Първа пролет мина и замина, а октомврийчето седи под карантина. Тема 6

  • 14 622
  • 761
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 989
Колко точно е голямо твоето бебенце? За колко време успя да въведеш всички тези храни?
Леле, аз съм много далече от това! На 6++ месеца с въведени пащърнак, картоф, морков, броколи, тиква, круша, ябълка и слива. Сладките пюрета ги яде за 2 минути, със солените е трудно.
Katerina680 от зеленчуците-картоф, морков, тиква, тиквичка, батат, спанак, броколи, (вчера дадох и готово пюре със карфиол и грах но не съм ги въвеждала отделно) жълта чушка, копър и магданоз. Плодове-ябълка, круша, синя слива, банан, манго и авокадо. Въведох жълтъка и после меса (пуешко и пилешко, ще търся и заготовка на заешко) че ме беше страх да не му е нисък хемоглобина. От кашите съм дала оризова, царевична и елда и сега мисля да взема овесена и да почна глутена. За накрая съм оставила млечните като мисля да почна с помалко масло в пюрето и после обезсолено сирене. За изварата нямам идея как се дава и кога. Педиатърката иска още сега да му давам попара ама няма да стане няма въведвн нито глутвн нито млечни. Иначе в зелвнчуковите слагам малко ГХИ а в кашите кокосово масло.

# 736
  • Мнения: 1 521
Някой иска ли да измисли име на новата тема.
Аз успях това да измисля.

Октомврийче скоро ще пълзи, готово за бели.

# 737
  • Мнения: 989
Супер е, Amerikkas!
Ей, момичета, когато бебетата ви са например много гладни, случвало си се е чак да им притреперват ръчичките от нетърпение да ядат?
Някой иска ли да измисли име на новата тема.
Аз успях това да измисля.

Октомврийче скоро ще пълзи, готово за бели.

# 738
  • Мнения: 549
Почти винаги.... Joy
Супер е, Amerikkas!
Ей, момичета, когато бебетата ви са например много гладни, случвало си се е чак да им притреперват ръчичките от нетърпение да ядат?
Някой иска ли да измисли име на новата тема.
Аз успях това да измисля.

Октомврийче скоро ще пълзи, готово за бели.

# 739
  • Мнения: 1 521
Ммм моят не съм го забелязала, само започва да реве в истерия докато не му сложа ядене в устата.

# 740
  • Мнения: 203
За зъбките аз му ги мия от третия месец със силиконов накрайник, а от както му излезнаха зъбчетата и с бебешка паста. Излезнаха без никакви симптоми на 6 месеса без 2 дни първия, а втория след още 5 дни. От днес отказа да суче и мисля да му цедя вече. Вие колко млечни хранения имате? Той тия дни сучеше сутрин и вечер,

# 741
  • Мнения: 354
Novichka1 на 7+++ е и е захранен на 5++. Не бях забелязала че са толко много неща 😂 имам чувството че все едно и също му правя да яде. Кашите чесно казано ги давам колкто да въведа културата. Ползвам една мерителна лъжичка от АМ и слагам и повече плод. Не искам излишно да го тъпча.

# 742
  • Мнения: 799
Супер е заглавието за темата.

Бебка днес стана на 7 месеца, черпя ви с тортичка 😊



Иначе и аз трябва да почна да й мия зъбките.

Мисля тези дни да започна с въвеждането на глутен и лека полека да заместя закуската, да видим как ще потръгне.

# 743
  • Мнения: 728
Как въвеждате глутена?

# 744
  • Мнения: 549
Аз давам каша с глутен.
Но знам, че трябва да се дава по-продължително време. Бях чела за месец.
Иначе освен каша може и бебешки сухари да се дават, както и бисквитки. Аз не съм ги давала все още.
Как въвеждате глутена?

# 745
  • Мнения: 236
Как въвеждате глутена?

Аз им давам за СЗ пюрета съдържащи глутен. Незнам дали това се води захранване?

# 746
  • Мнения: 368
Как въвеждате глутена?
Овес-ръж-ечемик,пшеница, като се започва с най - ниското съдържание на глутен до най - високото, това е поредността. Аз започнах с каша и пюрета с овес, не знам как ще продължа. В продължение на един месец се дава всеки ден и след това се счита за въведено.

# 747
  • Мнения: 610
Честита месечинка. Пак изкушавате с торта 😁🎂 малката на 11.05 става на 7 месеца и съм решила да правя торта, на всяка месечинка по една торта и може и до годинката все една да ми се получи 😁
Четох, че глетенът е хубаво в 7 месец да се въведе, тъй като така има по-малка възможност от алергии после.
Ние бяхме на ваксина днес и следващата седмица слагаме последната до годинката + изследванията. Голям стрес са ми тези ваксини, надявам се да е спокойна като се събуди.

# 748
  • Мнения: 383
Ние бяхме на консултация днес - малката е 9.100 кг и е 70см висока. Всичко е Ок с едно изключение. Изпратиха ни на ехограф на коремни органи и и откриха киста на бъбрека 1см. Бащата и дядо и също имат , което си е наследствено. Мм си живее с кистите цял живот и нищо му няма, но баща му е на хемодиализа от повече от 10 години и това ме кара да се притеснявам. Другата седмица пак ще я водя при лекарката и ще каже какво ще става Sad стискайте палци да не е нещо сериозно .

# 749
  • Мнения: 989
Стискаме палци!
Други от вас ходили ли са вече на ехографии? Аз засега отложих, за да не се бутаме по кабинетите с тоя коронавирус.
Всъщност защо всички бебета ги пращат на ехография? Какво търсят да проверят дали е ОК? С голямото ни детенце нямаше такива изследвания.

Общи условия

Активация на акаунт