да 3абравя ли 3а асансьора ?

  • 1 959
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 837
Живеем на втори етаж. Количката поне стои постоянно в колата. Обаче комбинацията от шаващо дете и торби с покупки е прекрасна  Laughing

Обаче, щом жилището си заслужава, аз бих преглътнала липсата на асансьор  Grinning

# 16
  • Мнения: 7 914
Амейче, много ми се вижда да се катериш 4 етажа нагоре с покупки и Шоки... Rolling Eyes ако е временно добре...ама за постоянно... пък и Шоки като се прибира от игри ( или плейцентъра) уморен и тн.. как ще го дърпаш нагоре толкова стъпала? newsm78

# 17
  • Мнения: 3 537
Амейче, много ми се вижда да се катериш 4 етажа нагоре с покупки и Шоки... Rolling Eyes ако е временно добре...ама за постоянно... пък и Шоки като се прибира от игри ( или плейцентъра) уморен и тн.. как ще го дърпаш нагоре толкова стъпала? newsm78


Първо,нека се извиня,че пиша във вашата тема,защото аз не живея в чужбина!Точно това исках да кажа.Анелия е на 2 години,но когато се връщаме от парка,или детската площадка,където се е изморила да бяга насам-натам,тя няма сили да се качи да горе сама и се налага да я нося.Днес купих туба с минерална вода,една голяма диня,два хляба и още няколко покупки+нейният багаж-кофички с лопатки,топка,кукла и раничка .Само си представете как съм я носила... #Cussing out

# 18
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Когато си търсехме дом в Англия, условието което поставих беше да живеем на приземен етаж.В София живея на първия, но дори и от десетте стъпала които изкачвах с детето и багажа много ме болеше кръста.За това аз НЕ бих забравила асансьора.

# 19
  • Мнения: 104
Ние сме на 3-я етаж,аз постоянно излизам и влизам в къщи с малката,сама си мъкна количката/която е вид танк/,пред мен пускам малката да се качва,на нея и е много забавно;дори и да е изморена,пак не давада и помагам.оставям ги в къщи и бегом надолу за торбите.те никога не са малко,та така няколко курса,докато кача и тях. Не е лесно,но съм свикнала и предпочитам района и апартамента да са ми ок.,а асансьора мога и да го преглътна.

# 20
  • Мнения: 649
оххх, явно апартамента е много хубав, пък и за тази цена  Hug щом е временно- аз бих го наела! освен това количката няма да  я качваш по стълбите, а само покупките и бебето... ние също ходим за големите покупки заедно и мъжът ми ги носи... но в нашият блок също имаше една по-възрастна жена, която се премести миналата година на приземният етаж, защото не може да се качва вече по стълбите  (когато не работи асансьорът) Confused иначе за протокола- ние сме на 1-вият етаж... и ми беше много удобно, докато бебо беше малък да си го вкарвам с количката   в апартамента и той да си спинка там  Peace (но и този проблем може да се реши с кош за новородено  Flutter)

Според мен- взимайте го! Щом и района е добре....

# 21
  • Мнения: 1 363
Когато се местихме, първоначално наехме един апартамент на втория етаж на една къща. Стръмни стълби, аз бременна, след това с бебе. Не беше лесно, но приемаш положението и свикваш.  Винаги съм живяла на 4ти етаж в Б-я.  Преместихме се три месеца след това в къща - РОДИХ СЕ.
Мисълта ми беше, че има плюсове и минуси. Плюса на изкачването на стълбите е
 лека гимнастика за цялото семейство -мускули на краката, дупето, ръцете. Това направо си е лукс във времето, което живеем на тотален застой.
Всяко стъпало удължавало живота с минута ли, какво беше?

Минуса е неудобството, което тази лека гимнастика ще ти причени. Но ако ходиш на фитнес така или иначе ще се поизпотиш  малко.  Grinning

А ако стълбите не са стърмни и са широки - бонус!
Също така вие наемате ли или купувате? Ако наемате винаги може да се преместите след като изтече договора.  Simple Smile



# 22
  • Мнения: 3 537
Когато се местихме, първоначално наехме един апартамент на втория етаж на една къща. Стръмни стълби, аз бременна, след това с бебе. Не беше лесно, но приемаш положението и свикваш.  Винаги съм живяла на 4ти етаж в Б-я.  Преместихме се три месеца след това в къща - РОДИХ СЕ.
Мисълта ми беше, че има плюсове и минуси. Плюса на изкачването на стълбите е
 лека гимнастика за цялото семейство -мускули на краката, дупето, ръцете. Това направо си е лукс във времето, което живеем на тотален застой.
Всяко стъпало удължавало живота с минута ли, какво беше?

Минуса е неудобството, което тази лека гимнастика ще ти причени. Но ако ходиш на фитнес така или иначе ще се поизпотиш  малко.  Grinning

А ако стълбите не са стърмни и са широки - бонус!
Също така вие наемате ли или купувате? Ако наемате винаги може да се преместите след като изтече договора.  Simple Smile




Ааааа,сега разбрах защо имам стегнато дупе. JoyВсеки ден по няколко пъти слизам и се качвам до петия етаж,от това ще да е! Laughing

# 23
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
апартаментьт е под наем, 3а се купи тук нов трябват много парички  Rolling Eyes.....
стьлбите са доста широки и не са стрьмни, не ми беше проблем да ги кача с Алекс на рьце пьрвият пьт......
асансьорьт си е голямо удобство, 3нам, но пьк няма цял ден да качвам и свалям покупки и бебе....един или два пьти на ден са 10 мин.....а ще живеем в апартамента почти 24 часа.....не 3нам още, ве3ните клонят много да го в3емем.....
благодаря много, момичета, 3а сьветите   bouquet....

