COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 3

  • 1 269 459
  • 32 209
  •   1
Отговори
# 29 190
  • София
  • Мнения: 11 472
Добре де, каква е целта, според вас, да ни Лъжат - да хукне народа, да не спазва мерки и да съсипе здравната система и болниците (заради които въведоха мерките ранно и повтарят колко са крехки) после или..как?
Кое е по-важно - да спасим ресторанти или здравна система? Или търсим баланса - 2 месеца спасяваме кафетата, 2 месеца пазим болниците....

# 29 191
  • София
  • Мнения: 12 140
Добре де, каква е целта, според вас, да ни Лъжат - да хукне народа, да не спазва мерки и да съсипе здравната система и болниците (заради които въведоха мерките ранно и повтарят колко са крехки) после или..как?
Кое е по-важно - да спасим ресторанти или здравна система? Или търсим баланса - 2 месеца спасяваме кафетата, 2 месеца пазим болниците....
В Европа се прави опит да се избута лятото. Да видим дали ще стане. И дали крият бройки – не мисля, но и не откриват. Тестовете намаляват, а и зависи как и къде се правят. Факт, че не се проследяват контактни лица особено, РЗИ не звънят и в местоработата на заразените...
Аз пак да питам какво става с изследването на контролната група полицаи? Трябваше вече да е готово второто, което да покаже как се развиват нещата.

# 29 192
  • Мнения: 19 302
Последната седмица ми се наложи да обикалям лекари и лаборатории.
Всички бяха с маски под носа, а две от лекарките, при които бях, дори си ги свалиха. Започвам да се съмнявам, че заразените не от първа линия лекари, са заразени  заради липса на маски.

# 29 193
  • София
  • Мнения: 7 806
Добре де, каква е целта, според вас, да ни Лъжат - да хукне народа, да не спазва мерки и да съсипе здравната система и болниците (заради които въведоха мерките ранно и повтарят колко са крехки) после или..как?
Кое е по-важно - да спасим ресторанти или здравна система? Или търсим баланса - 2 месеца спасяваме кафетата, 2 месеца пазим болниците....
Според мен епидемията действително затихва, поне при нас в България.
Но въобще не ми харесват цифрите новозаразени в останалите страни - нищо не е приключило, докато някъде се вихри, а светът, както разбрахме, е малък и един вирус може да го облети за месеци. Притеснява ме предстоящето отваряне на границите и то на държави с трицифрен брой нови случаи. Този "вирусен туризъм" за мен е безумие, но явно са решили, че не може без него, пък ако ще и всички да се разболеят -  шоуто трябва да продължи.

# 29 194
  • Мнения: 15 216
Прави ми впечатление, че след като успешно ни замазватмочите колко малко болни има, народът освен, че хукна като ненормален по кафетами молове, пакмпочна да хейти лекарите, нищо, че никой не е застрахован и може да се окаже в някое Ковид отделвние, разчитайки на тях.
Логично е, когато се съобщава от лекари, че болните намаляват, че епидемията затихва, че вируса ще бъде част от живота ни занапред, че лечението макар да е проба-грешка, върви към намиране на успешен вариант и общо взето доказаха, че може да се владее положението, хората да се връщат към предишния начин на живот.

Добре де, каква е целта, според вас, да ни Лъжат - да хукне народа, да не спазва мерки и да съсипе здравната система и болниците (заради които въведоха мерките ранно и повтарят колко са крехки) после или..как?
Не може да съсипеш нещо, което го няма. Имаме болници и лекари, но не и система, която да работи адекватно. Видяхме какво стана във Видин, Ямбол, някои софийски болници. Ако имахме работеща система, нямаше да има такива фалове, а и нямахме толкова болни.
В момента, става ясно, че хазната ни е празна и трябва по някакъв начин да започне да се пълни. Много хора имат нужда от работа, не може до безкрай да има ограничителни мерки. Дали ни лъжат или скриват информация, не знам, но определено целта е всичко да заработи нормално. Вероятно ББ се е прекръстил и е решил да остави нещата да се случват с препоръчителни мерки.

# 29 195
  • Мнения: 19 302
И аз хич не останах с впечатлението, че няма пациенти. Опашки имаше и пред двете лаборатории. В едната поликлиника минах на обяд и си имаше чакащи. Може би във ВМА и Св.Иван Рилски да са намалели пацинетите.

