В съдомиялната машина или в препарата е проблема?

  • 3 506
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 356
Мидеа - какво можеш повечко да искаш от машинката,  matoni ???  Flutter
     
    Хей, взе ме на подбив май а? Искам да мие, да лъска съдовете и да плави добре. Много ли искам? Crossing Arms

# 16
  • София
  • Мнения: 2 437
При мен така се получава, когато свършва гланцът.

# 17
  • Мнения: 537
Големите да, аз си мислех, че е от малките. Извинявай. Пробвай с прах, аз поне мия с прах и нямам проблем.

# 18
  • София
  • Мнения: 472
Аз имам от два месеца Мидея за вграждане, но от по-тесните. Нямам никакви проблеми но ползвам прах и гланц на Амуей - много е икономичен и мие страхотно / слагам само равна чаена лъжичка и 1-2 капки гланц/. Този прах има и способността да чисти налепите от твърда вода.Не оставя никаква пяна -знам какво е защото преди тази миялна  15 год. съм ползвала друга. Ако в твоя град има представители на Амуей потърси и си купи - няма да съжаляваш.

# 19
  • Мнения: 356
    Мая, Теди, Диана - благодаря ви, а също и на другите момичета за бързите отговори. Още утре ще потърся сол и друг препарат, предполагам, че вече няма да има проблем. Лека вечер на всички. Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 2 274
   Аз съм ползвала и таблетки и по отделно гланц и препарат все Somat и никога не съм имала подобен проблем, но сол винаги слагам!
Matoni, има си специално отделение на дъното на миялната!
Все пак тая миялна упътване няма ли? Там не е ли обяснено?  newsm78

# 21
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Щом е от големите, значи би трябвало да мие добре. Аз също ползвам Калгонит таблетки, но не 3 в едно, отделно слагам сол и гланц и не съм имала проблеми с това. Все пак първо сложи сол, после смени препарата и ако пак не става- в сервиза .
 

# 22
  • Мнения: 1 533
И аз да потвърдя, по-добре е да се ползват трите отделни препарата - прах, сол и гланц, отколкото комбинирани таблетки 3 в 1.
А и по-скъпо излиза да си купува таблетките и допълнително после сол и гланц.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Момичета, както писах по-горе ползвам трите препарата отделно и пак остава пяна и при мен  Tired
Освен солта и гланца да са свършили а машината да не ми е показала ( уж има индикатори и за двете ) newsm78
От няколко месеца я имам и в началото беше добре, по-късно взе да прави така. А, да поясня, от средните е - висока, но 45 см.

# 24
  • Мнения: 1 533
Момичета, както писах по-горе ползвам трите препарата отделно и пак остава пяна и при мен  Tired
Освен солта и гланца да са свършили а машината да не ми е показала ( уж има индикатори и за двете ) newsm78
От няколко месеца я имам и в началото беше добре, по-късно взе да прави така. А, да поясня, от средните е - висока, но 45 см.

Моята е същата, с две чекмеджета, 45см. Има индикатори за туй-онуй, но не ги чакам да светнат, доливам периодично сол и гланц. Филтъра поглеждам (почти) след всяко пускане и си работи прилично.

# 25
  • Мнения: 167
За съдомиялната ползвам три препарата на Калгонит - сол, гланц и течен препарат(гел) или хапчета(редувам ги). Солта е необходима не само за омекотяване на водата, а и за премахване на мазнините. Препаратът за блясък освен че придава лъскавина и блясък,помага за доброто подсушаване на съдовете. Ако липсва остава пяна и петна.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Значи така, да не им вярвам на индикаторите а да допълвам сол и гланц...И аз ползвам Калгонит.
Ще пробвам. Благодаря ви Hug

Лошото е че в момента не я ползвам и нама как да докладвам за резултата Rolling Eyes

# 27
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
Използвам прах, сол и блясък на НИТ. Доволна съм от препаратите. Моята помощничка се казва ЗАНУСИ. Недай Боже се развали, ремонта и е много скъп.  newsm45

# 28
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Момичета, щом имате пяна след приключване на машината, пробвайте да намалите гланца. Аз моя съм го оставила на 1, след като първоначално беше на 3, после на 2 и забелязваш пяна като сипя вода в измита чаша. Сега на 1 е супер. Никаква пяна и идеално блестящи чаши. Препаратът за миене не се пени, а гланцът се пени и е накрая на миенето. Затова мисля, че и вашия проблем с пяната е от гланца.

# 29
  • Мнения: 7 391
                         Ползвам миална от 10 години и за първи път чувам,че остава пяна на дъното  newsm78 newsm78 newsm78.Миалната ми си е същата и до сега.Понеже съм в София ми казаха,че сол мога да слагам по-рядко,водата е мека,но в другите райони с твърдата вода е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.При отлаганията на котлен камък се запушват фините отвори през ,които излиза водната струя и поправка - НЯМА.Относно препаратите.Мен техниците,които ми я монтираха ме предупредиха,че с прах и гланц е отлично измиването,а с хапчетата- не толкова добро.Обяснението беше - машината "пуска" първо праха ,измива, изплаква и след това пуска гланца,плакне и суши.При таблетките прах и гланц са в едно и се получавали такива петна,каквито описваш ти,защото двете съставки се разтварят почти едновременно.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт