Създаване на бебчо

  • 7 650
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте мамите, предварително се извинявам, ако има такава тема в групата!
С моят приятел вече 3 ти пореден цикъл опитваме да си направим бебче, но не се получава, правихме си изследвания и нямаме никакви проблеми. Колкото и глупаво да звучи, бихте ли ми помогнали със съвети как да ускорим зачеването? Четох за фолиевата киселина и смятам да почна да пия, но и за нея пишат различни грамажи, оволацията ми я смята приложение на телефона (календарче за менстуация), лошото при мен е, че няма как да сметна с точност тъй като цикъла ми варира между 20/23 дни. С широко отворени очи чакам да прочета вашите съвети.. 😊

# 1
  • Мнения: 15 356
Три месеца е нищо време.
Фолиевата киселина не играе роля,тя предпазва плода от спина бифида.
Телефона не е надежден ,правете секс често,ако сте под 35г ,след една година неуспехи търсете специалист и изследвания.Успех!

# 2
  • Мнения: 9
Три месеца е нищо време.
Фолиевата киселина не играе роля,тя предпазва плода от спина бифида.
Телефона не е надежден ,правете секс често,ако сте под 35г ,след една година неуспехи търсете специалист и изследвания.Успех!
Ами аз съм на 20, приятелят ми е на 33, правим секс доста често бих казала по няколко пъти на ден, но не се получава.. Също исках да попитам, може да звучи малко смешно, но гъстотата на спермата играе ли някаква роля?

# 3
  • Мнения: 2 516
Спермограмата е едно от първите неща, които се изследват. Виждам, че не сте наясно със състоянието на вашата. Как така заключихте, че всичко ви е наред?

# 4
  • Мнения: 9
Спермограмата е едно от първите неща, които се изследват. Виждам, че не сте наясно със състоянието на вашата. Как така заключихте, че всичко ви е наред?
Както споменах по-горе всички нужни изследвания са направени, но за гъстотата никой нищо не е споменал, за това просто попитах 🙂

# 5
  • Мнения: 2 516
Щом извършилият изследването не е казал, че е проблем, значи не е.

# 6
  • Мнения: 41 034
Ами аз съм на 20, приятелят ми е на 33, правим секс доста често бих казала по няколко пъти на ден, но не се получава.. Също исках да попитам, може да звучи малко смешно, но гъстотата на спермата играе ли някаква роля?

Секс няколко пъти на ден е своего рода контрацептив. За да бъдат в най-добра форма сперматозоидите, те трябва да узреят, а за това им трябва време. Иначе приятелят ти те пълни с недоразвити изтърсачета. Правете секс през ден, не по често. Също така сперматозоидите стават здрави и жизнени на хладно - мъжът да носи свободни боксерки, нощем да спи гол и да зареже прилепналите и топли слипове.
Външният вид на еякулата, в това число гъстотата, не играе роля.

Последна редакция: вт, 07 апр 2020, 20:57 от Черна станция

# 7
  • Мнения: 15 356
Точно така е.Секс през ден,иначе е само гимнастика.Щом диагнозата е Нормозооспермия,не се безпокой за консистенция и т.н.

# 8
  • Мнения: 9
Щом извършилият изследването не е казал, че е проблем, значи не е.

Добрем, благодаря. Попитах тъй като нямам опит в бебеправенето 🙂

# 9
  • Мнения: 274
По време на овулация при повечено жени се отделя по-голямо количество цервикална слуз и тя спомага за по-добро предвижване на сперматозоидите. Секс през ден за да са качествени сперматодоидите , но наистина се замисли добре дали приятелят ти е тачния и след време няма да избяга когято стане напечено. На 20 наистиня не мисля че имаш образование и стаж. Ньмаш ли 18месеца стаж няма майчинство. Гледането на бебе с 1 заплата е трудно...

# 10
  • Мнения: 13 555
наистина се замисли добре дали приятелят ти е тачния и след време няма да избяга когято стане напечено. На 20 наистиня не мисля че имаш образование и стаж. Ньмаш ли 18месеца стаж няма майчинство. Гледането на бебе с 1 заплата е трудно...
Ти в качеството си на каква си позволяваш да даваш такива непоискани съвети?

# 11
  • Мнения: 19 075
Спермограмата е едно от първите неща, които се изследват. Виждам, че не сте наясно със състоянието на вашата. Как така заключихте, че всичко ви е наред?
Както споменах по-горе всички нужни изследвания са направени, но за гъстотата никой нищо не е споменал, за това просто попитах 🙂

А какви са точно изследванията, при които са ви казали, че всичко е наред? На мен не ми звучи много добре цикъл 20-23 дни. Хем нередовен, хем 20 дни мисля, че е прекалено къс, извън нормата.

