тежко заболяването и почине? За кого ще са последиците? И моля Ви, не ми обяснявайте, че и ваксинирани и неваксинирани могат да бъдат еднакво заразоносители. Вече има изкоренена напълно силно заразна болест чрез ваксинация, значи май все пак практиката показва, че не е точно еднакъв шансът и ваксинирани и неваксинирани да се разболеят, както и да са заразоносители. Както и пламвалите в последните няколко години локални огнища, предимно сред неваксинирани групи показват същото.
Преди време бях качвала това в друга тема:

Ако ваксинирани и неваксинирани бяха еднакво заразоносители, в момента щяхме да сме в пандемия, много по-страшна от Ковид, от която щяха да измират предимно децата ни.

Колкото до доброволното ваксиниране...
Населението в България е близо 7 милиона. От тях около 1 милион и 300 хиляди са под 19 годишни. От останалите към 5 милиона и 700 хиляди, са ваксинирани срещу Ковид едва милион и 400 хиляди. Ако сложим към тази бройка и потвърдените случаи (въпреки че голяма част от преболедувалите се ваксинират), излиза че около 4 милиона не са ваксинирани. Ваксинирани са едва около 25% от хората над 19 годишна възраст. Част от ваксинираните не са го направили по желание, а натиск от работата или с желание да пътуват. Странно е как Вие виждате в тези цифри, че доброволното ваксиниране работи, докато аз виждам точно обратното.

Но наистина няма смисъл, това се е дъвкало и предъвквало в тази тема. Всеки вижда това, което иска да види. Истината е, че можем и проваксъри и антиваксъри да се обединим и поне да издействаме някаква промяна - на първо време фонд за лечение на деца, пострадали от ваксина смятам, че е много нужен. Затова поне можем да сме на една страна. Но всеки предпочита да се "спаси" самосиндикално. Наясно сте, че всеки един фалшив документ за поставена ваксина е отчетен като поставена ваксина без странични реакции, нали? Така вие сами си прикривате проблема.

# 263
  • Варна
  • Мнения: 36 597
При доброволни ваксини колективният имунитет отива на кино. Точно този, който би трябвало да пази малките уязвими групи хора, на които ваксините не действат или пък по медицински причини не могат да им бъдат поставени такива. Това не е фактор за пренебрегване.

# 264
  • Мнения: 11 336
Разбира се, че и ваксинираните и неваксинираните могат да са заразоносители ако са болни!
Испанският грип ваксина няма пък взел че изчезнал! Историята знае МНОГО вирусни заболявания с колосални пикове, които взели и изчезнали без ваксинации.
От морбили и до ден днешен боледуват и ваксинирани и неваксинирани.
От чума ваксина няма никой от нас пък видиш ли пак няма пламващи епидемии на нашите територии /хайде за чумата има преносител насекомо/.
В държавите с избор за ваксиниране също не е някакъв мор, който да покаже как масовото задължително ваксиниране е по-полезно.
ВСИЧКИ сме с ваксини за тубрекулоза, че соц. лагера сме и няколко пъти преваксинирани, а болестта си е доста разпространена.
Няма как да се гледат толкова едностранчиво и пристрастно нещата ...

И защо смятате ваксинирането срещу Ковид като единствено решение и къде е в уравнениято броя на вече преболедувалите, които реално вече имат имунитет. За какво им е да се ваксинират? Къде във вашето уравнение е броят на хората, със заболявания които се страхуват, че ваксината ще им навреди, отколкото да им помогне - с автоимунни заболявания, проблеми с кръвта и съсирването, сърдечни проблеми и др. Значи оказва се, че зрелите хора, мислещи и носещи отговорност ако имат избор предпочитат риска да преболедуват.
Кои работодатели задължават служителте си да се ваксинират? Лично аз не познавам такива, но пък и живея доста затворен живот.

Последна редакция: нд, 06 юни 2021, 12:54 от the Дорис

# 265
  • Мнения: 1 162
И как по точно ще се създаде фонд за помощ на пострадалите от ваксини ,след като никой не признава ,че те са вредни .И всеки казва ,че не ваксината е причина за пострадалите ....
Но няма лошо ,ако бъде създаден такъв по някакъв начин ,хората ще се замислят преди да се ваксинират ,защото едва ли ще искат да стигнат до услугите му.