Някой знае ли къде са Ковид отделенията във ВМА? Във високата сграда или в малката сграда отзад, която е Инфекциозно?

# 29 196
  • Мнения: 47 990
О, аз хейтя, защото в момента обикалям няколко болници и виждам какво се случва. Дори в момента съм в една лаборатория. Тамън да похваля колко са стриктни, първите за тази седмица, иначе 4 поред лаборатория за мен, се оказа че ги снимат, следят и глобяват Wink

# 29 197
  • Мнения: 13 289
Хейтът е начин на живот и възприятие към самия себе си. Хейт към докторите е обичаен в държавата на българите Simple Smile Хейт към учителите, към съдиите, към журналистите, към кого ли не.  Това е хейт към интелекта. Подкрепен с линкове Simple Smile
И за съжаление отразява тежката неграмотност на населението.
Надявам се децата да са по-умни от родителите си.
Какъв ти хейт, всеки вече разбра, че сложиха катинар е затрудниха достъпа до здравна помощ. Пести се от всичко - от тестове, от излекуване на другите заболявания, поръчаха се маски за по 3 лв бройката, които се оказаха некачествени.
Да яко ще мрат хората, но не от корона, а от невъзможност да си лекуват другите болести.
НЗОК е сложила катинара на парите, а докторите сега ще почнат да се надлъгват с тях, за да взимат пари и накрая го отнася пациента, а той не е "тежко неграмотен", защото вижда и разбира какво става и няма как да одобрява това, което става.

# 29 198
  • София
  • Мнения: 14 693
И аз хич не останах с впечатлението, че няма пациенти. Опашки имаше и пред двете лаборатории. В едната поликлиника минах на обяд и си имаше чакащи. Може би във ВМА и Св.Иван Рилски да са намалели пацинетите.

Някой знае ли къде са Ковид отделенията във ВМА? Във високата сграда или в малката сграда отзад, която е Инфекциозно?

В отделната сграда са.

# 29 199
  • Мнения: 2 937
Хейтът се насажда умишлено чрез използване на определени групи за политически цели. Днес ще са лекарите, утре учителите, след това фризьорите...и така.
Аз пък смятам за връх в лицемерието това ръкопляскане и величаене. За какво? Че си вършат работата ли? Като са били студенти как са си го представяли - че при тях ще ходят само хора с лека настинка ли? Или, че учителите най-после се осъвремениха. На мен не ми ръкопляскат, а реално в хазната внасям в пъти повече. Това не е ли достойно?

Мама Нана, наистина ли питаш за богатите? Дори не са всички в списъка. Така се е въртял света винаги и така ще бъде за напред. Идеите за идиличен живот, в който всички са равни е признак за незрялост. Същото, като животът е несправедлив. Ами, не е.

# 29 200
  • Мнения: 15 216
Скрит текст:
За какво замазване на очи става въпрос? Защо все си мислите, че някой ви лъже,  че някой хейти...
защото има различни гледни точки. тук в темата са 2 лагера - едните си мислят ,че щаба послъгва, а другите че Мангъров.
Не опира до това, чия страна ще бъде предпочетена. Ако внимателно проследиш казаното и от двете страни, ще видиш как мнението и на едните, и на другите се променя, в зависимост от това, което се случва.
От една страна ги разбирам, защото предвид, че са хората, от които зависим по един или друг начин, трябва да действат така, че да им вярваме, от друга страна обаче, макар и специалисти, егото им е по голямо и държат на всяка цена да са прави.
От всичко казано, публикувано и т.н. общо взето остава чувството, че знанията за самия вирус, лечение, превенция и т.н. не са съвсем ясни. Един казва мутира, друг казва не мутира. Един казва има само един щам, друг казва два, трети три. Един казва няма поражения, друг казва има поражения. Един казва не е толкова опасен, друг - той е безобиден, трети - смъртоносен. За мен няма единно мнение и както сочат нещата, скоро няма да има. Най-доброто за всеки от нас е да се пазим. Как, това е лично решение и начин за всеки.