# 12
  • Мнения: 9
Спермограмата е едно от първите неща, които се изследват. Виждам, че не сте наясно със състоянието на вашата. Как така заключихте, че всичко ви е наред?
Както споменах по-горе всички нужни изследвания са направени, но за гъстотата никой нищо не е споменал, за това просто попитах 🙂

А какви са точно изследванията, при които са ви казали, че всичко е наред? На мен не ми звучи много добре цикъл 20-23 дни. Хем нередовен, хем 20 дни мисля, че е прекалено къс, извън нормата.
От 3ти клас ми идва, от както си идва редовно винаги е бил между 20/23 дни и с продължителност 6 дни. Изследванията:
кръвна група и Rh фактор, хемограма, анти-HCV,
анти-HIV I/II, изследвания за венерически болести, Ag HBs, глюкоза, утина, цитонамазка и микробиология мисля, че това бяха всички 🙂

# 13
  • Мнения: 15 356
Това не са точните изследвания.
Спермограма,хормони и цветна снимка е базов минимум.

# 14
  • Мнения: 2 516
Без цветна снимка никой не може да заключи, че всичко ви е наред.

# 15
  • Мнения: 9
Това не са точните изследвания.
Спермограма,хормони и цветна снимка е базов минимум.
За цветната снимка разбрах от тук, преди това генеколожката ми не ми е споменавала, спермограма си прави моят приятел, както и други изследвания, които му е казал уролога му

# 16
  • Мнения: 15 356
Спермограмата в репродуктивна клиника ли е или в лаборатория?
И лекаря репродуктивен ли е или обикновен АГ?

# 17
  • Мнения: 9
Спермограмата в репродуктивна клиника ли е или в лаборатория?
И лекаря репродуктивен ли е или обикновен АГ?
В лаборатория

# 18
  • Мнения: 5 079
Спермограмата в репродуктивна клиника ли е или в лаборатория?
И лекаря репродуктивен ли е или обикновен АГ?
В лаборатория
Спермограма се прави в репродуктивна клиника и е желателно да е разширена. Иначе няма смисъл, само си давате парите на вятъра. Също хормони е важно да се пуснат, витамини и тях може.

# 19
  • Мнения: 15 356
Не знам защо обинковено АГ се бърка в работата на репродуктивния.
Спермограма в лаборатория е безмислено просто,ако почне и да ви прави таймирани или стимулирани цикли,въобще не се качвай на тоя влак.
Ще ти кажа при нас как беше-на шестия месец неуспешни опити,потърсихме специалист,нищо че не бяхме под 35г,не беше точния човек и отидохме при втори.Дайте си малко време и тогава потърсете репродуктивен АГ,всичко останало е загуба на нерви,време и някой друг лев.

Последна редакция: ср, 08 апр 2020, 13:16 от Bobchita

# 20
  • Мнения: X
Това с цикъла на "20-23 дни с продължителност 6 дни", да не значи по-скоро цикъл от 26-29 или 27-30, зависи как броиш? Иначе, цикъл под 22 дни не е нормално.

# 21
  • Мнения: 9
Това с цикъла на "20-23 дни с продължителност 6 дни", да не значи по-скоро цикъл от 26-29 или 27-30, зависи как броиш? Иначе, цикъл под 22 дни не е нормално.
Г-жо/Г-не смятам, че не съм толкова невеж човек, има различни организми..

# 22
  • Мнения: 67
Късмет !!! Simple Smile

# 23
  • Мнения: X
Трябва да направите фоликулометрия, за да се установи има ли и кога овулация, а след това да се провери и дължината на лутеалната фаза, както и да се изследва прогестерон на 7 ден, след доказана от лекар овулация. Лутеална фаза под 12 дни възпрепятства забременяването, както и ниския прогестерон. Така при цикъл от 20 дни,О трябва да е не по-късно от 8-ми двн на цикъла. За фоликулометрия трябва да посетите гинеколога си още по време на кървенето или най- късно на 5-ти ден от началото на цикъла.
Спермограма се прави задължително в репродуктивна(ин витро) клиника, защото само там разполагат с необходимата апаратура и метод на изследване.
На 3 ден от цикъла пуснете полови(FSH, LH,  Estradiol, Progesterone, Prolactin)хормони и да ги види АГ и ендокринолог, защото не е важно само да са в референтни стойности, а и какво е съотношението между тях, както и необходими нива за зачеване.
След това цветна снимка, но след само 3 месеца опити за сега е рано за нея.
Важно е, обаче, да проверите дали при толкова кратък цикъл има овулация и дали ЛФ не е под 12 дни.
Успех!

# 24
  • Мнения: 816
Присъединявам се към горният пост. Но все пак не трябва да тръгвате при репродуктивен специалист от толкова рано . Младите сте и поне 6 м  опити ви трябват. При мен при цикъл 28-30 нямах добра овулация и кратка лутеална фаза . Стигнах до инвитро , въпреки , че имам и естествено забременяване . Но на репродуктивните специалисти не им се занимава да оправят цикъл , а да правят инвитро .
Първо трява да си изследваш овулацията и дали се случва - може да ползваш лентички , но най-добрият начин е да те проследи лекар . Отиваш преди средата на цикъла/след цикъл и след няколко дни да види дали фоликула се е спукал - може да презрява и да не се стига въобще до овулация . Цикъл 22-23 попринцип е къс - при теб може овуалцията да е доста по-рано , ако пък всичко е нормално . За съжаление много малко лекари ще те проследят точно  - искай си , ако трябва през ден да ходиш да се види , че наистина става овулация.  Хубаво е да се изследва прогестерона и всички хормони поне веднъж да пуснеш в точните дни - в горният пост са описани.
Отделно не гледах на колко години си точно - хормоните на щит. жлеза са много важни - ТСХ трябва да е под 2 - веднъж поне се изследват всички хормони и при лекар за ехограф на щитовидна . Ако си с повечко кг /наднормено тегло това се отразява зле .
Другото е - спермограма на мъжът ти , ако иска в репродуктивна клиника , но може и да не се налага , ако е пускал  и е добра.
Отделно би могла да си изследваш нива на вит. Д , Б12 и др витамини - това е бонус. Пий си фолиева щом пробвате - тя не помага за бременност , а помага за здраво бебе. Не пий всякакви витамини на своя глава - вит А и Е са вредни . Полезна храна е ясно - без алкохол , кафе и др.
При репродуктивните лекари се чака повечко - това е проблема . Всички изследвания си ги плащаш сама .... Но мисля , че има и лекари с по лек график , ако решиш по натам мога да ти препоръчам някои .

# 25
  • София
  • Мнения: 153
И моят съвет е да не бързате с лекарите, изчакайте поне още няколко месеца (лично мнение). Защо не пробвате с тестовете за овулация, да са ви ориентир кога да действате. Както вече бе споменато, идеята при бебеправенето не е по няколко пъти на ден, а в точния момент.

# 26
  • Мнения: X
С моя приятел пробваме за дете от близо 2 месеца и не успявам да зачена и не знам вече какво става . Щях да попитам за начин с който мога да зачена , защото аз съм на 20 а той на 26 и правим доста време опити за дете

# 27
  • Мнения: 41 034
Ох поредната Simple Smile То от раз става най-вече ако не искаш. Иначе си трябва да поработите по въпроса, а два месеца са само загрявка. Освен това не се знае дали го правите правилно. Изчети малко от темите има доста съвети.

# 28
  • Мнения: 67
Следите ли овулация ? Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 10 642
С моя приятел пробваме за дете от близо 2 месеца и не успявам да зачена и не знам вече какво става . Щях да попитам за начин с който мога да зачена , защото аз съм на 20 а той на 26 и правим доста време опити за дете
Последно? От 2 месеца ли правите опити или от доста време (колко точно)?

Последна редакция: чт, 23 апр 2020, 08:56 от Nandin

# 30
  • Мнения: 612
здравейте,момичета..реших да не отварям нова тема след колко месеца неуспешни опити е добре да се направи цветна снимка?при доказана овулация

# 31
  • Мнения: 726
здравейте,момичета..реших да не отварям нова тема след колко месеца неуспешни опити е добре да се направи цветна снимка?при доказана овулация

Първо се почва с мъжа. Преди да се стигне до цветна снимка, мъжът трябва да направи разширена спермограма в репродуктивна клиника. Така се изключват 50% от причините да не става бебето. После чак се търси проблем в жената. Като при жената се почва с фоликулометрия и полови хормони и чак тогава цветна снимка.

Ако сте под 35 се счита, че опитите трябва да бъдат година. Ако сте над 35, трябва да посетите репродуктивен АГ след 6 месеца неуспешни опити.

# 32
  • Мнения: 612
наясно съм ,благодаря все пак.поради други обстоятелства ходих на фоликулометрии и започнах опити успоредно с това.Имаме хормони,спермограма,фоликулометрии и се чудих дали след 6 месеца опити е рано или е добре да се направи.благодаря Heart

# 33
  • Мнения: 726
И ние сме на 7ми месец опити, но ще направя снимка следващия, защото започнах да рева и да се депресирам сериозно. Според мен времето за изследвания е когато започнат сълзите, дори да не е минала цяла година.
А зависи и от възрастта ви, аз съм на 32 и не мисля да чакам година. Ако бях на 22 щях да чакам, но уви...

# 34
  • Мнения: 612
и ние сме така.. Cry хем искам да минава,хем ме е страх от процедурата и резултата..пък и сега в тази пандемия:confused: направо не знам,а аз вече съм страшно депресирана,всички около мен забременяват от 1 или 3 месец.Не завиждам,но се притеснявам,че при нас не става.И мъжа ми много иска и като чуем за някой,чак се чувствам виновна,че и аз не мога да го зарадвам.Cry

# 35
  • Мнения: 1
Здравейте мами! С мъжа ми опитваме от близо две години,но за съжаление неуспешно. От един месец пием Профекунд-за стимулиране плодовитоста. Цикъла ми е нормален 28 дни. Имам си ову , следя я с ову тестове. Вчера на 24-ия ден рязко ми стана много лошо,сякаш кръвното ми падна ,разтреперих се,зави ми се свят,затрудни ми се дишането,ходих да повръщам няколко пъти,но умишлено. Възможно ли е това( поне според мен ) рязко падане на кръвното да е ранен признак за бременност? Имайки впредвид,че в продължение на седмица преди това имах болка ниско долу , по мои сметки ... в яйчниците,а преди не съм имала? Благодаря предварително.

# 36
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте мами! С мъжа ми опитваме от близо две години,но за съжаление неуспешно. От един месец пием Профекунд-за стимулиране плодовитоста. Цикъла ми е нормален 28 дни. Имам си ову , следя я с ову тестове. Вчера на 24-ия ден рязко ми стана много лошо,сякаш кръвното ми падна ,разтреперих се,зави ми се свят,затрудни ми се дишането,ходих да повръщам няколко пъти,но умишлено. Възможно ли е това( поне според мен ) рязко падане на кръвното да е ранен признак за бременност? Имайки впредвид,че в продължение на седмица преди това имах болка ниско долу , по мои сметки ... в яйчниците,а преди не съм имала? Благодаря предварително.
О. само с тестове ли я следиш? Иначе - много е рано за признаци, дори да има Б. Описаното ми прилича или на дълго гладуване или на лоша храна.

