COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 3

  • 1 288 890
  • 32 209
  •   1
Отговори
# 31 680
  • Мнения: 337
Ще ти намеря изследвания, нямаш проблем, а ти ще ми намериш ли доказателства?

Няма проблеми, ето ти първото за световния hotspot:
https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/69/wr/mm6919e5.htm

Цитат
During March 11–May 2, 2020, a total of 32,107 deaths were reported to DOHMH; of these deaths, 24,172 (95% confidence interval = 22,980–25,364) were found to be in excess of the seasonal expected baseline. Included in the 24,172 deaths were 13,831 (57%) laboratory-confirmed COVID-19–associated deaths and 5,048 (21%) probable COVID-19–associated deaths, leaving 5,293 (22%) excess deaths that were not identified as either laboratory-confirmed or probable COVID-19–associated deaths

# 31 681
  • Мнения: 520
В сайта, който ни пробутват за да получаваме информация изобщо няма разделение по области.
Всъщност има, но се различават от Столична РЗИ. Ама това да им е проблема само.

# 31 682
  • Мнения: 1 884
Ще ти намеря изследвания, нямаш проблем, а ти ще ми намериш ли доказателства?

Няма проблеми, ето ти първото за световния hotspot:
https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/69/wr/mm6919e5.htm

Цитат
During March 11–May 2, 2020, a total of 32,107 deaths were reported to DOHMH; of these deaths, 24,172 (95% confidence interval = 22,980–25,364) were found to be in excess of the seasonal expected baseline. Included in the 24,172 deaths were 13,831 (57%) laboratory-confirmed COVID-19–associated deaths and 5,048 (21%) probable COVID-19–associated deaths, leaving 5,293 (22%) excess deaths that were not identified as either laboratory-confirmed or probable COVID-19–associated deaths

DOHMH has developed an electronic vital statistics reporting system that provides a near complete count of all deaths that occur in NYC

А глобално? Или само за Ню Йорк важи 😁

# 31 683
  • Мнения: 337
А глобално? Или само за Ню Йорк важи 😁

Абсолютно за навсякъде важи, защото вирусът се държи по един и същи начин, където и да "отиде".
Разлика в смъртността, доколкото я има, отразява единствено разликите във възрастовата структура на населението.

# 31 684
  • Bulgaria
  • Мнения: 2 671
Сега няма и да разберем възрастта на починалите, в кои болници са пропуснали да ги съобщят... Новите случаи по области също. Не Швеция, направо по беларуския модел тръгваме, скоро може да се появи Борисов и да забрани да се говори за коронавирус, за да не се стресират хората. Може и тук да започнат да умират от всичко останало, но не и от ковид-19. Close

# 31 685
  • Мнения: 18 746
Със същото високомерие в началото на март осмиваха изкупилите маските откачалки от Бг-мама, пък после наизвадиха старите гащи да шият. Laughing

Добре че имат един Кантарджиев в цялата каша, да излезе и с два лафа да внесе малко яснота, която да звучи поне достоверно.

# 31 686
  • Мнения: 14 988
Аз лично днес останах у дома, защото от нощес ме боли "лявото гърло " Stuck Out Tongue Winking Eye

Въздържам се дори до аптеката да отида, за да не ръсна нещо.
хич не съм паникьосана, но държа да бъда адекватно информирана междувременно. Така и така си седя .

# 31 687
  • Мнения: X
Като гледам стат. в Иран положението също е много тежко. Там има мащабна 2-ра вълна която като цифри е по голяма дори от първата а си спомням какъв филм на ужасите беше първата вълна в Иран. Болен от Ковид министър обикаля по пресконференции, кашлящ и потящ се и едвам стоящ да обяснява как всичко е наред с вируса в Иран и под контрол (тогава имаше и избори и беше важно вируса да се неглижира за да преминат успешно за властта) няколко седмици преди масовите гробове, армията по улиците на градовете и истинско военно положение.

Обаче 2-ата вълна която като цифри в стат. е по мащабна дори от първата, защото е започнала в края на Април, от тогава до днес те само катерят за да достигнат до по голяма бройка новозаразени от 1-вата страшна вълна, няма същият ефект откъм починали каквато имаше първата вълна, което ми говори че 2-ата вълна не е по страховита от 1-вата а просто Иран е започнал по добре да открива болните. При 1вата вълна умишлено или не, не откриваха толкова активно болните, и в стат. починалите при 1-вата вълна бяха много повече спрямо регистрираните случаи отколкото сега при 2-ата вълна. Графиката на починалите на Иран засега сякаш няма никакво намерение и тя да почне да гони нов черен рекорд по починали. Напротив от края на април до днес,
графиката на починалите не следва същият ход като новозаразените.

