Настоящи и бъдещи майки - майчинство, права на майките

  • 24 748
  • 296
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 000
Сега не в контекста на това, което обсъждаме - за неосигурените - предлагам майките без основно образование да нямат право на месечните помощи от 100лв за трето дете и нататък...даже по-радикален вариант - за второ да са 50 лева. Ако искате пък по-либерален за трето 50, за четвърто и нататък - губи право..

Идеята не е лоша, но ми се струва противоконституционно да се делят хората според признака образование

Подкрепям защото ни дават на всички равен старт още от 1 клас, а после всеки си избира, след 3-4 клас вече малцинства в училище няма ( поне в моето ), защо и те да не учат с нас наравно и да работят и да си плащат осигуровките, а не после от нашите данъци да си получават помощи за 3,4,5 и повече деца

Абсолютно съм ЗА......а не е ли противоконституционно да ни делят  по малцинствени признаци.........защо ние да даваме, а те да взимат ....аз не искам да им давам...........защо не дават помощи на нас А? .... Защо ние да се образоваме непрекъснато.... и да си съдираме задниците от работа.....а те не? ...моят работен ден е средно 16 часа.....и работих до последно.... в петък на работа....в понеделник в родилното.......и съм убедена че напоследък  при много от майките така се получава, само за да дадат по-добър старт на малчовците, за да не им липсва нищо.....ние не пращаме децата си да просят и крадат по улиците....и не знам кой къде живее, но при нас ....."братята" са МНОЗИНСТВО, а не малцинство ..... и не знам колко са бедни, ама по банкоматите наоколо не можеш спокойно да изтеглиш пари......превзели са ги просто....ДЪРЖАВАТА ги улеснява......

Последна редакция: чт, 17 авг 2006, 00:11 от BgViki

# 211
  • Мнения: 3 595
Да не говорим за безплатните курсове по чужди езици. Както се изрази един човек, ами аз на следващото преброяване ще се пиша ром  Shocked Ами истина е, че прекаляват с дискриминацията спрямо нас! Нищо против работещите и осигуряващите се роми, но те са малко...

# 212
  • Мнения: 382
Тонита, примерът,който е дала Зина Ст. е абсолютно точен,можеш да не се съмняваш. Simple Smile

# 213
  • Мнения: 3 405
Сигурно чухте репортажа по Бтв.
От НОИ казаха, че към момента на влизане на закона в сила- 01.01.07 - от 315 дни ще се възползват всички майки, които са в болничен за бременност и раждане към този момент.
Т.е. министър Масларова вчера не се изрази правилно.

Последна редакция: чт, 17 авг 2006, 08:11 от Анджелина

# 214
  • Мнения: 1 264
Относно изказването на Масларова, че няма закон, който да действа със задна дата: Много се дразня.  #2gunfire
Когато държавата реши да събира здравни осигуровки със задна дата, измислиха закон, че на всичко отгоре начислиха лихви със задна дата (които изобщо не бяха малки). Поставиха хората пред свършен факт. Или плащаш осигуровките и лихвите или нямаш право на безплатно здравеопазване.  #Cussing out
Иначе законите не действат със задна дата ...

# 215
  • Мнения: 4 406
Относно изказването на Масларова, че няма закон, който да действа със задна дата: Много се дразня.  #2gunfire
Когато държавата реши да събира здравни осигуровки със задна дата, измислиха закон, че на всичко отгоре начислиха лихви със задна дата (които изобщо не бяха малки). Поставиха хората пред свършен факт. Или плащаш осигуровките и лихвите или нямаш право на безплатно здравеопазване.  #Cussing out
Иначе законите не действат със задна дата ...
нямаше кой да я затапи с това изказване. жалко че Ани Цолова не се сети...
на мен ми хареса идеята Бременната да определи кога да излезев болничен за раждане, не виждам защо да не се съгласят властимащите- нали до последно тези жени ще плащат данъци...болничният като свърши, до навършване на 2 год на детето ще има с 45 дни по- малко, т.е . със 255 лв по- малко от бюджета

относно пресмятането на термина, мисля , че няма лошо да се послъже с няколко дни и ако се повдигат после обвинения, ще е срамота,ь и абсурд, всичко ли друго ни е наред в държавата, та да търсим коя майка е зле с паметта и не се сеща за датата на последната си М. аз лично моята не я помнех и никога не съм си отбелязвала преди да забременея, а на гинеколога съобщих приблизително...