# 37
  • Мнения: 816
Здравейте мами! С мъжа ми опитваме от близо две години,но за съжаление неуспешно. От един месец пием Профекунд-за стимулиране плодовитоста. Цикъла ми е нормален 28 дни. Имам си ову , следя я с ову тестове. Вчера на 24-ия ден рязко ми стана много лошо,сякаш кръвното ми падна ,разтреперих се,зави ми се свят,затрудни ми се дишането,ходих да повръщам няколко пъти,но умишлено. Възможно ли е това( поне според мен ) рязко падане на кръвното да е ранен признак за бременност? Имайки впредвид,че в продължение на седмица преди това имах болка ниско долу , по мои сметки ... в яйчниците,а преди не съм имала? Благодаря предварително.
Може би е време за някои изследвания, ако не сте правили. Мисля, че по нагоре са описани. Симптоми не чакай - може да има , може да няма. Най сигурно е кръвен тест след закъснение на цикъла. Но , ако не е станало помислете за опр. изследвания да си направите.

# 38
  • Мнения: 137
Flowers Four Leaf Clover
и ние сме така.. Cry хем искам да минава,хем ме е страх от процедурата и резултата..пък и сега в тази пандемия:confused: направо не знам,а аз вече съм страшно депресирана,всички около мен забременяват от 1 или 3 месец.Не завиждам,но се притеснявам,че при нас не става.И мъжа ми много иска и като чуем за някой,чак се чувствам виновна,че и аз не мога да го зарадвам.Cry
Не прочетох цялата кореспонденция, но искам да ви кажа, че няма нищо страшно от това да си направите изследвания дори без да е минала една година.. Дори напротив това може само да ви помогне и да се успокоите, че сте здрава и ще забременеете без проблем.
Обвинението е най-лошото нещо което може да си причините, правенето на дете е взаимно и няма виновен или невинен, в това изпитание сте и двамата.
Ние също правим опити от 1г и 2м (неизяснен фертилитет), още на 6м направихме основните изследвания и спермограма, а относно тази цветна снимка...отново давам пример със себе си и това, че има много по безболезнена и щадяша процедура (мисля, че се нарича проходимост на тръбите с ултразвук).
Вече имам и една неуспешна инсеминация при естествен цикъл...и така де написах всичко това с цел да ви кажа, че по трудния или по лесния начин с нужното желание и най-важното търпение ще станем мами.

Успех на всични!:four_leaf_clover:

# 39
  • Мнения: 15
Здравейте, моето положение е следното. Започнахме опити още през септември 2019г., през октомври направих възпаление на ляв яйчник, лекувах го с антибиотик, препоръчаха ми да спрем с опитите докато не мине възпалението. Речено сторено през декември след преглед ми обясниха, че може отново да се върнем към опитите и започнахме отново. Започнах да пия фолиева киселина. През март изпитвах много силни и постоянни болки отидох на гинеколог, не откриха кисти или нещо по яйчниците, но имаше съмнение за проблем със счетовидната железа, пуснах изследвания и имах TSH 3.600 и Ft4 0.860 под нормата. Изпратиха ме на ендокринолог, който каза, че според него няма овулация и ми обясни че, за да забременея трябва TSH да падне под 2, предписаха ми Еутирокс 25 милиграма, както и каза след два месеца да пуснем нови изследвания. Започнах приема, спазвах стриктно всички препоръки. Днес трябваше да пусна нови изследвания, за да видим какво става с хормоните. TSH е паднало до 2.020, Ft4 се е покачило до 1.100 , MAT e 31.40, TAT e 20.0, но моето огромно притеснение е пролактина, който е над нормата - 33.80. Ще ходя при лекарката чак в понеделник и от сега съм се побъркала, изчетох безброй неща, плаках два часа след като се прибрах от работа. Моля ви споделете с мен, при такива стойности означава ли, че още няма овулация и на какво може да се дължи. Спазих всички предварителни изисквания за изследванията на 5 ден от менструацията, два дена преди това, почивах, наспивах се, дори с приятелят ми спахме е различни стаи, за да няма стимулация на гърди и прочие. Наистина имам нужда от съвет, ако някой е бил със сходен проблем да ми обясни, какво означават всички тези стойности и дали трябва да се притеснявам. Просто цял уикенд ще се побъркам.

