Антикризисният щаб на НЕМСКАТА тема - 204

  • 29 389
  • 749
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 383
Аз пък мисля, че Швеция добре направи. Тестват само тежките случаи, стигнали до болница. Няма паника, животът продължава. Тук като гоним 95 000 и стоим вкъщи, да не би са сме по-добре. Явно заразата не може да се спре.

# 16
  • Мнения: 7 098
Преди малко си писахме с моя позната, която превежда от шведски. И тя каза, че училища, градини, заведения все още работят. Били органичени срещите на хора до 500 човека. Което ме изуми, ама те си знаят.
Baby*, разгледах таблицата, която си споделила. Гледах заболели, смъртни случаи, пък като се размечтах - и на Сейшелите ми се ходи, и в Реунион и къде ли не...

# 17
  • Germany
  • Мнения: 2 012
Всъщност в Швеция или по-точно в Стокхолм болниците им вече издишат и другата седмица ще се гласува вземането на мерки, защото вече виждали, че така не става.

Последна редакция: сб, 04 апр 2020, 20:46 от PeaPink

# 18
  • Немция
  • Мнения: 6 909
Baby, благодаря!

Аз не бих искала да съм част от шведския експеримент. Техният подход е едно неконтролирано заразяване на народа им. Това би довело до 3 % смъртност, ако не и повече. В един момент няма да има възможност за свястна терапия на тежко болните.
Представете си Германия сега с нейните 83 милиона в такава ситуация и 3% от тях да са жертви.

Чета, че се надигат много критични гласове в Швеция , така че скоро ще затегнат и там мерките.

# 19
  • Мнения: 9 152
Pipi_, да ти е живо и здраво момчето! Още дълги години да се радвате един на друг.Flowers Hibiscus
Заинтригувах се с тези рецепти и идеи за месене, тутманици, милинки, мекици, пърленки. Зачудих се дали пък да не се пробвам в тестяната кулинария. Имам опит с палачинки, кекс и Коледната питка със сода.

Времето днес при нас беше божествено - слънчево и синьо небе. Разходихме се до конюшните и рекичката, за миг забравих за страха и сковаността от корона- вируси и произтичащите от това  проблеми.

Благодаря за новата тема и на всички, които пишат в нея. Hug  Heartpulse
Вярвам, че ще бъдем здрави и ще преминем през това изпитание.

# 20
  • Мнения: 6 485
Ние градинарствахме цял ден и така ще е цялата ваканция. Околните градинки никога не са били толкова оживени преди.

# 21
  • Мнения: X
Pipi_, ЧРД на момчето ти! Аз имам РД след месец, кръгла годишнина тази година. Плановете ми за празнуване се провалиха. Отказаха ни резервацията както се очакваше. Sad Четири дни катерене на върхове и бродене из планини си бях пожелала. Здраве да е. Ще наваксам някой ден, надявам се.

Аз днес съм направила 16500 крачки и 2 часа се пекох на слънце. Simple Smile Утре ще ходим да берем зелении, днес не си бях взела торбичка и ръкавици.

Baby*, това не е ли т.н. бърза баница? И аз знам, че тутманик се прави от тесто с мая.

# 22
  • Германия
  • Мнения: 8 102
Абсолютен оффтопик, но някъде трябва да си изкарам яда. Мръх! Като се преместихме в сегашната къща, бях прещастлива, че най-после имам градина да си садя цветята. Всичко беше наред до есента, когато съседите отгоре взеха куче, германски дог. Кучо е миролюбив и играе с мен и децата, обаче.....съседите го пускат да се разхожда навсякъде из градината /обща е/, върши си нуждите навсякъде, когато видят, почистват, но често не виждат..и бомбите остават по тревата или из лехите. Какво му стана преди някъде месец. изкопа дупка под един цветен храст, този храст скоро ще падне /градината ни е под наклон и всичката пръст се свлича надолу/. Лалетата и всичко що цъфти сега е изпотъпкано, пречупено, изровено...Днес аз градинарствам на едната страна, кучето зад гърба ми успя да изкопае дупка и да изтръгне дървен пън, който ми служеше и за декорация и за спиране на пръстта. Малко преди това там бях засадила иглика...игликата после беше във форма на салата.
Като го видях ми викнах да спре, чак тогава съседката отгоре препичаща се на слънце го извика и прибра. Поне едно извинявай да беше казала...Знам, че са бели кахъри и са "само" растения, но ме е яд пък за хвърления труд да поддържам и накрая всичко да изглежда като разкопано поле. На хазяйката и да се оплача, няма да има ефект. Със съседите досега винаги сме се разбирали добре и сме си помагали взаимно, но това куче ми разказа играта. Мръх, оплаках се.

