какъв биберон предпочита бебето ви?

  • 2 418
  • 88
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 877
авент или гербер? моля споделете, моето не ще никакъв Simple Smile и ако в началото не са искали биба, после променят ли се и как с еотказват от тях, мерси!!!  bouquet

# 1
  • Мнения: 27 524
Моето до трети месец не искаше никакъв, но аз бях много настоятелна от страх да не започне с палеца - навик, който ненавиждам. Та накупих десетки видове биби и да ти кажа нямам представа дали имат предпочитания. На Авент ги водят добри и такива ползваме, но не ми харесва, че пластината пред устата е права, а не следва формата на лицето, т.е. да е заоблена към него и като не е падат много лесно. Сега купуваме някакви куче марка, но така извити и трудно ги изпуска. Та ако на Гербер (понеже не ги знам  Embarassed) са извити - тях вземи.

# 2
  • Мнения: 1 448
Анатомичен на Камера, само него харесва Simple Smile Ако не иска твоето бебче не го мъчи, най-много да започне да си смуче палеца  baby_neutral

# 3
  • Мнения: 3 360
На Авент го купих и го захвърлих!Само на Камера и хареса newsm78
А защо се притесняваш,че не иска?По-добре!Като свикне със залъгалката пък трудно се отучва!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 750
Моята принцеса харесва само тази на Авент, чиковските ги плюе. Предполагам че на Авент й харесва най-много, защото формата на бибата прилича на силиконовите зърна, с които я кърмя.
И аз мисля, че не е задължително да иска залъгалка - даже по-добре, че не иска. Ако започне да смуче палеца, чак тогава пробвай със залъгалката.  Wink

# 5
  • Мнения: 122
NUK- точно за него. От началото не го искаше но с времето свикна и сега се чудя как ще го откаже. Мисля скоро да го махам. Дребния търси биба само като заспива, но ако му се спи много я забравя.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 252
Чико, другите ги плюе - пробвах Камера, Авент и Нук

# 7
  • Мнения: 56
Ние започнахме с Dentimaxx,после с на Авент,но не го искаше.И така продьлжаваме с Dentimaxx!:)

# 8
  • Мнения: 5 183
Simple Smile Ако не иска твоето бебче не го мъчи, най-много да започне да си смуче палеца   baby_neutral

 NaughtyИзобщо не е задължително да запо4не да си сму4е палеца. Моето дете никога не засмука биберон. Купувах разни, мислейки си 4е проблема и в биберона... Е, не и не. Никога не е смукал биберон, НО и никога не е смукал пръстите си, Имаше един период, заспиваше лапнал край4ето на ръкав4ето си, но после дойде лятото - спеше с къс ръкав или без ръкав. Тогава нямаше как да го лапне и престана... Можо пък и твоето бебе4е да е от тази "порода"  Wink

# 9
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
Моето бебе също не иска биберон,но не го и насилвам!Дори се радвам  Grinning

# 10
# 11
  • Мнения: 432
НИЕ СМЕ С ПАЛЧЕ>Може би е моя грешката,че не настоявах достатъчно с бибите.Смених Нук,Чико,Авент,но не поиска.А от 3-я месец-палче.Няма отърване,май.
Според мен настоявай повече,с каквато и да е.Рядко бебе нищо не цока,повечето са биба или палче.

# 12
  • Мнения: 5 790
С изцяло силиконова биберона на Чико сме. Не иска никаква друга, а като види пластмаса плюе.

# 13
  • Мнения: 48 039
щерката след 4-5 месец започна да смуче нук,също и за шишетата Peace
малкия-още никакава,само им дъвче дръжките понякога Wink,но и палец не смуче

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Чико - за малката. Още си я смуче за приспиване.
Големият не е ползвал и не си е смукал пръстите.
Ако ти отказва и не си смуче ръцете не настоявай, после ще ти е трудно отказването.

# 15
  • Мнения: 1 446
Започна да смуче биба  , когато му излизаха първите зъби. Хиляди биберони бях изкупила , но най много харесваше на Нук. Вече от 2 месеца сме изцяло без биберона. След 1г. я смучеше само за приспиване.