# 40
  • Мнения: 816
Здравейте, моето положение е следното. Започнахме опити още през септември 2019г., през октомври направих възпаление на ляв яйчник, лекувах го с антибиотик, препоръчаха ми да спрем с опитите докато не мине възпалението. Речено сторено през декември след преглед ми обясниха, че може отново да се върнем към опитите и започнахме отново. Започнах да пия фолиева киселина. През март изпитвах много силни и постоянни болки отидох на гинеколог, не откриха кисти или нещо по яйчниците, но имаше съмнение за проблем със счетовидната железа, пуснах изследвания и имах TSH 3.600 и Ft4 0.860 под нормата. Изпратиха ме на ендокринолог, който каза, че според него няма овулация и ми обясни че, за да забременея трябва TSH да падне под 2, предписаха ми Еутирокс 25 милиграма, както и каза след два месеца да пуснем нови изследвания. Започнах приема, спазвах стриктно всички препоръки. Днес трябваше да пусна нови изследвания, за да видим какво става с хормоните. TSH е паднало до 2.020, Ft4 се е покачило до 1.100 , MAT e 31.40, TAT e 20.0, но моето огромно притеснение е пролактина, който е над нормата - 33.80. Ще ходя при лекарката чак в понеделник и от сега съм се побъркала, изчетох безброй неща, плаках два часа след като се прибрах от работа. Моля ви споделете с мен, при такива стойности означава ли, че още няма овулация и на какво може да се дължи. Спазих всички предварителни изисквания за изследванията на 5 ден от менструацията, два дена преди това, почивах, наспивах се, дори с приятелят ми спахме е различни стаи, за да няма стимулация на гърди и прочие. Наистина имам нужда от съвет, ако някой е бил със сходен проблем да ми обясни, какво означават всички тези стойности и дали трябва да се притеснявам. Просто цял уикенд ще се побъркам.
За щитовидната жлеза - хормоните са добре , но даже е хубаво и още малко да падне TSH - около 1 - 1,5 . Аз лично се следя при Начев от Майчин дом . Хубаво е и на ехограф да са видяли как ти е жлезата . За Ft4 си мисля , че е ниско - но не знам какви са реф. стойности , където си пускала. ТаТ и Мат са ти ок .. 
Аз съм на еутирокс от години - имам и ест. забременяване , стигнах и до инвитро , но по-други причини. Когато хормоните са ти в норма  на щит . жлеза няма да имаш никакъв проблем. Жени забременяват и с по-високо TSH , но не е добре за бебето - може да доведе до аборт или умствено изоставане . Когато почнете опити , веднага при + тест , трябва да отидеш да ти вдигнат дозата  - защото  е важно през втори месец да не се вдигне Tsh.
Относно овулацията - би трябвало гинеколог да ти види другите хормони как са ти и да ти проследи 1-2 месеца - дали правиш добър фоликул , пука ли се , кой ден е овулацията ...
За пролактина - потърси има теми за него . Има жени , при коиото  е по-висок - с хапчета го регулират и си забременяват - важното е да се открие причина. Можеш да повториш изследването - да видиш дали е еднократен проблем или попринцип се случва  (аз съм пускала в Бодимед и там стойностите са други )
Стресът  също влияе - както на забременяването , така и за покачване на пролактина - ако си била изнервена или стресирана . Трябва да си спокойна и ако трябва с малко хапчета ще се нормализират нещата .
Също - при по-високо TSH , някои имат повечко килограми . Ако е така при теб - това може да е проблем , за добри яйцеклетки (говорим за повечко кг , не около + 5 ) Евентуално , ако имаш повечко кг може да провериш за инсулинова резистентност - тя може също да попречи на добра овулация .

# 41
  • Мнения: 15
Здравейте, моето положение е следното. Започнахме опити още през септември 2019г., през октомври направих възпаление на ляв яйчник, лекувах го с антибиотик, препоръчаха ми да спрем с опитите докато не мине възпалението. Речено сторено през декември след преглед ми обясниха, че може отново да се върнем към опитите и започнахме отново. Започнах да пия фолиева киселина. През март изпитвах много силни и постоянни болки отидох на гинеколог, не откриха кисти или нещо по яйчниците, но имаше съмнение за проблем със счетовидната железа, пуснах изследвания и имах TSH 3.600 и Ft4 0.860 под нормата. Изпратиха ме на ендокринолог, който каза, че според него няма овулация и ми обясни че, за да забременея трябва TSH да падне под 2, предписаха ми Еутирокс 25 милиграма, както и каза след два месеца да пуснем нови изследвания. Започнах приема, спазвах стриктно всички препоръки. Днес трябваше да пусна нови изследвания, за да видим какво става с хормоните. TSH е паднало до 2.020, Ft4 се е покачило до 1.100 , MAT e 31.40, TAT e 20.0, но моето огромно притеснение е пролактина, който е над нормата - 33.80. Ще ходя при лекарката чак в понеделник и от сега съм се побъркала, изчетох безброй неща, плаках два часа след като се прибрах от работа. Моля ви споделете с мен, при такива стойности означава ли, че още няма овулация и на какво може да се дължи. Спазих всички предварителни изисквания за изследванията на 5 ден от менструацията, два дена преди това, почивах, наспивах се, дори с приятелят ми спахме е различни стаи, за да няма стимулация на гърди и прочие. Наистина имам нужда от съвет, ако някой е бил със сходен проблем да ми обясни, какво означават всички тези стойности и дали трябва да се притеснявам. Просто цял уикенд ще се побъркам.
За щитовидната жлеза - хормоните са добре , но даже е хубаво и още малко да падне TSH - около 1 - 1,5 . Аз лично се следя при Начев от Майчин дом . Хубаво е и на ехограф да са видяли как ти е жлезата . За Ft4 си мисля , че е ниско - но не знам какви са реф. стойности , където си пускала. ТаТ и Мат са ти ок .. 
Аз съм на еутирокс от години - имам и ест. забременяване , стигнах и до инвитро , но по-други причини. Когато хормоните са ти в норма  на щит . жлеза няма да имаш никакъв проблем. Жени забременяват и с по-високо TSH , но не е добре за бебето - може да доведе до аборт или умствено изоставане . Когато почнете опити , веднага при + тест , трябва да отидеш да ти вдигнат дозата  - защото  е важно през втори месец да не се вдигне Tsh.
Относно овулацията - би трябвало гинеколог да ти види другите хормони как са ти и да ти проследи 1-2 месеца - дали правиш добър фоликул , пука ли се , кой ден е овулацията ...
За пролактина - потърси има теми за него . Има жени , при коиото  е по-висок - с хапчета го регулират и си забременяват - важното е да се открие причина. Можеш да повториш изследването - да видиш дали е еднократен проблем или попринцип се случва  (аз съм пускала в Бодимед и там стойностите са други )
Стресът  също влияе - както на забременяването , така и за покачване на пролактина - ако си била изнервена или стресирана . Трябва да си спокойна и ако трябва с малко хапчета ще се нормализират нещата .
Също - при по-високо TSH , някои имат повечко килограми . Ако е така при теб - това може да е проблем , за добри яйцеклетки (говорим за повечко кг , не около + 5 ) Евентуално , ако имаш повечко кг може да провериш за инсулинова резистентност - тя може също да попречи на добра овулация .

Изследвания пуснах в лабораторията на Ремус. Много благодаря за отговора, мисля че това ще ме успокои малко до понеделник. Иначе в момента чета темите за стойностите на пролактина.

# 42
  • Мнения: 726
Моят пролактин беше доста над нормата - 1100 (при горна граница 640). Тества се няколко пъти, само едно изследване не е достатъчно, защото пролактинът се влияе от най-дребните външни въздействия. Добре е да напишеш каква е горната граница в лабораторията, която си се тествала, защото това 33.80 нищо не ми говори без референтните стойности на конкретната лаборатория.
На мен ендокриноложката ми каза, че е от аденом на хипофизата (доброкачествено образувание в мозъка), но без да правим ЯМР. Не е и нужно, защото няма какво да го правя този ЯМР при всички положения лекарството е само едно.
Пия Достинекс веднъж в седмицата и от втория месец е в норма. Пие се много стриктно по предписание и до забременяване - при първи положителен тест за Б веднага се спира. Може и по-рано да ти го спрат, ако така првцени лекарят, въпросът е да не го пиеш бременна. При бременност и без това пролактинът ще ти скочи на 2000-3000 и нагоре. Нищо страшно няма, но аз се бях побъркала първия месец, защото звучи плашещо. Всеки 3ти човек има подобно образувание, но не знаят.

Последна редакция: пт, 15 май 2020, 23:10 от Kris_ti

# 43
  • Мнения: 15
Моят пролактин беше доста над нормата - 1100 (при горна граница 640). Тества се няколко пъти, само едно изследване не е достатъчно, защото пролактинът се влияе от най-дребните външни въздействия. Добре е да напишеш каква е горната граница в лабораторията, която си се тествала, защото това 33.80 нищо не ми говори без референтните стойности на конкретната лаборатория.
На мен ендокриноложката ми каза, че е от аденом на хипофизата (доброкачествено образувание в мозъка), но без да правим ЯМР. Не е и нужно, защото няма какво да го правя този ЯМР при всички положения лекарството е само едно.
Пия Достинекс веднъж в седмицата и от втория месец е в норма. Пие се много стриктно по предписание и до забременяване - при първи положителен тест за Б веднага се спира. Може и по-рано да ти го спрат, ако така првцени лекарят, въпросът е да не го пиеш бременна. При бременност и без това пролактинът ще ти скочи на 2000-3000 и нагоре. Нищо страшно няма, но аз се бях побъркала първия месец, защото звучи плашещо. Всеки 3ти човек има подобно образувание, но не знаят.
Така мисля, че е по ясно. Благодаря предварително.

# 44
  • Мнения: 726
Ами да, висок е, това са 50% над норма.
Съветвам те на 3ти ден от МЦ да си пуснеш и полови хормони - пролактин, естрадиол, LH, FSH, тестостетон, DHEA-S и да ги види ендокринолог. Видокият пролактин оказва влияние и на другите хормони и когато го вкараш в норма и другите би следвало да се регулират. Не в важно само да са в норма, а и какво е съотношението между тях, затова трябва да ги следи ендокринолог.

# 45
  • Мнения: 10
Моят пролактин беше доста над нормата - 1100 (при горна граница 640). Тества се няколко пъти, само едно изследване не е достатъчно, защото пролактинът се влияе от най-дребните външни въздействия. Добре е да напишеш каква е горната граница в лабораторията, която си се тествала, защото това 33.80 нищо не ми говори без референтните стойности на конкретната лаборатория.
На мен ендокриноложката ми каза, че е от аденом на хипофизата (доброкачествено образувание в мозъка), но без да правим ЯМР. Не е и нужно, защото няма какво да го правя този ЯМР при всички положения лекарството е само едно.
Пия Достинекс веднъж в седмицата и от втория месец е в норма. Пие се много стриктно по предписание и до забременяване - при първи положителен тест за Б веднага се спира. Може и по-рано да ти го спрат, ако така првцени лекарят, въпросът е да не го пиеш бременна. При бременност и без това пролактинът ще ти скочи на 2000-3000 и нагоре. Нищо страшно няма, но аз се бях побъркала първия месец, защото звучи плашещо. Всеки 3ти човек има подобно образувание, но не знаят.

Здравей,
На мен това което казваш не ми се струва много достоверно. аз също имах висок пролактин( при горна граница 500, отначало беше 800-900- не знаех че се изследва при максимално спокойствие и аз тичах от работа между работа,бях под голям стрес и недоспиване-хронично....)но докторите ме виждаха че съм по стресирана и притеснителна и не му отдадоха значение( двама репродуктивни специалисти), изследваха го 2ри път, беше около 600 и казаха  след 2-3 месеца да го изследвам 3ти път- беше в норма-около 230 от 500горна граница)- не са ми изписвали никакви медикаменти, и казаха че ако не пада,тогава ще правят ЯМР да изключат че е от хипофизата....Та искам да кажа, че когато се успокоих и влязох в по-нормален ритъм на живот, пролактина се оправи- това е най-чувствителния хормон и се влияе от най- малкия стрес,като например недоспиване.няма нужда да ти изписват лекарства,които като ги спреш ще ти скочи обратно и по-високо-...… а за това че гинеколожката е казала че е от хипофизата без да прави ЯМР ми се струва мноого несериозно???потърси второ мнение...

