Струва ли си да ревнуваме от миналото на бившия?

  • 3 038
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Генерал професор доктор Папи Смърф се явява да каже на авторката да го зарязва, преди да ѝ е признал, че обича майка си и да стане семеен скандал. Забелязвам из този форум, че е нещо много лошо мъжът да има жива майка и да се разбира с нея.

# 16
  • Мнения: 3 025
Изобщо не трябва да се интересуваш от кои са били преди теб, камо ли да ревнуваш. Миналото си е минало. Всеки е обичал, но в даден момент остава само спомена от тази любов, нищо повече. Но не е било много тактично от страна на приятеля ти да ти сподели такова нещо, особено пък, ако си и по- ревнива. Гледай да не вземеш да го разпитваш и нещо по- интимно, че какъвто е искрен до глупост, не ми се мисли направо.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 294
Раждането на дъщеря ми от БНД е най-хубавото нещо в живота ми. И това НИКОГА няма да се промени.
Също онзи ден разчиствах и попаднах на дисковете със сватбата, на стари снимки, където сме били, кумуването ни... ей такива ПРЕКРАСНИ спомени. Не само, че си ги спомних, ами си ги и изгледах с умиление.
Но!
Ако стане апокалипсис и БНД е последния мъж на земята - НИКОГА повече  не бих била с него. Което не пречи на приятелските ни отношения и да му желая всичко най-добро, но... дотам. Все едно е непознат на улицата за мен в  любовно отношение.
Даже още по-зле.
Защото с непознат на улицата има някакъв 0,000003784 шанс.
С БНД - няма!
И да, той беше първата ми и и единствена (засега) голяма любов. И най-вероятно така ще си остане като се знам какъв съм егоист и темерут и колко добре се чувствам сама (сама и самотна са 2 мнооооооого различни понятия). Та... ако не дойде нещо изключително (да, дойде, нямам никакво намерение да търся, аз всъщност цял живот съм била така, но пак казвам аз съм си темерут) - може и да се гаджосам. Но да го ревнувам щото  имало някоя си, някога, някъде... да бе, да... Аз да нямам неограничено време на тази земя.

# 18
  • Мнения: 866
Той може да си има хубави спомени, но според мен е абсолютно нередно да ти споделят това нещо и, че винаги ще е част от сърцето му. Нормално е да не ти стане приятно, просто се опитвам да се поставя в същата ситуация и жена ми да ми сподели същото за бивш партньор със сигурност ще ми стане кофти.

Това са хора без усет и навярно и малко егоисти, защо той е трябвало да помисли, дали няма да ти стане зле от тези думи. Да за мен това си е егоизъм, нямам съмнение в това. Със сигурност и на него ще му стане кофти ако му кажеш същото, че някои твой бивш, ще е завинаги част от сърцето то. Гаранция ще се почувства зле.

Просто не е от най-мислещите този човек, няма усет за нещата, кои думи как могат да повлияят.
Има голяма разлика (но пак не виждам смисъл) да каже примерно тези думи, но след това да допълни, че тези спомени не могат да се сравнят с това което му даваш ти.

Много по различно звучи нали ? Но за тези неща трябва усет, трябва сърце, да мислиш на първо място за партньора си, последното е непосилно за егоистите. Дано имаш късмет с този мъж, тази му грешка, не означава, че ще е лош, но показва един минус !

# 19
  • София
  • Мнения: 7 990
Освен ако не страда от деменция, всеки човек си спомня предишни връзки. Отделен е въпросът доколко благоразумно е да се огласява това. Аз лично бих го възприела като проява на лош вкус, отколкото като нещо застрашаващо.

# 20
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 254
Ами да вземе и тя да каже така за някои бивш , че да се усети малко.