# 16
  • Мнения: 364
avent - в началото го отказваше, към третия месец започна сама и съвсем сама малко преди да навърши 2 годинки го изхвърли (използвали сме го основно за приспиване). така "спасихме" палеца.  Grinning

# 17
  • Мнения: 8 505
НУК.
Отказа се сама от него на 1г 5м.

# 18
  • Мнения: 356
          На Kamera.

# 19
  • Мнения: 261
На Калоян му хареса НУК силиконов анатомичен. Имам и на Чико каучуков обикновен - не му се нрави много-много. Трябва да пробваш. Всяко бебе си има своите предпочитания. Баткото например харесваше каучуковите на НУК - пак анатомични. Едва като поотрасна и ставаше дума за чесане на венците, започна да харесва силиконовите.  Ще стигнете до правилната с метода на пробите и грешките. Wink

# 20
  • Мнения: 4 621
Никакъв. Какви ли не пробвах, но малката не искаше и не искаше Hug

# 21
  • Мнения: 254
Moето детенце обича Авентски биби.
И все пак недей да караш детенце насила с бибероната...не е задължително да я замени с палеца. Освен това как ще я махаме сега тази биберона ...трудно ще бъде.

# 22
  • Мнения: 437
Според мен почти няма бебе, което да неиска биберон. На Вики й купих Авент, Нуби, Чико и накрая на Камера. Единствено този на Камера й харесва и само него иска. Всички други ги изплюва на първата секунда. Трябва да опиташ няколко вида и ще видиш кой най-много му допада на твоето бебче.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 713
на Kamera-анатомичен.Само него иска ,пробвах с Нук,Чико,Авент,но само с тази си е свикнал
А като я загуби преди месец да знаете какво чудо беше- никаде не намерих същата- нещо ги били иззели от пазара,защото уж били вредни за бебето newsm78
Тогава накупих всякъкви от посочените марки-да са с подобна форма-да ама не ги ще
Добре че открих в една аптека- купих си четири- сега има да губи докато е с биба Twisted Evil
Аз също предпочитам да е с биба- и мен ме притеснява да не си лапа палеца- баща му си го е смукал до 6 години-  от биба се отучва,но от палец-как? newsm78
п.с.-сори за спама ама някой чувал ли е че тези биберони били вредни за бебето?

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Ние сме с каучуков анатомичен на NUK. Avet-ския не го хареса. Naughty В началото не искаше, но аз настоях, защото и аз, и сестра ми сме си смучели палците, тя до 8-9 годишна. ooooh!

# 25
  • София
  • Мнения: 6 810
Avent.

# 26
  • някъде
  • Мнения: 4 956
nuk

# 27
  • Мнения: 2 019
от на4алото на авент

# 28
  • Мнения: 3 334
В началото до 4месеца не искаше,но след като започнаха да я мъчат зъбите се пристрасти.Смучеше Авент,Камера и Нук.Всичките си ги харесваше и трудно ги отказахме.

# 29
  • Мнения: 962
Ние в началото не искахме биба,но след известно време почнахме да си я смучем.Първо бяхме с някаква на БИБИ ,израелска марка-силиконова/Майками я прати от Израел/,ползвахме я известно време после не я искаше.Купих на НУК анатомична ,силиконова-плюеше я.И накрая взех на Камера-ейй много я харесва.Съвсем обикновенна каучукова от 0,80лв. на камера и сме най доволни от нея!

# 30
  • Мнения: 5 026
 Само  Нук и нищо друго!

# 31
  • Мнения: 271
на avent.в началото не искаше биба,но започна с палеца и аз станах настоятелна с нея.сега само заспива с биба,но как ще го отуча и аз незнам

# 32
  • София
  • Мнения: 5 079
НИКАКЪВ не ще!  Crazy Имаме и на Авент, и на Нук, и на Чико... Плюе ги с някаква мрачна решителност!
Само цица признава... Crazy

# 33
  • София
  • Мнения: 44 245
Не иска никакъв биберон и до ден днешен, освен мн рядко като пътуваме в колата - тогава ползваме чико каучуков, но основно го гризе, почти никога е го ползва като биба, пръсти и палци също не смуче...напоследък си ги хапе, но това еу  друга работа...Wink

# 34
  • Мнения: 4 392
НУК силиконови,а водата я пие с Камера.

# 35
  • Мнения: 693
Очаквам първото си бебче през септември и се чудя какъв биберон да взема както за шишетата така и залъгалка - силиконов или каучуков? Какъв е подходя за новородено и какъв за по-голямо бебе и ако вида се сменя - кога  newsm78 ? Какъв е вашия опит и мнение? Може да препоръчате и марка?

# 36
  • Мнения: 593
За залъгалка - никакъв.
За водата доскоро ползвахме NUK - силиконов, ортопедичен, но вече пием от сламка  newsm10

# 37
  • Мнения: 7 186
Ортодонтски на Нук.

# 38
  • София
  • Мнения: 962
Аз ползвам силиконови. Имам едно шише с каучуков биберон, който трябва да сменям през 2 седмици. Иначе става много мек и цвета му става бял след стерилизациите.

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 6 428
като за начало по мои наблюдения са по-добри каучукови или по-тънки силиконови /такива са на Др браун и Чико,а на Авент са малко по-твърди/

# 40
  • Мнения: 949
Според мен си е до дете.На моят син му бях взела силиконов,но той не го искаше,после каучуков биберон и не го не искаше.И от 2-3 месечно бебе му давах сокчетата в чаша.

# 41
  • Мнения: 693
немога да кажа от опит защото все още чакам първото си бебче но точно днес коментирах този въпрос с една приятелка която има син на 2 годинки отначало той не е искал после сам си е искал и към годинка и 6-8 месеца дори да е искал е спряла да му дава биберон дори да плаче и се е отучил предлагай му дори да не си иска сам защото ако се научи с палец после много трудно се отучва друга моя позната пак със син на 2 годинки не е давала биберон и синът и още си смуче палеца въпреки че го мажат с нещо си и му се карат но още не са го отучили успех   bouquet

# 42
  • Мнения: 949
Никакъв биберон не иска още от съвсем бебе.

# 43
  • Мнения: 2 019
ние ползваме силиконови на авент

# 44
  • София
  • Мнения: 5 079
Бебчето ти може и да не иска въобще биби...  Crazy ,ние сме от тая "особена порода"... Събрали сме всякакви видове, размери и марки - не и не!
Иначе на мен силиконовите ми изглеждат по - добри, но не смея със сигурност да го твърдя, защото на практика нищо освен цица не харесваме. Laughing Веселба! Mr. Green

# 45
  • Мнения: 5 299
като за начало по мои наблюдения са по-добри каучукови или по-тънки силиконови /такива са на Др браун и Чико,а на Авент са малко по-твърди/

И аз така мисля. Като поотрасне, можеш да смениш на силиконови. Peace

# 46
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 506
Този на шишето беше силиконов- на Авент. И все още е, де.
Биберонът залъгалка първите месеци беше каучуков, после без проблем мина на силиконов, въпреки очакванията ми. Защото нали казват, че с какъвто свикне, с такъв ще я кара  Simple Smile

# 47
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 506
Силиконов на Камера, обикновен.

# 48
  • Мнения: 952
от самото раждане че даже и до сега сме със силиконовия на Нуби Embarassed малкия не иска друг даже, само ги сменям че се оцветяват от сокчетата. Пробвай го с най рзлични до детето си е може и да не иска биберон въобще пък ако иска то ще се разбере кой му харесва, сега поне избора е голям биберони да искаш Laughing

# 49
  • Мнения: 241
Ние предпочитаме силикона, веднъж пробвах с каучуков - взе да и се повдига. Не знам защо така. На мен лично каучуците ми миришат, а и се скапват за нула време.

