Освен Ентерол-какво друго за разтройство?

  • 42 841
  • 91
  •   1
Отговори
# 45
  • 1st floor
  • Мнения: 9 175
AQ благодаря ти много за инфото!  bouquet

# 46
I nie sme s jestoko raztroistvo ve4e 4 dni. Otna4alo ni ispisaha le4enie s Enterol (sutrin i ve4er), Nelidix (3 pyti dnevno po 102 tabletka), Natriev Citrat (da podtisne eventualno povry6tane) i Panadol ili Eferalgan za temperaturata. Moga da kaja smelo 4e nito edo ot tezi ne no pomogna - izhojdaniqta prodyljavaha da si bydat 4ista vodi4ka. Na 3-tiq den vkliu4ihme Gentamicyn peroralno 2 pyti dnevno. Do 4-tiq den nqmame nikakva promqna - moje bi zakysnqhme s le4enieto s Gentamicyn. Nai nakraq ve4e vkliu4ihme i Imodium capsuli - otvqrqsh kapsilata i polovinata ot prahoobraznoto sydyrjanie go davash s malko voda ili kompot - tova sutrin i ve4er. Zasega sme go dali 1 pyt, no ve4e 6 4asa nqma izhojdaniq. Iskreno se nadqvam da ima efekt, zashtoto Pavel ve4e stra6ni se izmy4i - ne priema po4ti nikakva hrana i dupeto mu e stra6no za4erveno ot neprekysnatoto izhojdane. 6te vi pisha pak za rezultata ot Imodiuma - moje pyk tova da se okaje dobyr variant ako nishto drugo ne pomaga.

# 47
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Имодиум. Сигурно сте го ползвали за възрастни. Много ефикасно. Въпросът е да го откриеш, защото в кварталните аптеки само са чували, че има имодиум за деца.

Това е абсурдно. Имодиум за деца??? Имодиумът е Лоперамид - вещество забранено в цял свят за деца под 12 год. възраст. Действа на същите рецептори на които действа и Морфинът. Изводите оставям на Вас. Не бих го дал на дете дори да е последното запичащо средство. Много ми е интересно как се казва този имодиум за деца и къде се продава.

  Потвърждавам!
  Имодиум на деца под 12год - НЕ!

# 48
  • Мнения: 1 116
Аха, има варианти за деца много , защо да рискуваш с имодиум "за деца"    ?!   Wink

Последна редакция: сб, 19 авг 2006, 16:46 от XuTkO

# 49
  • Мнения: 271
Как да закрепвам детето при положение, че разстройството се предизвиква от антибиотик (CEFZIL), който трябва да давам още 3 дни .... Давах по 1 ентерол, днес дадох 2, нали са бактерии и няма предозиране там. Но ми е ясно, че каквото и да давам, след поредния прием на антибиотика пак ще има такава реакция. Затова не се и старая да я държа на хранителен режим, права ли съм? С какво мога да помогна на детето, докато свърши антибиотика?

# 50
  • Мнения: 291
Оводнявай!
Течности колкото може да поеме и още толкова. Нищо друго

# 51
  • Мнения: 271
Да, гледам да я оводнявам, а и тя сама си иска.
Благодаря ти, Даго!  Hug

# 52
# 53
  • София
  • Мнения: 2 968
Как да закрепвам детето при положение, че разстройството се предизвиква от антибиотик (CEFZIL), който трябва да давам още 3 дни .... Давах по 1 ентерол, днес дадох 2, нали са бактерии и няма предозиране там. Но ми е ясно, че каквото и да давам, след поредния прием на антибиотика пак ще има такава реакция. Затова не се и старая да я държа на хранителен режим, права ли съм? С какво мога да помогна на детето, докато свърши антибиотика?


Една лекарка в спешен кабинет ни изписа антибиотик и ни изпрати на изследване н Инф. болница, като разбра лекарката там, каза, че още повече ще се подриска....