Мама Нана, наистина ли питаш за богатите? Дори не са всички в списъка. Така се е въртял света винаги и така ще бъде за напред. Идеите за идиличен живот, в който всички са равни е признак за незрялост. Същото, като животът е несправедлив. Ами, не е.
Така е, знам го, но това знание идва от историята, а сега съм свидетел. Светът не е справедлив, винаги е имало бедни и богати, но не мога да приема, че има хора, които ще се радват и гордеят с някакъв успех, когато този успех е платен с живота на много хора. Нечовешко ми е, цинично, грозно ....., а много от тези хора са пример за подражание - богати, успели, някои от тях и филантропи  ....

Последна редакция: нд, 24 май 2020, 09:50 от Mama_Nana

# 29 201
  • Мнения: 14 966
Ето това интервю ми хареса :
За щамовета, вълнИте и т.н. Вирусът се променя с прескачането по континентите.
https://kanal3.bg/video/26008-Ofanziva-s-Lyubo-Ognyanov%252C-23. … t-Lyubomira-Glomb
За коронавируса - има ли мутации, предстоят ли нови вълни, и други въпроси, свързани с пандемията, на тях в "Офанзива с Любо Огнянов" отговаря доц. Любомира Гломб, завеждащ отдел "Вирусология" в Центъра по заразни и паразитни болести.

Гледам справката в столичното РЗИ за вчера, ми ето , пак :
Пристигнали с полети на Терминал 1 и Терминал 2 на Летище София на 22.05.2020 г., проконтролирани за инфекция, на които са връчени предписания за 14-дневна карантина - 827.

Проведените изследвания за PCR в Лаборатория СРЗИ са общо 83, резултатите се чакат.

https://srzi.bg/bg/post/spravka-covid-19-za-gr-sofiya-2774

# 29 202
  • София
  • Мнения: 62 595
Не съм съгласна, че просто си вършат работата и за настинките. Такива епидемии не се случват всеки ден, обстоятелствата са извънредни, а лекарите и целият медицински персонал са в рискова среда, нямаха предпазни средства, не знаеха какво се случва. На всичко отгоре са нормално хира, които също имат семейства. В Испания имаше случаи медицински сестри и лекари да бъдат "помолени" да напуснат жилищата, защото останалите в сградата ги е страх. Хич не им е лесно на медиците, страхът си е страх. а и всички знаем в какви условия работят, сами изпадаме в ужас като отидем в болница и видим цялата мизерия. А те са в тази мизерия всеки ден. Понякога се чудя как изобщо стоят там и колко им струва на тези, които се опитват да си свършат работата както трябва, и то въпреки , а не благодарение на условията.

Бонго, няма лагери, защото всички се опитваме да се справим - да отсеем информацията, да вземем логичното. Така, както немога да се съглася с половината от казаното от Мангъров, така и не мога да се съглася с половината и на щаба.

# 29 203
  • Мнения: 9 276
В неделя и по празниците винаги се правят по-малко тестове и се откриват по-малко случаи.

В Белгия има нова професия - издирвач на Ковид. Ще разпитват по телефона болните за техните контакти.

https://dariknews.bg/novini/sviat/rodi-se-nova-profesiia-izdirvach-na-kovid-2226502


Великобритания също наема 18 хиляди човека, които да проследяват контактите на заразените с коронавирус

https://www.24chasa.bg/novini/article/8592026

# 29 204
  • София
  • Мнения: 7 806
Анализ от един специалист - Роуланд Као, професор по ветеринарна епидемиология и науката за данни в Университета Единбург, работи по моделирането на коронавирус с шотландското обществено здравеопазване. Като гледам поведението на доста народ след като разпуснаха мерките, май точно моделите на ветеринарната епидемиология ще дадат добри резултати.
За да спрем втора вирусна вълна, трябва да гледаме към числото R
Изводът, до който стига, е доста близък до ума и за неспециалист.
Намаляването на перспективата за възникване на втора вълна ще изисква минимизиране на въздействието на тези два фактора. Това означава ограничаване на големите събирания, особено когато хората могат да повторят това в хода на една инфекция и ограничаване на движенията на дълги разстояния или на тези с по-голяма вероятност да застрашат уязвимите групи. От съществено значение е също да има стратегия за тестване и проследяване, която позволява на здравните власти да идентифицират новите случаи на Covid-19.
От двете препоръки още само първата не е пренебрегната, но сигурно и това предстои - да отворят стадионите.

Общи условия

Активация на акаунт