# 46
  • Мнения: 5
Здравейте!

Някоя от мамите да е ползвала услугите на Ин витро клиника "София" и д-р Явор Владимиров?

# 47
  • Мнения: 816
Здравейте!

Някоя от мамите да е ползвала услугите на Ин витро клиника "София" и д-р Явор Владимиров?
Аз съм ходила на консултация при Владимиров. Хареса ми , че почна да разглежда случаят ми от най- дребните и основни неща. Но аз бях изгубила много време тук в Надежда и отидох в Турция.

# 48
  • Мнения: 726
Моят пролактин беше доста над нормата - 1100 (при горна граница 640). Тества се няколко пъти, само едно изследване не е достатъчно, защото пролактинът се влияе от най-дребните външни въздействия. Добре е да напишеш каква е горната граница в лабораторията, която си се тествала, защото това 33.80 нищо не ми говори без референтните стойности на конкретната лаборатория.
На мен ендокриноложката ми каза, че е от аденом на хипофизата (доброкачествено образувание в мозъка), но без да правим ЯМР. Не е и нужно, защото няма какво да го правя този ЯМР при всички положения лекарството е само едно.
Пия Достинекс веднъж в седмицата и от втория месец е в норма. Пие се много стриктно по предписание и до забременяване - при първи положителен тест за Б веднага се спира. Може и по-рано да ти го спрат, ако така првцени лекарят, въпросът е да не го пиеш бременна. При бременност и без това пролактинът ще ти скочи на 2000-3000 и нагоре. Нищо страшно няма, но аз се бях побъркала първия месец, защото звучи плашещо. Всеки 3ти човек има подобно образувание, но не знаят.

Здравей,
На мен това което казваш не ми се струва много достоверно. аз също имах висок пролактин( при горна граница 500, отначало беше 800-900- не знаех че се изследва при максимално спокойствие и аз тичах от работа между работа,бях под голям стрес и недоспиване-хронично....)но докторите ме виждаха че съм по стресирана и притеснителна и не му отдадоха значение( двама репродуктивни специалисти), изследваха го 2ри път, беше около 600 и казаха  след 2-3 месеца да го изследвам 3ти път- беше в норма-около 230 от 500горна граница)- не са ми изписвали никакви медикаменти, и казаха че ако не пада,тогава ще правят ЯМР да изключат че е от хипофизата....Та искам да кажа, че когато се успокоих и влязох в по-нормален ритъм на живот, пролактина се оправи- това е най-чувствителния хормон и се влияе от най- малкия стрес,като например недоспиване.няма нужда да ти изписват лекарства,които като ги спреш ще ти скочи обратно и по-високо-...… а за това че гинеколожката е казала че е от хипофизата без да прави ЯМР ми се струва мноого несериозно???потърси второ мнение...

Кое е недостоверно и аз казвам същото, че се влияе от стрес, секс и тн. Simple Smile Преди изследването трябва да не си правила секс 3-5 дни, да не са пипани зърната, да не си под стрес, да е сутрин на гладно и да седиш пред лабораторията 30-тина минути, за да си в пълен покой. Аз го тествах няколко пъти, както съм подчертала по-горе в предишния ми коментар и всички условия бяха спазени. Предвид, че правя целенасочени опити за забременяване е важно пролактинът да е нисък, все тая поради каква причина е толкова висок и дали е от аденом, защото с висок пролактин не се забременява. Няма да го спирам докато не забременея, тогава се спира и хормона си скача от бременността.
Освен всичко аз си имам и симптоми - гърдите ми са прекалено големи за слабото ми тяло и на моменти стават като силиконови и болят зверски като с мастит. Преди години ми се появяваха и бучки, заради запушени канали (явно съм имала кърма). Излизат ми огромни подкожни пъпки по брадичката едновременно с наедряването на гърдите и имам мигрена.
Иначе, ако няма желание за забременяване съм напълно съгласна, че не е такъв зор да се започват веднага хапчета, може да се изчака, да се тества отново и тогава да се направи ЯМР. Между другото ЯМР на хипофизата се прави задължително с контрастно вещество, а за него пък има данни, че уврежда бъбреците. Аз не бих го направила, освен ако не е много наложително, примерно да имам проблеми със зрението и съмнение за аденом.

Последна редакция: ср, 17 юни 2020, 15:21 от Kris_ti

# 49
  • Мнения: 23
Здравейте момичета, искам да ви кажа диагнозата, която ми постави моя гинеколог. Преди 4 месеца ходих на гинеколог, защото всеки месец, когато ми идваше менструацията, имах много силни болки и много кървех . Когато вече бях в кабинета на гинеколога си, той ме прегледа вагинално и с ултразвук и ми каза, че смята, че имам недоразвита матка. Направих изследване на хормоните и се върнах в кабинета му, прогестеронът ми беше нисък и той потвърди, че очевидно имам хипопластична матка. Следователно от това  не можех да забременея, тъй като с мъжа ми се опитваме от 1 година. Предписами дуфастон да го взимвам в продължение на 6 месеца, за да може матката ми да се развие и да се върна да ме прегледа отново. Въпросът ми е, мога ли някога да забременея с тази диагноза? Моля, ако някой от вас също има моя проблем, кажете ми дали се е излекувала , дали само с тоя duphaston ще се развие матката ??

