Защо се допуска да има протест по време на извънредно положение?

  • 1 765
  • 71
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 347
Лимонче, и аз това си помислих.
Но има и друго обяснение - просто е претърпяла загуба.
Е, ако си мисли, че ние нямаме загуба - МП току-що сметна че загубите му от ИП са над 1000 лв.  на мес.! За сведение тези пари принципно  отиват за лечение на сестра му. Сега няма как да спечели тези пари за да подсигури по-нататъшното лечение. Ще се тегли заем, който е малко под въпрос. Положението е навсякъде зле. Просто трябва да оцелеем.

# 61
  • Мнения: 6 622
Лимонче, и аз това си помислих.
Но има и друго обяснение - просто е претърпяла загуба.
Е, ако си мисли, че ние нямаме загуба - МП току-що сметна че загубите му от ИП са над 1000 лв.  на мес.! За сведение тези пари принципно  отиват за лечение на сестра му. Сега няма как да спечели тези пари за да подсигури по-нататъшното лечение. Ще се тегли заем, който е малко под въпрос. Положението е навсякъде зле. Просто трябва да оцелеем.
Вероятно, но други хора също претърпяха загуби. Ето- ти, аз също претърпях много загуби заради положението, но това не означава да спра да мисля логично. В последният ѝ пост отново липса на всякаква логика и обоснованост, какво да отговориш на такъв човек.

# 62
  • Мнения: 58
Няма смисъл. Има хора, които нито разсъждават трезво, нито са свикнали на дисциплина. Точно за тях е извънредното положение , защото няма друг вариант. Между впрочем, днес във ФБ ми попадна снимка на дарение от Индия за борба с коронавируса - вързопи с бухалки - може би с ефективни. 😀

# 63
  • Мнения: 6 622
Ми, може би само такива мерки биха дали резултат при не мислещите.

# 64
  • Мнения: 3 250
Уви, дисципилната е последното,което ми липсва. Правя каквото трябва, когато трябва и както трябва.  Просто, защото няма накъде. Като всички. НО не, не се гордея,бъди отговорен и т.н. вдъхновени телевизионни тъпотии. Не мога да се съгласява, че мерките, които взе държавата бяха навременни и адекватни. Можеше да се случи с разумна грижа за хората. Това, което създадоха българските политици никой не може да ме убеди, че е  логично, разумно и на ниво.  Има си хора - икономисти и здравни специалисти, всякакви. Но не, политиците избират тези, които повтарят това, което им се каже.
Хората искали да протестират? Хората явно имат какво да кажат!
Ако хората живееха добре дали нямаше с кеф да четат книги и да гледат филми?
Хубаво давате пример, че едни хиляда лева сте загубили, но знаете ли, че тази сума е целият доход на много семейства?
Хората едва изкарват от заплата до заплата. Или това не го виждате? Ситият много лесно казва, че хората са недоволни понеже не се наплюскали на Великден, обаче бедният знае друго.

# 65
  • Мнения: 6 622
Въпросът е, че този протест няма да промени абсолютно нищо. И ти не можа да се обосновеш кое и как може да се промени.А ако хората имат да кажат това, което ти каза по-добре да замълчат.

# 66
  • Мнения: 4 347
Много моля, загубените пари са за лечение, така, че пак някой "гладен" ще остане!
Днес пуснах руска телевизия. Всички водещи на сутришният блок предаваха от домовете си.
И на всеки пет минути се даваха клипчета -призив да се остава у дома. Така, че този филм в момента го "гледа" цял свят...

# 67
  • Мнения: 3 250
Грозно, лимонче,много грозно.
Хората имат живот, мисли, потребности.
Вярно някои се издигат над нещата и казват кой какво трябва да прави и мисли, което е правилното.
Само умните и много начетени имат това право, останалите 95% да му мислят как ще оцеляват.

# 68
  • Мнения: 6 622
Ние останалите, които си мълчим и спазваме правилата живот нямаме ли? Финансови проблеми? Или нас не ни е засегнала кризата?
В голяма грешка си. Вирусът, кризата, ИП обърнаха живота ми нагоре с краката . Ако тръгна да пиша точно как ме е засегнал няма да ми стигне един час, но въпреки това не съм загубила способността си да разсъждавам трезво и осъзнавам, че в момента нищо не може да се направи. С мерки или без, няма да излезем от икономическата криза толкова бързо, колкото ни се иска. Единствено може да се молим да излезем от всичко това живи и здрави, с другото ще се справим. Българите сме корава нация, преживявали сме и по-тежки кризи.

# 69
  • Мнения: 2 266
Уви, дисципилната е последното,което ми липсва. Правя каквото трябва, когато трябва и както трябва.  Просто, защото няма накъде. Като всички. НО не, не се гордея,бъди отговорен и т.н. вдъхновени телевизионни тъпотии. Не мога да се съгласява, че мерките, които взе държавата бяха навременни и адекватни. Можеше да се случи с разумна грижа за хората. Това, което създадоха българските политици никой не може да ме убеди, че е  логично, разумно и на ниво.  Има си хора - икономисти и здравни специалисти, всякакви. Но не, политиците избират тези, които повтарят това, което им се каже.
Хората искали да протестират? Хората явно имат какво да кажат!
Ако хората живееха добре дали нямаше с кеф да четат книги и да гледат филми?
Хубаво давате пример, че едни хиляда лева сте загубили, но знаете ли, че тази сума е целият доход на много семейства?
Хората едва изкарват от заплата до заплата. Или това не го виждате? Ситият много лесно казва, че хората са недоволни понеже не се наплюскали на Великден, обаче бедният знае друго.


Че не живееш в щатите ,да видиш колко е страшно и трагично.Имаш ли си на идея колко е висока смъртността?

# 70
  • Мнения: 1
тая тема толкова ме отврати че не мога да се здържа. За прoтест не се иска разрешение! Ако се иска разрешение, то протеста е за изнудване. Тук се сваля правителство. Даже няма да коментирам мнението ви за короната. Вие си получавате заплатите и ви боли... Чак си мисля че правителството ви кефи.

Последна редакция: пт, 15 май 2020, 14:16 от 4ekdjiq2009

# 71
  • Мнения: 1 306
Не е точно така. Не знам за протест или за организирано събиране, но трябва разрешение. Един вид да предупредиш властите за да имат готовност и да пратят полиция примерно. Правилно или не - има го.

Общи условия

Активация на акаунт