# 216
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Държавата ни е една голяма тлъста фурнаджийска лопата, но няма значение - нищо ново не сме открили, дано всички родим и отгледаме живи и здрави бебчета, другото - здраве му кажи ...  Hug

# 217
  • Мнения: 2 070
момичета, вчера ми се обадиха от местен вестни за потвържсдение, че пак ще протестираме, заради промениет в кодекса. казах на мацката, че засега не обмисляме такъв вариант и че сме доволни от промяната и това е все пак крачка напред. попитах я от къде има такава информация, каза - от Фокус....Ами не съм влезала да проверявам какво пише..Тя каза, че няма да публикува нищо и изтрива инфото...

# 218
  • Мнения: 410
момичета, вчера ми се обадиха от местен вестни за потвържсдение, че пак ще протестираме, заради промениет в кодекса. казах на мацката, че засега не обмисляме такъв вариант и че сме доволни от промяната и това е все пак крачка напред. попитах я от къде има такава информация, каза - от Фокус....Ами не съм влезала да проверявам какво пише..Тя каза, че няма да публикува нищо и изтрива инфото...

Здравейте,

понеже и в нашия форум бяхте постнали, позволявам си да пиша. Чета, но често мнонията на доста мами се припокриват, а и нямам толкова време. И аз съм от  тези дето се осигуряват "като попове" дето се вика , а после тичаме по частни доктори, за да не висим с джипситата по вратите, барабар с Хепатита на квартала! И като ми дават направления за детето да припомня че искам " от бялото" а не от "зеленото" дето се плаща 3 лв с него! и т.н. И аз оставих малкия човек на 1г. у дома и се върнах на работа.
Най-честно би било да кажем, че парите следва да вървят с детето, а не според доходите. То е срамно срамните 18 лв. да ги даваме или не, в зависимост какво получаваме. А тези дето ми ги "възстановява държавата" ги чакам вече 5ти месец! След хиляди обаждания и разговори със служителки, и накрая въпросната счетоводителка в новата, лъскава сграда на НАП ми казава по телефона, че не можела по интернет да получи новата сметка, Може би е по-точно,, не знае как!
Само дето с "бразилските братя" както им викаме няма никога да има оправия! Ако парите са за дете, ане за доход, те ПАК ще се уредят, и ще раждат на поразия!

Мисля, че всичко е като един омагьосан кръг, от данъци, РЗ, МРЗ, МС и какви ли не комбинации, от терзание да излъжем ли или не Държавата...

Ами освен ние осигуряваните да раждаме сега едно след друго, едно след друго... Не зная какво ще кажат работодателите, дето все млади хора търсят...

Но наистина, спред мен, това е все пак КРАЧКА НАПРЕД, поне НЯКАКВА промяна!

# 219
  • Мнения: 169
Сега не в контекста на това, което обсъждаме - за неосигурените - предлагам майките без основно образование да нямат право на месечните помощи от 100лв за трето дете и нататък...даже по-радикален вариант - за второ да са 50 лева. Ако искате пък по-либерален за трето 50, за четвърто и нататък - губи право..

Идеята не е лоша, но ми се струва противоконституционно да се делят хората според признака образование

Подкрепям защото ни дават на всички равен старт още от 1 клас, а после всеки си избира, след 3-4 клас вече малцинства в училище няма ( поне в моето ), защо и те да не учат с нас наравно и да работят и да си плащат осигуровките, а не после от нашите данъци да си получават помощи за 3,4,5 и повече деца

Абсолютно съм ЗА......а не е ли противоконституционно да ни делят  по малцинствени признаци.........защо ние да даваме, а те да взимат ....аз не искам да им давам...........защо не дават помощи на нас А? .... Защо ние да се образоваме непрекъснато.... и да си съдираме задниците от работа.....а те не? ...моят работен ден е средно 16 часа.....и работих до последно.... в петък на работа....в понеделник в родилното.......и съм убедена че напоследък  при много от майките така се получава, само за да дадат по-добър старт на малчовците, за да не им липсва нищо.....ние не пращаме децата си да просят и крадат по улиците....и не знам кой къде живее, но при нас ....."братята" са МНОЗИНСТВО, а не малцинство ..... и не знам колко са бедни, ама по банкоматите наоколо не можеш спокойно да изтеглиш пари......превзели са ги просто....ДЪРЖАВАТА ги улеснява......