Последна редакция: сб, 04 апр 2020, 21:54 от pepelyashka

# 23
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Синьо може и да така да му викат на това в някои части на Бг. знам ли?! Аз си му казвам тутманик.  Къде ги извървя толкова тия крачки?! Аз няма да пиша колко, че ме е срам. Relaxed

pepelyashka като четях поста ти, паднах да се хиля. Извинявай, звучи забавно с това куче! Сигурна съм, че не ти е хич до смях, за това още един път, извинявай! Но след 1 месец го прочети пак, и може би ще се хилиш докато го четеш.

Шведите добре са го решили, но не са сложили в уравнението факта, че ще им се препълнят бониците. Иначе няма лошо да няма тези мерки за карантина на всички поголовно. Някои хора се побъркват психически вече! Това не е нормално и не знам кога и как ще избие масово!

Ние имахме планове, но нищо не бяхме резервирали (за нас това е редовна практика - резервации се правят в последния момент, или пък не!). От както живеем на стария континент, забравихме какво е това да плануваме нещо с месеци напред! Не се сещам изобщо да се е случвало, с едно изключение само. Винаги всичко е в последната минута, даже ни се е случвало 3 дни преди да пътуваме да буквам хотели и самолети и кола под наем. Научи ни живота, че дългосрочни планове често се провалят и спряхме с планирането 2010 когато избухна вулкана в Исландия. Да, съгласна съм с всеки който ми е казал, че е по добре да се планира от рано, всичко да се уреди и т.н., но имаме толкова лош опит с ранни планувания, че няма как това да стане.

# 24
  • Мнения: 9 383
Baby,
Не си единствената. Мъжът ми от 2 години ту има работа, ту няма, та всякакви планове за почивки отидоха.

pepelyashka,
Разбирам те напълно. И аз да бях положила толкова усилия и мен щеше да ме яд. Кучето е куче, но съседите са отговорни. Не може ли да се раздели градината някак си - вашата част с цветя, тяхната морава, кучето да си дивее там.

# 25
  • Немция
  • Мнения: 6 909
Пепе, някаква ограда?
Ако не, бих се отказала да сея каквото и да е. Ще направя тренировъчен терен на кучо. Stuck Out Tongue Winking Eye
Заради едното куче може и съседски отношения да се развалят.

Бейби, зависи от професията, от организацията във фирмата. Наши съседи редовно си планират отпуската с 1 година напред, други с 6 месеца. И аз съм успявала едно време с 8 месеца напред да планувам.
Сега обаче сме в ситуация, която въобще не можем да предвидим как ще се развие.

Последна редакция: сб, 04 апр 2020, 23:46 от Бибит

# 26
  • Берлин
  • Мнения: 4 522
Аз съм по плановете и контрола. Ноември-декември са готови по-дългите почивки и пътувания + отпуските до края на другата година. ДОСЕГА. От крупните ми планирания за полугодието резултатът е 0 реализация, цял куп канселирани билети/хотели и огромно разочарование. Нищо не мога да контролирам вече, освен себе си да не изкудкудякам в тая ситуация. Одеве си гледах тефтера с плановете. Детайлно изпипана работа. Ама...не  очаквах да се сбъдне единият процент "независещи от мен обстоятелства". И си чета точки и подточки...и се кискам истерично. Мдам... прецизна работа

# 27
  • Германия
  • Мнения: 8 102
Много сте прави за съсипване на съседски отношения заради животинки/които изобщо не са виновни за поведението на стопаните си/. От другата страна младите съседи са в конфликт със най-старият заради това, че не се грижи за котарака си, чак ветеринарната служба бяха намесили. Бели кахъри са моето, но като сподели човек, вземе че погледне на нещата по-лежерно...особено след чашка червено винце...Wink

# 28
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 726
Да ти кажа, Пепе, и аз бих била ядосана. Айде цветята ще насадя, ама ако настъпя някоя бомба, бих им ги сервирала пред вратата Sad

# 29
  • DE
  • Мнения: 9 068
Аз друго се чудя. Нали и деца играят в тази градина, не им ли е неудобно на съседите на едно място и деца и куче.
Не случайно е забранено на детските площадки да се разхождат кучета.
Много е неприятно като няма отделена територия за такова животно.

Общи условия

Активация на акаунт