# 24
  • Мнения: 464
НИе сме на 3ти етаж без асансиор. УЖАСНО Е, особено в дните на голямото пазаруване. Не става въпрос за фитнес и тем подобни, а за удобство когато имаш бебе/малко дете. КОгато съпругът ми го няма(Много често) ми се стъжнява живота. Трябва да оставя малката горе и да правя поне 5 слизания за продуктите. Не благодаря за такъв вид фитнес.

# 25
  • Мнения: 3 880
НИе сме на 3ти етаж без асансиор. УЖАСНО Е, особено в дните на голямото пазаруване. Не става въпрос за фитнес и тем подобни, а за удобство когато имаш бебе/малко дете. КОгато съпругът ми го няма(Много често) ми се стъжнява живота. Трябва да оставя малката горе и да правя поне 5 слизания за продуктите. Не благодаря за такъв вид фитнес.
И ние живеехме на третия (последен) етаж, докато малката навърШи 9 месеца и zа капак мъжа ми го нямаШе преz седмицата_ Аz трябваШе сама да се боря с носенето на торби нагоре+ бебе. Първо носих нея и се молех да спи, zаЩото иначе наставаШе един беzкраен рев докато аz бягах нагоре_надолу по стълбите Crazy Трудничко беШе, но не и невъzможно Wink Сега сме на първи етаж (над партера) и си е направо песен в сравнение с тогава.
Мисля, че на първо място трябва да гледате жилиЩето, а след това асансьора, ако много ви харесва и ви е иzгодно го вzемайте, zаЩото едва ли Ще се чувствате много добре, ако вzемете жилиЩе, което не ви харесва, но zатова пък има асансьор, все пак няма по цял ден в асансьора да седите Wink

Малко иzвън темата, но ми направи впечатление, че тук е голяма гъzария сега да строят еднофамилни двуетажни къЩи с асансьор (поне така пиШе на рекламите на фирмите, не съм виждала иzпълнението на живо), но всеки път ми става весело Laughing то бива_бива мърzел, ама чак пък толкова_ от хола до спалнята с асансьор да се движиШ... ниЩо не са чували zа фитнес и стегнати дупета теzи хора Laughing

# 26
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Малко иzвън темата, но ми направи впечатление, че тук е голяма гъzария сега да строят еднофамилни двуетажни къЩи с асансьор (поне така пиШе на рекламите на фирмите, не съм виждала иzпълнението на живо), но всеки път ми става весело Laughing то бива_бива мърzел, ама чак пък толкова_ от хола до спалнята с асансьор да се движиШ... ниЩо не са чували zа фитнес и стегнати дупета теzи хора Laughing
Crazy  newsm78
Абе мислят в перспектива хората - явно за ситуациите, когато обитателите са прекалили с бирата Mr. Green и не могат да уцелят стъпалата, да не стават нещастни случаи. А иначе вътрешната стълба си е доста добра гимнастика, но с едно дребно, щъкащо навсякъде със сигурност ще стана луда, моята в апартамента е доста стръмна и опасна, и голям човек ако не внимава може да се пребие Confused.

# 27
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
и тук ги строят те3и кьщички, ама какви парички са ooooh! Whistling...и са само 3а продажба Confused....

# 28
  • Мнения: 6 167
Е, кой строи още така, бе newsm78
той блока не е нов, Тремелче, но жилището е прекрасно.....и с нова кухня и баня другата година ще е напараво лукс....само асансьорьт е проблем...но  като се 3амислих днес а3 цял живот сьм живяла бе3 асансьор на последният четвьрти етаж в БГ, вярно бе3 бебе, но пьк с торбите 3адьлжително Rolling Eyes....а и цената много си я бива...ние продьлжаваме да се оглеждаме, но всички останали подобни са с поне 500-600 франка по-скьпи ( горе - долу толкова е храната на  семейството на месец  Rolling Eyes )....та много се 3амисляме...

zdrasti amejka,
v sofia ziveem v kooperacija ot 20tte godini na minalija vek. na 4 etaz. bez asansjor.
majka mi e otgledana tam i tja e otgledala decata si taka.
az 30 godini tam sum zivjala.
djado mi e na 86 i kachva stulbite kato kozichka.
mislja che tija gimnastiki sa daze polezni.
kato priemesh lipsata na asansor zivota shte si teche i  bez nego.
sled kato ima kude da dyrzish kolichkata ne vizdam koj znae kakuv problem. Peace

# 29
  • Мнения: 1 370
Амейка, на твое място аз бих се нанесла в този апартамент. Щом толкова много ви харесва не се замисляйте. А и това, че имате и помещение за количката също го приемам като удобство. Приемай движението нагоре и надолу по стълбите като спорт Wink Дидка е права още малко и мъничето ти ще се забавлява до полуда, когато трябва да се качва и слиза по стълбите.

Общи условия

Активация на акаунт