Абсолютно сте прави момичета. Имах предвид този чл. от Конституцията
 "Чл. 6.  (1) Всички хора се раждат свободни и равни по достойнство и права.
   (2) Всички граждани са равни пред закона.  Не се допускат никакви ограничения на правата или привилегии, основани на раса, народност, етническа принадлежност, пол, произход, религия, образование, убеждения, политическа принадлежност, лично и обществено положение или имуществено състояние."

Няма смисъл да се хабим с неосъществима клауза. Няма да мине в парламента, нито от ЕС ще позволят такова нещо. Иначе и аз мисля, че в стремежа си държавата да покаже пред света как се грижи за братята роми и как те не са подложени на дискриминация, подлага на такава останалите.

# 220
  • Мнения: 2 070
Момичета, искам да ви помоля нещо /най-вече тези, които влизат отскоро/ - знам, че сте бесни за някои неща, знам, че не всички ще "намажат" от промените, знам, че имате много конкретни казуси и въпроси...Обаче с риск да ми се разсърди някой - тук се превърна на емоционален отдушник и бюро информация...Апелирам към всички да спрем да се оплакваме и да насочим енергията си към градивни неща - предложения, обсъждания, конкретна работа по нещата, с които сме се захванали. Който има конкретен казус - по-горе бях дала два ника на счетоводителки - ако сметнете, че е добре да се информираме за това - пишете го и тук, но и на лични може да се оправите. може да откриете отговорите и из темата, ако я прочетете. Който не може да предложи нищо по детските и СПО нека се насочи да мисли по каквото мможе, аз съм от тия - силата ми е повече по общинските проблеми и тези със средата, площадки, озеленяване и т.н. Ако някой може да помогне с координати и връзки с фирми и институции или медии - също е добре дошъл.Представям си Хриси /която явно се чувства длъжна да отговаря на всички/ вечер като влезе тук сигурно се хваща за главата...Давайте по същество!  bouquet

# 221
  • Мнения: 2 070
Съгласна съм, че е нарушаване на Конституцията донякъде...Едва ли искаме да допуснем поредните роми да съдят държавата, аз най-малко пък съм против тях от всички тук, но де да знам - да се опитаме ли да дадем този казус на адвокат и да се допитаме до правозащитна организация...все пак те са подпомогнати при първо и второ дете, аз го предлагам да стане от трето нататък. ако се вземат предвид факти, че образованието е една от най-важните ценности за страната ни от възраждането насам, че майка без основно или неграмотна трудно намира работа, маргинализирана е, а това не е добре за детето, ако се докаже, че раждането се е превърнало в бизнес и подобни...А и в крайна сметко това е социална помощ и държавата сама решава как да разполага с тези пари и кой да подпомага, те на се лишени от ггражданси или човешки права. както каза министъра на образованието за това с отсъствията - това не е наказателна мярка , цели да ги подтикне да ходят на училище и да се образоват...

# 222
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
100 % съм съгласна, че образованието е една от най-важните ценности за страната ни от възраждането насам, че майка без основно или неграмотна трудно намира работа, маргинализирана е, а това не е добре за детето, ако се докаже, че раждането се е превърнало в бизнес и подобни...
Също съм съгласна, че държавата трябва да вземе мерки срещу малцинствата по някакъв начин, да не вземат да станат мнозинства ...
Образованието е важно, соц. помощи и безработицата не бива да се превръщат в професия!  Rolling Eyes

# 223
  • Мнения: 9 050
Tonitta, не се притеснявай. Има начин и за теб. Аз само алармирах за този проблем, за да не се ощети някой сам в опита си да успее да влезе в 315-те дни.

Тези 180 дни болничен не са дните болничен, на които имаш право за една година. Това са дните за една година, за които имаш право на обезщетение. Иначе ти можеш да си в болничен и 250 дни. Просто за 70 от тях няма да получиш обезщетение.
Така че, ако имаш възможност, си вземи болничен, а не отпуск. Така ще си осигуриш продължителност на отсъствието по общо заболяване и като излезеш в болничен за бременност и раждане, ще получаваш 90% от заплатата, на която си осигурявана преди да започнат всички тези болнични.

Успех.

# 224
  • Мнения: 8 917
Здравейте отново, момичета!
Борих се 2 дни с някакви вируси в компа Sad и съм вече на линия  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт