Падане и губене на съзнание

  • 750
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 113
Здравейте момичета, преди 4 часа някъде малката падна и се удари под окото в ръба на масата.. не знам как стана, но загуби съзнание, неше кошмара на живота ми. Веднага тръгнахме към болницата по пътя се опитваше да заспи. Когато стигнахме я прегледаха и каза, че няма нужда от рентген щом е под окото и казаха, че щом и се спи да заспи. От тогава само спи чух се и с педиатъра каза, че няма проблем да спи явно е изморена. Сега се събуди малко плака и искаше гърдата и заспа пак. Дали да св притеснявам не знам. На някога случвало ли се подобна ситуация

# 1
  • Мнения: 12 255
Детски невролог да види детето обезателно.
От каква височина падна?
Падане и удар по главата може да доведе до сътресение на мозъка.
Самото падане може да е причинено от завиване на свят и загуба на съзнание, така наречения припадък. Затова е важно детето да бъде прегледано от детски невролог, за да се изключи евентуален здравословен проблем, заради който се е случил припадъка.
Прилича ми на припадък, това което описвате.

# 2
  • Мнения: 113
Невролог я видя точно вчера каза, че паниката ни е напразна и няма смисъл от притеснения, просто детето било изживяло шок

# 3
  • Мнения: 10 995
Не съм специалист, но следи за температура и дали повръща. Ако ги няма тези симптоми според мен можеш да се довериш на лекаря. Моите деца за щастие не са губили съзнание, но съм чувала за техни наборчета, че при удар са губели съзнание и после им няма нищо. Разбира се можеш утре да направиш втора консултация. Дано всичко е наред.

Общи условия

Активация на акаунт