# 54
  • Мнения: 5
Лечебна хумана или Милупа. Това поне не е лекарство и помага. Приятно е на вкус и децата го харесват. За кърмачета се разрежда повече и е заместител на млякото. За по- големи деца се приготвя каша. Всичко това си го пише на кутията. Но течностите са най- важни. Водата може да се замести с глюкоза.

# 55
гентамицина приет през устата дезинфектира тънките черва.Приема се 2 пъти дневно в дозировка съответна на възрастта в продължение на  ден-два. Не е по-алергизиращ от другите лекарства, но е с увреждащ слуха ефект и не се изписва мускулно на деца до 3 г.
Виждала съм положителна скарификационна проба / чертичките/ така че не е безсмислено да се прави такъв тест.Разбира се има и късни реакции...Основната разлика при изписването на антибиотици у нас и в чужбина е  /според мен/ че навън се обосновават с микробиологична посявка а тук гадаят на кафе ...Случвало ми се е да ми кажат че в момента е вирусна инфекция но тъй като ще стане бактериална / просто задължително/ трябва да взима ПРОФИЛАКТИЧНО антибиотик и няма см от антибиограма- тя е за бактерии не за вируси...Така че преди да давате антибиотик по какъвто и да е повод искайте посявка / взимаш от микроб. лаб. стерилно шише и слагаш малко ако в случая/Ден два до три мъчиш детето с диета, гентамицин,диетичната хумана е много ефикасна, ентерол-каквото си избереш-дори може и антибиотик ако педиатъра ти настоява Обаче като излезе резултата си сигурен.Е аз бих изчакала с антибиотиците /с изкл. на гентам през устата/  но всеки сам решава

# 56
  • Мнения: 1 116
И в чужбина не правят често посявки.А това за гентамицина не е вярно.Ако беше така щеше да има и на таблетки.

# 57
Това за Гентамицина е съвсем вярно.От близо 17 г. го използвам и по този начин.Не всеки лекар знае, но за невярващите- фармакотерапевтичен справочник от Крушков-Ламбев изд.89/стр.586 "Орално гентамицинът е ефективен главно при салмонелни и шигелни инфекции в доза 5мг/кг дневно /на 3-4 приема/."
И защо ти са таблети като с 2 ампули за 1 лв. си решаваш проблема /обикновено/ Thinking Wink

# 58
  • Мнения: 1 116
Тото1 нямам справочници, но може да потърсиш какво става с аминогликозидните антибиотици в киселото рН на стомаха.Така ще си отговориш защо няма таблетки Гентамицин, Тобрамицин,Амикацин.При салмонелози рядко се използва антибиотик (или trimethoprim / sulfamethoxazole), използват се ако инфекцията се разпострани от червата.

  bouquet

# 59
А това за гентамицина не е вярно.Ако беше така щеше да има и на таблетки.
Тото1 нямам справочници, но може да потърсиш какво става с аминогликозидните антибиотици в киселото рН на стомаха.Така ще си отговориш защо няма таблетки Гентамицин, Тобрамицин,Амикацин.При салмонелози рядко се използва антибиотик (или trimethoprim / sulfamethoxazole), използват се ако инфекцията се разпострани от червата.

  bouquet
XuTkO моите уважения.Виждам че си доста компетентен, но не мислиш ли че спорът ни е безсмислен и няма връзка с темата?Въобще не ме интересува защо няма таблети гентамицин-може да е икономически неизгодно да се произвеждат /като ваксината за рак-била мн. евтина/ или поради слабата орална резорбция /за това е безопасен и многократния-3-4 пъти дн. прием/
Важното е че действа.Просто споделям личен опит.Наложи ми се за първи път да го дам на кърмаче /моето/ в онези мрачни времена когато нямаше памперси , а в рамките на няколко часа смених 13-14 комплекта пелени.Дошлия лекар от Бърза помощ ми го назначи, а аз си направих труда да проверя за какво става дума.Това че си скептичен не значи че не действа.
 Wink Simple Smile
Между другото Chamomila не е ли лайкучка?

Последна редакция: чт, 24 авг 2006, 15:37 от toto1

Общи условия

Активация на акаунт