# 50
  • Мнения: 5 103
Вземи по един от двата и виж бебчо кой ще хареса, моята принцеса избра каучука.

# 51
  • Мнения: 4 617
ние сме на каучокови биберони на нук  и всеки ден има се ядосвам в никакъв случай не си купувай на всеки 2 седмици се налага да сменям биберона, шишетата пускат въздух и така залепват отдолу че едвам  отварям  използваното вече шише
и след толкова опит  бих си купила чико

# 52
  • Мнения: 3 356
 Силиконов

# 53
  • Мнения: 241
Силиконов на NUK само при заспиване и то не винаги. Чувала съм (не съм 100% сигурна), че бебетата трябва да си задоволяват силния сукателен рефлекс, иначе след това смучели пръсти, ръце, юмруци....

# 54
  • Мнения: 8 505
И според мен е до дете.Дъщеря ми хареса Авентските биберони точно защото са по-твърди.

# 55
  • Мнения: 8 242
Авент.
Ама не го смучем особено. Само ако му го държа и то по специален начин.. И то само за заспиване.
До скоро само го плюеше и си заспиваше сладко сладко на цицата.. Е да де, само дето почна много да се мръщи като продължава да пуска, а на него му се спи. И почва да се дави и да пищи.. страшна работа  Rolling Eyes А то не е с копче да го спреш да не пуска  smile3506
Затуй както си е гушнат в мен му пъхам бибата и го опирам в цицата пак. Иначе не иска нито биберона, нито гърдата  newsm78 .. Та така - мисли си, че е на цица, ама смучи биберон  Crazy
В друго положение не иск залъгалка  breastfeeding
Да не говорим за шише - само го дъвче и не се и опитва да засмуче  Sunglasses

# 56
  • Мнения: 515
Имахме и един каучуков, но сякаш каучука привличаше де що има боклучета - и прах и други нещица. Някак си постоянно изглеждаше замърсен, докато със силиконовият не беше така. Излеждаше много по-чист някак си.

# 57
  • Мнения: 992
Първо беше с nuby, но след като и дадох на авент,  тези на nuby не ги иска.

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Ние сме на палец. Бибите ги дъвче дъвче и плюе. Смених няколко марки, но нито една не хареса. И спрях да настоявам.

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Залъгалката ни беше каучукова на Чико - ползвахме я 2 месеца и приключихме със залъгалките. А на шишетата сме със силиконови.

# 60
  • Мнения: 136
На Чико изцяло каучуковия, само него си обича и е много удобен, че не обива на бузката като падне от устата. Някой може ли да ми каже на колко време трябва да се сменят каучуковите биберони?

# 61
  • София
  • Мнения: 3 713
За млякото и водата- ползвах в началото каучуков на Чико за физиологичното шише/уж бил по- близо до майчиното и на вкус и предавал топлината newsm78/,за залъгалка- Камера-силикон
Сега -само силиконови за всичко- че каучука по- лесно се"прецаква"

# 62
  • София
  • Мнения: 2 227
Ние предпочитаме силикона, веднъж пробвах с каучуков - взе да и се повдига. Не знам защо така. На мен лично каучуците ми миришат, а и се скапват за нула време.
И ние сме така. При нас се раздуват също така. Хич не съм доволна от каучуковия биберон. Crossing Arms Сега сме изцяло на силикон и само в краен случай каучук. Малко офф топик ама вижте от кога децата се приучават на силикон  Mr. Green  Laughing

# 63
  • Мнения: 962
Ние в началото бяхме със силиконови,но-не ги хареса.И сега сме със каучукови доволни сме!

# 64
  • Мнения: 1 520
Аз ползвах силиконови през цялото време. Биберона-залъгалка също ни беше силиконова.

# 65
  • Мнения: 2 910
Каучуковите трябва много често да се сменят, затова аз купувах от силиконовите.

# 66
  • Мнения: 4 621
Силиконови Peace

# 67
  • Мнения: 3 092
Според мен си е до дете.На моят син му бях взела силиконов,но той не го искаше,после каучуков биберон и не го не искаше.И от 2-3 месечно бебе му давах сокчетата в чаша.
и аз мисля че си е до дете .Дъщеря ми не ги и погледна нито силиконовия нито каучуковия ама аз вече се отказах да и ги давам де има и деца които никак не обичат биберон така че ...знам ли вземи и от двата по един.
Леко раждане! baby_neutral