# 21
  • Мнения: 40 905
Наскоро в една тема се изливаха порои от обвинения към една форумка, която премълчала за една глупост и не се изповядала на гаджето. Трябвало всичко да се казва и да няма тайни. ОК ама сега пък обратното - този, който си казва всичко,  е обявен за такъв и онакъв, а де?
Аз не виждам нищо лошо да се говори за миналото, то е обективна реалност, всеки има история и тази история го е формирала отчасти. Каква полза да се крие миналото? Ако те питат "Била ли си в Рим? Хубаво ли е? " трябва ли да мълчиш, понеже си била с бившия и да кажеш, че е било супер ще се изтълкува някак си? Ами ако новият е бог в леглото, това да не би да го е научил от дебелите книги?
Изобщо много чувствителни, да не кажа тесногръди хора,  имало. Да ревнуваш от нещо минало и заминало значи само да си създаваш свой ад.

# 22
  • София
  • Мнения: 571
Ама нормално е да си споделяте такива неща съмнявам се господина да го е споменал със замечтан поглед и да има таен олтар на бившата в нощното шкафче Grinning Повечето хора са си имали връзки преди текущия партньор и няма нищо странно да кажеш такова нещо, без да обидиш партньора си в живота. Обичайте се Heart

# 23
  • Мнения: 4 347
Аз точно преди два месеца се излекувах от любопитството и тайничкото желание един ден отново да се срещна с бившото си гадже. Златен човек е,почти равним на настоящият ми партньор. Но и тогава, допреди този ден, и сега умирам за сегашният си приятел, който вече ми е годеник. Просто ме гонеше носталгията....
Той си го е признал. Това говори в негов плюс - искрен е, и не е женомразец. Не се търмози. Всичко е наред.

# 24
  • Мнения: 2 209
Естествено че абстрактното ни сърце е изрязано и оформено от всички минали през живота ни. Въпрос на естеството на връзката е дали ще се споделят подобни лични неща. Ако на теб ти е неприятно от такива изказвания - кажи си, няма лошо. Има хора, всякакви подробности си споделят и им е ок, пак няма лошо. Има хора и в тоалетната влизат заедно. Въпрос на изграждане на отношения. Каквито си ги издялкате, такива. От вас си зависи.

# 25
  • Мнения: 866
Залагам 5лв. на бас, че всеки който твърде, че да се сподели такова нещо е съвсем нормално, никога не му се е случвало да чуе тези думи от партньора си.

Защото това е проблема, изречените думи, а не дали хората имат някакви останали чувства към бившите.
Тук става въпрос за отношението към настоящият партньор и мисълта за това, дали едни такива откровения няма да го накарат да се почувства зле.

Не виждам и причина защо трябва да се споделя такова нещо, каква е идеята на това споделяне ?
Никой не може да ме убеди, ако опита нека да се аргументира, защо това не е проблем, защо е нужно да се споделя. Той може да си ги има чувствата и спомените, но нека си ги запази за себе си. Тук даже не е въпроса във някаква ревност, говорим за отношение, за мисъл към настоящият ни партньор.

Ако човек наистина мисли за партньора си и не е егоист, той ще помисли преди да реши да сподели това, как би се почувствал той. Както знаете (пиша го за 1526-ти път), хората са различни и всеки ще се почувства по различен начин. Аз примерно никога няма да кажа, че за тези които не е никакъв проблем са ненормални.
Верният отговор е различни !

# 26
  • София
  • Мнения: 35 098
Естествено, че не е нормално.
Ако имам подобна потребност, ще го кажа на приятелка.
Така носиш огорчение на човекът срещу теб, а най- грозното е, че го знаеш.

# 27
  • Мнения: X
Здравейте!
Вчера се разговорихме с мъжа ми за една от бившите му приятелки

Те са се разговорили за нея специално.

Момчето не се е събудило и казало "Добро утро. Обичам Петя от Надежда, онази с която бях преди 4 години. Какво искаш да закусваме?"

# 28
  • София
  • Мнения: 35 098
Това пък е още по- голяма тъпня.
Ни искам да знам, ни искам да знаят.
Пред мен и след мен, нали знаеш..... Joy

# 29
  • Мнения: 12 769
То е ясно, че първата любов не се забравя. Не е трябвало да ти казва, за да не те дразни, но някои мъже не усещат такива тънкости.
Но нея я е оставил и сега е с теб. Кой владее по-голямата част от сърцето му, а? И златна да е била - минало е.

Общи условия

Активация на акаунт