Как да направя кошнички без кошнички? + рецепта

  • 18 311
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Е, това с фолиото е фитро, майната им на къдричките. Ще опитам така. Мерси. Но първо пак ще огледам за други малки формички.

Имам силиконови за мъфини, обаче те са много, много големи за тази цел.

# 16
  • Мнения: 2 381
Блонди виж това дали няма да ти свърши работа:


http://www.target.com/gp/detail.html/602-2188881-5975039?_encodi … p;asin=B00004SY6E

# 17
  • Мнения: 293
  bouquetЗдравей Адашке!!!Ще се радвам да ти помогна значи крема се вари предварително,а с тестото облепваме намаслените формички ,изпичаме и с ножче леко издълбаваме от кошничката и пълним с крема  оставям да се стегне в хладдилника,но не е проблем и на стайна температура.Аз ги правих преди месец.

# 18
  • Мнения: 27 524
Ники, точно такива имам, силиконови, ама са големи. Кошничките по принцип са колкото монета от левче да кажем  Crazy

Мисля, че идеята с фолиото е страхотна, ще опитам, а и после супер лесно ще ги извадя. Само дано да е държеливо за тежестта.

Нели, мерси, ще пробвам и твоите.  Hug

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Добре, че не си си купила. Знаеш ли колко трудно се мият тези малки гадорийки.

аха,и аз това тръгнах да пиша.
Навремето, като почнех да врънкам досадно майка ми да направи, тя винаги ме контрираше: ще направя, но ти ще миеш формичките после. затварях си устата и изчезвах скорострелно от полезрението й.

ама иначе са вкусни,не ги е срам...точно соленичките с яйце и сирене...

# 20
  • USA
  • Мнения: 2 151
Аз ги правя в тези за мини-мъфини,достатъчно малки са,но не са къдрави
http://www.target.com/gp/detail.html/ref=br_1_9/602-1816673-2071 … p;asin=B0000DC64S
Не съм пробвала,но сега ми хрумна дали ако се понатиснат с вилица преди да се опекат няма да се понакъдрят newsm78

# 21
  • Мнения: 27 524
Да, в тези ще стане. А, много здраве на къдричките, не съм умряла за тях. Утре ще овършея магазините, такива би трябвало да има.   bouquet Скай

# 22
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


Ако някой ме изпревари пробно - да дава отзиви.  Heart Eyes
Много са вкусни кошничките HugОбаче откакто съм станала ги правя #Cussing out, егати занимавката са.В момента се пече последната доза.Колко мазола имам по ръцете от изгаряния от вадене на горещите форми не се знае, или по-скоро ръцете са ми два големи мазола. SadЗа това действайте с форми за мъфини.Като мия формите за  кошничките на драго сърце ще им изпея песента "Пак ще се видим след 10 години" #2gunfire
 Черпя ви Heart Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 2 210
Аххх ти Билииии! Никакво време нямам напоследък за готвене, а ти ще ме подкокоросаш баш за такава врътня Naughty
СТРАХОТНИ изглеждат. По цитираната по-горе рецепта ли са?

# 24
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Еми, съжалявам, но чак сега видях въпроса ти Heart EyesДа, по рецептата на Блонди са.Но пак препоръчвам НЕ използването на обикновените кошнички, имам още за миене Confused

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
Лелееее... Билянка, как си си играла ooooh!..... ама страхотно изглеждат, копвам рецептата на Блонди ама кога ли ще се навия на такава врътня newsm78.....
Аз скоро процедирах много по -мързеливо - солено кексово тесто+ сирене насипах във формичките и така Crossing Arms Laughing ... пък после щерката ги ми.... милата ...едно по едно...ужасТ
ей ги мойте ама е кофти снимката Confused



Солени мъфинки
1ч.ч. кис. мляко
1ч.л. сода
½ ч.ч. олио
3 яйца
200г сирене (натрошено)
2 ½ ч.ч. брашно

кашкавал за поръсване

Разбиват се яйцата, добавят се кис. мляко+содата, брашното и сиренето. Тестото се разпределя в намазнените формички, поръсват се с настърган кашкавал и печем в загрята на 180°С фурна.


Поръсвах с ким.
Аз мазах формичките с четка, нямах никакви проблеми при изваждането, обръщах формичката и  мъфинката изпадаше. Simple Smile




Последна редакция: ср, 16 авг 2006, 10:22 от Morena

# 26
  • Мнения: 2 381
ами Моренка ако сега пуснеш и ти мързеливата рецепта цена няма да имаш  Crazy

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
Ники заповядай! bowuu
п.п. редактирах предния си пост и пуснах там рецептата

# 28
  • Мнения: 244
Sad

Най-сетне се сдобих с така мечтаната от мен рецепта за кошнички, нали ги знаете - онези малки къдравки формички, в които има пълнеж от яйца и сирене. Да, обаче не мога да си намеря самите метални кошнички, в които да ги изпека. Идеи за варианти-заместители?  Thinking
--------------------------------------------
Има още един номер за правене на кошнички (тези къдравите им казват още тарталетки). Този номер е подходящ за правене на самата формичка от тесто, която после се запълва с крем (който не се пече заедно с тарталетката) или сладолед, или пастет или нещо друго.
Замесваш подходящо тесто и вместо вътре във форма, облепяш с него предварително намазана с мазнина и леко поръсена с брашно метална чашка - НО ОТВЪН - ВЪНШНОТО ДЪНО. Нареждаш чашките с отвора надолу в тавичка и слагаш във фурната за печене. Когато ги извадиш, още топлички много внимателно (ползвай за целта остро тънко ножче) отстраняваш металната чашка. Пълниш едва, когато напълно за изстинали.
Тарталетки с пълнеж за печене (най-често яйца и сирене с малко поръсен ким) стават като се пълни изцяло формичката- отвътре, по нормалния начин. Но ако искаш само формичка без пълнеж и тестото да е сложено във формата (а не върху нея) - то трябва да запълниш кухината над тестото с леща, зрял фасул, нахут и т.н. Иначе често тестото се надига и се разваля формата на тарталетката (кошничката). Разбира се варивата после ги изхвърляш, защото за нищо не стават след печенето им.
Дано съм ти помогнала Блонди !

# 29
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Потърси сладкарски магазин - такъв дето продават украси за торти и други сладкарски материали - там понякога има и форми за правене на бонбони - мисля че ще ти свършат работа ако намериш силиконова форма или някаква метална. Също и форми за малки мъфини.

Общи условия

Активация на акаунт