# 68
  • Мнения: 156
На NUK-силиконов.

# 69
  • Мнения: 816
Биберон-майчина гърда Mr. Green
Не искаше в началото биберон, аз се опитах да я науча ( не знам с кой акъл), но не стана и се отказах. Попрочетох повечко неща за кърменето и реших така: биберон - майчина гърда Mr. Green
От опит с голямата кака знам - отказването е много, много трудно!

# 70
  • Мнения: 7 186
Силиконови. Peace
За шише- Авент, залъгалка- Нук, ние такива ползваме и съм много доволна.

# 71
  • Мнения: 2 631
никакъв hahaha
не ги харесва и това е /а аз съм доволна много/ Hug

# 72
  • Мнения: 911
Няма голямо значение до момента, в който изникнат зъбките. Тогава проблемът при силикона е, че не можеш да видиш, кога материалът се е изхабил, както става при каучуковите, и биберонът се "чупи" изведнъж и на парче. Т.е., бебето може да се задави от това парче или да го глътне и да получи отравяне от силикон.  Това от моята книжка, иначе ние въпреки зъбите сме още на силикон, защото не възприе каучука - прави напъни, все едно ще повръща. Но ги сменям редовно с надеждата, че така няма да може да се случи нещо.

# 73
  • Мнения: 911
Силиконовите на НУК, но само при заспиване - и то не винаги.

# 74
  • Мнения: 601
Каката харесваше само на Chicco едни с форма на пеперудка, а малкия - анатомичните на NUK.

# 75
малката не искаше биберон,но аз упорито и го слагах в устата когато ревеше,а тя го плюеше,това продължи около 2 седмици и после не можех да и го издърпам от устата, така се привърза към него и заспиваше много лесно ,а когато се подаде първото зъбче просто го изхвърлих и край с бибите. Иначе силиконовите харесваха повече и на двете.

# 76
  • Мнения: 8 917
Силиконови. Никога не е била с каучуков Peace

# 77
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
Силиконови. Никога не е била с каучуков Peace
И ние сме така  Peace

# 78
  • Мнения: 27 524
Силиконови. По-издръжливи са и по-чиста материя. По-рядко се сменят. Марка - Авент. Но се случва понякога бебето да приема само каучуков биберон. Леко раждане и здраво бебче ти желая.  Hug

# 79
  • Мнения: 649
 
Силиконови. По-издръжливи са и по-чиста материя. По-рядко се сменят.
  Peace Peace Peace нашите са на Нук, други не иска- плюе ги!
Един каучуков ни бяха подарили и след 3-4 пъти стерилизиране започна да лепне и го хвърлих!

# 80
  • Мнения: 1 084
Опитахме с Авент, Нук и Чико - не иска и това си е Simple Smile). Реших да не я насилвам, и без това имам лош опит със сина си, който да 3 години и половина беше като сраснал с бибата Simple Smile) - едва се отучи и то само, защото го беше срам от децата в градината Simple Smile)

# 81
  • Мнения: 601
 Никакъв,изредихме ги всички марки-не ги харесва и това е.И по-добре.

# 82
  • Мнения: 657
 Всъщност не знам Embarassed,предпочита такъв,какъвто му беше купил таткото Grinning

# 83
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Така и не поиска биберон Tired

# 84
  • Мнения: 6 164
Аз предпочетох NUK, следователно и той! Mr. Green

# 85
  • Мнения: 2 309
Не сме ползвали биберон.

# 86
  • Мнения: 4 362
Силиконов на NUK само при заспиване и то не винаги.

Също  Peace

# 87
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
не иска никакви....всичко пробвах, което има на па3ара - не....сега пие по малко вода сьс сламка

# 88
  • София
  • Мнения: 480
В началото го мъчих с каучуков биберон на чико, но детето си предпочита ... кожения  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт