Бебе родено с обрив.

  • 2 443
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте, мили мами Simple Smile
По принцип нямам навика да търся съвети във форум, но ситуацията е такава, че вече не знам какво да правя. На 26.02.2020г. в Шейново се роди моето слънчице Валентин 3750 гр 53 см, секцио.
С раждането педиатъра, който извършва първичния преглед, установи, че бебчо е с обрив. И от там се започна една луда надпревара за изследване на детето, взимане на кръв, антибиотици, сега тия дни ще има и биопсия. Обрива е странен, всички доктори до момента казват: За първи път виждам такова нещо!.
Обрива е червена продълговата лезия с набръчкан жълтеникав връх. Бебо няма температура, спокоен е, хапва си и си спинка. Но вкъщи напрежението се реже с нож, защото вече почти 40 дни ние не знаем какво му е, лекарите също не знаят.... А трябва да знаем!!!
Отлагат биопсията, заради извънредното положение. Дадоха ми да го къпя и мажа след баня на La Roche Lipikar,но 5-та седмица вече нито намаля, нито нищо.... Та мисълта ми е, има ли някоя мама или позната на мама да се е сблъсквала с подобен проблем?
Благодаря предварително Simple Smile))

# 1
  • София
  • Мнения: 38 519
Снимка, ако може?

# 2
  • Мнения: 11




Тази е преди да прогресира, по цялото тяло е така.

Последна редакция: сб, 04 апр 2020, 16:21 от AnMary

# 3
  • София
  • Мнения: 38 519
Ох, наистина е странно. Не знам какво е.

# 4
  • Мнения: 11
Simple Smile
Успокояват ме с това, че той се храни, расте и е спокоен...

# 5
  • София
  • Мнения: 38 519
Може /само предполагам/ да е нещо хормонално и да се изчисти скоро.
Иначе аз имам опит с атопичен дерматит и едно доброкачествено образувание, но това не е нито ено от двете.

# 6
  • Мнения: 22 867
Това, че се храни, расте и е спокоен е добре. Като гледах снимката се сетих на приятелка за позната, бебето имаше някаква еритема, не помня подробности, но получена веднага след раждането. Седмици някъде продължи, след това се изчисти, възможно е и да е третирано с нещо, не беше скоро. Но знам, че му изчезнаха червените петна, имаше и по личицето, и по тялото. И, доколкото си спомням, тревожеше ги, че не беше спокойно детето, предполагаха, че е съпроводено със сърбеж. Проучвайте и търсете засега добър дерматолог или специалист, много е важно точна диагноза да поставят, да не се получи пробвам с това, после с друго. А може би е възможно да го израсте?

# 7
  • Мнения: 1 199
Млякото? Кърменето продължава ли?Какво показват изследванията на кръвта?

# 8
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
На моя позната синът й се роди с червени петна по цялото тяло. Също не се знаеше от какво са, само се предполагаше, че може да е някаква вътреутробна алергия. Започна да се изчиства след 4-5 годишна възраст.

# 9
  • Мнения: 11
Млякото? Кърменето продължава ли?Какво показват изследванията на кръвта?
Не кърмя, кърмата ми спря на втората седмица. Млякото е на Хип комбиотик, още в Шейново му даваха такова. Но той така се роди, буквално... Изследванията са в норма, има само леко завишени лимфоцити.
Това, че се храни, расте и е спокоен е добре. Като гледах снимката се сетих на приятелка за позната, бебето имаше някаква еритема, не помня подробности, но получена веднага след раждането. Седмици някъде продължи, след това се изчисти, възможно е и да е третирано с нещо, не беше скоро. Но знам, че му изчезнаха червените петна, имаше и по личицето, и по тялото. И, доколкото си спомням, тревожеше ги, че не беше спокойно детето, предполагаха, че е съпроводено със сърбеж. Проучвайте и търсете засега добър дерматолог или специалист, много е важно точна диагноза да поставят, да не се получи пробвам с това, после с друго. А може би е възможно да го израсте?
Педиатъра ни насочва, ходим където ми каже. Вече 3ма лекари са ангажирани дерматолог, хематолог и дерматологичен хирург. Другата седмица сме на биопсия. Дано накрая тя покаже нещо. ...

Последна редакция: сб, 04 апр 2020, 16:22 от AnMary

# 10
  • Мнения: 442
Млякото? Кърменето продължава ли?Какво показват изследванията на кръвта?
Не кърмя, кърмата ми спря на втората седмица. Млякото е на Хип комбиотик, още в Шейново му даваха такова. Но той така се роди, буквално... Изследванията са в норма, има само леко завишени лимфоцити.
Лимфоцитите е нормално да са завишени. На Хип има хипоалергенно мляко. Говорете с някой лекар да го смените примерно. Макар че не прилича като да е алергия това. Също и А-дерма имат серии за чувствителна кожа. Или пък опитайте няколко дни да измивате само с водичка и без да мажете с нищо. Ние имахме обрив, но беше като гнойни пъпки по цялото тяло и с много суха кожа. Дано бързо откриете причината и да се оправи бебчето.

# 11
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Надявам се чрез биопсията да получите отговор и да не е нищо сериозно. Успех!
Пишете след това, ако имате желание.

# 12
  • Мнения: 11
Млякото? Кърменето продължава ли?Какво показват изследванията на кръвта?
Не кърмя, кърмата ми спря на втората седмица. Млякото е на Хип комбиотик, още в Шейново му даваха такова. Но той така се роди, буквално... Изследванията са в норма, има само леко завишени лимфоцити.
Лимфоцитите е нормално да са завишени. На Хип има хипоалергенно мляко. Говорете с някой лекар да го смените примерно. Макар че не прилича като да е алергия това. Също и А-дерма имат серии за чувствителна кожа. Или пък опитайте няколко дни да измивате само с водичка и без да мажете с нищо. Ние имахме обрив, но беше като гнойни пъпки по цялото тяло и с много суха кожа. Дано бързо откриете причината и да се оправи бебчето.
Много благодаря Simple Smile
Опитваме няколко дни само с вода да го къпем, после намазвам с Бочко крем за овлажняване, но май и него ще спра...
И наистина дано скоро се разбере, че вече какво ли не ми минава през акъла...

# 13
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Не, не ползвайте Бочко, ако ползвате козметика, хубаво е да е някаква хипоалергенна, медицинска. Успех.

# 14
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
Ако сте в София, най-добрият дерматолог е доц. д-р Гриша Матеев. Завежда отделението в Александровска болница, но има и частен кабинет, в който приема вечер.

Относно мазането, не бих използвала нещо, различно от преварен на водна баня зехтин.

Да е живо и здраво бебчето ви!

Общи условия

Активация на акаунт