относно теста

  • 2 233
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 11 710
Аз си мисля,че ако си направила теста спазвайки инструкциите /при първа урина,когато се счита,че хормоналните нива са най–високи и отчитайки резултата до 5–10мин,както е указано/ теста ти е положителен,независимо от по–бледата втора черта.За да си сигурна повтори теста утре сутрин например и може би е по–добре да си вземеш тест на друга фирма.Казвам ти го от личен опит,но обратен.Първия тест,който си направих и се твърдеше,че е много сигурен хваща бременност еди си колко време след зачеването/а това време при мен беше минало/ и т.н. супер реклама беше отрицателен.Е да,но цикъла ми продължаваше да го няма и... втория тест беше положителен.От сърце ти желая успех,дано следващия тест да е твърдо положителен!!!

# 16
  • русе
  • Мнения: 335
Не се притеснявай, доколкото знам, вагното е да започнеш да я пиеш след като забременееш!

# 17
  • Мнения: 1 581
Здравей, права е Future pere, не се надъхвай все още, докато не идеш на лекар. Аз правих 5-6 такива теста - всичките с по-бледа чертичка, с таткото не можехме да повярваме и пак тест, и пак тест... Накрая отидох на лекар и бях вече в 8 седмица... Но до 5-ия месец, когато взе да ми расте корема, не бях сигурна има ли бебе, няма ли...
Аз не знаех за фолиевата киселина преди забременяването, почнах да я пия към 4-ия месец.

# 18
  • Мнения: 2 657
Здравей и добре дошла!
4естито ще ставаш мама Grinning .
При мен втората 4ерти4ка излезе много слабо оцветена,та на другия ден повторих теста.Макър,4е бях напално сигурна,4е съм бременна.

# 19
благодаря ви много , утре пак ще направя тест , но след колко време , ако има бебе , ще може да се хване на видеозон та да отида и на лекар за най - сигурно

# 20
  • Мнения: 3 926
И моята беше слаба - при два теста с разлика 48 часа. Третият го правих пред доктора и пак така, а бременност нямаше - поне в матката. Една седмица по-късно вече имах гестационен сак в матката и се оказа, че съм хванала все още "прясно" оплодена яйцеклетка, която на първия преглед е била още в тръбата Simple Smile  Но докторът каза, че втора по-бледа черта може да е тест със "съмнителна положителност" Sign Exclamation  Може да се предизвика и от хормонални нарушения и от "въображаема бременност". Но не се шашкай, а смело на лекар и...ЧЕСТИТО Grinning

# 21
  • Мнения: 114
Цитат на: нели
благодаря ви много , утре пак ще направя тест , но след колко време , ако има бебе , ще може да се хване на видеозон та да отида и на лекар за най - сигурно

az biah v 4 sedmica kogato testa mi be6e polojitelen, otidoh na lekar a te me varnaha za6toto bilo o6te rano niakade okolo 8sedmica potvardiha bremenostta .

# 22
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Нели, честито мила, лека и безпроблемна бременност!
Това кой ден от последния ти мензис е?

# 23
  • София
  • Мнения: 11 710
При мен се видя на видеозон шест седмици след последната ми менструация или казано иначе в 7г.с.А на теб от колко време ти закъснява?

# 24
  • София
  • Мнения: 3 787
Цитат на: zwete
Цитат на: нели
благодаря ви много , утре пак ще направя тест , но след колко време , ако има бебе , ще може да се хване на видеозон та да отида и на лекар за най - сигурно

az biah v 4 sedmica kogato testa mi be6e polojitelen, otidoh na lekar a te me varnaha za6toto bilo o6te rano niakade okolo 8sedmica potvardiha bremenostta .


И при мен беше така.Теста беше положителен със доста по-бледа четричка още на деня,когато трябваше да ми дойде.Вечерта - още един,вече с доста по-тъмна чертичка.Но за да отида на лекар да ми установи бременността,трябваше да чакам още 2 седмици.Не са от най-приятните,но си заслужава.
Честито на бъдещата мама.

# 25
  • Мнения: 1 277
И при мен се получи така- тест с по-бледа чертичка. Не ми се чакаше и веднага купих тест на друга фирма. Втората чертичка на другия тест си беше наситена и се виждаше добре. На другия ден отидох на преглед, но лекарката каза, че за да потвърди официално трябва да мине поне още една седмица. Още се чудя как изтраях цяла седмица...
Стискам ти палци, а ти  се похвали, когато лекарят  потвърди хубавата новина!

# 26
  • Мнения: 144
Честито!Моят тест беше същият и съвсем скоро ще раждам Wink  Wink  Wink  Wink

# 27
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Цитат на: нели
и аз така си мисля но след толкова дълго очакване на тази втора чертичка тази сутрин по едно време започнах да мисля че си въобразявам . Имам и още един въпрос прочетох доста материали за фолиевата киселина , трябва ли да се притеснявам като не съм пила досега . в смисъл на всякъде пише че е добре да се пие 2-3 месеца преди забременяване


Не се притеснявай, но е време да започнеш.

# 28
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Не се притеснявай излишно. Почвай я от сега. Тъкмо е момента. Леко бременеене и честито!

# 29
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 739
В 6 г.с. с вагинален ехограф доктора установи бременността ми, а също и видя сърдечна дейност на плода.

Общи условия

Активация на акаунт