Цитат
Абсолютно за навсякъде важи, защото вирусът се държи по един и същи начин, където и да "отиде".
Разлика в смъртността, доколкото я има, отразява единствено разликите във възрастовата структура на населението.
И не само, оказва се че 2-ият най голям фактор след възрастта е расата, което в крайна сметката го обсъждахме още в началото а 3-тият е полът. На това се дължи разликата в смъртността между различни държави. Каква е средната възраст на заразените което е най важното защото разликата там е огромна, 70 пъти е разликата в смъртността при групата под 40 и тази над 80 години.  
При другите фалтори, раса и пол разликата са малки в проценти, смъртността е най ниска при бялата раса и при жените откъм пол спрямо мъжете. Обобщено казано вируса е възможно най опасен за профил на примерно чернокож възрастен мъж над 80 години, с придружаващо заболяване.
https://www.mediapool.bg/angliya-etnicheskite-maltsinstva-sa-po- … s-news308148.html

# 31 688
  • Мнения: 3 044
Не знам при нас какво става вече, ама в Турция пак ги заключиха по домовете

https://www.bgonair.bg/a/4-world/195298-masova-zabrana-za-izliza … iya-zaradi-virusa

# 31 689
  • Мнения: 1 212
В сайта, който ни пробутват за да получаваме информация изобщо няма разделение по области.
Всъщност има, но се различават от Столична РЗИ. Ама това да им е проблема само.
Добре де, но мен не ме интересува колко са заразените от началото. Интересува ме, колко са били вчера, оня ден. По дни. Или кво сега? Аз сама трябва да събирам инфото за всеки ден и да смятам колко са новите за деня?

# 31 690
  • Мнения: 9 276
В разни щати може да има повече починали чернокожи, но е много вероятно това да се дължи на факта, че работят нископлатени и по-рискови професии, както и местата, на които живеят. На фона на почти 180 хил. починали в Европа, едва ли расата е основен фактор. В Иран масовите гробове се виждат от космоса, така че колкото и да не отчитат някои "по-цветни" държави, едва ли могат да скрият чак толкова много трупове.

# 31 691
  • Мнения: X
Според проучването, разликата в между различните раси е много малка за да се усети осезаемо както се усеща при различната възраст.
Не знам при нас какво става вече, ама в Турция пак ги заключиха по домовете

https://www.bgonair.bg/a/4-world/195298-masova-zabrana-za-izliza … iya-zaradi-virusa
Турция в стат. не става нищо кой знае какво по различно, те са на нива от 800 - 1000 заразени на ден от доста време, което съпоставено откъм население е все едно ние да имаме 70, 80 на ден. Явно става дума за клъстерно разпространение и в някои зони е много висок броя на заболели спрямо населението в даденият регион.

В Македония положението е много сериозно, там последните дни вируса е избухнал с пълна сила и последните дни имат мощен ръст, от 15 случая за има няма седмица над 100 на ден. Вчера са отбелязали абсолютен рекорд от 119, което спрямо населението им е все едно ние да имаме вчера над 400, а Турция да има над 5 000. Въвели са полицейски час.

Последна редакция: пт, 05 юни 2020, 13:11 от Анонимен

# 31 692
  • Мнения: 9 467
Не знам при нас какво става вече, ама в Турция пак ги заключиха по домовете

https://www.bgonair.bg/a/4-world/195298-masova-zabrana-za-izliza … iya-zaradi-virusa

Нормално 2 седмици след края на рамадана на 24 май и последвалият празник на 25 май с родата, мюсюлманите се тръшнаха. Турция не е изключение. Съответно пак ги заключиха.

# 31 693
  • Мнения: 868
То и в Сърница след Рамадана ескалират случаите.

# 31 694
  • Мнения: 14 988
И в С Македония, според мен.
И за тези събития,  водещи до увеличаване на заразата, се знаеше още от Китай.
Затова и "нашите" бяха толкова строги преди Цветница.

Общи условия

Активация на акаунт