Милано и Северна Италия - тема 12

  • 45 036
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 456
Реджи:heart:
[img]//cdn.bg-mamma.com/UjZH/BE7eL.jpg[/img
    Viva ITALIA!

# 691
  • Мнения: 1 652
Привет, момичета!
Другата седмица планираме дълъг уикенд на Комо.
Въпросът ми е за разписанията на корабчетата. Единият ден ще се въртим в средата на езерото Варенна-Беладжо-Тремецо/Лено (и т.н. колкото успеем). Тръгваме рано сутрин от Варенна, понеже нощувките ни са в Лекко.
Виждам две разписания, едните са за корабчета, другите за ферибот. И двата вида кораби ли можем да ползваме със стандартните билети? Чета нещо от порядъка на 15€ дневен и 4.60€ единичен или феритата се доплащат?
Благодаря предварително!

# 692
  • Мнения: 1 751
Здравейте отново. Моето пътуване до Бергамо все пак ще се осъществи. PLF изцяло онлайн ли се попълва, за да влвзе в някаква система и след това се принтира с някакъв идентификационен код? Или има стандартен дкоумент който само се тегли, принтира и попълва на ръка? Не ми се вярва да е второто, но... Има ли ограничение кога да го попълня (за Гърция например видях с търсачката, че трябва да е до 24ч преди полета), или това е стара информация? Имам поставена първа доза, ще си снимам картончето за всеки случай, но в понеделник сутрин е ясно, че ще бързам да правя антигенен. В Плевен няма да успея. Благодаря.

# 693
  • Мнения: 1 652
PLF изцяло онлайн ли се попълва, за да влвзе в някаква система и след това се принтира с някакъв идентификационен код? Или има стандартен дкоумент който само се тегли, принтира и попълва на ръка? Не ми се вярва да е второто, но... Има ли ограничение кога да го попълня (за Гърция например видях с търсачката, че трябва да е до 24ч преди полета), или това е стара информация?
PLF се попълва тук, няма ограничения кога да го попълниш, но иска да се въведе мястото в самолета, а повечето от нас избират случайни места, т.е. попълване на документа става реално 24-48 часа преди полет, зависи с коя АК летиш.
За да не се занимавам в последния момент, попълвам моя плф по-рано с измислено място и накрая, когато вече си го знам след чекиране, само редактирам мястото. Simple Smile
Засега и уиз, и райън искат тези плф-и на хартиен носител. И бордната карта си я разпечатайте също тук. Там за връщане не е нужно.

# 694
  • Мнения: 22
Привет, момичета!
Другата седмица планираме дълъг уикенд на Комо.
Въпросът ми е за разписанията на корабчетата. Единият ден ще се въртим в средата на езерото Варенна-Беладжо-Тремецо/Лено (и т.н. колкото успеем). Тръгваме рано сутрин от Варенна, понеже нощувките ни са в Лекко.
Виждам две разписания, едните са за корабчета, другите за ферибот. И двата вида кораби ли можем да ползваме със стандартните билети? Чета нещо от порядъка на 15€ дневен и 4.60€ единичен или феритата се доплащат?
Благодаря предварително!

Феритата возят и МПС-та, корабчетата само хора - билетите си важат и за двата вида (говоря за циркулиращите в централната част).Цените бяха нещо такова, да.
Варенна, Беладжо, вила Балбианело + още една вила измежду Карлота, Мелци и Монастеро си е една разкошна програма.
Пожелавам ви много приятни емоции (не се съмнявам, че ще са такива) - нищо, че не съм момиче Smile

# 695
  • Milano
  • Мнения: 3 660

Куфарите 18, 22 и 24 кг. Добре, че имахме време да релоцираме багаж в 5 раници и 1 ръчен куфар. До такава Бай Ганьовска висота не се бях докарвала. Ние с маски, то се лее пот, жега, новият куфар е с плик отгоре и залепен с кафявото италианско тиксо ( ти знаеш как лепи) и баш той е 24 кг... Ег@си цирка !


🤣🤣🤣 Да не си само ти🤣🤣🤣.

Важното е, че сте доволни.




❤❤❤

# 696
  • София
  • Мнения: 55
Здравейте,
 
на 01.08.2021г. уж трябва да летим за Бергамо за да посетим Гардаленд. Как е ситуацията с коронавируса? Чета, че ще има някакви промени, които ще влязат в сила евентуално от 26.07.2021г.
Интересувам се, тъй като не сме ваксинирани.