# 50
  • Мнения: 816
Здравейте момичета, искам да ви кажа диагнозата, която ми постави моя гинеколог. Преди 4 месеца ходих на гинеколог, защото всеки месец, когато ми идваше менструацията, имах много силни болки и много кървех . Когато вече бях в кабинета на гинеколога си, той ме прегледа вагинално и с ултразвук и ми каза, че смята, че имам недоразвита матка. Направих изследване на хормоните и се върнах в кабинета му, прогестеронът ми беше нисък и той потвърди, че очевидно имам хипопластична матка. Следователно от това  не можех да забременея, тъй като с мъжа ми се опитваме от 1 година. Предписами дуфастон да го взимвам в продължение на 6 месеца, за да може матката ми да се развие и да се върна да ме прегледа отново. Въпросът ми е, мога ли някога да забременея с тази диагноза? Моля, ако някой от вас също има моя проблем, кажете ми дали се е излекувала , дали само с тоя duphaston ще се развие матката ??
Не съм запозната с диагнозата , но със сигрност бих се консултирала с други лекари също . Бих ти препоръчала др Калчев (Адела) - прави опреации за корекции на матка . И вече някой друг добър репродуктивен гинеколог - за Стаменов (Надежда) много се чака  - но пробвай да звънеш да искаш консултация и да си обясниш проблема . Някой по интересни за тях случаи ги викат по -бързо .

# 51
  • Мнения: 6
Мисля, че е доста още рано за лекари и изследвания, нека минат поне 6 месеца опити. Иначе вече е споманато горе, репродуктивен специалист е правилният лекар. Аз отидох след около година при такъв специалист, след 2-3 месеца какви ли не изследвания, и веднага установи, че имам полип на матката. Забременях в месеца, след като го остраниха.

Другото много важно нещо е - не го мисли твърде много. Всичко ще си дойде на мястото. Успех Hug

# 52
  • Мнения: 71
Здравейте мамите, предварително се извинявам, ако има такава тема в групата!
С моят приятел вече 3 ти пореден цикъл опитваме да си направим бебче, но не се получава, правихме си изследвания и нямаме никакви проблеми. Колкото и глупаво да звучи, бихте ли ми помогнали със съвети как да ускорим зачеването? Четох за фолиевата киселина и смятам да почна да пия, но и за нея пишат различни грамажи, оволацията ми я смята приложение на телефона (календарче за менстуация), лошото при мен е, че няма как да сметна с точност тъй като цикъла ми варира между 20/23 дни. С широко отворени очи чакам да прочета вашите съвети.. 😊
Аз съм на 22 ,мъжа ми на 41 . Заедно сме от година и четири месеца . Още миналата Коледа решихме за бебче и заживяхме заедно,но до март месец не се получиха нещата и решихме да спрем с опитите и почнахме да се пазим ,понеже и се бяхме поскарали доста ,но времето в което се пазихме се оказа ,че август месец на 1ви ки предлага ,на 7ми разбрах че съм бременна,за съжаление нещата не се развиха и на 25 август направих спонтанен ,септември месец не ми дойде ,отдадох го на емоцията си и стреса. И бам на 13 октомври вече имахме снимка от ехографа на бебче на 5г.с. Без да сме го планирали ,да го мислим,да се вманиачаваме ,просто станал и ние не сме разбрали кога. И сега съм в 16 г.с. чакаме момченце ,живот и здраве началото на юни. Така че стискай зъбки и по малко притеснение ,пуснете се по течението

# 53
  • Мнения: 612
Здравейте мамите, предварително се извинявам, ако има такава тема в групата!
С моят приятел вече 3 ти пореден цикъл опитваме да си направим бебче, но не се получава, правихме си изследвания и нямаме никакви проблеми. Колкото и глупаво да звучи, бихте ли ми помогнали със съвети как да ускорим зачеването? Четох за фолиевата киселина и смятам да почна да пия, но и за нея пишат различни грамажи, оволацията ми я смята приложение на телефона (календарче за менстуация), лошото при мен е, че няма как да сметна с точност тъй като цикъла ми варира между 20/23 дни. С широко отворени очи чакам да прочета вашите съвети.. 😊
Аз съм на 22 ,мъжа ми на 41 . Заедно сме от година и четири месеца . Още миналата Коледа решихме за бебче и заживяхме заедно,но до март месец не се получиха нещата и решихме да спрем с опитите и почнахме да се пазим ,понеже и се бяхме поскарали доста ,но времето в което се пазихме се оказа ,че август месец на 1ви ки предлага ,на 7ми разбрах че съм бременна,за съжаление нещата не се развиха и на 25 август направих спонтанен ,септември месец не ми дойде ,отдадох го на емоцията си и стреса. И бам на 13 октомври вече имахме снимка от ехографа на бебче на 5г.с. Без да сме го планирали ,да го мислим,да се вманиачаваме ,просто станал и ние не сме разбрали кога. И сега съм в 16 г.с. чакаме момченце ,живот и здраве началото на юни. Така че стискай зъбки и по малко притеснение ,пуснете се по течението
зависи,колко време сте пробвали  май 3 месеца,нищо хейтърско не вкарвам,но ако чакаш година и повече няма,как да се отпуснеш. Grinning успех и до пухкав финал!

Общи условия

Активация на акаунт