А колкото до Ковид 19 ,така хубаво разтръбиха болестта и толкова хубави мерки взеха ,за да не се разболява народа ,че всички сами се блъскат да се боцкат с нещо и недоволстват ,че да тях няма....

От ковид вирус(но не 19) ,си отиде и свако ми и всички около него се разболяха и бяха тежко болни ,болницата беше претъпкана със случаи като него и бяха напълно изолирани ,но не се тръбеше за този ковид ,просто си беше грип който си върлувавше .
Сега целта е всички да се боцнат с тези ваксинки и го постигнаха ,последствията от цялата тази обстановка ще се видят след години.

# 266
  • Мнения: 1 466
В днешно време се случва и ваксинирани да се разболеят, както казах и по-напред, има, макар и много малък процент, които не развиват имунитет след ваксиниране.
В държавите с доброволно ваксиниране, ваксинационното покритие всъщност е добро. За морбили например покритието е 95% в Дания, 96% във Финландия и Норвегия и 97% в Швеция. В България едва ли ще е такова. Отново казвам, че виждаме в момента доброволната имунизация - едва 25% и то в пандемия. Не очаквам да надмине 50%.
И защо смятате ваксинирането срещу Ковид като единствено решение и къде е в уравнениято броя на вече преболедувалите, които реално вече имат имунитет. За какво им е да се ваксинират?
Включила съм потвърдените случаи към ваксинираните, написала съм го. Въпреки че около мен всички преболедували се ваксинираха. Включително и личната ми лекарка, както и екипът ѝ, които боледуваха при втората вълна през ноември. Аз също ще се ваксинирам веднага след като даря реконвалесцентна плазма.

Пух, извинявайте, че съм се обърнала в женски род към Вас, неволна грешка е.
Бихте ли ми посочил фундаменталната ми грешка - кой член на Конституцията е нарушен?
Относно системата - нали и аз това казвам - има проблем с погазването на законите и от двете страни, но в крайна сметка в системата излиза, че всичко е наред. От това трябва да се започне, за да се промени.

Частта за полезността/вредата от васкините не мисля да я коментирам повече. Има епидемология, има точни изследвания. Очевидно не вярвате в тях, каквото и да показват статистическите данни.
Чудя се обаче, ако живеете в добре уредена страна, в която ваксините са задължителни и санкциите са:
Цитат
Родителите, които откажат да ваксинират децата си, могат да лежат до 6 месеца в затвора и да платят глоба до 3750 евро, а също така неимунизираните деца нямат право на достъп до ясли, градини и училище.
какво ще предприемете?

Искрено желая на всички ви да живеете в страна, в която ваксините не са задължителни и имате право на избор. Но тук, докато всеки се опитва да се справя със заобикаляне на закона и затваряне на очите, кучетата ще си лаят, а керванът ще си върви.

# 267
  • Мнения: 967
А за самата система всичко документално е наред - ваксините са поставени и няма пострадали.

Има го и обратния случай - лекари да не репортват страничните реакции след ваксинация или да отричат, че те са следствие на имунизация. И така системата документално е перфектна, а на практика не.

# 268
  • Мнения: 1 466
А за самата система всичко документално е наред - ваксините са поставени и няма пострадали.

Има го и обратния случай - лекари да не репортват страничните реакции след ваксинация или да отричат, че те са следствие на имунизация. И така системата документално е перфектна, а на практика не.
Ще се самоцитирам:
Против съм да се замита или прикрива проблемът, което за мен също е незаконно и неморално.
Относно системата - нали и аз това казвам - има проблем с погазването на законите и от двете страни, но в крайна сметка в системата излиза, че всичко е наред.

# 269
  • Мнения: 967
Stillness, цензурираха разширения ми отговор към теб, в който на кратко ти се извинявам (гледането на инвалид или пострадал от ваксина, било то бебе, дете или възрастен е невероятна лична и семейна драма), не се съгласявам изцяло с позицията ти и не виждам алтернатива нещата да се оправят към по-добро. Та всеки ще се спасява кой както може и намери за добре.. И аз ще се самоцитирам: "Ако някой иска да повиши доверието във ваксинацията, нека предупреждава за вредите и да се създаде фонд за обезщетение на пострадалите.".

Последна редакция: нд, 06 юни 2021, 21:42 от Пух

Общи условия

Активация на акаунт