Благодаря!

# 697
  • Milano
  • Мнения: 3 660
Днес обсъждат новия декрет. До довечера би трябвало да знаем.

Най-общо ще трябва green pass за влизане в барове, ресторанти, и т.н. на закрито, на събития, концерти, транспорт в три фази.
Плюс промяна на показателите за влизане в "жълта зона" и т.н., за да се избегне някои области да станат такива в понеделник (Сицилия, Сарденя, Венето, Лацио и Кампания).

Acquatica Park:



Последна редакция: чт, 22 юли 2021, 14:41 от regina di cuori

# 698
  • Мнения: 4 156
Дали вече се знае какви ще са ограниченията? Четох една английска статия, в която се казва, че green pass за пътуване с влакове се отлага за септември. Изтръпнах при мисълта, че ще трябва да си правим тестове през 2 дена.

# 699
  • София
  • Мнения: 55
Здравейте, и аз тази статия четох и така разбирам, че ще важи от септември. Очаквам да излезе нещо официално. Ако не с кола обмисляме да пътуваме.

# 700
  • София
  • Мнения: 627
Здравейте, и аз тази статия четох и така разбирам, че ще важи от септември. Очаквам да излезе нещо официално. Ако не с кола обмисляме да пътуваме.

То и с кола е едно приключение... Още не е излязъл текста на новата заповед (поне не го намерих). Одеве имаше пресконференция на Драги- от 6 август влизат в сила изискванията за сертификат (ваксина -приемат и с поставена само първа доза, негативен тест, преболедувал) и ще се изискват за заведения на закрито, събития на открито, басейни, СПА центрове, спортни събития, кина, театри и т.н (не споменаха нищо за транспорта). Щом ще пътувате на 1 август, имате 5 дена без тези изисквания.

# 701
  • Milano
  • Мнения: 3 660
Има го текста, утре ще го публикуват в ДВ и ще влезне в сила, заради новите параметри за смяна на "зоните" - определен % в болниците на постъпили с Ковид, наред с останалите.

Няма да има жълти зони от понеделник, понеже % на всички области е по-нисък от определения в декрета.

Транспорта за момента не е споменат.
Ще бъде обсъждан впоследствие, вероятно другата седмица.

Зеления сертификат (дори с 1 доза, негативен тест в предходните 48ч. или преболедували не повече от 6 месеца) от 06.08  за заведения на ЗАКРИТО, АКО си седнал на маса.
Ако пиеш кафе прав в бара на плота няма да се изисква.

Освен това за МУЗЕИ, изложби, конгреси, панаири, тематични паркове, басейни, фитнес зали, кина, театри, спортни събития на открито и закрито и т.н. където има струпване на хора.

Сертификати няма да се изискват за деца под 12г, също и от тези, които не могат да се ваксинират по определени причини, доказвайки го с документ.

Малко летни хитове (първият е от миналата година):

https://youtu.be/gmrBzlbSQxg

https://youtu.be/2WMYOxpRVMI

https://youtu.be/OYGdJthSmxA

https://youtu.be/rv2KSakpnc0

Мики, през Мюнхен ли мина?😂

# 702
  • Мнения: 4 156
Това означава ли, че за Гардаленд ще трябва сертификат? Освен да отидем в първия ден от пътуването докато все още имаме антигенен тест от България.

# 703
  • Milano
  • Мнения: 3 660
Гардаланд е тематичен парк - от 06.08. с  green pass.

Нарочно не влиза в сила от 26.07. - дават на хората 2 седмици да може да се ваксинират, точно преди голямото изнасяне в отпуска.
За момента над 63 млн. ваксини, над 53% са с две дози.

# 704
  • Мнения: 5 268
Много благодаря, regina di cuori, точно за решението щях да питам..

Ние изкарваме страхотно в Бибионе, всичко е както винаги. Забравихме въобще пандемията Sunglasses

Понеделник ще видим как е във Венеция.

ПП Прочетох и веднага редактирах, страхотно. Ние точно на 31.07. се изнасяме.

Последна редакция: пт, 23 юли 2021, 00:35 от Ли Лу

Общи условия

Активация на акаунт